توسط ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال؛

خلاءهای اقتصاد دیجیتال در کشور شناسایی می‌شود

تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹

ستاد توسعه فناوریهای اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تهیه گزارش‌های کمی و کیفی حوزه اقتصاد دیجتیال، خلاهای موجود در این حوزه را شناسایی می کند.

به گزارش وبنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه فناوری‌های نوین یکی از اتفاقاتی است که هر روز در دنیا شاهد آن هستیم. فناوری‌های پیچیده و مبتنی بر اینترنت نقشی اساسی در تسهیل زندگی مردم دارند. به دنبال توسعه این فناوری‌ها، بازارهای نوین مبتنی بر اینترنت هم در دنیا شکل گرفته که در دهه‌های اخیر به میدان رقابت کشورهای دنیا تبدیل شده است. میدان رقابتی که هرکدام از کشورها تلاش می کنند تا سهم بیشتری را از آن خود کنند.

در ایران این میدان رقابت به شرکت‌های دانش‌بنیان رسیده و تلاش‌ها در این حوزه در دل زیست‌بوم فناوری و نوآوری شکل گرفته است.


ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم به عنوان یکی از نهادهای پیشرو در این عرصه در تلاش است تا با رصد و پایش بازار جهانی اقتصاد دیجیتال و تهیه گزارش‌هایی کمی و کیفی این حوزه، خلاهای موجود اقتصاد دیجیتال در کشور را شناسایی کند و راهکارهایی را در این زمینه برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور در پیش گیرد.

تحقق این هدف هم با مشارکت این ستاد و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این عرصه میسر می‌شود. شرکت‌هایی که سهم زیادی در توسعه اقتصاد دیجیتال کشور دارند.

نگاهی به پیشتازان و فعالان بازارهای دیجیتالی می تواند بیانگر تلاش دیگر کشورها در عرصه کسب‌وکارهای اینترنتی و تاکیدی بر تعیین نقشه راه برای ایران باشد. اینکه چه سیاست‌هایی می تواند مسیر ایجاد و توسعه شرکت‌های خلاق و فناور را تسهیل کند.

هرچند ایجاد کسب‌وکارهای اینترنتی ایران در سال‌های اخیر شتاب گرفته و رشد چشمگیری داشته است، اما بازاریابی و دستیابی به بازارهای جهانی و حضور فعال‌تر در این حوزه نیاز مهم و کلیدی است که باید برای آن برنامه‌ریزی‌های مدون و دقیقی صورت گیرد.

هدف ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این است که با رصد بازار جهانی راهی پرسود و با منفعت اقتصادی برای توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجتال در کشور بیابد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *