در سال اشتغال و تولید، فعالیت وبسایت جابینجا متوقف شد

تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶

عادل طالبی عضو هیات مدیره انجمن صنفی کسب‌وکار اینترنتی در خصوص فیلترینگ جابینجا می‌گوید:

در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده، وبسایت جاب‌اینجا که حدود ۳ سال است که فعالیت خود را آغاز کرده، آنطور که موسسین آن می‌گویند، بدون هیچ‌گونه اخطار قبلی فیلتر شده است.

در کشوری که وی‌چت را از فیلتر خارج می‌کنند عجیب نیست که جابینجا را فیلتر کنند. در کشوری که در سالی که به نام اشتغال نامگذاری شده، یکی از ابزارهای موثر در جهت اشتغال خانگی (تلگرام) را فیلتر می‌کنند، عجیب نیست جاب‌اینجا را فیلتر کنند. چرا وبسایتی که توانسته در مدت کوتاهی که از راه‌اندازی آن می‌گذرد، در اندزه میلیونی، رزومه شغلی ثبت کند فیلتر نشود؟ چرا وبسایتی که در آن، ده‌ها هزار موقعیت شغلی توسط کارفرمایان در آن ثبت شده است فیلتر نشود؟
باید هم فیلتر شود. چرا نشود؟


این واقعیت کسب‌وکارهای دیجیتال است که هر روز به نوعی، با آن روبرو هستیم. یک روز فین‌تکی‌ها را فیلتر می‌کنند. یک روز پلتفرم‌های محتوایی، یک روز … .هر لحظه به شکلی بت عیار (فیلترینگ) برآمد، سایت، بُرد و نهان شد!

اگر شنیده‌های من، مبنی بر اینکه  احتمالا یکی از وزارت خانه‌هایی که یکی از وظایف اصلی‌اش رسیدگی به امور اشتغال در کشور است، با یا بدون همکاری و درخواست احتمالا برخی مراکز سنتی (مثلاً شما فرض کنید مراکزی که برای جست‌وجوی کار و شغل در قدیم مرسوم بود) در این فیلترینگ دخیل بوده‌اند، باید فریاد واکسب‌وکارا سر داد.
امیدوارم که این شنیده ها، همه اشتباه باشند.

۲ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *