بنیانگذار فروشگاه اینترنتی مادرآن در گفتگو با وبنا خبر داد؛

۲ ماه پس از فیلتر وبسایت مادرآن؛ سازمان غذا و دارو پاسخگو نیست

تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

فیلتذفروشگاه اینترنتی محصولات سیسمونی مادرآن از ۱۵ دی ۹۹ فیلتر شده است.

به گفته بنیانگذار فروشگاه اینترنتی مادرآن این فروشگاه اینترنتی محصولات مادر و کودک با شکایت سازمان غذا و دارو به دلیل ارائه شیرخشک از ۲ ماه پیش فیلتر شده است.

مقداد شاطری در گفتگو با خبرنگار وبنا در رابطه با فیلتر شدن وبسایت فروشگاه اینترنتی مادرآن، می‌گوید: «پس از از دسترس خارج شدن وبسایت در تاریخ ۱۵ دی ۹۹ با پیگیری‌هایی که با دادستانی کل کشور انجام دادیم متوجه شدیم که وبسایت مادرآن با شکایت سازمان غذا و دارو به دلیل ارائه شیرخشک فیلتر شده است. پس از اطلاع از این موضوع سریعا محصول مورد نظر را از وبسایت برداشتیم و با سازمان غذا و دارو در این زمینه نامه نگاری کردیم که متاسفانه در دو ماه گذشته هیچ پاسخی به مکاتبات ما داده نشده و پیگیری‌های ما جواب نداده است.»


شاطری با بیان اینکه وبسایت مادرآن بدون هیچ‌گونه اخطار یا اطلاع قبلی فیلتر شده است، ادامه می‌دهد: «انتظار می‌رود اگر خطا و اشکالی در یک کسب‌وکار وجود دارد با مکاتبه یا تماس سازمان‌ها به کسب‌وکار اطلاع‌رسانی شود و در صورت ترتیب اثر ندادن توسط کسب و کار آن سازمان اقدام به فیلترینگ کند. ولی متاسفانه بدون هیچ نوع اطلاع رسانی ناگهان مادرآن را فیلتر کردند.»

بنیانگذار مادرآن با بیان اینکه این فروشگاه اینترنتی به ارائه محصولات مادر و کودک می‌پردازد، می‌گوید: «فروش محصولات غذایی کودک بخش کوچکی از فروشگاه ما بود و با این اقدام سازمان غذا و دارو ۲ ماه است کل سایت از دسترس خارج شده و قادر به فروش سایر محصولات خود نیز نیستیم. همچنین شایان ذکر است که در مورد فروش شیرخشک نیز وبسایت مادرآن تنها یک وسطه بود و راسا اقدام به فروش آنلاین این محصولات نمی‌کرد.»

گفتنی است که مادرآن تنها یکی از فروشگاه اینترنتی فیلتر شده با شکایت سازمان غذا و داری است. در دی ماه گذشته پلتفرم زودل نیز بدون هیچ اطلاع رسانی قبلی به دلیل ارائه محصولات دارویی فیلتر شد.

به گزارش وبنا، شکایت دستگاه‌های دولتی از کسب‌وکارهای آنلاین در حالی صورت می‌گیرد که در سال ۹۷ شیوه نامه «تشکیل و نحوه عمل کارگروه کاهش موانع کسب و کارهای مجازی از طریق ساماندهی و کاهش شکایت دستگاه ها به طرفیت آن ها» توسط لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور به کلیه وزارت خانه ها، سازمان ها، شرکت های دولتی، استانداری ها و سایر دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.

در ماده ۱۲ این بخشنامه آمده است: «حسب مصوبه هیأت وزیران، هیچکدام از دستگاه های مشمول اجازه ندارند بدون طرح موضوع در کمیته تخصصی و کارگروه و تجویز شکایت، نسبت به طرح شکایت و درخواست پالایش (فیلترینگ) یا پاسخ به هر استعلام به منظور پالایش (فیلترینگ) اقدام نمایند، در غیر این صورت اقدام مدیرانی که بدون گرفتن مجوز شکایت را امضا کنند به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری جهت رسیدگی ارجاع خواهد شد.»

مطالب مرتبط:

زودل به‌درخواست سازمان غذا و دارو فیلتر شد

زودل رفع فیلتر شد

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *