شورای رقابت ادعای مطرح‌شده مبنی بر ایجاد انحصار در بازار تاکسی‌های اینترنتی در منطقه آزاد کیش را رد کرد.

شورای رقابت اتهام وارده به اسنپ در کیش را مردود اعلام کرد

تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۲

به گزارش پیوست، مهرماه امسال شورای رقابت، سازمان منطقه آزاد کیش را به ایجاد انحصار به نفع اسنپ محکوم کرد. خبری که روابط عمومی منطقه آزاد کیش آن را رد کرد و گفت: تپسی تاکنونی درخواستی برای فعالیت در کیش در سامانه biz.kish.ir ثبت نکرده و «بدیهی است که وقتی درخواستی برای صدور مجوز فعالت تپسی در جزیره صورت نگرفته، مجوزی هم صادر نشده است.»

حالا روابط عمومی اسنپ در خبری اعلام کرده شورای رقابت ادعای مطرح‌شده مبنی بر ایجاد انحصار در بازار تاکسی‌های اینترنتی در منطقه آزاد کیش را هم رد کرده است و در پی شکایت تپسی از شرکت اسنپ و سازمان منطقه آزاد کیش به شورای رقابت، در رای تجدید نظر این شورا به صراحت تایید شده که تفاهم‌نامه بین شرکت اسنپ و سازمان منطقه آزاد کیش منجر به صدور مجوز فعالیت انحصاری برای اسنپ نشده است و از ابتدا تا کنون هر دو شرکت تاکسی اینترنتی در منطقه فعالیت دارند. شورای رقابت در رای تجدید نظر شکایت مطروحه را مردود دانسته و اعلام کرده که تصمیم صادره قطعی است.


پیشتر طرف دعوی در شکوائیه‌ اولیه خود ادعا کرده بود که طبق توافق بین سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت اسنپ مجوز فعالیت انحصاری در جزیره کیش به اسنپ اعطا شده و از ورود سایر رقبا جلوگیری شده است. این در حالی است که هر دو شرکت از ابتدای ورود تاکسی‌های اینترنتی به کیش در این منطقه فعالیت می‌کنند.

اسنپ پیش از این در واکنش به شکایاتی دیگر اعلام کرده بود: «اسنپ در طول ۹ سال فعالیتش بر پایبندی به قوانین و هموار کردن موانع پیش رو برای تمام تاکسی‌های اینترنتی متمرکز بوده و از حواشی بازدارنده دوری کرده است. این تاکسی اینترنتی پیشرفت بازار را در گرو تصمیمات و رفتارهای رقابتی سالم می‌داند تا به این ترتیب فرصت رشد در اختیار تمام بازیگران فعال این حوزه قرار گیرد.»