برای اولین بار توسط سازمان فاوای شهرداری تهران؛

نقشه‌های تغییرات میانگین دمای سالیانه شهر تهران طی نیم قرن اخیر منتشر شد

تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

نقشه‌های تغییرات میانگین دمای سالیانه شهر تهران طی نیم قرن اخیر برای اولین بار توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و با همکاری سازمان هواشناسی کشور منتشر شد.
به گزارش وبنا به نقل از روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، مرکز آمار و رصد شهری این سازمان برای اولین بار نقشه‌های تغییرات میانگین دمای سالیانه شهر تهران از سال ۱۳۴۶ تا ۱۳۹۷ را برای استفاده و تحلیل پژوهشگران در سامانه داده نمای تهران به نشانی http://data.tehran.ir منتشر کرده است.
علاقمندان می‌توانند با مراجعه به پرتال داده نمای تهران در زیرمجموعه آب و هوا از بخش فهرست داده‌ها، نقشه‌های موضوعی مرتبط با تغییرات دمای تهران طی ۵۰ سال اخیر را مشاهده و دریافت کنند.
گفتنی است سامانه «داده نمای تهران» از جمله درگاه‌هایی است که داده‌های آماری و اطلاعات مربوط به شهر را به صورت رایگان و بدون محدودیت خاصی در اختیار مردم قرار می‌دهد و امتیاز شاخص آن ارائه داده باز (Open Data) و قابل بهره برداری برای عموم است.
این پرتال دارای دسته‌بندی‌های متنوع اطلاعاتی در موضوعاتی از جمله ارتباطات، انرژی، آموزش، بهداشت و درمان، حمل و نقل، ساختمان و مسکن، صنعت و معدن، عمران و خدمات شهری، مالی و اقتصادی و…. است که هرکدام زیرمجموعه‌هایی از داده‌های مربوط به حوزه مشخص شده را دربر می‌گیرد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.