برای ارسال به کنفرانس «بازی‌های رایانه‌ای؛‌ فرصت‌ها و چالش‌ها»؛

محورهای مقالات مورد حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حوزه «کودکان و بازی‌های دیجیتال» معرفی شد

تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹

محورهای مقالات در حوزه «کودکان و بازی‌های دیجیتال» برای ارسال به ششمین کنفرانس «بازی‌های رایانه­ای؛‌ فرصت‌ها و چالش‌ها» اعلام شد.

ششمین کنفرانس «بازی‌های رایانه‌­ای؛‌ فرصت‌ها و چالش‌ها» با نگاهی ویژه به پژوهش‌های مرتبط با بازی‌های دیجیتال؛ از کودکی تا سالمندی در روزهای ۳۰ بهمن و ۱ اسفند با همکاری مشترک دانشگاه اصفهان و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌­ای برگزار می‌شود و در این راستا محورهای مقالات در حوزه «کودکان و بازی‌های دیجیتال» اعلام شد.

آموزش کودکان و بازی‌های دیجیتال، کودکان با نیازهای خاص (اختلالات یادگیری، اوتیسم، ADHD،OCD،…) و درمانگری دیجیتال، بازی‌های دیجیتال و مدیریت حوادث (طلاق، سوگواری، تک‌والدی، بیماری‌های خاص و…)، کودکان، رژیم مصرف و سواد بازی (مهار اعتیاد، مدیریت زمان، ارتقاء مهارت‌های تفکر انتقادی و…)، اختلالات رفتاری در کودکان (خشونت، اضطراب، استرس و…)، نقش بازی‌های دیجیتال در یادگیری مهارت‌های اجتماعی توسط کودکان، بازی‌های دیجیتال و مهارت‌های خود مراقبتی، مهارت‌آموزی مفاهیم مالی و کسب‌وکار در بازی‌های دیجیتال، بررسی اثرات جسمی بازی‌های دیجیتال بر کودکان (چاقی، رشد و…)، حقوق کودکان در بازی‌های دیجیتال، دایه‌گری دیجیتال، سالمندان در نگاه کودکان، نقش بازی‌های رایانه‌ای در دلبستگی کودک و والدین، و توان‌بخشی حرکتی و شناختی به ‌کمک بازی‌های دیجیتال محورهای اعلام شده برای ارسال مقاله به این رویداد علمی و پژوهشی است.
دانشگاه اصفهان در ششمین دوره برگزاری این کنفرانس، همراهی و همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌­ای را به عنوان ­برگزارکننده در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر برپایی این کنفرانس به منظور توسعه مطالعات بازی و توسعه همکاری‌­ها برای تقویت مبانی نظری حوزه بازی­‌پژوهی خواهد داشت.
در این دوره بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌­ای علاوه بر حمایت­‌های معنوی و محتوایی از این رویداد، مجموعا ۲۰ میلیون تومان جایزه نقدی را برای مقالات منتخب در حوزه «کودکان و بازی‌های دیجیتال» در نظر گرفته است.
این کنفرانس امسال نیز از حمایت نهادهای معتبر علمی، فرهنگی و اجتماعی سود می‌برد که مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) نیز یکی از حامیان این رویداد پژوهشی صنعت بازی کشور است.
براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ششمین کنفرانس بین‌المللی «بازی‌های رایانه­ای؛‌ فرصت‌ها و چالش‌ها» با توجه به شرایط کرونایی کشور به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.
برای ارسال مقاله به این رویداد علمی و پژوهشی فقط تا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ فرصت دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محورهای کنفرانس و نحوه ارسال آثار نیز اینجا کلیک کنید.


منبع: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *