معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور

تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۷

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور در مشهد خبر داد.

به گزارش وبنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محسن تفقدی گفت: با امضای تفاهمنامه همکاری ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با این دانشگاه، مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور در مشهد راه اندازی می شود.

وی خاطر نشان کرد: این تفاهم‌نامه به منظور تحقق سیاست‌های کلان کشور درحوزه علم و فناوری و تحقق حمایت از کالاها، خدمات ملی و دانش بنیان در حوزه سلامت دیجیتال در شرق کشور، منعقد شده است.


تفقدی خاطرنشان کرد: هدفمندی حمایت‌های دولت از تجاری سازی محصولات و خدمات کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت، برنامه‌ریزی راهبردی میان مدت و کوتاه مدت برای ارتقای توانمندی‌های تولید، صادرات و توسعه بازار داخلی محصولات و خدمات در کسب و کارهای مبتنی برفناوری اطلاعات در بخش سلامت دیجیتال، ساماندهی، هماهنگی و اجرای حمایت اثربخش و هدفمند از کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت از جمله اهداف تعریف شده در این تفاهم نامه است.

وی افزود: از جمله محورهای تعیین شده در این تفاهم نامه، برنامه‌ریزی برای تنظیم و پیاده سازی سطح استانداردها و ارتقای مستمر کیفیت محصولات و خدمات حوزه سلامت در کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی برای ایجاد نظام ارزیابی مستمر کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت و محصولات و خدمات آنها است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: در راستای اجرای تفاهمنامه همکاری مشترک ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی مشهد،‌ شورای برنامه‌ریزی و حمایت از کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت دیجیتال به منظور تاسیس و راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور تشکیل شد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *