سرویس هوشمند «راوی» در فیدیبو فعال شد

تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۴۰۲

وینده هوشمند «راوی» امکان جدیدی برای شنیدن کتاب‌های صوتی است که اخیرا در فیدیبو فعالسازی شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. این سرویس هوشمند امکان اضافه کردن صدای هوشمند به برخی از کتاب‌های متنی -موجود در سرویس اشتراکی فیدی‌پلاس- را فراهم کرده است.

گوینده هوشمند «راوی» امکان نوینی در فیدیبو است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن کتاب‌های متنی را با صدای هوشمند گوش کنند. این امکان در حال حاضر روی برخی از کتاب‌های متنی موجود در سرویس اشتراکی فیدیبو – فیدی‌پلاس- فعالسازی شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با خرید یکی از بسته‌های اشتراک فیدی‌پلاس همزمان از این امکان نیز بهره‌مند شوند.

فیدیبو در نظر دارد پس از گذراندن مراحل اولیه این طرح و دریافت نظرات کاربران خود، این امکان را برای تمام کتاب‌های متنی موجود در طرح فیدی‌پلاس نیز فراهم کند. از تفاوت‌های مهم سرویس هوشمند «راوی» با دیگر سرویس‌های TTS موجود می‌توان به وجود لحن و شیوه گفتاری کاملا انسانی و دارای حس آن اشاره کرد که تجربه شنیداری کاملا متفاوتی برای مخاطب ایجاد می‌کند.


علاقه‌مندان به استفاده از این سرویس می‌توانند هم‌‌اکنون وارد فیدی‌پلاس شده و کتاب‌هایی که با علامت راوی مشخص شده‌اند را انتخاب کنند، با کلیک روی این علامت، صدای هوشمند «راوی» برای خوانش صوتی کتاب فعال می‌شود.

همچنین «راوی» شرایطی را فراهم کرده است که کاربران نابینا در فرآیند مطالعه دسترسی‌پذیری بهتری داشته‌ باشند و مطالعه برایشان تسهیل شود. برای استفاده از راوی به پلتفرم فیدیبو یا این لینک مراجعه کنید.