آذری جهرمی

راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت نیست

تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸

محمدجواد آذری جهرمی در گفتگو با یک برنامه رادیویی، درباره قطعی اینترنت بین‌الملل در کشور تصریح کرد: به خاطر سوءاستفاده‌هایی که رخ داد، شورای امنیت کشور تشخیص داد محدودیت‌هایی در اینترنت بین‌الملل اعمال شود که به اپراتور‌ها ابلاغ شد. البته خود شورای امنیت دغدغه مشکلات ناشی از این محدودیت‌ها را دارد و ما هم به طور مستمر گزارش شکایت‌های مردم و پیگیری‌های نمایندگان مجلس در این خصوص را به شورا منعکس می‌کنیم.

وی ادامه داد: من درباره وصل‌شدن دوباره اینترنت برآورد زمانی ندارم، اما این امیدواری وجود دارد که هر چه سریع‌تر مشکلات برطرف شود و به نظر من صد در صد اینترنت به‌زودی وصل خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که زندگی امروز مردم به فضای مجازی وابسته است، افزود: امروزه حدود دو سه میلیون نفر راننده در تاکسی‌های اینترنتی مشغول کار هستند. در حال حاضر حدود ۱۰ میلیون ایرانی از تاکسی‌های اینترنتی استفاده می‌کنند. ما هم بر این اساس زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را به شکلی طراحی و برنامه‌ریزی کردیم که فعالیت‌های اینترنتی داخلی وابسته به اینترنت بین‌الملل نباشد تا زیان مردم به کمترین میزان خود برسد. مثلا همین مسیریاب‌های داخلی کاملا وابسته به نقشه هستند و در سال‌های اخیر توانسته‌اند به خوبی فعالیت و با نمونه‌های مشابه خارجی خود رقابت کنند و امروز هم پاسخگوی نیاز کاربرانند. البته ضعف‌هایی هم وجود دارد.


وی ادامه داد: به عنوان مثال در خصوص موتور جست‌وجو باید بپذیریم که دستاورد‌های ما در این حوزه از آنچه پیش‌بینی می‌کردیم و گزارش شده بود، عقب‌تر است و ما در این حوزه باید توجه و سرمایه‌گذاری بیشتری انجام بدهیم.

یک دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است

 1. سلام
  من یک عکاس فتوژونالیست هستم، با هیچ درگیری و شورشی هم مرتبط نیستم.
  آیا این حق من و امثال منه که بعد ۵ روز انتظار و در لحضات آخر فستیوالی در کشور مالزی امکان ارسال پروژه ای که ۶ ماه زحمت کشیدم و احتمال افتخار آفرینی برای به اصطلاح وطنم رو داشتم، از دست بدم؟؟
  آیا قطع اینترنت چاره کار بود؟؟
  افرادی رو میشناسم بیچاره شدند…
  امیدوارم دولت امید و الی الخصوص آقای جهرمی ببینند، این دکمه فیلترینگ نبود، این پاک کردن صورت مسئله و هر چیزی که اسمش را میتوان گذاشت بود.
  اینترانت؟؟ حداقل امکان این را داشتید که ایمیل داخلی راه اندازی کنید. یا شرایط خاص با مانیتورینگ باز بزارید مثل کافی نت ها.
  اگر کسی سواستفاده میکرد مشخص میشد.
  ۶ ماه زحمت من رو آتش زدید. متاسفم برای رای خودم..

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *