آغاز ارایه وام به تولیدکنندگان اپلیکیشن

تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶

دومین مرحله ثبت‌نام برای اعطای تسهیلات نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه (Mobile-APP) آغاز شد.

براساس اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در راستای حمایت از نرم‌افزارهای تخصصی، توسعه‌دهندگان حقیقی و حقوقی نرم‌افزارهای کاربردی ایمن و محتوای چند رسانه‌ای برای تلفن همراه، دومین دوره ثبت‌نام از متقاضیان تسهیلات وجوه اداره شده ازسوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شد.

شرایط اخذ وام

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به دریافت فایل مربوطه و مطالعه دستور العمل اقدام به ثبت‌نام کنند. مخاطبان این دستورالعمل افراد حقیقی یا حقوقی هستند که در گذشته حداقل یک نرم‌افزار کاربردی ایمن تلفن همراه با کیفیت تولید کرده باشند.


سقف تسهیلات برای هر متقاضی نیز ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است و برای درخواست بیش از این مبلغ، طبق روال‌های موجود از طریق ثبت‌نام در فراخوان طرح‌های فناورانه باید اقدام شود. برنامه کسب‌وکار به عنوان مدارک و مستندات مورد نیاز تعیین شده و این Business Plan باید به صورت مبسوط و براساس قالب ارایه شده دبیرخانه وام وجوه اداره شده ارایه شود. طرح‌های ارسالی از طریق وب‌گاه وجوه اداره شده پس از ارزیابی در کارگروه ارزیابی استانی و تایید نهایی در دبیرخانه برای طی مراحل بعدی به صندوق کارآفرینی امید معرفی می‌شوند.

براساس این گزارش اعتبارات مورد نیاز برای اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی از محل منابع صندوق کارآفرینی امید و اعتبارات مورد نیاز برای اعطای تسهیلات به اشخاص حقوقی نیز از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین خواهد شد.

رعایت ضوابط و مقررات جاری کشور و نیز اخذ مجوزهای لازم برای ایجاد و توسعه نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه یا تولید محتوا، بر عهده متقاضی بوده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسوولیتی در این خصوص ندارد. لازم به ذکر است که دستورالعمل اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده به توسعه‌دهندگان حقیقی و حقوقی نرم‌افزارهای کاربردی ایمن و محتوای چند رسانه‌ای برای تلفن همراه در خرداد سال گذشته تصویب شد و یک مرحله ثبت‌نام این تسهیلات در سال ۹۵ انجام گرفت.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *