ماه: اردیبهشت ۱۳۹۱

اولین سرویس فکس اینترنتی در کشور راه اندازی شد

اولین سرویس فکس اینترنتی در کشور راه اندازی شد

وبنا – اولین سرویس ارسال و دریافت فکس اینترنتی در کشور توسط شرکت افرانت راه اندازی شد. این سرویس که از فناوری پردازش ابری بهره می برد به کاربران خود اجازه می دهد تا با شماره فکس اختصاصی و بدون نیاز به دستگاه فکس ، خط تلفن ، کاغذ و نصب نرم افزار و تنها از طریق اتصال به شبکه اینترنت ، به ارسال و دریافت فکس بپردازند.

جهت استفاده از این سرویس به آدرس www.fax.ir مراجعه نمائید.

اولین مرجع سایت های هاستینگ ایران آغاز به کار کرد

اولین مرجع سایت های هاستینگ ایران آغاز به کار کرد

وبنا – موتور جستجوی سایت های ایرانی راه اندازی شد. با استفاده از این سرویس کاربران میتوانند در میان سایت های هاستینگ ایرانی جستجو نمایند و همچنین طرح های ارایه شده در هریک را مقایسه کنند. شرکت های هاستینگ نیز میتوانند به رایگان به معرفی سرویس های خود بپردازند.

جهت مشاهده سایت به آدرس www.webhostsearch.ir مراجعه نمایید.

سایت خبری اینتر نیوز آغاز به کار کرد

سایت خبری اینتر نیوز آغاز به کار کرد

وبنا – سایت خبری اینتر نیوز آغاز به کار کرد. وب سایت خبری اینتر نیوز در حوزه فناوری اطلاعات، کامپیوتر، تلفن همراه، اینترنت و امنیت شبکه و همچنین بازی های کامپیوتری با هدف اطلاع رسانی از تازه های فناوری اطلاعات راه اندازی شد. کاربران این سایت می توانند با اشتراک رایگان در این وب سایت اخبار این حوزه را به صورت ایمیل و یا پیامک نیز دریافت نمایند.

جهت ورود به سایت به آدرس مراجعه www.enternews.ir نمایید

پایگاه سیویلیکا به کنسرسیوم محتوای ملی پیوست

پایگاه سیویلیکا به کنسرسیوم محتوای ملی پیوست

وبنا – سیویلیکا ، به عنوان اولین پایگاه متعلق به بخش خصوصی به کنسرسیوم محتوای ملی پیوست تا از این پس در کنار اعضای دیگر این کنسرسیوم از جمله سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ، کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و مرکز نشر دانشگاهی به تامین داده های ملی بپردازد. حضور موفق بخش خصوصی در مواردی از این قبیل ، لزوم حمایت همه جانبه از این بخش را بیش از پیش متذکر می شود.

جهت مشاهده وب سایت پایگاه سیویلیکا به آدرس www.civilica.com مراجعه نمائید.

دانشنامه اینترنتی تخصصی آزاد کامپیوتر ایران افتتاح شد

دانشنامه اینترنتی تخصصی آزاد کامپیوتر ایران افتتاح شد

وبنا – دانشنامه تخصصی اینترنتی آزاد کامپیوتر افتتاح شد. هدف از راه اندازی این دانشنامه اینترنتی ، ایجاد یک مرجع مناسب و مورد اطمینان در زمینه علوم مختلف مرتبط با کامپیوتر عنوان شده است. کاربران این دانشنامه با هر سطح از دانش خواهند توانست به ایجاد مقالات جدید یا ویرایش ، تصحیح و بهبود مقالات ثبت شده اقدام نمایند. 

جهت مشاهده این دانشنامه اینترنتی به آدرس docs.aiapir.com مراجعه نمائید.

وب سایت تبدیل صفحات وب به PDF آغاز به کار کرد

وب سایت تبدیل صفحات وب به PDF آغاز به کار کرد

وبنا – وب سایت پی دی اف فا ، با هدف ایجاد امکان تبدیل صفحات وب به قالب PDF آغاز به کار کرد. امکان تبدیل رایگان صفحات وب به PDF بصورت مستقیم از وب سایت اصلی ، امکان استفاده رایگان از این تبدیل کننده در وب سایت ها و وبلاگ ها توسط قرارگیری کد مربوطه در صفحات وب دلخواه و امکان استفاده توسعه دهندگان وب از API این تبدیل کننده در ازای پرداخت هزینه ماهیانه ، امکانات این وب سایت و سرویس را شامل می گردد.

جهت مشاهده این وب سایت به آدرس www.pdffa.com مراجعه نمائید.

برگزاری دوره های بین المللی چابک ایران تیرماه در تهران

برگزاری دوره های بین المللی چابک ایران تیرماه در تهران

وبنا – سومین دوره کورس های بین المللی اسکرام و چابک ایران تیرماه امسال با حمایت انجمن چابک ایران و موسسه Scrum.org در تهران برگزار خواهند شد. در این دوره از کورس ها شاهد برگزاری دوره هایی با عناوین PSD یا Professional Scrum Developer ، PSM یا Professional Scrum Master و PSPO یا Professional Scrum Product Owner هستیم.

با توجه به محتوای ارائه شده در دوره ها ، این دوره ها متناسب برای توسعه دهندگان نرم افزار ، طراحان وب ، مدیران پروژه و تحلیل گران کسب و کار می باشد. جهت دسترسی به سایت اطلاع رسانی این دوره ها می توانید به آدرس IrScrum.com مراجعه نمایید.

گزارش نخستین همایش مجمع فرا

گزارش نخستین همایش مجمع فرا

وبنا – به نقل از وبلاگ نیوز – به دلیل اهمیت برگزاری نخستین همایش مجمع “فرا” (فعالان فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی)، «وبلاگ نیوز» به صورت لحظه به لحظه روند برگزاری این همایش را گزارش می‌دهد. این همایش رأس ساعت ۱۷ در سالن همایش حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی واقع در خیابان حافظ، تقاطع خیابان سمیه برگزار آغاز شده است.

۱۷:۵۶   آغاز نشست با شروع نخستین پانل تخصصی با حضور خاموشی، سیاهکلی، غلامی، اخوان و شاهمیرزایی

۱۷:۵۷   صرامی با آغاز پنل اول به میهمانان خوشامد گفت.

۱۸:۰۳   سخنرانی حجت الاسلام خاموشی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی آغاز شد.

۱۸:۰۵   حجت الاسلام خاموشی: در خارج از کشور هیچ سایتی را نمی بینید مگر اینکه محتوای منتشر شده در آن با برنامه باشد.

۱۸:۰۸  حجت الاسلام خاموشی: برای رسیدن به یک هدف عالی در فضای مجازی باید تمامی توان نظام بسیج شود.

۱۸:۰۹  حجت الاسلام خاموشی: آنچه که از سوی نظام در حوزه فضای مجازی برمی آمد انجام شده است و نشانه این امر همت رهبری برای تشکیل شورای عالی مجازی است.

۱۸:۱۲   شاهمیرزایی، عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی سخنرانی خود را آغاز کرد.

۱۸:۱۷   شاهمیرزایی: یکی از مشکلات پیش روی فعالان حوزه فضای مجازی، میزان پیشرفت کشور ما در این حوزه است.

۱۸:۱۸   شاهمیرزایی: بخش خصوصی مجبور است برای انجام فعالیت از نهادهای متعدد مجوز بگیرد که این باعث سرگردانی است.

۱۸:۲۱   شاهمیرزایی: مشکل دیگر فعالان مجازی، حوزه تولید محتواست که تنها به دست فعالان حل می شود.

۱۸:۲۹   سیاهکلی، معاون رسانه های مجازی صداوسیما سخنرانی خود را آغاز کرد.

۱۸:۳۹   در حالیکه نخستین همایش مجمع “فرا” هم اکنون در حال برگزاری است، سایت این مجمع مجددا هک شد.

۱۸:۴۳   سیاهکلی: در حال حاضر ما صرفا دانلود می کنیم و به نسبت آپلود کمتری داریم.

۱۸:۴۷   غلامی، رییس مرکز پژوهش های فرهنگی صدرا سخنران بعدی پانل اول سخنان خود را آغاز کرد.

۱۸:۵۰   غلامی: با عقب ماندگی وسیعی در حوزه فناوری اطلاعات روبرو هستیم.

۱۸:۵۹   غلامی: این مجمع ارتباطی با شواری عالی مجازی ندارد و باید یک مجمع مردمی و یار و همراه نظام بماند. اصول این حوزه باید در این مجمع مشخص و تبیین شود.

۱۹:۰۵   اخوان، قائم مقام وزیر ارتباطات سخنرانی خود را آغاز کرد.

۱۹:۱۲   اخوان: ما همیشه میگوییم فلسطین اشغالی. اما هیچگاه نمیگوییم ایران اشغالی! ایرانی که از طریق فضای مجازی کم کم دارد اشغال میشودبرای مقابله با این اشغال نیازمند یک انتفاضه در فضای مجازی هستیم

۱۹:۱۶   اخوان: ما هم مانند شما از بسیاری از سیاست های حاکمیت در این حوزه انتقاد داریم.

۱۹:۲۰   اخوان: باید در حوزه فضای مجازی هم قانون استفاده از پتانسیل بازار داخلی رایج شود.

۱۹:۲۴   پنل اول با پایان سخنرانی اخوان به اتمام رسید.

۱۹:۵۵   پنل سوم با موضوع امنیت با حضور چند فعال این حوزه آغاز شد.

۱۹:۵۹   سایت مجمع فرا برای دومین بار در حال برگزاری همایش این مجمع هک شد.

۲۰:۰۰   پنل آخر با موضوع محتوای فضای مجازی با حضور چند فعال این حوزه آغاز شد.

۲۰:۰۳   مجری برنامه اعلام کرد که آی.پی فرد هکر شناسایی شده و تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.

۲۰:۰۹   سیدحسین مریی، مدیر سرویس وبلاگ جوان بلاگ به بیان مشکلات این حوزه پرداخت.

۲۰:۲۸   نخستین همایش مجمع فرا با قراءت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

محمدصادق افراسیابی مسئول واحد رصد فضای مجازی شد

محمدصادق افراسیابی مسئول واحد رصد فضای مجازی شد

وبنا – با حکم رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، محمدصادق افراسیابی، معاون رسانه‌های دیجیتال این مرکز با حفظ سمت به عنوان مسئول واحد رصد فضای مجازی منصوب شد. به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، محمدصادق افراسیابی در حکمی از سوی دکتر حسن علیزاده، با حفظ سمت به عنوان مسئول واحد رصد فضای مجازی منصوب شد.

در حکم رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال آمده است:

جناب آقای محمدصادق افراسیابی٬ با توجه به ضرورت ایجاد تعامل سازنده با دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و رفع کاستی‌های موجود و نیز ضرورت برقراری ارتباط موثر و سازنده با فعالان عرصه مجازی، به موجب این حکم جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان مسئول واحد رصد فضای مجازی منصوب می‌نمایم.

چگونه یک مشتری عصبانی را مدیریت کنیم

چگونه یک مشتری عصبانی را مدیریت کنیم

سهیل عباسی – داشتن مشتری های ناراضی و عصبانی برای مشاغل مختلف بسیار بد و منفی است. و اگر این مشاغل، خیلی بزرگ نباشند و نفسشان از جای گرم در نیاید، بدتر خواهد بود. اما، نکته مهم این است که، اگر زمانی چنان اتفاقی افتاد، چگونه نارضایتی و خشم مشتری، مدیریت شود و جلوی سرایت آن به دیگر مشتریان، و تبدیل شدن آن به بحران بزرگتر و فراگیر تر، گرفته شود.

آغاز سومین جشنواره ارزیابی سایت‌های دولتی

آغاز سومین جشنواره ارزیابی سایت‌های دولتی

وبنا – به نقل از تحلیل فناوری اطلاعات – دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی با همکاری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور در راستای برگزاری سومین جشنواره ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی و اعطای جایزه بزرگ وب، از کلیه دستگاه‌های قوای سه‌گانه برای ثبت‌نام در این جشنواره با آدرس www.nwa.ir دعوت می‌کند.

به گزارش واحد ارتباطات دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی، در راستای ابلاغ سیاست‌های کلی نظام اداری کشور توسط مقام معظم رهبری -مدظله العالی- مبنی بر توسعه نظام اداری الکترونیک کشور و در پی برگزاری موفقیت‌آمیز دو دوره از جشنواره ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی و اعطای “اولین جایزه بزرگ وب” به برگزیدگان، سومین دوره این جشنواره در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد. مبنای کار در این دوره از جشنواره مانند دوره‌های گذشته، بر اساس خوداظهاری دستگاه‌ها و سپس انتخاب ۲۰ درصد وب‌گاه‌های برتر بر اساس نتایج و نهایتا ارزیابی تخصصی و علمی و انتخاب وب‌گاه‌های برتر خواهد بود .

دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی بر اساس وظایف محوله همچون دوره گذشته این ارزیابی را در سطح کلیه وب‌گاه‌های حاکمیتی برگزار کرده و بر همین اساس از کلیه دستگاه‌های قوای سه‌گانه برای حضور در این جشنواره دعوت به عمل می‌آید تا ۱۱ خرداد ماه سال جاری با مراجعه به وب‌گاه جشنواره به آدرس www.nwa.ir ثبت‌نام کنند.

جوایز اصلی این دوره از جشنواره شامل جایزه وب‌گاه برتر در زمینه اطلاع‌رسانی، جایزه وب‌گاه برتر در زمینه تعامل سازمانی و جایزه وب‌گاه برتر در زمینه تراکنش مالی است. همچنین جوایز ویژه این جشنواره شامل جایزه وب‌گاه برتر در زمینه پاسداشت خط و زبان فارسی، جایزه وب‌گاه برتر در زمینه رعایت استانداردهای وب و جایزه ویژه درگاه جامع خواهد بود.

گفتنی است ارزیابی‌های تخصصی این دوره در ۵ سطح خواهد بود. سطح اول شامل موجودیت با هدف ارزیابی چگونگی ارائه اطلاعات پایه توسط وب‌گاه‌ها، سطح دوم شامل مدیریت اطلاعات و محتوا با هدف ارزیابی مکانیزم‌های سازماندهی، دسته‌بندی و ارائه محتوا در وب‌گاه‌ها، سطح سوم شامل تعامل و مدیریت دانش با هدف ارزیابی مکانیزم‌ها و سازوکارهای تعاملی، کیفیت ارائه خدمات، استانداردهای وب و مدیریت و خلق دانش در وب‌گاه‌ها، سطح چهارم شامل تراکنش با هدف ارزیابی مکانیزم‌های امنیتی، تراکنشی و مالی در وب‌گاه‌ها و نهایتاً سطح پنجم شامل درگاه جامع با هدف ارزیابی وضعیت و کیفیت وب‌گاه‌ها به لحاظ ویژگی‌های درگاه‌ جامع در نظر گرفته شده است.
شایان ذکر است این ارزیابی به طور دو سالانه برگزار می‌شود و با اعلام نتایج، وب‌گاه‌هایی که نسبت به دوره قبل نیز در ارائه این سرویس‌ها پیشرفت داشته‌ و تلاش مضاعفی برای ارائه خدمات الکترونیکی به مردم کرده‌اند، اعلام و از آن‌ها تقدیر به عمل خواهد آمد.

تاثیر عضویت در شبکه های اجتماعی مجازی بر سرمایه اجتماعی کاربران

تاثیر عضویت در شبکه های اجتماعی مجازی بر سرمایه اجتماعی کاربران

وبنا – تاثیر عضویت در شبکه های اجتماعی مجازی بر سرمایه اجتماعی کاربران آن بررسی می شود.

نشست اردیبهشت «پژوهشگران رسانه‌های اجتماعی ایران» با بررسی «تاثیر عضویت در شبکه های اجتماعی مجازی بر سرمایه اجتماعی کاربران آن» ۳۱ اردیبهشت ماه جاری با حضور اساتید، کارشناسان و پ‍ژوهشگران این حوزه در باشگاه وب ایران برگزار می شود.

به گزارش وب سایت رسانه‌های اجتماعی، سخنران این نشست، لیلا موسوی نصب کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی است که به دنبال پاسخ به این سوال است که ویژگی مجازی بودن شبکه های اجتماعی چه تغییری را در سرمایه اجتماعی در جامعه ایجاد می کند.

