آواتک در بین ۱۰ شتابدهنده برتر خاورمیانه

تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۶

طبق گزارش سال ۲۰۱۶ پایگاه گاست (Gust)، که در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ منتشر شد، آواتک به‌عنوان یکی از ۱۰ سرمایه‌گذار برتر استارتاپ‌ها در منطقه خاورمیانه و آفریقا انتخاب شده است. این ارزیابی با بررسی شتابدهنده‌های مختلف و میزان سرمایه‌گذاری هر کدام روی استارتاپ‌های نوپا انجام شده است.

درباره گاست

گاست پلتفرمی مالی با مدل SaaS است که  تامین منابع مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری‌های اولیه (Early-Stage) برای استارتاپ‌های مختلف را  در سطح جهانی انجام می‌دهد و با کارآفرینان ماهر و سرمایه‌گذاران از مراحل اولیه تا خروج (Exit) موفقیت آمیز همکاری می‌کند. در انتهای هر سال این موسسه اقدام به پخش پرسشنامه در میان شتابدهنده‌های فعال در سراسر دنیا می‌نماید تا بتواند گزارش سالانه‌ای را از روند بازار استارتاپ‌ها بنا بر تجمیع اظهارات شتابدهنده‌ها تهیه کند.

طبق گزارش گاست، تنها در خاورمیانه و آفریقا، بیش از  ۷ میلیون دلار بر روی نزدیک به ۱۱۰۰ استارتاپ و توسط ۵۱ شتاب‌دهنده در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا سرمایه‌گذاری شده است. این در حالیست که این منطقه تنها ۳٪ از حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر توسط شتابدهنده‌ها را در جهان به خود تخصیص داده است. در این میان آواتک از ایران با شتاب‌دهی بیش از ۲۰ استارتاپ و با ۱۶۰ هزار دلارسرمایه‌گذاری نقدی یکی از ۱۰ سرمایه‌گذار برتر در میان شتابدهنده‌های این منطقه در سال ۲۰۱۶ شناخته شده است.


بیش از ۶۰ درصد از شتابدهنده‌های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به طور کامل توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی شده است و بیش از ۲۰ درصد از استارتاپ‌ها با ترکیبی از سرمایه دولتی و خصوصی شکل می‌گیرند. گاست معتقد است این ترکیب نشان می‌دهد دولت‌ها نیز در این منطقه برای ورود به سرمایه‌گذاری خطرپذیر اشتیاق دارند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *