ماه: بهمن ۱۳۹۱

ویکی شاپیا تجربه ای برای خرید

ویکی شاپیا تجربه ای برای خرید

ویکی شاپیا وب سایتی است که کاربران در آن می توانند تجربه های مختلف٬ از خرید های روزانه خود در آن بنویسند. درحال حاضر کاربران ویکی شاپیا می توانند تجربه های خود را از خرید محصولات در شاخه های کتاب٬ موسیقی٬ بازی و آموزش نوشته و با دیگران به اشتراک قراردهند.

جشنواره وب ایران پایان راه نیست

شایان شلیله – امسال نیز همچون سالیان گذشته٬ پنجمین جشنواره وب ایران با تمام خوبی ها و بدی ها به پایان رسید. اما اختتامیه جشنواره وب ایران٬ برای کسب و کار های اینترنتی در ایران تازه ابتدای راه است. جشنواره وب ایران نگاهی دقیق و موشکافانه به طراحی و محتوای وب سایت های شرکت کننده دارد اما برای موفقیت یک کسب و کار٬ طراحی و محتوای سایت نمی تواند تنها دلیل موفقیت باشد.

اتصال زرین پال به شاپرک

اتصال زرین پال به شاپرک

شرکت سامان سیستم پرداز کیش مجری پروژه زرین پال در خبر ارسالی به وبنا٬ اعلام کرده که موفق به اخذ تاییدیه اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی جهت اتصال به سوییچ شاپرک گردید. زرین پال یک سیستم واسط برای دریافت و پرداخت های اینترنتی است که در حدود ۲ سال پیش راه اندازی شده است.

سایت رسمی ثبت نام وی‌پی‌ان راه اندازی شد

سایت رسمی ثبت نام وی‌پی‌ان راه اندازی شد

شورای عالی فضای مجازی به تازگی سایتی را به آدرس vpn.ir راه اندازی کرده است که در این سایت شرکت ها و افرادی که برای استفاده های خود نیاز به VPN دارند می توانند در این سایت ثبت نام کنند تا به صورت قانونی بتوانند از VPN استفاده نمایند.

پایانی خوش برای مسابقه برنامه نویسی بیان

مسابقه برنامه نویسی بیان پس از چندماه و شرکت برنامه نویسی ایرانی و خارجی به پایان رسید. به گزارش وبنا امشب در مراسم که در هتل پارسیان تهران برگزار شد٬ برنامه نویس های برتر مسابقه برنامه نویسی بیان معرفی و ازایشان تقدیر شد.

مسابقه بیان توسط شرکت بیان که یکی از شرکت های فعال در زمینه آی تی کشور می باشد برگزار میشود. در این دوره از مسابقه برنامه نویسی بیان٬ بیش از ۲۰ شرکت کننده خارجی از کشور های مختلف حضور داشتند.

دور اول این مسابقه به صورتی آنلاین و مرحله نهایی این مسابقه در تهران و به صورت حضوری برگزار شد. 

با پیامک ایمیل ارسال/دریافت کنید.

با پیامک ایمیل ارسال/دریافت کنید.

وبنا – اولین سرویس فارسی ارسال و دریافت ایمیل از طریق پیامک راه اندازی شد.

با استفاده از خدمات Email2SMS.ir کاربران می‌توانند ایمیل‌های خود را از طریق پیامک (SMS) که اکثر نقاط کشور تحت پوشش آن است دریافت کنند؛ همچنین از طریق ارسال پیامک می‌توانند ایمیل ارسال کنند.
با استفاده از قابلیت فیلترها کاربران می‌توانند مشخص کنند تا فقط برخی از ایمیل‌ها برایشان پیامک شود و نه همه آنها، به عنوان مثال فقط ایمیل‌هایی که از طرف شخص خاصی دریافت می‌کنند برایشان پیامک شوند، و یا فقط ایمیل‌هایی که در موضوع (Subject) آنها کلمات خاصی وجود دارد برایشان پیامک شود. از دیگر قابلیت‌های فیلترها می‌توان به فیلتر بر اساس روزهای هفته و ساعات شبانه‌روز نیز اشاده کرد.

پنجمین جشنواره وب ایران با اعلام سایت های برتر سال ۱۳۹۱ به کار خود پایان داد

وبنا – پنجمین جشنواره وب ایران امروز با اعلام سایت های برتر سال ۱۳۹۱ در ۵۴ گروه به کار خود پایان داد. گزارش زنده این مراسم در آدرس live.iranwebfestival.com به همراه برنده های بخش داوری و برندگان مردمی قابل مشاهده است.

همچنین گزارش تصویری این مراسم که توسط سایت دوربین دات نت تهیه شده است نیز در آدرس http://www.dourbin.net/albumdetail-8647-fa.html قابل مشاهده است.

جشنواره وب ایران تا ساعاتی دیگر با اعلام سایت های برتر به کار خود پایان می دهد

 پنجمین جشنواره وب ایران امروز چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ با اعلام سایت های برتر وب فارسی در سال ۱۳۹۱ به کار خود پایان خواهد داد. پنجمین جشنواره وب ایران امسال با حمایت مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارسال اسلامی برگزار می گردد.

درکنار بزرگان وب فارسی

اختتامیه پنجمین جشنواره وب ایران فردا درهمایش های مرکز مطالعات و بهره وروی منابع انسالی (IPHRD) واقع در خیابان شیخ بهایی جنوبی٬ خیابان ایرانشناسی نبش خیابان نهم٬  با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از مدیران وب سایت برتر فارسی٬ مدیران سایت های کاندیدا و داوران برتر پنجمین جشنواره وب ایران برگزار خواهد شد.

تندیسی در دستان بهترین ها لبخندی برلبان برترین ها

بیش از ۶۰۰۰ وب سایت کشور در این جشنواره در ۵۴ گروه به رقابت پرداختند. این وب سایت ها توسط ۱۴۰ داور که از میان متخصصان این حوزه٬ وبلاگ نویسان٬ خبرنگاران حوزه فناوری اطلاعات٬ مدیران سایت های برتر فارسی انتخاب گردیده اند با ملاک های محتوا (Content) ساختار و مسیر (Navigation) طراحی دیداری (Visual Design) کارکرد(Performance) تعامل (Interactivity) تجربه کلی (Overall Experience) مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

پوشش زنده این مراسم از طریق آدرس live.iranwebfestival.com برای عموم قابل مشاهده است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص جشنواره وب ایران به آدرس وب سایت جشنواره www.iranwebfestival.com مراجعه فرمایید. همچنین این برنامه به صورت زنده از رادیو اینترنتی www.radioonline.ir پخش می شود.

فوری – تغییر محل برگزاری مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره وب ایران

محل برگزاری مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره وب ایران تغییر کرد. این مراسم فقط با حضور نامزدها٬ داوران و میهمانان ویژه جشنواره وب ایران برگزار می شود.

دعوت نامه شرکت در مراسم به همراه تغییر آدرس جدید برای تمام میهمانان از طریق ایمیل و پیامک ارسال گردیده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با دبیرخانه جشنواره وب ایران تماس حاصل فرمایید. برای اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره وب ایران به آدرس http://www.iranwebfestival.com/fa مراجعه فرمایید.

مصادیق محتوای مجرمانه مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

با اعلام دکتر عبدالصمد خرم آبادی، مشاور قضایی دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، بند «ط» (محتوای مجرمانه مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری) شامل ۱۶ بخش، به فهرست مصادیق محتوای مجرمانه اضافه شد:

 

    ۱.  انتشار هرگونه محتوا به منظور ترغیب و تشویق مردم به تحریم و یا کاهش مشارکت در انتخابات، تجمع اعتراض آمیز بدون مجوز، اعتصاب، تحصن، ادعای غیرواقع مبنی بر توقف انتخابات و یا هر اقدامی که به نحوی موجب اخلال در امر انتخابات ریاست جمهوری گردد. (بند۷ ماده ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری و بند ۵ ماده ۶ و ۲۵ قانون مطبوعات(.

    ۲.  تشویش اذهان عمومی، سیاه نمایی و بیان مطالب خلاف واقع علیه کشور، ایجاد اختلافات مابین اقشار جامعه به ویژه از طریق طرح مسائل قومی و نژادی، انتشار هرگونه نتایج نظر سازی و نظرسنجی کاذب در خصوص انتخابات و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری (بند ۷ماده ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری– مواد ۵۰۰ و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی – بند ۴ ماده ۶ قانون مطبوعات- مصوبه شورای عالی امنیت ملی(.

    ۳.  انتشار و تبلیغ علائم تحریم انتخابات (ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی(.

    ۴.  انتشار هجو یا هجویه و یا هر گونه محتوای توهین آمیز یا تخریب در فضای مجازی علیه انتخابات و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری (ماده ۷۰۰ قانون مجازات اسلامی(.

    ۵.  انتشار هرگونه مطلب از ۳ روز قبل شروع اخذ رأی تا پایان رأی گیری علیه نامزدهای انتخاباتی و یا انتشار مطالبی خلاف واقع دال بر انصراف گروه یا نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری (مواد ۷۴ و ۹۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی(.

    ۶. استفاده غیرمجاز از سایت‌ها و وبلاگ‌های متعلق به دستگاه های دولتی و مؤسسات و نهادهایی که تمام یا بخشی از دارایی و بودجه آن‌ها از اموال عمومی است، به منظور تبلیغ له یا علیه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری (مواد ۶۲، ۶۸ و ۸۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری(.

    ۷.  انتشار محتوای تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری در فضای مجازی خارج از مدت زمان مقرر برای فعالیت انتخاباتی (مواد ۶۶ و ۶۷قانون انتخابات ریاست جمهوری(.

    ۸.  انتشار هرگونه محتوا در جهت تحریک، ترغیب، تطمیع و یا تهدید افراد به خرید و فروش آراء، رأی دادن با شناسنامه جعلی و شناسنامه دیگری، جعل اوراق تعرفه، رأی دادن بیش از ۱ بار، تقلب در رأی گیری و شمارش آراء (ماده ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده ۴۳ قانون مجازات اسلامی(.

