ماه: آبان ۱۳۹۱

مجله اولین اپلیکیشن خرید و مطالعه مجلات فارسی

مجله اولین اپلیکیشن خرید و مطالعه مجلات فارسی

وبنا – مجله اولین اپلیکیشن خرید و مطالعه مجلات فارسی است. به کمک این اپلیکیشن شما می توانید مجلات فارسی مورد علاقه خود را در هر کجای دنیا که باشید خریداری و بر روی تبلت خود مطالعه کنید. در حال حاضر یازده گروه از ناشران ایرانی با اپلیکیشن مجله همکاری می‌کنند. مجلاتی مانند نجوم، خط خطی، اندیشه پویا، بازی نما، پت، چه خبر، چشم انداز ایران، صنعت و توسعه، دنیای کامپیوتر و ارتباطات، دانش روز و نافه از همین امروز در اپلیکیشن قابل خرید و مطالعه هستند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.majalleh.info مراجعه نمایید.

پیوست در تلکام سیزدهم به خانواده رسانه‌های فاوا پیوست

وبنا – ماهنامه پیوست با انتشار دو پیش شماره اختصاصی به مناسبت سیزدهمین نمایشگاه تلکام  اولین تجربه حضورخود در حوزه نشریات فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را تجربه کرد.

ماهنامه پیوست به سردبیری آرش برهمند به عنوان اولین محصول رسانه‌ای موسسه  “پرسش” به مدیریت‌عاملی مجتبی محمودی ، سردبیر پیشین هفته‌نامه عصر ارتباط تهیه و عرضه شده است و ریاست هیات مدیره این موسسه را هم محمدباقر اثنی‌عشری ، فعال شناخته شده صنفی، بر عهده دارد. محمودی، اثنی عشری و برهمند در کنار مهرک محمودی  اعضای هیات مدیره موسسه پویندگان راز ستاره شمال موسوم به پرسش هستند.

این دو پیش شماره تحت نام و نشان پیوست با انتشار گفتگوهای اختصاصی با مدیران ارشد مخابرات کشور و گزارش‌هایی تحلیلی تلاش کرده است در اولین حضور چاپی اش به بررسی زوایای صنعت مخابرات ایران به دستاویز برگزاری نماشگاه تلکام ۲۰۱۲ بپردازد که  حکایت از رویکرد اختصاصی نویسندگان خود به مدیریت کلان حوزه‌ر فناوری اطلاعات و ارتباطات و بررسی گرایشات جهانی و منطقه‌ای در این زمینه دارد.

در پیش شماره نخست پیوست مجموعه‌ای تحت عنوان «پرونده اعداد» منتشر شده است که با بررسی آمار و ارقام متناقض بخش مخابرات کشورکوشیده تصویری شفاف‌تر در این زمینه به مخاطب خود ارایه دهد و مجموعه گزارشات  پیش‌شماره دوم نیز تحت عنوان «پرونده چینی ها» به موضوع حضور افزون شده تجهیزات چینی و شرکت هایی چون هواوی در مخابرات کشور پرداخته که تعبیر به گرایشات سیاسی و اقتصادی این جریان شده است. اولین پیش شماره پیوست هم‌زمان با افتتاح رسمی نمایشگاه تلکام سیزدهم توسط وزیر ارتباطات و وزرای کشور های عضو اجلاس اکو در روز سه شنبه ۲۳ آبان و پیش شماره دوم نیز ۲۵ آبان ماه در محل دایمی نمایشگاه تهران توزیع شد.

ماهنامه پیوست پس از انتشار سومین پیش شماره خود به مناسبت نمایشگاه الکامپ اولین شماره خود را  زمستان ۹۱ به روی پیشخوان مطبوعاتی کشور خواهد فرستاد.

علاقه مندان می توانند برای دریافت متن کامل دو پیش شماره پیوست به این آدرس www.peivast.com مراجعه کنند.

خانه انیمیشن ایران – خانه ای برای تمام خانواده ی بزرگ انیمیشن

خانه انیمیشن ایران – خانه ای برای تمام خانواده ی بزرگ انیمیشن

وبنا – خانه انیمیشن ایران جایی است که از توانمندی ها و استعداد های انیمیشن ایران را حمایت می کند. خانه انیمیشن سعی دارد در این حوزه یار هنرمندان باشد و حمایت های مادی و معنوی را در این بخش برای آنها فراهم سازد. هدف اصلی در خانه انیمیشن توانمند سازی انیمیشن فاخر با ماهیت ایرانی اسلامی است.

برای مشاهده سایت به آدرس www.animation.ir مراجعه نمایید.

نسخه جدید شبکه اجتماعی وبززز به زودی رو نمایی می شود

وبنا – شبکه اجتماعی وبززز با اهدافی بلند مرتبه در زمینه ایجاد یک جامعه مجازی به زبان فارسی، فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز به کار کرد. در حال حاضر مسئولین این مجموعه و تیم طراحی و برنامه نویسی شبکه اجتماعی وبززز در حال آماده سازی نسخه جدید این مجموعه هستند و به زودی نسخه جدید این شبکه اجتماعی رونمایی می شود.

داستان تکراری کوزه گر و کوزه شکسته

وبنا – بزرگترین رویداد نمایشگاهی صنعت فناوری اطلاعات یعنی الکامپ، در هجدهمین سال برگزاری خود همچنان نه تنها نشانی مشخصی که وب سایت مناسبی هم ندارد. این گزاره البته نزد اهالی فناوری اطلاعات، تکراری است و بی اهمیت. چون همه پذیرفته اند که کوزه گر باید از کوزه شکسته آب بخورد و هیچگاه برگزارکنندگان نمایشگاه صنف آی تی نتوانسته اند برای خودشان یک وب سایت آبرومند و با امکانات مناسب طراحی کنند.هرسال برگزارکننده نمایشگاه (در آن سال) با خرید یک نام دامنه جدید و انتصاب آن به نمایشگاه، فرآیند خبررسانی را آغاز می کند. 

البته قرار نیست این مقایسه را با سایت اینترنتی نمایشگاه های جهانی نظیر سبیت یا همین جیتکس انجام دهیم که ظاهرا ضرب المثل کوزه و کوزه گر در فرهنگ آن ها وجود ندارد و برایشان بی معنی است که نمایشگاه آی تی از امکانات آی تی بهره نمی گیرد و حضوری تزیینی در اینترنت دارد. 

حال شگفتی ماجرا آنجاست که چندی است تلاش می شود بدون داشتن امکانات پایه ای در یک وب سایت نمایشگاهی، فرآیند دشواری همچون ثبت نام و جانمایی آنلاین هم انجام گیرد. شرکت ها با کلیک های عصبی در روزی که قرار است جانمایی آنلاین انجام شود، مرتبا پیام های خطا می گیرند و با صفحات خالی روبرو می شوند. اما متولیان می گویند که تمامی فضای هفده هزارمتری نمایشگاه به یک ساعت فروش رفته است! سپس فردای آن روز پیامک هایی می رسد که اگر موفق به ثبت نام نشده اید به سایت مراجعه کنید و چون همه اطلاعات قبلی پاک شده، مجددا ثبت نام کنید و تقاضای فضا بدهید و الی آخر. 

تصور کنید اگر ضرب المثل کوزه و کوزه گر را نداشتیم، تقصیرهایمان را گردن چه کسی می انداختیم؟

رقابت برنامه نویسان ایرانی و خارجی در بهمن ماه

وبنا – راه یافتگان به فینال مسابقه بین المللی برنامه نویسی بیان مشخص شدند. در این مسابقه، ۱۷۲۸ برنامه نویس ایرانی و ۳۱۸۲ برنامه نویس خارجی از ۵۴ کشور جهان شرکت داشتند که از این تعداد ۶۰ نفر به مرحله نهایی راه یافتند.

از ویژگی های شاخص این رویداد علمی، استقبال قابل توجه شرکت کنندگان خارجی از این مسابقه بود که بسیاری از آنان نیز برگزیدگان المپیادهای جهانی و مسابقات بین المللی بودند. 

در میان برنامه نویسان خارجی بیشترین امتیاز در مرحله آنلاین به ماکاتو سوجیما (Makoto Soejima) از ژاپن و انادی کورتکویچ (Gennady Korotkevich) از بلاروس تعلق گرفت، ماکاتو یکی از پرافتخارترین برنامه نویسان ژاپنی و انادی دارنده ۶ مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر و نفر اول رنکینگ جهانی “تاپ کدر” و “کدفرسز” است.

 سید حامد ولی زاده و سعید ایلچی نیز در میان برنامه نویسان ایرانی بیشترین امتیاز را کسب کردند که هر دو نفر دارنده مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر هستند.

 شرکت کنندگان ایرانی این مسابقه از دانشجویان ۳۴۳ دانشگاه و دانش آموزان ۱۷۸ مدرسه از ۳۱ استان کشور بودند که در میان دانشگاه ها، بیشترین شرکت کنندگان به ترتیب از دانشگاه های صنعتی شریف، امیرکبیر، تهران، شهید بهشتی و علم و صنعت بودند.

 همچنین از ۵۴ کشوری که برنامه نویسان آنها در مسابقه بیان شرکت کرده اند، ۲۴ کشور آسیایی، ۲۱ کشور اروپایی، ۶ کشور از قاره آمریکا، ۲ کشور از آفریقا و ۱ کشور از اقیانوسیه هستند.

 انتخاب زبان برنامه نویسی در این مسابقه انفرادی آزاد بود و سوال های علمی این مسابقات توسط برنامه نویسان شرکت بیان که خود از برگزیدگان مسابقات جهانی برنامه نویسی و مدال آوران المپیاد جهانی کامپیوتر و ریاضی هستند، طراحی شده بود.

 مرحله نهایی این دوره از مسابقات ۲۶ الی ۲۹ بهمن به صورت حضوری در تهران برگزار خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت رسمی مسابقه به نشانی contest.bayan.ir مراجعه کنید.

۶۱ ایده در استارتاپ ارائه شد

وبنا – به گزارش سایت خبری تام تک در دومین استارتاپ ویکند تهران ۶۱ ایده از طرف شرکت کنندگان مطرح شده است. از بین ایده های مطرح شده پس از رای گیری ۱۰ ایده برتر انتخاب و شرکت کننده در قالب در ۱۰ تیم در طول ۵۴ ساعت بر روی ایده های خود کار کردند.

۱۰ ایده برتر بدین شرح می باشند:

۱- Good Shopping (خرید خوب)
۲- NITA (نیتا)
۳- Micro Study (میکرو آموزش)
۴- Voice Flashcards (فلش کارت صوتی)
۵- Chop Chop (خرد خرد)
۶- Smart Finger (انگشت هوشمند)
۷- New To-Do List
۸- X-Bank
۹- Delicious Suggestion (پیشنهاد خوشمزه)
۱۰- Process Farm

پشت صحنه دومین استارتاپ ویکند تهران

وبنا – هر همایش و رویدادی قطعا برای برگزاری نیاز به تلاش و کار دارد، استارتاپ ویکند تهران نیز از این قائده مستثنی نیست. در این پست نیز ما به صورت تصویری از پشت صحنه استارتاپ ویکند تهران به تلاش و زحمات کشیده شده برای برگزاری نگاهی خواهیم داشت.

برای عکس های بیشتر به سایت تام تک مراجعه کنید.

مراسم روز جهانی کاربردپذیری ۲۰۱۲ در ایران برگزار شد

وبنا – مراسم روز جهانی کاربردپذیری همزمان با دیگر کشورهای دنیا پنجشنبه گذشته ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۱ در تهران برگزار شد.
این مراسم به صورت یک همایش ۴ ساعته در فرهنگسرای اندیشه تهران با حضور بیش از ۲۸۰ نفر از علاقه مندان به مباحث کاربردپذیری و تجربه کاربری برگزار شد.

در میان شرکت کنندگان بسیاری از پیش کسوتان وب فارسی و  صاحبین کسب و کارهای در زمینه وب و شرکت های نرم افزاری  در ایران حضور داشتند.در همایش امسال ارائه هایی توسط کارشناسان در زمینه های کاربردپذیری در نرم افزاری های سازمانی، اندازه گیری و بررسی کاربردپذیری، وضعیت کاربردپذیری در ایران و همچنین کاربردپذیری در وب صورت گرفت که البته چند سخنرانی اول نشان دهنده این واقیعت بود که مسوولین برگزاری این مراسم در ایران قصد دارند مخاطبین و علاقه مندان به این رشته را با مباحث کاربردپذیری خارج از دنیای وب و طراحی وب نیز آشنا سازند.

مصاحبه با علی مقدم و مهدی استاد هاشم درباره بام سامان

وبنا – بانک سامان به عنوان یکی از اسپانسرهای اصلی استارتاپ ویکند تهران، در روز دوم این رویداد از “بام سامان” رونمایی کرد. بام سامان در واقع یک API است که توسعه دهندگان می توانند از آن برای تصدیق اطلاعات استفاده کنند. در همین رابطه مصاحبه ای با علی مقدم و مهدی استادهاشم در همین باره داشتیم که می توانید ویدئوی آن را در ادامه مشاهده کنید.

