دکتر ستاری: پیشرفت ایران در استارتاپ‌ها در سایه برجام رخ داد

تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۶

به گزارش سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به پیشرفت کشور در حوزه فناوری اطلاعات گفت: این پیشرفت‌ها در سایه برجام صورت گرفته است.
سورنا ستاری شنبه در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با بیان این مطلب افزود: جوانان کشور به‌زودی در استارتاپ‌ها جای بسیاری از شرکت‌های بزرگ حتی خودروسازان را خواهند گرفت زیرا برخی از این شرکت‌ها سالی هزار درصد رشد داشته‌اند.

وی با تاکید بر این که ما احتیاج به فرهنگ جدیدی در حوزه فناوری داریم، بیان کرد: سه سال قبل وقتی همکاری خود را با شرکت پست شروع کردیم، فکر نمی‌کردم بازار ایده، در بورس و فرابورس تا این اندازه پیشرفت کند. ستاری با اشاره به این که امروز تمامی سرمایه‌گذاران خواهان سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها هستند، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم در اقتصاد پیروز باشیم باید بین پژوهش‌های بازارمحور و دیگر پژوهش‌ها تفکیک قائل شد.

وی با بیان این که در آینده به دنبال ایجاد بازاری مانند نزدک برای شرکت‌های مالی بیمه هستیم، بیان کرد: استارتاپ‌ها در ایران امروز، روزی ۱۲ میلیارد تومان درآمد دارند که این موضوع نشان دهنده قدرت بازار فناوری در کشور است.
معاون رییس جمهوری با تاکید بر تغییر نگاه مردم به بازارهای مجازی افزود: این که فردی ۲۵ سال دارد و شرکت وی ۱۰۰ میلیارد تومان می‌ارزد، نشان می‌دهد که نظامات مالی جدیدی در کشور در حال ظهور است.


وی با اشاره به این که رشد استارتاپ‌ها بسیار سریع‌تر از سیستم قانونگذاری ما است، گفت: در کشور ۵ میلیون دانشجو و ۳۴ میلیون جوان داریم که اگر پابه‌پای آنها حرکت نکنیم، نمی‌توانیم جهشی در اقتصاد کشور داشته باشیم.
وی تبادلات بین المللی در استارتاپ‌ها را در سایه برنامه جامع اقدام مشترک برجام دانست و گفت: در یک سال گذشته شاهد حضور بازیگران جدید در اقتصاد کشور بودیم، جوانان کشور ساختارهای قدیمی را خواهند شکست و امروز شاهد فروریختن بازارهای سنتی هستیم.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *