به دستور مقامات قضایی، اپلیکیشن مسیریابی ویز فیلتر شد

تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش دیجیاتو، همانطور که قبلا در خبرها خواندید اپلیکیشن ویز چندی قبل به دستور مقامات قضایی از روی کافه بازار حذف شد و جمعیت ۵۰۰ هزار نفری رانندگانی که با اسنپ همکاری می‌کردند را به دردسر انداخت.

در مورد ویز باید بگوییم که یک اپلیکیشن مسیریاب با قابلیت راهنمایی لحظه به لحظه است که در ابتدای امر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین توسعه یافته و چندی بعد به خاطر پتانسیل بالایش گوگل آن را خریداری کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات به این اتفاق واکنش نشان داده و اظهار نموده که این نرم‌افزار به حکم قضایی و به دلیل آنکه اسرائیلی بوده فیلتر شده و شرکت‌ها می‌توانند در صورت نیاز از نرم‌افزارهای جایگزین آن استفاده نمایند.


آقای واعظی که از میهمانان همایش اقتصاد مقاوتی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بود اظهار داشت: این موضوع در کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ مطرح نشده و مورد بررسی قرار نگرفته، بلکه علت حکم قضایی بوده است. وی در ادامه از مردم و شرکت‌ها خواست که از جایگزین داخلی ویز برای رفع نیاز خود استفاده نمایند.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی که پیرامون نظر شخصی‌اش در رابطه با این حکم مطرح گردید اعلام داشت: زمانی که حکم قوه قضائیه وجود دارد موافقت من مهم نیست و نباید خلاف این حکم عمل شود. از سوی دیگر اگر این نرم‌افزار نمونه جایگزین نداشت و کسب و کارهای داخلی مجبور به استفاده از آن بودند می‌توانستیم در مورد آن مقاومت کنیم اما نمونه داخلی ویز وجود دارد و فیلترینگ آن مشکلی برای کسب و کارها ایجاد نمی‌کند.

به گفته واعظی، این نرم‌افزار به دلیل شکایت دادستان یکی از استان‌ها و با حکم قضایی فیلتر شده است.

یک دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است

  1. من متخصص نیستم ولی اسراییل این نرم افزار رو به گوگل فروخته و ما از همه ی سرویس های گوگل و شرکت های آمریکایی داریم با اجازه و بدون اجازه ( سرویس های آفیس مایکروسافت ) و خود سیستم عامل های دزدی استفاده می کنیم …. اگه مشکل داره پس از هیچ کدوم استفاده نکنیم …. ها والله

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *