یادداشت دبیر انجمن صنفی کسب‌وکار اینترنتی در جریان انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای

تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶

رضا الفت‌نسب دبیر انجمن صنفی کسب‌وکار اینترنتی در جریان انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران یادداشتی منتشر کرد که در ادامه به متن این یادداشت می‌پردازیم:

انتخابات نظام صنفی رایانه‌ای تهران با حضور برخی از فعالین حوزه سخت‌افزار، نرم‌افزار و … برگزار شد. ضمن عرض تبریک و آرزوی توفیق برای همه بزرگوارانی که در این انتخابات رای آوردند، لازم است نکاتی را عرض نمایم.

در ایام بعد از انتخابات اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی دوستان دوره قبل سازمان نظام صنفی با انجام مصاحبه‌های مختلف سعی نمودند با پائین اعلام کردن مشارکت افراد در رای‌گیری انتخاب هیات مدیره، مشروعیت این نهال تازه شکل گرفته را زیر سوال ببرند. همچنین با اعلام تعداد آرای بالای افراد در انتخابات سازمان نظام صنفی در مقام مقایسه بر آمده و اینطور به روش خودشان خود را صاحب تمام صنف از صدر تا ذیل بدانند و…. یادم است همان زمان به همراه جناب آقای بحری نایب رئیس سازمان نظام صنفی در برنامه زنده تلویزیونی شرکت کردم. ایشان در آن برنامه ضمن اشاره به نتیجه انتخابات اتحادیه و کم بودن آرا فرمودند در سازمان نظام صنفی نفر اول ۷۰۰ نفر رای آورده، فقط در یک کمیسیون ۱۰۰ نفر حضور دارند و…. بنده هم همانجا و بدون حضور ذهن از ایشان سوال کردم در دور اول انتخابات نظام صنفی (نه در دور یازدهم) چند نفر شرکت کردند؟ که جوابی نشنیدم.


خوب است بدانیم در انتخابات اتحادیه کشوری کسب و کار مجازی از ۲۳۶ وبسایتی که می‌توانستند رای دهند، ۹۸ مجموعه رای دادند یعنی مشارکت حدود ۴۳٪ که با توجه به اینکه اولین انتخابات این اتحادیه نوپا بوده است، نتیجه خوبی است. فرصتی پیش آمد نتایج انتخابات دور دوازدهم سازمان نظام صنفی تهران را دیدم. نکته بسیار مهم در این انتخابات میزان مشارکت اعضای این صنف بوده است:

بخش شرکت‌ها

تعداد شرکت‌ها ۲۹۵۴
تعداد آراء ماخوذه ۲۷۰ رای
میزان تقریبی مشارکت  ۹٪

بخش فروشگاه‌ها

تعداد فروشگاه‌ها ۱۳۱
تعداد آراء ماخوذه ۱۱ رای
میزان تقریبی مشارکت ۸٪
قصد نتیجه‌گیری از آمار ندارم و قضاوت را به عهده خوانندگان می‌گذارم. این آمار به صورت رسمی و در وبسایت این سازمان قرار گرفته است. آمار تعداد شرکت‌ها نیز از سخنان جناب رضانژاد دبیر محترم سازمان نظام صنفی در مصاحبه مورخ ۲۸ شهریور سال جاری استخراج شده است.

به‌طور قطع میزان مشارکت صورت گرفته هیچ ربطی به هیات مدیره جدید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نداشته و بی انصافی است اگر از کارهای خوب هیات مدیره قبل نیز چشم‌پوشی نمود. بلاشک انتظار می‌رود تیم جدید با نگاه تعامل گرایانه و بدون تخریب به همه افراد، فعالین، تشکل‌ها و… نگریسته و اقدام به آسیب‌شناسی جدی ۱۱ سال فعالیت این سازمان نماید. سه سال در یک چشم به هم زدن می‌گذرد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *