توسط شهردار تهران؛

با رونمایی از سامانه «نام» نامگذاری معابر پایتخت هوشمند شد

تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
روز گذشته در همایش مدیران برتر ارتباطی و با حضور شهردار تهران و اعضای شورای اسلامی شهر از سامانه «نام» رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، این سامانه که به همت سازمان فاوای شهرداری تهران طراحی و ارائه شده است، امکان مدیریت نام‌گذاری معابر پایتخت را به شیوه‌ای هوشمند فراهم می‌کند.

در مراسم رونمایی از این سامانه پیروز حناچی، شهردار تهران، ابراهیم امینی، نایب رئیس شورای شهر، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوا و شهربانو امانی، عضو شورای شهر و همچنین برخی از شهرداران مناطق، مدیران بخش‌های مختلف شهری و پژوهشگران حوزه ارتباطی حضور داشتند.

سامانه «نام» امکان مدیریت نام‌گذاری هوشمند معابر پایتخت را با جانمایی روی نقشه تهران در اختیار مدیریت شهری قرار می‌دهد.


این سامانه در پی وجود چالش‌های نام گذاری معابر همانند تعدد اسامی تکراری، وجود سلایق گوناگون در انتخاب نام معابر و عدم وجود سابقه تغییرات نام یک معبر و به منظور ایجاد روالی استاندارد، قابل پیگیری و یکپارچه در تغییر نام اماکن و معابر در مجموعه شهرداری تهران راه اندازی شده است.

«نام» امکاناتی از قبیل نمایش نقشه معابر، مدیریت و گزارش گیری نام معابر مبتنی بر نقشه (با جستجوی گونه بندی‌های مختلف)، جلوگیری از ایجاد نام تکراری در معابر، جستجو و دسترسی دقیق محل درخواست بر روی نقشه، نمایش سابقه تغییرات نام معبر و … را در فرآیند مکانیزه نام‌گذاری معابر به همراه دارد.

گفتنی است این سامانه به صورت پایلوت در سه منطقه در حال راه اندازی است و در آینده‌ای نزدیک در کلیه مناطق شهرداری اجرایی خواهد شد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *