توضیح اسنپ در مورد دریافت پیامک‌های جریمه منع تردد کرونا از سوی رانندگان

تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۹
جریمه منع تردد کرونا
با اعمال تعطیلی‌ها و محدودیت‌ها برای کنترل شیوع بیماری کرونا از اول آذر ۹۹ کسب و کارهایی معرفی شدند که در این ایام مجاز به فعالیت هستند. تاکسی‌های اینترنتی از جمله این کسب و کارها مجاز به فعالیت به طور ۲۴ ساعته بودند. با این حال فرمانده انتظامی تهران بزرگ در روزهای گذشته در گفتگو با ایسنا تاکسی‌های اینترنتی را مجاز به فعالیت در زمان ممنوعیت تردد شبانه ندانست. همراه شدن این اظهارات با دریافت پیامک‌های جریمه به دلیل تردد غیرمجاز در ساعات منع تردد از سوی رانندگان تاکسی‌های اینترنتی سبب نگرانی رانندگان شده است. موضوعی که به گفته اسنپ برای رانندگانی که قبل از ۳۰ آبان ۹۹ در اسنپ ثبت نام کرده باشند، نگران کننده نیست.

به این وجود مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور امروز ۸ آذر ۹۹ در گفتگو با ایرنا اعلام کرده که با تصمیم قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ویروس، تاکسی‌ها مجاز به تردد بعد از ساعت ۲۱ هستند.

 


اخبار اکوسیستم استارتاپی را از کانال تلگرام وبنا دنبال کنید

 

مرتضی ضامنی در این رابطه گفت: «با ابلاغ وزیر کشور و فرمانده قرارگاه علمیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، ناوگان تاکسیرانی، تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها مشمول طرح منع تردد نمی‌شوند.

او با تأکید بر اینکه در بحران کرونا، رانندگان تاکسی در صف نخست آسیب دیدگان قرار دارند، ادامه داد: رانندگان تاکسی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا، براساس وظیفه و تعهدی که به مردم دارند به جابه جایی مسافران پرداخته و در این حوزه همچنان فعالیت می‌کنند.

پاسخ اسنپ

اسنپ در رابطه با پیامک‌های جریمه منع تردد کرونا به وبنا اعلام کرد: «بر اساس اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا، از بین کاربران راننده اسنپ فقط افرادی مجاز به تردد در ساعت‌های ۲۱ تا ۴ صبح هستند که پیش از تاریخ ۳۰ آبان در اسنپ ثبت‌نام کرده باشند. بنابراین صرف ثبت‌نام‌ در اسنپ به معنی مجوز تردد نخواهد بود و معافیت از جریمه برای تردد پس از ساعت ۲۱ در شهرهایی با وضعیت قرمز، مختص کاربران راننده‌ای است که پیش از آغاز آذر ۹۹ عضو ناوگان اسنپ شده‌اند. اگر کاربر راننده‌ای که قبل از این تاریخ در اسنپ ثبت‌نام کرده جریمه شود، با استناد به اطلاعاتی که اسنپ برای وزارت کشور و پلیس راهور می‌فرستد، جریمه او پاک خواهد شد. فرآیند مراجعه و حذف جریمه طبق روال سابق خواهد بود.»

مطالب مرتبط:

سوپر اپلیکیشن اسنپ در محدودیت های کرونا چگونه فعالیت می‌کند

رانندگان مبتلا به هموفیلی از پرداخت کمیسیون به اسنپ معاف هستند

اسنپ سلامت راننده‌هایش را پایش می‌کند

 

یک دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است

  1. راننده اسنپ هستم با دو فرزند شغل ثابت مسافرکشی و بنابر پیامک اسنپ ساعت محدودیت را بلامانع میدانست فعالیت میکردم. یکماه پیش چندین پیام دویست تومانی جریمه نزدیک به دومیلیون تومان برام ارسال شد. اسنپ هیچکاری برام نکرد. بیچارم کردن دچار اعصاب شدیم این چه وضعیه. خودتونو جای راننده بزارین

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.