    ۹.  انتشار هرگونه محتوا به منظور ایجاد رعب و وحشت برای رأی دهندگان یا اعضاء شعب (بند ۱۶ ماده ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری و آئین نامه اجرایی آن(.

    ۱۰.  استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص برای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری (بند ۱۰ ماده ۶ قانون مطبوعات(.

    ۱۱.  انتشار هرگونه محتوا مشتمل بر توهین، افترا و نشر اکاذیب علیه نظام، قوای سه‌گانه، سازمان‌های حکومتی و نهادهای اجرایی و نظارتی انتخابات ریاست جمهوری (مواد ۵۰۰، ۶۱۸ و ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی و بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات و ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه ای(.

    ۱۲.  انتشار هرگونه محتوای دارای طبقه بندی (محرمانه و سری) مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری (تبصره ۴ ماده ۸۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری، ماده ۳ قانون مجازات انتشار و افشای اسناد محرمانه و سری دولتی و ماده ۳ قانون جرایم رایانه ای و بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات(.

    ۱۳. انتشار محتوای خلاف واقع در ارتباط با نتایج بررسی صلاحیت‌ها، شمارش آراء، نتایج انتخابات. (مواد ۶۹۷ و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی و بند ۷ ماده ۳۳ و ۸۰ و ۸۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری(.

    ۱۴. انتشار محتوا با هدف دخالت در امر انتخابات با سمت یا سند مجعول یا به هر نحو غیر قانونی در فضای مجازی (بند ۱۵ و ۱۷ ماده ۳۳و ۸۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری(.

    ۱۵.  انتشار و توزیع هرگونه محتوای تبلیغاتی از سوی کارکنان ادارات، سازمان‌ها، ارگان‌های دولتی و نهادها با ذکر سمت خود، له یا علیه هر یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در فضای مجازی (مواد ۶۸ و ۸۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری(.

    ۱۶.  انتشار و توزیع هرگونه محتوای تبلیغاتی از سوی مقامات اجرایی و نظارتی انتخابات له یا علیه هر یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در فضای مجازی (ماده ۷۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری(.

اختتامیه پنجمین جشنواره وب ایران فردا در تهران برگزار می شود

پنجمین جشنواره وب ایران چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ با اعلام سایت های برتر وب فارسی در سال ۱۳۹۱ به کار خود پایان خواهد داد. پنجمین جشنواره وب ایران امسال با حمایت مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارسال اسلامی برگزار می گردد.

درکنار بزرگان وب فارسی

اختتامیه پنجمین جشنواره وب ایران فردا در سالن همایش های مرکز مطالعات و بهره وری منابع انسانی با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از مدیران وب سایت برتر فارسی٬ مدیران سایت های کاندیدا و داوران برتر پنجمین جشنواره وب ایران برگزار خواهد شد.

در این مراسم دکتر اخوان دبیر شورای عالی فضای مجازی٬ مهندس جهانگیر آقازاده٬ دکتر علیزاده رئیس مرکز رسانه های دیجیتال٬ شایان شلیله سردبیر پایگاه خبری وب سایت های ایران ٬ سعید رحمانی مدیرعامل صندوق سرمایه گزاری سرآوا و دکتر عباس آسوشه عضو کمیته علمی چهارمین همایش ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات سخنرانی خواهند کرد.

تندیسی در دستان بهترین ها لبخندی برلبان برترین ها

بیش از ۶۰۰۰ وب سایت کشور در این جشنواره در ۵۴ گروه به رقابت پرداختند. این وب سایت ها توسط ۱۴۰ داور که از میان متخصصان این حوزه٬ وبلاگ نویسان٬ خبرنگاران حوزه فناوری اطلاعات٬ مدیران سایت های برتر فارسی انتخاب گردیده اند با ملاک های محتوا (Content) ساختار و مسیر (Navigation) طراحی دیداری (Visual Design) کارکرد(Performance) تعامل (Interactivity) تجربه کلی (Overall Experience) مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

پوشش زنده این مراسم از طریق آدرس live.iranwebfestival.com برای عموم قابل مشاهده است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص جشنواره وب ایران به آدرس وب سایت جشنواره www.iranwebfestival.com مراجعه فرمایید. همچنین این برنامه به صورت زنده از رادیو اینترنتی www.radioonline.ir پخش می شود.

برای مشاهده کاندیداهای پنجمین جشنواره وب ایران نیز می توانید به آدرس http://directory.iranwebfestival.com/1391 مراجعه کنید.

سایت نیازمندی های در شهر شروع به کار کرد

سایت نیازمندی های در شهر شروع به کار کرد

وبنا – سایت در شهر با شعار “مرجع نیازمندی شهرهای ایران” به تازگی راه اندازی شده است. در شهر با بهره گیری از آخرین دستاورد های فنی و بازاریابی، تلاش دارد تا سهم هر چند مختصری در رشد و ارتقای کسب، کار و تجارت کاربران خود ایفا نماید. شایان ذکر است سایت درشهر، یک وب سایت کاربر محور بوده و کاربران می توانند با عضویت رایگان نیازمندی و آگهی های خود را در این سایت منتشر کنند.