در اجلاس سران مختار ITU؛

آذری جهرمی جهان را به استفاده صلح آمیز از فناوری اطلاعات فراخواند

تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنرانی خود در کنفرانس سران مختار ITU نسبت به استفاده نادرست از ارتباطات و فناوری اطلاعات در راه جنگ افروزی ابراز نگرانی کرد و جهان را به استفاده صلح آمیز از آن فراخواند.
به گزارش وبنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنفرانس سران مختار ITU در دوبی سخنرانی کرد.
وی که در جمع وزرای ارتباطات کشورهای مختلف سخن می گفت، با اشاره به اینکه ارتباطات و فناوری اطلاعات ابزاری برای خلق ثروت است، گفت: در بعضی موارد، صنایع مولد ثروت به عنوان ابزار جنگ افروزی بکار گرفته شده‌اند.
آذری جهرمی اظهار کرد: باید مراقبت کنیم که ارتباطات و فناوری اطلاعات کماکان ابزار صلح باقی بماند و به وسیله ای برای هژمونی و یکجانبه‌گرایی برخی کشورها تبدیل نشود.
بنابه این گزارش، دیروز (پنجشنبه) نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه برگزاری اجلاس ITU در دوبی با وزرای ارتباطات آذربایجان، اندونزی و ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.
وی محور این دیدارها را پیگیری توافق های گذشته در زمینه توسعه همکاری ها در حوزه اقتصاد دیجیتال دانست و ضمن اعلام شرکت ایران در حوزه های فضایی، کسب و کارهای نوپا و امنیت سایبری در نمایشگاه باکوتل، از حضور وزیر ارتباطات اندونزی در ایران و همچنین نشست چندجانبه همسایه های شمالی در باکو به منظور ایجاد منطقه قوی تر در حوزه ICT خبر داد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.