معاون فناوری‌های نوین بانک خبر داد؛

تراکنش‌های زیر ۱۰۰ هزار تومان از رمز دوم پویا معاف شد / غیر فعال شدن تدریجی رمز ایستای بانک‌های مختلف از ۸ بهمن

تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۸

تراکنش‌های زیر صد هزار تومان با پذیرش مخاطرات توسط مشتری از رمز دوم پویا معاف شد.

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی ضمن اعلام این خبر در صفحه توییتر خود از غیر فعال شدن تدریجی رمز ایستای بانک‌های مختلف از ۸ بهمن خبر دارد.

به گزارش وبنا متن توئیت محرمیان به شرح زیر است:


«تراکنش‌های زیر صد هزار تومان با پذیرش مخاطرات توسط مشتری از رمز دوم پویا معاف شد. دکمه دریافت پیامکی رمز دوم پویا نیز در درگاه‌های پرداخت فعال است. فعال سازی این سرویس فقط نیازمند تایید شماره تلفن مشتری است. از ۸ بهمن به تدریج رمز دوم ایستای بانکهای مختلف غیر فعال می‌شود.»

محرمیان در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتر در رابطه با احتمال سواستفاده اینترنتی در مرتبه‌های مختلف و به ارزش ۱۰۰ هراز تومان روز، از تعیین سقف ۱۰۰ هزار تومان تراکنش اینترنتی با رمز ایستا در روز خبر داد.

طرح رمز دوم پویا در راستای کاهش سواستفاده از تراکنش‌های اینترنتی اجرا‌ می‌شود.

به گزارش وبنا، در ابتدا قرار بود که رمزهای دوم ثابت از هفته اول خرداد جای خود را به رمزهای دوم پویا دهند ولی آماده نبودن بانک‌ها برای اجرای این طرح، بانک مرکزی را مجبور به عقب نشینی تا مدت نامعلوم و واگذاری مسئولیت سواستفاده‌های احتمالی به بانک‌های مربوطه کرد.

برای چند ماه خبری از اجرای این طرح در میان نبود تا بعد از قطع اینترنت، عامل دیگری برای نگرانی جدید کسب و کارهای آنلاین باشد.

نگرانی‌ها از بی بهره ماندن مشتریانی که گوشی تلفن همراه هوشمند نداشتند تا بوسیله اپلیکیشن‌های مربوطه رمز دوم پویا دریافت کنند بار دیگر موعد اجرای این طرح را از اول دی به هفته دوم دی ۹۸ موکول کرد تا امکان ارسال پیامکی رمز دوم پویا فراهم شود.

آخرین خبرها در این زمینه مربوط به ظاهر شدن گزینه دریافت پیامکی رمز دوم از بامداد ۱۶ دی ۹۸ در صفحات پرداخت بود و بانک‌های پارسیان و ملت در گام اول دریافت پیامکی رمز دوم پویا قرار گرفته بودند.

 

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *