ادامه بحث رگولاتوری شرکت‌های اینترنتی

تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲

حمید فروزنده درباره دفاع بعضی از مسوولان دولتی مبنی بر اینکه چیزی در حدود ۸۰ درصد از ADSL استفاده می‌کنند و سایرین بیشتر به شرکت‌های بزرگ خدمات اینترنت پرسرعت ارایه می‌دهند، گفت: تعداد زیادی از همین شرکت‌ها که به شرکت‌های بزرگ سرویس‌دهی می‌کنند با اجاره کردن تجهیزاتی به کاربران خانگی نیز سرویس می‌دهند، به علاوه بسیاری از ادارات هم از ADSL استفاده می‌کنند حال باید جلوی آن‌ها را گرفت که استفاده نکنند؟

وی همچنین درباره ایرادات مصوبه اخیر سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی که تخفیفی ۲۰ درصدی را شامل برخی از شرکت‌های ارایه کننده خدمات اینترنتی می‌کند گفت: بهتر بود قبل از تصویب با کارشناسان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مشورت می‌شد تا چنین مشکلاتی پیش نمی‌آمد.

 او افزود: تخفیفی که روی سرویس‌ها اعمال شد، ضروری بود اما متاسفانه مصرف‌کنندگان دیگر در این طرح نادیده گرفته شده‌اند.
وی با بیان اینکه تنها شرکت‌های ندا یا PAP شامل تخفیف‌های ۲۰ درصدی می‌شوند گفت: تمام کاربران از سرویس‌های ADSL استفاده نمی‌کنند و همین موضوع باعث ایجاد تفاوت بین آن‌ها می‌شود. 


با توجه به موضوعی که سازمان تنظیم مقررات ارتباطات عنوان کرده، این مصوبه برای کاهش قیمت اینترنت در سبد خانوارهای ایرانی بوده است اما در این بین تکلیف کاربران وایمکس نسل سوم GPRS و سایرین چه خواهد شد؟

او همچنین در مورد اینکه چرا شرکت‌های PAP از طریق دبیرخانه خود با سازمان تنظیم مقررات ارتباطات ارتباط برقرار کرده‌اند نه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: سازمان از هرگونه فعالیت‌های درون صنفی و شرکتی حمایت می‌کند چراکه وظیفه آن رونق کسب و کار شرکت‌ها است. در حال حاضر از ۱۵ عضو کمیسیون اینترنت، ۱۱ نفر جزو شرکت‌های PAP هستند پس در صورت اتفاق آرا می‌توانند نظرات خود را اعمال کنند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *