سازمان نظام صنفی رایانه‌ای منابع نهمین دوره آزمون مشاوران را منتشر کرد

تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

منابع نهمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران رتبه سه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به‌روزرسانی و منتشر شد. این آزمون ۱۶ تیرماه به صورت هم‌زمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، سهیل عباسی رئیس کمیسیون مشاوران سازمان با اعلام این خبر گفت: امسال نیز براساس روالی که از دوره گذشته آغاز شد، منابع طبق نیاز بازار به‌روزرسانی شده است تا مهارت‌های کاربردی شرکت‌کنندگان در این آزمون مورد سنجش قرار گیرد.
او افزود: از مشاوران رتبه سه انتظار می‌رود حداقل دانش در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ورود به این عرصه را داشته باشند و قادر به ارایه مشاوره در سطح مسایل و مباحث عمومی باشند. پس از آن با کسب تجربه عملی و تحت شرایطی مشخص امکان ارتقا به رتبه‌های بالاتر امکان پذیر است. در حال حاضر با شروع به کار کمیته احراز مرکزی و کمیته احراز استان‌ها امکان ارتقا مشاوران به رتبه دو فراهم شده است.

عباسی با اشاره به اینکه منابع شامل کتاب و آیین‌نامه‌های معتبر روز بازار است، گفت: با انتخاب این منابع به دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی پیام می‌دهیم، افرادی که در آزمون به عنوان کارشناس و مشاور احراز صلاحیت می‌شوند با علم روز آشنا هستند و آنها با خیال راحت این افراد را در پروژه‌های خود به عنوان مشاور به کار گیرند.
رئیس کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به اینکه قوانین و آیین‌نامه‌ها بخش مهمی از منابع آزمون احراز صلاحیت مشاوران رتبه سه به‌شمار می‌روند، گفت: مشاوران باید به قوانین مهم حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مانند قوانین جرایم رایانه‌ای، استانداردهای تولید و توسعه نرم‌افزار نماتن، قانون برگزاری مناقصات و بسیاری از آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های مرتبط احاطه داشته باشند. به همین دلیل قوانین جایگاه مهمی در فهرست منابع آزمون این دوره دارند.


کارشناسان می‌توانند با حضور در آزمون مشاوران در چهار رشته حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شامل نرم‌افزار، شبکه و اینترنت، مدیریت مشاوره و سخت‌افزار و مشاوره زیرساخت احراز صلاحیت شوند. داوطلبان آزمون احراز صلاحیت مشاوران و اشخاص حقیقی می‌توانند، در یک یا حداکثر دو رشته امتحانی آزمون شرکت کنند. هزینه ثبت‌نام بدون افزایش نسبت به دو دوره پیشین آزمون مشاوران برای یک رشته ۶۵۰۰۰۰ ریال و برای افرادی که در دو رشته ثبت‌نام کردند، ۷۵۰۰۰۰ ریال است.

جهت دسترسی به لیست منابع به این لینک مراجعه نمایید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *