بزنیم بیرون: پرتال جامع گردشگری

تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

پرتال جامع گردشگری، تفریح، سرگرمی و اوقات فراغت شهر تهران با عنوان «بزنیم بیرون» با حمایت شهرداری تهران و در آستانه سفرهای نوروزی شهروندان آغاز به کار کرد.

پرتال جامع گردشگری، تفریح، سرگرمی و اوقات فراغت «بزنیم بیرون» در ۱۰ دسته بندی کلی شامل «گردشگری شهری» ، «طبیعت گردی» ، «گردشگری ورزشی» ، «گردشگری فرهنگی و هنری» ، «گردشگری تاریخی» ، «گردشگری مذهبی» ، « گردشگری تفریحی» ، «کجا بمونم؟» ، «چی بخورم؟» و «از کجا بخرم؟» آغاز به کار کرده و تا کنون نسبت به معرفی ۷۰۰۰ نقطه در سطح شهر تهران اقدام کرده است.

پرتال «بزنیم بیرون» که نسخه آزمایشی خود را با حمایت شهرداری تهران راه اندازی کرده است، در بیش از ۱۳۶ موضوع اقدام به شناسایی و معرفی نقاط فعال در سطح پایتخت کرده است تا از این طریق اطلاعات جامعی را در خصوص هرکدام از این اماکن و ظرفیت ها در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.


در این پورتال داده های کاملی از قبیل معرفی مکان، اطلاعات تماس، محل قرار گیری و جانمایی روی نقشه، نحوه دسترسی به مکان مورد نظر با تاکسی، مترو، اتوبوس و خودروی شخصی، ویژگی ها و مشخصات، امکانات، نحوه و محدودیت های استفاده، پیشنهادات ویژه، تاریخچه، سیمای عمومی، زمان مناسب بازدید، سئانس ها، نقاط مثبت و منفی، گالری تصاویر، گالری صوت و فیلم و … در قالبی زیبا و نوین به مخاطبان عرضه می شود.

«بزنیم بیرون» بر مبنای وضعیت معیشتی، منطقه محل سکونت، میزان وقت موجود برای تفریح، گروه های سنی، جنس و علاقه مندی های مخاطبان، آنان را دسته بندی کرده و اقدام به معرفی پیشنهادات تفریحی و گردشگری به آن ها می کند.

از دیگر سو بخش های «اخبار» و «مجله خبری» نیز دو حوزه اصلی فعالیت پرتال بزنیم بیرون در فاز نخست به شمار می رود که ماموریت «اطلاع رسانی» و «آگاهی بخشی» را بر عهده دارند. به نحوی که اخبار مربوط به مکان ها، جاذبه ها، رویداد ها و برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی، هنری و اجتماعی ذیل همان مکان نمایش داده خواهد شد و کاربران با مراجعه به هر کدام از بخش های این پرتال، می توانند به آرشیو تمامی اخبار و گزارش های مربوطه دسترسی داشته باشند.