وزیر ارتباطات:”بیست هزار استارتاپ ایجاد می‌کنیم”

تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۶

آذری جهرمی: “بیست هزار استارتاپ‌، ۱۰ هزار شرکت متوسط ، ۱۰۰ شرکت بزرگ و پنج شرکت بین‌المللی ایجاد می‌کنیم.”

به نقل از ایلنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم معارفه وزیر ارتباطات دولت دوازدهم و تودیع  محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور برگزار شد، در رابطه با عملکرد واعظی گفت:‌ واعظی فردی دلسوز با پشتکار و با تجربه در حوزه ارتباطات هستند که طی چهار سال همکاری با ایشان توانستم درس‌های زیادی بگیرم گویی اینکه چهار سال را در دانشگاه گذراندم.

جهرمی با اشاره به مشکلات بیکاری و اقتصادی گفت: کشور ما مردم‌سالار است و ساختار امنیتی و فرهنگی کشور ما بر اساس مردم شکل گرفته است. امروزه یکی از بزرگترین مشکلات مردم بیکاری است. طبق آمارهای بین‌المللی وضعیت اشتغال در بخش فناوری اطلاعات دو در صد به صورت میانگین است اما در ایران این میزان دو دهم درصد است و باید میزان اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات در کشور ۱۰ برابر شود.


وزیر اتباطات تاکید کرد: یکی از ظرفیت‌های بزرگ برای اشتغالزایی، فناوری اطلاعات است. ما باید با توجه به تاکید رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال فضا را برای اشتغالزایی بیشتر مهیا سازیم. در برنامه چهار ساله در وزارت ارتباطات  دولت دوازدهم قصد داریم تا بیست هزار استارت‌آپ‌، ۱۰ هزار شرکت متوسط ، ۱۰۰ شرکت بزرگ و پنج شرکت بین المللی را ایجاد کنیم.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *