عضویت شرکت های استارت‌آپی در سازمان نصر رسمی شد

تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

کلیات نحوه عضویت استارت‌آپ‌ها در شورای مرکزی سازمان نظام صنفی‌ رایانه‌ای (نصر) به تصویب رسید. به گفته جعفر محمدی،عضو هیات مدیره سازمان نصر هر استارت‌آپی که در حوزه ICT فعالیت کند از این پس امکان عضویت در این سازمان را خواهد داشت. او در گفت‌وگو با پیوست در خصوص جزییات عضویت استارت‌آپ‌ها در سازمان نصر می‌گوید: «با این عضویت فضایی ایجاد خواهد شد تا شرکت‌های استارت‌آپی امکان استفاده از مزایایی چون حق مشاوره حقوقی، مالیاتی و… را به صورت رایگان داشته باشند. از سوی دیگر از این پس استارت‌آپ‌های می‌توانند کمیسیون مشخصی در سازمان داشته باشند و با رایزنی با دیگر کمیسیون‌های سازمان امکان حل مشکلات فعالیتشان به راحتی فراهم شود. از سوی دیگر این عضویت و ارتباط این شرکت‌های نوپا با کمیسیون‌های دیگر سازمان به آن‌ها کمک خواهد کرد تا بتوانند با نهادهای دولتی ارتباط بهتری برقرار و به راحتی از حق و حقوق خود دفاع کنند.»

او در پاسخ به این سوال که آیا محدودیتی برای عضویت شرکت‌های استارت‌آپی در سازمان نصر وجود دارد یا خیر نیز اعلام کرد:‌ «در آیین‌نامه این عضویت اعلام شده که اگر عمر شرکت استارت‌آپی ۳ سال است و گردش مالی آن هم به ۵۰۰ میلیون تومان در سال می‌رسد پس به عنوان شرکت عادی به عضویت سازمان نصر درآیند اما اگر  عمر شرکتی کمتر از ۳ سال است و گردش مالی آن‌ هم به زیر ۵۰۰ میلیون تومان می‌رسد، می‌تواند تحت عنوان استارت‌آپ عضوی از سازمان باشد.» به گفته او استارت‌آپی هم که هنوز شرکتی ثبت نکرده‌است می‌تواند به عنوان عضو حقیقی به عضویت سازمان نصر درآید. بنا بر اظهارات محمدی چون سازمان با طرح عضویت استارت‌آپ‌ها به دنبال کسب درآمد نیست، تخفیف‌هایی برای عضویت استارت‌آپ‌ها در سازمان نصر در نظر گرفته است. از جمله اینکه شرکت‌ها استارت‌آپی برای عضویت در سازمان نصر از پرداخت ورودیه (به مبلغ ۵۰۰هزارتومان) معاف شده‌اند. از سوی دیگر هم حق عضویت‌ (۵۰۰هزارتومان سالانه)  از این شرکت‌ها در سال اول با ۹۰ درصد تخفیف، سال دوم ۶۰ درصد و سال سوم ۳۰ درصد تخفیف گرفته خواهد شد.

اولین بار مرداد ماه امسال بود که محمدباقر اثنی عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، در نشست خبری مشترک با رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران خبر از امکان عضویت استارتاپ در سازمان نصر را داده بود.ابتدای هفته جاری نیز علی آذرکار، دبیر سازمان نصر تهران، اعلام کرد که کلیات نحوه عضویت استارتاپ ها در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مشخص شده و در انتظار تایید نهایی سازمان فناوری اطلاعات است تا در نهایت در شورای مرکزی نصر کشور تصویب و فرآیند عضویت آنها آغاز شود.


منبع: ماهنامه پیوست

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *