در پارک آب و آتش؛

نخستین سایت ۵G برای استفاده عموم افتتاح شد

تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹

با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ششمین نمایشگاه اینترنت اشیا و نخستین جشنواره اینترنت اشیا، نسل پنجم تلفن همراه به صورت آنلاین در پارک آب و آتش افتتاح شد.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز با حضور در ششمین نمایشگاه اینترنت اشیا و نخستین جشنواره اینترنت اشیا، نسل پنجم تلفن همراه(۵G) را به صورت رسمی افتتاح کرد.

وزیر ارتباطات در این افتتاح با اشاره به راه اندازی سه سایت نسل پنجم برای مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، گفت: این نخستین سایت نسل پنجم برای استفاده عموم مردم است.

وی به رونمایی از کاربردهای نسل پنجم تلفن همراه در نمایشگاه اینترنت اشیا، اشاره کرد و افزود: شرکت های فعال در این حوزه در حال هم افزایی هستند که بتوانند زیست بوم این حوزه را برای استفاده حداکثری در اقتصاد دیجیتال فعال کنند.


وزیر ارتباطات تصریح کرد: امیدوارم این حرکت، حرکتی رو به جلو باشد.

وی از راه اندازی نسل پنجم در جزیره کیش در اول اسفند ماه خبر داد و افزود: ایرانسل در دو هفته نخست اسفند نیز در شیراز نسل پنجم تلفن همراه را راه اندازی می کند.

آذری جهرمی از راه اندازی پروژه های نسل پنجم تلفن همراه توسط همراه اول در آینده خبر داد.

وی با اشاره به راه اندازی نسل پنجم و همچنین اتصال شبکه ثابت و همراه به هم، افزود: با این کار شاهد یک تحول بزرگ در حوزه شبکه ملی اطلاعات باشیم و توسعه نسل پنجم هم بر اساس سند شبکه ملی اطلاعات انجام می شود.

بر اساس این گزارش، آذری جهرمی برای افتتاح نسل پنجم تلفن همراه با بیان اینکه این شبکه برای نسل آینده است از کودکی خواست که برای افتتاح این شبکه همراه او باشد

شب گذشته وزیر ارتباطات در صفحه توییتر خود از افتتاح  رسمی نخستین ایستگاه ۵G در تهران خبر داده بود.

منبع: روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *