ماه: اسفند ۱۳۹۱

باید مردم را در وب شناخت

اگر دولت نهم کمتر به فضای مجازی و دولت الکترونیکی توجه کرد اما تمرکز دولت دهم روی دولت ‌الکترونیکی بود. این دولت  یکی از شعارهای خود را توسعه دولت ‌الکترونیکی و ارائه خدمات قرار داد و بارها مسوولان اعلام کردند ۳۵۰ خدمت دولت به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به بسیاری از دستگاه‌های دولتی نیست

نخستین شماره ماهنامه پیوست منتشر شد

در نخستین شماره این ماهنامه با دستمایه قرار دادن رویدادهای خبری یک ماه اخیر، مضامینی همچون محدودیت‌های شرعی برای اپراتور سوم تلفن همراه، انتصاب وزیر جدید فاوا، فشارهای ارزی بر بازار فناوری و سیر تحول مدارس در دوره معاصر مورد نقد و بررسی قرار گرفته‌اند و بخش پرونده ماه نیز به سابقه کشاکش‌های صنفی در بازار فناوری اطلاعات کشور پرداخته است.


علاوه بر بخش‌های یاد شده در پیوست این شماره قسمت‌های ویژه‌ای به حوزه‌های خدمت و تجارت الکترونیکی، باشگاه مدیران، راه‌حل‌های دیجیتالی و کتاب‌‌شناسی حوزه ICT اختصاص یافته است که به ترتیب موضوعاتی در خصوص فروشگاه‌های الکترونیکی، سه مدیر شناخته شده حوزه فناوری اطلاعات، رها سازی یک سازمان از فرآیندهای کاغذی و فلسفه فناوری اطلاعات در آنها به تفصیل تحلیل شده‌اند. بخش پیوست جهان نیز با نیم‌نگاهی به مهمترین گرایشات فناوری در سال گذشته پرونده قطور خود را به رایانش ابری اختصاص داده است.


طرح جلد شماره یاد شده هم با دستمایه قراردادن و راستی آزمایی سرویس‌های ادعا شده دولت الکترونیکی با عنوان ” استیضاح دولت الکترونیکی” منتشر شده است.


پیوست که پیش از این اقدام به انتشار چهار پیش شماره هم‌زمان با نمایشگاه‌های الکامپ و تلکام تهران نموده بوده، محصولی از موسسه رسانه‌ای پرسش است که به سردبیری آرش برهمند و شورای سردبیری محمدباقر اثنی عشری و مهرک محمودی، مجتبی محمودی منتشر شده است. نسخه الکترونیکی و اشتراک ماهنامه تحلیلی پیوست که راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را کانون توجه خود قرار داده است از طریق آدرس peivast.com قابل دسترسی است.

پارادوکس استفاده از فیلترشکن

به نقل از ایتنا – فیلترشکن‌های اینترنتی امروزه بیش از آنکه کاربردی برای دور زدن فیلترینگ داخلی داشته باشند در دور زدن تحریم‌های اینترنتی کارآمدند.

سایتی برای کتاب خوان ها

سایتی برای کتاب خوان ها

اگه به کتاب و کتاب خوندن علاقه دارید وب سایت وب لایبری (کتابخانه وب) رو به شما معرفی می کنیم. این سایت به تازدگی راه اندازی شده و به معرفی کتاب های فارسی میپردازد.

لوکوپوک جدید برای شهر های ایران

لوکوپوک جدید برای شهر های ایران

یکی از ویژگی های جذاب لوکوپوک جدید، محلی بودن آن می باشد، هر شهر ایران جایگاهی در لوکوپوک جدید دارد مثلا اگر شما از شهر سرسبز رشت می باشید می توانید با آدرس rasht.locopoc.com وارد لوکوپوک شده و فقط آگهی های را مشاهده نمایید که در شهر شما ثبت شده است.

از کجا بخریم٬ از کجا نخریم

از کجا بخریم٬ از کجا نخریم

سایت “راضی ناراضی” یک پلتفرم اجتماعی است که بر اساس ثبت و اشتراک گذاری تجربه خرید مشتریان سابق سایت ها و فروشگاه ها٬ شامل بنگاه های فیزیکی مانند رستوران ها و بنگاه های مجازی مانند فروشگاه های اینترنتی فعالیت می کند.

با سایت های برتر سال ۱۳۹۱ آشنا شوید

جشنواره وب ایران در بهمن ماه سال جاری با اعلام سایت های برتر سال ۱۳۹۱ به کار خود پایان داد. سایت برتر وب در جشنواره وب ایران نه از نظر ترافیک٬ بلکه از نظر محتوا و طراحی در ۵۴ گروه دسته بندی و معرفی شده اند.

دوره های ویژه تعطیلات عید نوروز ۹۲ آکادمی مجید آنلاین

عید نوروز و تعطیلاتی که معمولا برای قشر کارمند و یا محصل وجود دارد معمولا بهترین زمان برای یادگیری مطالب جدید است. امسال آکادمی مجید آنلاین برنامه های آموزشی گوناگونی برای تعطیلات نوروز در نظر گرفته است.

عمر VPNهای غیر قانونی در کشور تمام شد

تمامی پورت‌های VPN‌ فاقد مجوز در کشور بسته شده‌اند. از ابتدای این هفته دسترسی به تمام پورت‌های VPN‌ که مجوز قانونی لازم را نداشتند، متوقف شده بود که احتمال می‌رفت این عدم دسترسی به دلیل اختلال باشد. 

اولین همایش تخصصی نرم افزار های موبایل فردا در تهران برگزار میشود

اولین همایش تخصصی نرم افزار های موبایل و موبایل وب فردا در تهران برگزار میشود. در این مراسم مانی قاسمی٬ عماد عبد حق٬ سالار کابلی٬ پرهام باغستانی٬ رضا معلمی٬ شاهین کاتبی٬ سپیده قیصر و امیر لطیفی سخنرانی خواهند داشت. برای اطلاعات بیشتر به سایت همایش موبایل مراجعه کنید.