برای مشاهده این برنامه به آدرس http://iclub.ir/video-interview-about-bamsaman مراجعه کنید.

روز پایانی استارت‌آپ‌ویکند به روایت تصویر

وبنا – روز سوم و پایانی دومین استارت‌‌آپ‌ویکند تهران نیز همان‌طور که در گزارش قبلی به آن اشاره کردیم، پایان یافت و تیم مرشد به مقام نخست این رقابت‌ها دست یافت و این فرصت را دارد تا با آماده‌کردن یک فیلم ۹۰ ثانیه‌ای از ایده‌ی خود در رقابت جهانی استارت‌آپ‌ها شرکت کند.

برای مشاهده این گزارش تصویری به سایت آی کلاب به آدرس http://iclub.ir/swtehran-day3-image-gallery مراجعه کنید.

ارائه های تیم ها در اختتامیه دومین استارتاپ ویکند تهران

ارائه های تیم ها در اختتامیه دومین استارتاپ ویکند تهران

وبنا – پس از گذشت نزدیک به ۴۸ ساعت از پایان دومین استارتاپ ویکند تهران که با انتخاب شدن ایده مرشد رخ داد، هنوز هم هیجان این رویداد در میان اعضای تیم ها در سایت های اینترنتی دیده می شود. یکی از نکات مهمی که در اختتامیه این رویداد برای تیم ها امتیاز آور بود، شیوه و نوع ارائه پروژه در حضور داوران و در ۵ دقیقه زمان بود. برای اینکه بیشتر با حال و هوای این ارائه ها آشنا شوید، ویدئوهای ارائه تیم ها در اختتامیه دومین استارتاپ ویکند تهران را در ادامه می توانید ملاحظه کنید. 

برای مشاهده ویدئوی اعلام تیم های برگزیده در دومین استارتاپ ویکند تهران به آدرس http://iclub.ir/2nd-startup-weekend-presentation-videos مراجعه کنید.

خرد خرد لینک دانلود مستقیم
xBanq لینک دانلود مستقیم
خرید شیرین لینک دانلود مستقیم
مرشد لینک دانلود مستقیم
Nita لینک دانلود مستقیم
دانایار لینک دانلود مستقیم
انگشت هوشمند لینک دانلود مستقیم

 

 

VoLearn لینک دانلود مستقیم
طومار لینک دانلود مستقیم
Server Farm لینک دانلود مستقیم

اسامی بانکهای ایرانی نامزد eBank Award 2012 اعلام شد

وبنا – دبیرخانه ششمین کنفرانس بانکداری الکترونیکی اسامی نامزدهای کسب eBank Award 2012 در شاخص های مختلف توسعه بانکداری الکترونیکی را اعلام کرد.

به گزارش این دبیرخانه، بر اساس آمارها و همچنین بررسی های میدانی در زمینه خدمات و دستاوردهای مختلف بانک های کشور در زمینه بانکداری الکترونیکی برترین بانک ها در شاخه های مختلف بانکداری الکترونیکی شناسایی شدند. این گزارش حاکی است شاخص هایی مانند برترین صادر کننده کارت های اعتباری، هدیه و برداشت، برترین توسعه دهنده خدمات خودپرداز و پایانه فروش و… از جمله شاخص های مورد توجه بودند. ششمین کنفرانس بانکداری الکترونیکی و همچنین بزرگترین نمایشگاه تخصصی فناوری های بانکداری الکترونیکی با حضور و سخنرانی بسیاری از متخصصان و کارشناسان داخلی و خارجی روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان ماه در سالن همایش های تلاش برگزار خواهد شد.

برای مشاهده سایت و  اسامی بانکهای ایرانی نامزد به آدرس www.ebanking-conf.com مراجعه نمایید.

استخدام دات کو – پرتال جامع برای جویندگان کار

استخدام دات کو – پرتال جامع برای جویندگان کار

وبنا – سایت استخدام دات کو با هدف ایجاد مرجعی رایگان به منظور انتشار جدید ترین اخبار و آگهی های رسمی در کشور آغاز بکار کرد. سیستم استخدام دات کو مجهز به سیستمی تعاملی بوده که به افراد جویای کار و کارفرمایانی که به دنبال نیروی کار متخصص و متناسب با شرایط کاری خود میباشند این امکان را می دهد تا با هم در ارتباط بوده و بتوانند در منابع سایت به گشت و گذار بپردازند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.estekhdam.co مراجعه نمایید.