ماه: تیر ۱۳۹۱

جشن ده سالگی پرشین بلاگ با تقدیر از وبلاگ نویسان با سابقه برگزار شد

جشن ده سالگی پرشین بلاگ با تقدیر از وبلاگ نویسان با سابقه برگزار شد

وبنا – با آغاز یازدهمین سال تأسیس نخستین وبلاگ سرویس فارسی پرشین بلاگ، وبلاگ نویسان فارسی و اهالی فضای مجازی گردهم آمدند تا ده سالگی آن را جشن بگیرند.

جشن ده سالگی  پرشین بلاگ با حضور مسئولین شهری ازجمله معاونت اداره کل روابط عمومی شهرداری تهران، ریاست فرهنگ سرای اندیشه و مدیر واحد رسانه های برخط مرکز توسعه فن اوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برگزار شد .

همچنین هنرمندان و نویسندگانی چون رضا عطاران بازیگر ، رضا رفیع طنزپرداز در این جشن حضور داشتند .برگزیده شدن چند وبلاگ با سابقه ده سال تولید محتوا و بردن یک جایزه یک میلیون تومانی توسط یک وبلاگ نویس از نکات مهم این مراسم بود .

به گزارش روابط عمومی گروه سایت های پرشین بلاگ ، فرهنگسرای اندیشه روز پنجشنبه ۲۹ تیرماه با حضور برخی از مسئولین شهرداری تهران ، وبلاگنویسان، هنرمندان و هواداران پرشین بلاگ شاهد جشنی گرم و صمیمی بود. مراسم پرشور وبلاگنویسان عصر دیروز با اجرای دکتر نظری مجری با سابقه تلویزیون ایران آغاز شد .

در ادامه این برنامه ، بخش ویژه مراسم اهدای جوایز به وبلاگ نویسان برگزیده برگزار شد ؛ که نویسندگان وبلاگهایی چون ” روح ربا”،”کتابداران فردا”، “کابوس های روز” ،” روزنامه نگار اینترنت”، ” سینما پارادیزو ” ،” جامعه نو” ،”آذرخش” ،” کشکول شایسته “، ” فهرستنویسی منابع اینترنتی”، ” وزیبا ترین حرف حرفیست که هنوز برای تونگفته ام”،” مهندسی صنایع – مهندس امیر ” و “بیداد ” جوایز خود را از آقایان بوترابی ، ظفری ، حجازی و رجایی پور دریافت کردند .

بنا بر این گزارش ، بخش دیگر از این مراسم اختصاص به سه وبلاگی داشت که در خصوص فیلم  “خوابم میاد” ساخته رضا عطاران  به طراحی و نگارش متون پرداخته بودند . نویسندگان وبلاگ های “آساره”، “سبحان۸۶″و” تصویر و کلام ” برگزیدگان این قسمت بودند که هدایای آن ها توسط رضا عطاران دریافت شد .

گفتنی است مسابقه جمله برگزیده پیامکی با مضمون زیباترین جمله در وصف پرشین بلاگ و یک قرعه کشی در طی برنامه اجراشد ؛ که در این بین مسعود صدقی از وبلاگ نویسان پرشین بلاگ برنده یک میلیون تومان جایزه قرعه کشی به عنوان
میلییونر جشن پرشین بلاگ معرفی شد .

دهمین جشن تولد پرشین بلاگ ساعت ۱۹عصر دیروز در حالی به پایان رسید که مانند هر جشن تولد دیگری پرشین بلاگیها و وبلاگ نویسان از کنار هم بودن خسته نمیشدند. آنها ادامه مراسم را در آلاچیق پارک اندیشه با خوردن کیک با طرح نقشه ایران که به مناسبت این جشن از سوی گروه سایت های پرشین بلاگ تهیه شده بود و گرفتن عکسهای یادگاری ادامه دادند.

گزارش های تکمیلی و تصویری از این مراسم رامتعاقبا از طریق اخبار پرشین بلاگ دنبال کنید .

مجله آنلاین علم تمرین و ورزش افتتاح شد

مجله آنلاین علم تمرین و ورزش افتتاح شد

وبنا – مجله آنلاین علم تمرین و ورزش با هدف گسترش فرهنگ سلامت و ورزش و زیر نظر متخصصان دانشگاهی فیزیولوژی ورزشی پس از مدتها فعالیت آزمایشی به صورت رسمی آغاز به کار نمود. در این سایت علاوه بر وجود مقالات و خبری مفید، ابزارهای تست آنلاین و نیز بخش پرسش و پاسخ وجود دارد. هم چنین بخشی برای دسترسی به مجله و دریافت اطلاعت بیشتر نیز در این سایت گنجانده شده است.

برای دسترسی به اطلاعات این سایت می توانید به myfitroad.com این سایت مراجعه کنید.

سایت خبرخون افتتاح شد

سایت خبرخون افتتاح شد

وبنا – وب سایت “خبرخون” به عنوان یک سایت خبرخوان فارسی افتتاح شد. منوچهر داداشی مدیر این وب سایت در گفتگو با وبنا گفت: “خبرخون یک جستجوگر هوشمند اخبار است که بصورت خودکار روزانه هزاران خبر را از پایگاه خبرگزاری های معتبر جمع آوری نموده و آنها را پردازش و طبقه بندی می نماید.

طبقه بندی اخبار با استفاده از الگوریتم های پیشرفته صورت می گیرد و افزون بر این خبرهایی با ماهیت و محتوای مرتبط نیز بصورت هوشمند با یکدیگر ارتباط داده شده و برای کاربران نمایش داده خواهد شد. خبرخون به کاربران خود کمک می کند تا به جای مراجعه به وب سایت های متعدد خبری، اخبار همه خبرگزاری ها را با صرف زمان و انرژی کمتر و به صورت یکجا و دسته بندی شده مشاهده و مطالعه نمایند. 

برای مشاهده و استفاده از امکانات این سایت هم می توانید به آدرس این سایت مراجعه نمایید.

پنجشنبه ای خوب برای وب فارسی

پنجشنبه ای خوب برای وب فارسی

پنجشنبه ۲۹ تیرماه٬ برای وب فارسی روز خوبی بود. در وبی که سال به سال خبری از رویداد های واقعی نبود٬ در این روز شاهد دو رویداد بودیم. رویداد هایی برگرفته از فضای مجازی٬ اما این بار٬ در دنیای واقعی. اولین رویداد فرهنگی و آموزشی و دومی تبلیغاتی و تجاری. چهار عاملی که برای توسعه وب به آن ها نیاز داریم.

همایش استانداردهای وب در تهران برگزار شد

همایش استانداردهای وب در تهران برگزار شد

وبنا – پنچشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱ اولین همایش استاندارد های وب در محل دانشگاه علم و فرهنگ برگذار شد. همایشی که با موضوعات جدیدی که به همراه داشت٬ می تواند در آینده ی وب فارسی و ارتقای دانش عمومی و تخصصی علاقه مندان به کار در حوزه طراحی و پیاده سازی وب سایت ها و وب اپلیکشن های استاندارد کمک شایان توجهی داشته باشد.

مباحثی که در این همایش ارائه شد٬ خارج مطالب ارائه شده در وب نبود، اما فرصت این موضوع٬ که تعداد سخنران متخصص و با تجربه در این زمینه ها٬ در کنار هم به ارائه ی این مطالب بپردازند تا به امروز پیش نیامده بود.

از مباحث مطرح شده در این همایش می توان به٬ مروری بر HTML5 و CSS3،  استفاده از فونتهای فارسی در وب،  Web APIs، مایکروسافت، استانداردهای وب و Open Source Software،  طراحی ریسپانسیو و در نهایت موبایل وب اشاره کرد.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.owp.ir و برای مشاهده گزارش زنده این مراسم به آدرس http://live.weblogina.com مراجعه کنید.

جشن معرفی نرم افزار اندروید فیدیلیو دیروز برگزار شد

جشن معرفی نرم افزار اندروید فیدیلیو دیروز برگزار شد

وبنا – دیروز پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱ جشن معرفی نرم افزار فیدیلیو برای سیستم عامل آندروید برگزار شد. این مراسم در سالن پردیس قلهک تهران با حضور مدیران سایت های برتر وب فارسی٬ شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات و مسئولان رسانه های فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این مراسم سایت فیدلیو به معرفی سرویس ها و امکانات جدید ی که به سایت اضافه شده و همچنین در نسخه موبایل این سایت قابل استفاده است٬ پرداخت.

آقای مشایخی مدیر سایت فیدیلیو٬ در این مراسم با معرفی سرویس فیدیلیبورد و اپلیکیشن اندرویدی سایت در خصوص امکانات این سرویس های جدید صحبت کرد.

برای مشاهده این سایت به ادرس http://fidilio.com مراجعه کنید.

دکمه ی ارسال به لینک پد در سایت یا وبلاگ تان

دکمه ی ارسال به لینک پد در سایت یا وبلاگ تان

وبنا – سایت لینک پد با هدف پر کردن شکاف های موجود و ارائه ی خدمتی که مورد نیاز طیف وسیعی از کاربران پارسی زبان باشد راه اندازی شد. این سایت به تازگی ابزار دکمه ی ارسال به لینک پد در سایت یا وبلاگ را آماده ارائه کرده است. به گفته مدیر این سایت: مثل سایتهای مشابه ما نیز امکان قرار دادن دکمه ای در سایت شما را فراهم کرده ایم تا بازدید کنندگان با کلیک بر روی آن مطلب مربوطه را به لینک پد ارسال کنند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.linkpad.ir/tools مراجعه کنید.

تبلیغات هدفمند در شبکه تبلیغات

تبلیغات هدفمند در شبکه تبلیغات

وبنا – شبکه تبلیغات به عنوان یکی از قطب های مهم تبلیغات آنلاین، شاهد تغییر و تحولات زیادی بوده استو این تغییرات ر راستای بهبود عملکرد این سایت و کسب رضایت بیشتر کاربران و مدیران سایت ها صورت گرفته است. 

مهمترین تغییرات در دو سر فصل مختلف مراحل طراحی و پیاده سازی را طی کرده و اکنون آماده خدمات رسانی هستند. یکی از این تغییرات مهم، نمایش هدفمند تبلیغات است. وب مسترها و صاحبان سایت های مختلف می توانند از گروه های مختلف نمایش تبلیغات، گروه مربوط به موضوع سایتشان را انتخاب کرده و فقط تبلیغات مربوط به موضوع سایت خودشان را نمایش دهند. نمایش هدفمند و تبلیغات درست می تواند جامعه مخاطب سایت ها را بیش از بیش و سریعتر به هرفشان برساند.

تغییر مهم دیگر در نحوه پرداخت هزینه تبلغات کلیک شده است که از ۶۰ تومان به ۸۰ تومان افزایش یافته است. وب مسترها و صاحبان سایت هایی بر روی تبلیغات قرار گرفته در سایتشان کلیک می شود، از این پس به جای ۳۰ تومان، مبلغ ۴۰ تومان دریاف خواهند کرد. این رقم در صورتی که تبلیغ نمایش داده شده به شیوه “نمایش هدفمند” بوده باشد ۱۰۰ تومان خواهد بود که وب مسترها مبلغ ۵۰ تومان دریافت می کنند.

نمایش تبلیغ در منظقه خاص جغرافیایی نیز از دیگر امکانات جدید سایت شبکه تبلیغات است. شما می توانید تعیین کنید که تبلیغ محصولتان، برای چه منطقه جغرافیایی نمایش داده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات سایت شبکه تبلیغات می توانید به آدرس این سایت مراجعه کنید.

همچنین شبکه تبلیغات از وبمسترها درخواست کرده تا در پنل مدیریت و بخش مربوط به تنظیمات سایت٬ برای سایت خود دسته بندی موضوعی انتخاب کنند.

برای مشاهده سایت به آدرس http://anetwork.ir مراجعه کنید.

فراخوان رقابتهای جهانی جوانان WSYA 2012

وبنا – رقابت های جهانی جوانان موسوم به WSYA ، در جهت کمک به اهداف توسعه هزاره سازمان ملل متحد ، از طریق حمایت و اعطای جوایز به جوانانی که در این جهت گام بر می دارند ، برگزار می گردد. رقابت های این دوره ، در شش شاخه اصلی “مبارزه با فقر،گرسنگی،بیماری” ، “آموزش برای همه” ، “توامندسازی زنان” ، “فرهنگ شما” ، “حفاظت از محیط زیست” و “پیگیری حقیقت” برگزار خواهد شد. 

تمامی جوانان زیر ۳۰ سال در سراسر جهان که با بهره گیری از ابزارهای اینترنتی به نوعی به دستیابی به اهداف توسعه هزاره سازمان ملل یاری می رسانند ، می توانند به صورت کاملا رایگان در این رقابت ها شرکت نمایند. دبیرخانه WSA ایران ، آماده ارائه مشاوره رایگان در مورد این رقابت ها به تمامی جوانان ایرانی شرکت کننده می باشد. جهت بهره مندی از این مشاوره ها با شماره تماس ۰۲۱۶۶۹۴۸۴۸۰ ، تماس حاصل فرمائید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این رقابت ها ، به آدرس www.youthaward.org مراجعه نمائید. 

برگزاری مراسم دهمین سالگرد تاسیس پرشین بلاگ

برگزاری مراسم دهمین سالگرد تاسیس پرشین بلاگ

وبنا – بنا بر اعلام روابط عمومی گروه سایت های پرشین بلاگ ، جشن دهمین سالگرد تاسیس پرشین بلاگ با یک ماه تاخیر در تاریخ ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۱ با حضور فرهیختگان حوزه فضای مجازی برگزار خواهد شد. پرشین بلاگ که نخستین سرویس وبلاگدهی ایرانی به شمار می رود ، خرداد ماه امسال وارد یازدهمین سال فعالیت خود می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه شرکت در این مراسم به نشانی jashn.persianblog.ir مراجعه نمائید.

پایگاه اطلاع رسانی الفبا آغاز به کار کرد

پایگاه اطلاع رسانی الفبا آغاز به کار کرد

وبنا – پایگاه اطلاع رسانی کودک و نوجوان با نام الفبا ، آغاز به کار کرد. انتشار مطالب مرتبط با فرهنگ ، هنر ، رسانه ، زندگی ، دانش ، بهداشت و درمان و مدرسه با محوریت کودکان و نوجوانان ، مهم ترین اهداف راه اندازی این پایگاه را شامل می شود.

جهت مشاهده این وب سایت به آدرس www.chnews.ir مراجعه نمائید.

نسخه نهایی کاستزبوک برای اندروید منتشر شد

نسخه نهایی کاستزبوک برای اندروید منتشر شد

وبنا – نسخه نهایی کاستزبوک اندروید (کاستدروید) بر روی وبسایت کاستزبوک قرار گرفت. امکانات زیر برای استفاده بهینه کاربران به کاستدروید اضافه شده است. تقویم شمسی٬ ظاهری جدید با کاربری آسانتر٬ امکان چرخش صفحات به همراه نسخه فارسی و نسخه انگلیسی از امکانات جدید این برنامه می باشد.

جهت مشاهده سایت و دریافت نسخه نهایی به آدرس www.costsbook.com مراجعه کنید.
مینی بازی٬ مرجع بازی های آنلاین و فلش

مینی بازی٬ مرجع بازی های آنلاین و فلش

وبنا – مینی بازی٬ مرجع بازی های آنلاین و فلش مسابقه طراحی بازی ایرانی برگزار میکند. در مینی بازی مجموعه ای متنوع از بازی های جذاب و سرگرم کننده فلش جمع آوری شده است. همچنین این سایت اقدام به برگزاری مسابفه طراحی بازی ایرانی نموده است.

درصورتیکه شما طراح فلش هستید و به خلق بازی های فلش علاقه مند هستید برای دریافت اطلاعات تکمیلی به آدرس minibazi.ir مراجعه کنید.

بررسی حرفه ای نرم افزارهای iOS

بررسی حرفه ای نرم افزارهای iOS

وبنا – App4Me مکانیست برای کسانی که دنبال اپلیکیشن های ایفون ، ایپد و ایپاد میگردند. در این سایت گلچینی از برترین اپلیکیشن های حاضر و جدید بررسی میشود و شما  در جریان آخرین اخبار اپلیکیشن های iOS قرار میگیرید. بگفته مدیر سایت App2Me : در حال حاضر تمرکز ما فقط بر روى اپلیکیشن های سیستم عامل iOS است ولى در آینده قصد گسترش در زمینه های دیگر، از جمله اخبار اپلیکیشن های سایر سیستم عامل های موبایل و دسکتاپ را داریم. App4Me با پشتیبانی فروم Mac4Me بیشترین تلاشش را میکند تا برای شما بهترین ها را فراهم آورد.

جهت مشاهده سایت به آدرس forums.mac4me.ir مراجعه کنید.