از سوی معاونت علمی و فناوری؛

پارک فناوری پردیس برترین میزبان کارآفرینان ایرانی خارج از کشور شد

تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۴۰۰

مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی اعلام کرد پارک فناوری پردیس به عنوان برترین پایگاه میزبان متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور است.

به گزارش وبنا به نقل از پارک فناوری پردیس، تازه ترین رتبه بندی اعلام شده از سوی مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری درباره برترین پایگاه‌های میزبان متخصصان و کارآفرینان ایرانی نشان می دهد پارک فناوری پردیس در بین دیگر پارک‌های فناوری بهترین عملکرد را در میزبانی از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور ثبت کرده است.

در این ارزیابی، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، پژوهشکده فناوری تولیدات گیاهی دانشگاه شهید باهنر کرمان و پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف رتبه های اول تا سوم را در میان پژوهشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی در جذب ایرانیان کارآفرین از خارج را به خود اختصاص دادند.


تاسیس شرکت نوپا، برگزاری سخنرانی و کارگاه آموزشی و اشتغال در شرکت‌های فناور، از جمله مسیرهای همکاری متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با پارک فناوری پردیس است.

برنامه ارزیابی پایگاه‌ها، برای نخستین بار در سال ۹۴ و با همکاری ۵ مرکز علمی و فناوری منتخب با هدف ایجاد پل ارتباطی با پژوهشگران و کارآفرینان برجسته ایرانی خارج از کشور طراحی و اجرا شده است. هم چنین این برنامه در سال ۹۹ با هدف ایجاد رقابت موثر میان پایگاه‌های میزبان و همچنین هدایت درخواست‌ها به سمت آن ها با عملکرد مطلوب‌تر اجرایی شده است.

در برنامه ارزیابی بهترین پایگاه‌های همکار با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور، بیش از ۱۲۰ پایگاه تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

ارزیابی مرکز تعاملات ببین المللی معاونت علمی و فناوری در این برنامه براساس شاخص‌های مورد نظر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شده است.

«استخراج دقیق شاخص‌ها و داده‌های مورد نیاز»، «برطرف کردن نواقص موجود دوره‌های گذشته»، «جمع‌آوری اصولی بازخورد متقاضیانِ همکاری با پایگاه ها»، از جمله اصول ملاحظه شده در انجام این ارزیابی است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *