دبیر استارتاپ ویکند صنایع خلاق گرگان:

صنایع خلاق یک قدم از صنایع دانش بنیان جلوترند / تسهیلات ۴ درصدی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان جایزه تیم های برتر استارتاپ ویکند صنایع خلاق گرگان خواهد بود

تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷
دبیر استارتاپ ویکند صنایع خلاق و دبیر بازی سازان مستقل ایران در گرگان طی یک نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: دو ماه پیش نخستین استارتاپ صنایع خلاق در زاهدان برگزار شد و تصمیم‌ گرفتیم تا این استارتاپ در گرگان هم برگزار شود.
پیمان یعقوبی افزود: صنایع خلاق یک قدم از صنایع دانش ‌بنیان جلوتر بوده و بر اساس خلاقیت تاثیرگذاری دارد، البته صنایع خلاق به چند دسته کلی تقسیم بندی می‌شود که شامل آی‌تی و برنامه‌نویسی، ساخت بازی و انیمشین و ساخت فیلم‌کوتاه است.
 بیش از ۲۰ شرکت و رسانه از برگزاری این رویداد در گرگان حمایت می‌کنند که از این بین می توان به زرین پال , A-game , مکتب خونه ,  اخبار رسمی , اتاقک , اسنپ , ایوند , فرانش , دیجیاتو , فیلیمو , نوار , وبنا , ژاکت , بازیچی , سوغات جان دل  , مستر گرگان , Gview  و  esmag اشاره کرد.
دبیر استارتاپ ویکند صنایع خلاق گرگان ادامه داد: در این استارت اپ دو دسته شرکت کننده حضور دارند، یک دسته ایده‌پرداز و یک دسته افرادی که دارای تخصص بوده اما تیمی ندارند، این دو گروه در دو بخش استارتاپ مشارکت کرده و ایده‌های خود را مطرح می کنند و این ایده ها با بهره‌گیری از متخصصان عملی می‌شود.
وی با اشاره به اهداف برگزاری این استارتاپ گفت: متاسفانه انجمن انیمیشن که حدود سه سال گذشته در استان گلستان فعالیت می‌کرد اکنون غیر فعال شده و ما با برگزاری این استارتاپ به دنبال فعال کردن دوباره این انجمن هستیم.
دبیر استارتاپ ویکند گرگان با بیان اینکه ۶۹۰ نفر در استان گلستان با محیط های  استارتاپی آشنایی دارند، ادامه داد: در این جشنواره بیش از ۶۰ درصد شرکت کنندگان غیر گلستانی و از استان های دیگر هستند.
وی گفت: این رویداد در تاریخ ۲۱ تا ۲۳ آذر در شهر گرگان برگزار می شود و علاقه مندان می توانند تا دو روز پیش از شروع رویداد یعنی ۱۹ آذرماه در این استارت آپ ویکند ثبت نام کنند.
یعقوبی گفت: تاکنون استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان بلوچستان، قزوین، تهران، فارس، مازندران، سمنان و گلستان برای شرکت در استارت آپ ویکند صنایع خلاق ثبت نام کردند.
دبیر استارتاپ ویکند گرگان با تاکید بر این که برگزار کننده این رویداد مجتمع فنی تهران (شعبه گرگان) و انجمن بازی سازان مستقل ایران است افزود: متاسفانه در استان گلستان مشکل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر وجود دارد و ما برای طرحی که در استان ارائه شد از ادارات یک ریال هم درخواست کمک مالی نداشتیم و از دستگاه ها تنها درخواست تامین مکان برگزاری رویداد انجام شده است. برای برگزیدگان یک بسته حمایتی در نظر گرفته ایم و به جایزه سه تیم نخست ۲.۵ میلیون تومان بن شرکت در دوره‌های آموزشی مختلف و تسهیلات ۴ درصدی تا سقف ۱۰۰ میلیون‌تومان در نظر گرفته شده است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *