اینستاگرام چرا فیلتر می‌شود؟

تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳

معاون حقوقی و امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فیلترینگ هوشمند اینستاگرام را برای توسعه فناوری در ایران عنوان کرد.

مرتضی براری با اشاره به فیلترینگ هوشمند شبکه اجتماعی اینستاگرام از هفته گذشته گفت: وزارت ارتباطات خواهان توسعه در حوزه فناوری اما مخالف نشر مصادیق مجرمانه در اینگونه ارتباطات است.

وی افزود: بر همین اساس با هماهنگی کمیته مصادیق مجرمانه و وزارت ارتباطات مصادیق مجرمانه اینستاگرام بر اساس قوانین فیلترینگ هوشمند فیلتر می شود و این سیستم در حال ارتقا و به روز شدن است.


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره به افزایش تعرفه اینترنت اپراتور ایرانسل گفت: با توجه به اینکه قیمت اینترنت بنا بر مصوبات به یک دهم رسیده ، شرکت ایرانسل قیمت ارائه بسته های خدماتی اش را افزایش داده است و هیچ تخلفی مبنی بر افزایش قیمت اینترنت در این اپراتور وجود ندارد.

براری همچنین از فعالیت بیش از هشت هزار دفتر IST روستایی در کشور و برنامه ریزی وزارت ارتباطات برای کیفیت بخشی به خدمات ارائه شده در این دفاتر خبر داد و افزود : از نیمه دوم امسال خدمات نسل سوم و چهارم ارتباطات سیار با مجوز وزارت ارتباطات با هدف ارتقای خدمات و توسعه تکنولوژی های جدید ارائه شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در استان سمنان نیز خدمات نسل سوم و چهارم ارتباطات سیار تا دهه فجر به مردم ارائه می شود.

براری به نصب بیش از ۲۷۰ سایت bts تلفن همراه در استان سمنان از ابتدای امسال تاکنون نیز اشاره کرد و گفت: در این استان تاکنون ۴۹ روستا خدمات اینترنت پر سرعت دریافت کرده اند که این تعداد تا پایان سال به ۷۴ روستا خواهد رسید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *