پلمپ شرکت تپسی در مشهد به دلیل نداشتن مجوز از تاکسیرانی

تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۶

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری از پلمپ شرکت تپسی در مشهد خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مشهد، سید مهدی علوی‌مقدم مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر هزار و هشتصد آژانس در سطح شهر مشهد فعالیت دارند که دستیابی آنان به اپلیکیشن موبایلی راحت است اما قطعا باید مجوز آن را دریافت کنند.

وی گفت:سازمان تاکسیرانی منکر فناوری و پیشرفت نیست اما اعتقاد داریم که این پیشرفت ضوابط مشخصی دارد. شرکت‌های حمل و نقل در حوزه تاکسیرانی باید مجوز فعالیت خود را از سازمان تاکسیرانی اخذ کند و راننده‌های آنان نیز باید دفترچه تاکسیرانی داشته باشند.


مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد افزود: مجوزی که سازمان تاکسیرانی به این شرکت‌ها ارائه می‌کند تنها مجوز حمل و نقل است و در این بین مجوزی به اپلیکیشن موبایل اعطا نمی‌شود. شرکت تپسی هیچ گونه مجوزی برای فعالیت در شهر مشهد ندارد و نمی‌تواند از اپلیکیشن موبایلی نیز استفاده کند لذا با مجوز قضایی توسط اداره اماکن پلمپ شده است.

وی خاطر نشان کرد که در حال حاضر تنها شرکت‌های تاچسی و چی‌تکس مجوز فعالیت دارند که به صورت محدود از اپلیکیشن موبایلی استفاده می‌کنند اما فعالیت گسترده آنان تنها با تصویب دستورالعمل آن توسط شورای اسلامی شهر مشهد امکان‌پذیر است چرا که نرخ کرایه، نوع خودرو و راننده آن تایید شده باشد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *