​پنجمین همایش کاربردپذیری برگزار خواهد شد

تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳

همایش کاربردپذیری ۱۳۹۳ امسال برای پنجمین سال متوالی برگزار خواهد شد.

روز جهانی کاربردپذیری رویداد یک روزهای است ک همزمان در سراسر جهان برگزار می‌شود. در این گردهمایی که افرادی از صنایع مختلف، فعالین حوزه آموزش، سازمانهای خصوصی و دولتی در آن حضور پیدا میکنند، همگی هدف مشترکی دنبال میکنند که همان اطمینان از ارایه خدمات و محصولاتی است که زندگی را سادهتر و راحتتر کند. این رویداد یک رویداد آموزشی است که تلاش دارد برای کابران محصولات دنیایی بسازد که زندگی در آن بسیار راحت و لذتبخش باشد.

تجربه کاربری در مورد تعامل متعهدانه صحبت میکند. زمانی استفاده از فناوری، محصولات و خدمات مورد پسند کاربران واقع میشود که قابلیت استفاده عاملی متعهدانه از آنها وجد داشته باشد. تجربه کاربری باعث ایجاد حس متفاوت و مثبتی در کاربری محصولات ایجاد می کند. در واقع همراه کردن کاربران با یک ایده، کسب اعتماد آنان در کنار دستیابی به اهداف مشترک، مسیری است که با استفاده از تجربه کاربری بهتر و دقیقتر میتوان آن را پیمود.


این موضوع امسال محور اصلی بحثها و نشستهای روز جهانی کاربردپذیری است. نگاه دقیقتر به مواردی همچون چگونگی افزایش تعامل متعهدانه با کاربر، استفاده از مدل تفکر طراحی مناسب برای ایجاد تعامل متعهدانه کاربر، چگونگی بدست آوردن درکی درست از نیازهای کاربر برای تعاملی متعهدانه و پیدا کردن روشهایی برای ایجاد تغییراتی در محصولات نه چندان مناسب جهت درگیرکردن متعهدانه کاربر از محورهای نشستهای امسال است.

همایش امسال توسط انجمن تجربه کاربری ایران و شرکت چارگون و با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران، نظام صنفی رایانه ای تهران و فناپ روز ۱۳ آذر ۱۳۹۳ در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

​در سال جاری همزمان را همایش کاربردپذیری برای نخستین بار جایزه کاربردپذیری نیز به محصولات نرم افزاری نظیر وب سایت، نرم افزار تحت وب، نرم افزار دسکتاپ، موبایل اپ و خدمات الکترونیکی اهدا خواهد شد، این محصولات به لحاظ کاربردپذیری و تجربه کاربری مورد ارزیابی ​ متخصصان و داوران​ قرار خواهند گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره همایش و ثبت نام به وب سایت همایش کاربردپذیری و برای شرکت در جایزه کاربردپذیری به این وب‌سایت مراجعه نمایید.