ماه: مرداد ۱۳۹۱

آپلودسنتر فورد فایل ۱ ساله شد

آپلودسنتر فورد فایل ۱ ساله شد

وبنا – آپلودسنتر مخصوص تصویر فورد فایل فعالیت خود را از مرداد ماه سال گذشته آغاز کرد. هدف اصلی این سایت فراهم کردن امکان ذخیره عکس برای کاربران می باشد. در حال حاضر این سایت برای کاربران خود محدودیتی در خصوص حجم عکس های آپلود شده در نظر نگرفته است.

برای مشاهده سایت به آدرس http://fordfile.net مراجعه کنید.

وبتارگت ۳ ساله می شود

وبنا – وبتارگت در دهم آذر سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را شروع کرد. این سایت در زمینه آموزشی طراحی وب سایت فعالیت می کند. شایان ذکر است امیر سروری و مهدخت یافتیان ، نویسندگان و مسئولان وبتارگت هستند. برای مشاهده سایت به آدرس http://webtarget.ir مراجعه کنید.

وب سایت ایده بکر آغاز به کار کرد

وب سایت ایده بکر آغاز به کار کرد

وبنا – وب سایت ایده بکر آغاز به کار کرد. بررسی و تحلیل ایده های کسب و کارهای نوپا در ایران و خارج از ایران که بر پایه وب طراحی و اجرا شده اند ، اطلاع رسانی محصولات و خدمات کسب و کارهای نوپا از جمله سرویس های تحت وب ، اپلیکیشن های ویژه تلفن های هوشمند از مهم ترین اهداف راه اندازی این وب سایت به شمار می رود.

جهت مشاهده این وب سایت به آدرس www.bekridea.com مراجعه نمائید.

مجله مرد روز فعالیت خود را آغاز کرد

مجله مرد روز فعالیت خود را آغاز کرد

وبنا – مجله فارسی مرد روز فعالیت رسمی خود را در روز چهارم ژانویه سال جاری شروع به کار کرد ، فعالیت اصلی این مجله در مورد موضوعات اجتماعی است . افراد زیادی در کشورهای مختلف از جمله اقای عباس سلیمی آنگیل، محمد بابایی، مریم اموسا ، ونداد زمانی و … در این سایت می نویسند.

قابل ذکر است هدف اصلی مجله مرد روز تاکید بر جلوه بیشتر دادن به خصوصیات نیک مردان ایرانی است. برای مشاهده سایت به آدرس http://marde-rooz.com مراجعه کنید.

تشکیل ۳ کمیسیون عالی در ذیل مرکز «ملی فضای مجازی»

وبنا – دبیر شورای‌عالی فضای مجازی کشور از تشکیل ۳ کمیسیون عالی در ذیل مرکز ملی فضای مجازی خبر داد و گفت: این ۳ کمیسیون شامل کمیسیون عالی تنطیم مقررات فضای مجازی کشور، کمیسیون عالی ارتقا تولید محتوای فضای مجازی و کمیسیون عالی امنیت فضای مجازی است.

به گزارش «وبلاگ نیوز» روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، مهدی اخوان بهابادی در نشست هم اندیشی با فعالان فضای وب که به همت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برگزار شد، از صدور مجوز تشکیل کمیسیون های عالی در ذیل مرکز ملی فضای مجازی خبرداد و گفت: خبر تشکیل این کمیسیونهای عالی به همه دستگاههای کشور ابلاغ شده است.

وی یکی از این کمیسیونهای عالی را کمیسیون تنطیم مقررات فضای مجازی کشور عنوان کرد و گفت: تمامی مقررات اعم از محتوایی و فنی و سایر مقررات در این کمیسیون مطرح می شود.

اخوان کمیسیون دوم را کمیسیون عالی ارتقا تولید محتوای فضای مجازی اعلام کرد که در بحث تولید محتوا فعالیت می کند و گفت: سومین کمیسیون عالی مرکز ملی فضای مجازی را کمیسیون امنیت فضای مجازی تشکیل می دهد که در حوزه پرداختن به امنیت ملی در فضای سایبر فعالیت خواهد داشت.

دبیر شورای‌عالی فضای مجازی با اشاره به اظهارات فعالان فضای وب در خصوص تعدد مراجع تصمیم گیر در کشور، یکی از دلایل تشکیل شورایعالی فضای مجازی را این موضوع اعلام کرد و گفت: شورایعالی فضای مجازی تشکیل شد تا مرجع تصمیم گیری و سیاست گذاری در کشور یک نهاد باشد و هرکس بنا به مسئولیتی که دارد خود را متولی این فضا نداند.

وی با بیان اینکه زمان اندکی از تشکیل شورایعالی فضای مجازی می گذرد و باید برای تحقق اهداف به آینده امیدوار بود اضافه کرد: لزوم برپایی نشستها و جلسات هم اندیشی ثابت و هفتگی با فعالان وب احساس می‌شود.

اخوان بهابادی با تاکید براینکه فضای وب باید برای عموم مردم و نه برای جمعیت خاص دیده شود ادامه داد: همان طور ک در یک جامعه همه افراد با تفکرات سیاسی، مذهبی و غیره وجود دارند در فضای وب هم باید این موضوع درنظر گرفته شده و همین شرایط حاکم شود.

وی گفت: نباید ناراحت فعاللیت تشکلهای مختلف با تصمیمهای متفاوت و تفکرات خاص در فضای وب باشیم بلکه باید با سرویس دهی و تولید محتوای مناسب و ایجاد زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری در کشور فعالیتها در فضای مجازی را ساماندهی کنیم.

دبیر شورای‌عالی فضای مجازی همچنین به صدور مجوز فعالیت فعالان فضای مجازی و سردرگمی هایی که این فعالان برای دریافت مجوز دارند اشاره کرد و گفت: شورایعالی فضای مجازی این مشکلات را نیز حل خواهد کرد.

وی تولید محتوا را در حکم رهبری مبنی بر تشکیل شورایعالی فضای مجازی مقدم بر هر چیز دیگری برشمرد و خاطرنشان کرد: ایجاد سرویس، تامین امنیت و پیاده سازی زیرساختهای فنی و در نهایت تولید محتوا برای استفاده کاربران مواردی است که در حکم رهبری به آن تاکید شده است.

اخوان بهابادی درباره پیاده سازی طرح اینترنت پاک نیز گفت: شما اسمش را هرچه می خواهید بگذارید اما موضوع این است که قصد داریم اینترنت را در کشور در حد سالم تری نسبت به دنیا ارائه کنیم. طبیعی است که یک شبه نمی توان اینترنت پاک ارائه داد اما مسیر را باید به سمت پیشرفت و رشد و بهبود باشد.

رنکینگ شاپکیپر و فروشگاه های الکترونیکی

رنکینگ شاپکیپر و فروشگاه های الکترونیکی

وبنا – شاپ کیپر ، انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران با استناد به نتایج جشنواره های سالیانه ای شاپ اوارد ، رنکینگ تجارت الکترونیک ایران را راه اندازی نموده است . این رنکینگ در سه فاز برترین سرویس های خرید پستی ، برترین سرویس های پرداخت الکترونیک و همچنین برترین سیستم های فروشگاه ساز راه اندازی شده است.

جهت مشاهده رنکینگ تجارت الکترونیک ایران به آدرس www.ranking.shopkeeper.ir مراجعه نمایید.

حمایت پژوهشگاه علمی و صنعتی ایران از استارتاپ ویکند

وبنا – سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران طی تفاهمنامه ای به حمایت از برگزاری رویداد جهانی استارتاپ ویکند در ایران پرداخت. این سازمان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد و یکی از بزرگترین مراکز پژوهشی در حوزه های مختلف از جمله تکنولوژی می باشد. به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری استارتاپ ویکند، انتظار می رود با استقبال چشمگیر متقاضیان و همچنین حضور موفق سازمان پژوهش های علمی و صنعتی به زودی شاهد برگزاری تعداد بیشتری از این رویداد در تهران و شهرهای دیگر باشیم.

برای مشاهده وب سایت سازمان پژوهشهای علمی و صنتعتی ایران به www.irost.ir مراجعه نمایید.

برای مشاهده سایت استارتاپ ویکند تهران به www.startupweekend.ir مراجعه کنید.

اعلام آمادگی بنیاد کودک جهت کمک رسانی به مناطق زلزله زده

وبنا – موسسه خیریه غیر دولتی بنیاد کودک ، به دنبال وقوع زمین لرزه دلخراش در استان های شمال غرب کشور ، آمادگی خود را جهت پذیرش کمک های مالی و صرف این کمک ها جهت یاری به حادثه دیدگان این زمین لرزه اعلام نمود. همیاران می توانند از روش اینترنتی و یا روش های سنتی ، اقدام به پرداخت مبالغ مورد نظر خود نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس  www.childf.com/News/Zelzele.htm مراجعه نمائید.

اولین جشنواره رسانه های دیجیتال خانواده برگزار می شود

وبنا – مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اولین جشنواره رسانه های دیجیتال خانواده را برگزار می کند.

به گزارش وبنا به نقل از روابط عمومی این جشنواره ، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که در زمینه های مختلف دیجیتالی با محوریت خانواده فعالیت می کنند می توانند در این جشنواره مشارکت کنند.این جشنواره در ۷ بخش رقابتی ” نرم افزار ، بازی ، تلفن همراه ، وبلاگ و صفحات ، پایگاه های اینترنتی ، هنرهای دیجیتال و ایده های دیجیتال ” برگزار می شود و برگزیدگان هر بخش ، ضمن دریافت تندیس وجوایز ارزنده ،  از حمایت های قانونی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره مند خواهند شد.
از این رو ، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال  از همه تولیدکنندگان نرم افزارهای رایانه ای و تلفن همراه ، بازی ، وبلاگ نویسان ، صاحبان پایگاه های اینترنتی ، هنرمندان از جمله کاریکاتوریست ها و همه کسانی که ایده هایی دیجیتال برای اجرا با موضوع خانواده دارند دعوت می کند  در این جشنواره شرکت کنند.

برای مشاهده سایت جشنواره به آدرس www.khanevadeirani.ir مراجعه کنید.

سایت کمک به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی راه اندازی شد

سایت کمک به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی راه اندازی شد

وبنا – دیروز زلزله ای به بزرگی ۶.۲ ریشتر شهرستان های ورزقان و اهر از توابع تبریز در آذربایجان شرقی را لرزاند. این حادثه تا به بیش از ۳۰۰ نفر کشته و ۲ هزار نفر مصدوم به جا گذاشته است. در این راستا سایت کمک به تبریز٬ به منظور جمع کمک های مالی برای حادثه دیدگان این واقعه٬ توسط برخی از فعالان وب راه اندازی شد.

برای مشاهده سایت به آدرس http://helptabriz.com مراجعه کنید.

انتشار تمسخر برخی از کاربران توییتر در پندار، جنجال آفرید

وبنا – سایت پندار که از قدیمی ترین سایت های ایرانی است چندی است که با ظاهر تازه و فعالیت منظم تر توانسته فعالیت کند. اما دیروز انتشار یک مطلب در این سایت در بخشی از کاربران توئیتر جنجال آفرید.

پیش از این دو مطلب از توییت‌های بهرام رادان و حامد بهداد در پندار منتشر شده بود اما حالا همزمان با انتشار خبر زلزله در تبریز، بخشی از توییت ها به شوخی و تمسخر با این پدیده گذشت تا این که پندار جمعی از این توییت ها را که کلمات ناشایست نداشت در کنار توییترهای تمسخر آمیز و تعدادی دیگر که به درستی نگران مردم آسیب‌دیده بودند، احتمالا به حالت انتقاد از این جو، در یک مطلب به عنوان معرفی اتمسفر توئیتر فارسی پس از زلزله منتشر کرد.

پس از آن که این مطلب منتشر شد، عده‌ای از افرادی که توییت‌هایشان را تمسخر آمیز می‌دیدند، با روند انتشار توییت های عمومی مخالفت کردند و با بمبارات توییتری سایت پندار، الفاظ رکیک به کار بردند.

آنگاه در بعد از ظهر یکشنبه پندار مطلب دوم را منتشر کرد که در آن توضیحاتی درباره مجاز بودن انتشار توییت‌ها (در صورتی که کاربران صفحه خود را عمومی کرده باشند) داد و این را یک عمل مجاز و معمول در رسانه‌های مدرن دانست.

به گزارش وبنا روند فحاشی در توییتر با به کار بردن کلمه پندار همچنان ادامه دارد و معدود افرادی هم در پای مطالب سایت پندار فحاشی می‌کنند.

همچنین برخی دیگر از کاربران توئیتر که از انتشار این توئیت‌ها که تمسخرآمیز بوده‌اند ناراضی‌اند، در توییت‌هایشان گفته‌اند که می‌خواهند به این سایت حمله اینترنتی کنند.

برای مشاهده این مطلب به آدرس pendar.net/story/tabriz_earthquake_2012_1_twitter مراجعه کنید.

تکمیل ظرفیت متقاضیان فنی و کسب و کار در اولین استارتاپ ویکند ایران

وبنا – ظرفیت بلیط های «فنی» و «کسب و کار» در اولین استارتاپ ویکند کشور به پایان رسید و امکان تهیه آن در سایت استارتاپ ویکند تهران دیگر وجود ندارد. مدیر اجرایی استارتاپ ویکند تهران با اعلام این خبر افزود استقبال بی نظیری را برای شرکت در این رویداد جهانی شاهد بوده ایم. وی همچنین به برنامه ریزی های گسترده تیم برگزاری، برای اجرای مجدد استارتاپ ویکند در تهران و شهرهای دیگر ایران خبر داد.

علت اتمام ظرفیت فنی و کسب و کار و توقف فروش بلیط های آن تنظیم نسبت تخصص شرکت کنندگان در برنامه است. مدیر اجرایی استارتاپ ویکند می گوید در تمام برنامه ها، ۵۰ درصد متخصص فنی و ۵۰ درصد متخصص کسب و کار و طراحی حظور خواهند داشت.

در حال حاضر تنها امکان تهیه بلیط برای طراحان گرافیک میسر می باشد.

 

برای مشاهده وب سایت جهانی استارتاپ ویکند تهران به لینک زیر بروید.

http://tehran.startupweekend.org

برای مشاهده وب سایت استارتاپ ویکند تهران به وب سایت www.startupweekend.ir بروید.

آخرین نسخه موبایل وبنا بر روی اندروید مارکت

آخرین نسخه موبایل وبنا بر روی اندروید مارکت

وبنا – آخرین نسخه نرم افزار وبنا برای گوشی های آندروید بر روی مارکت اصلی گوگل پلی منتشر شد. این نرم افزار همچنین از بازار قابل دریافت می باشد. کاربران می توانند آخرین اخبار این وب سایت را در دسته بندی های مختلف به راحتی مشاهده نمایند.

برای مشاهده نرم افزار در مارکت گوگل به لینک play.google.com/store/apps/details?id=ir.webna.webna و برای مشاهده نرم افزار در سایت بازار به آدرس cafebazaar.ir/app/ir.webna.webna/?l=fa مراجعه کنید.