وی برای پاسخ به این سوال با یک روش تحقیق ترکیبی در دو بخش کمی و کیفی با ۳۰۰ پرسشنامه اینترنتی در بخش کمی با روش نمونه گیری غیر احتمالی و به صورت گلوله برفی و ۲۰ مصاحبه عمیق نیمه ساخت یافته با روش غیر احتمالی هدفمند با روش تحلیل مضمونی انجام داده است که نتایج آن در این نشست ارایه می شود.

در چکیده پایان نامه وی با عنوان «تاثیر عضویت در شبکه های اجتماعی مجازی بر سرمایه اجتماعی کاربران آن» آمده است، با توجه به شرایط خاص جغرافیایی و تاریخی کشور ایران و با توجه به در حال گذار بودن این جامعه، نتایج بررسی های این پژوهش بیان می کند که فیس بوک به عنوان یک شبکه اجتماعی مجازی تنها در صورتی می تواند در افزایش سرمایه اجتماعی موثر باشد.

گفتنی است، ششمین نشست  «پژوهشگران رسانه‌های اجتماعی ایران» توسط وب سایت رسانه‌های اجتماعی و باشگاه وب ایران برگزار می شود.

تهران تخفیف آغاز به کار کرد

تهران تخفیف آغاز به کار کرد

وبنا – سایت خرید گروهی تهران تخفیف با هدف ارائه پیشنهادات تخفیفی در سطح استان تهران توسط شرکت مهرگستران تابش به شماره آغاز بکار کرد . تهران تخفیف با تکیه بر پیشنهادات ارزنده و قابل استفاده در سطح استان تهران علی الخصوص جهت تقویت اقتصاد و کسب و کار شهرستانهای استان تهران قصد در ارائه پیشنهادت تخفیفی با کیفیت بالا و قیمت مناسب دارد.

جهت مشاهده سایت به آدرس  http://www.tehrantakhfif.ir مراجعه نمایید.

دوپینگ برای داوطلبان کنکور ۹۱

دوپینگ برای داوطلبان کنکور ۹۱

وبنا – دوپینگ پروژه ی ۳۰ روزه ی آموزشی است که با ۳۰ آزمون و آموزش روزانه به داوطلبانی که مطالبی را نخوانده اند یا فراموش کرده اند کمک می کند تا به سطحی برسند که از آن مطالب در کنکور ۹۱، کمتر تستی راازدست بدهند. طراح دوپینگ در رزومه ی آموزشی خود راه اندازی و طراحی فلش کارت کانون فرهنگی آموزش، هفت کنکور کانون فرهنگی آموزش،  سریال آموزشی صد و شبکه ی مشترک یادگیری (لیدیس) را دارد.

جهت مشاهده سایت به آدرس www.LeedBag.com مراجعه کنید.

حضور لوکوپوک در نمایشگاه ایران هلث

حضور لوکوپوک در نمایشگاه ایران هلث

وبنا – درگاه تجاری لوکوپوک برای تعامل بیشتر با صنعتگران کشور و ارتباط موثرتر با صاحبان کسب و کارهای صنعتی در نمایشگاه بین المللی ایران هلث امسال شرکت خواهد کرد. این نمایشگاه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران از تاریخ ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ماه برگزار می گردد و بازدید از ساعت ۹ الی ۱۶ برای عموم آزاد می باشد. 

تیم لوکوپوک مفتخر خواهد شد که میزبان شما عزیزان در این نمایشگاه باشد، ما در سالن میلاد غرفه ۵۸ این نمایشگاه چشم انتظار دیدار شما خواهیم بود.

نشست سالانه کنسرسیوم وب جهانی آغاز شد

نشست سالانه کنسرسیوم وب جهانی آغاز شد

وبنا – نشست سالانه کنسرسیوم وب جهانی در سال ۲۰۱۲ امروز بطور رسمی در مرکز تحقیقات علوم نظری و فناوری اطلاعات فرانسه در شهر سوفیا آنتی پلیس أغاز شد. در این نشست نمایندگان بیش از ۱۳۰ شرکت عضو در کنسرسیوم حضور داشته و اهداف و برنامه های سال أتی این کنسرسیوم را به بحث خواهند گذاشت.

 

امسال بیش از ۸۰ شرکت جدید به عضویت این کنسرسیوم درآمده اند که تعدادی از آنها نیز شرکت های ایرانی بوده اند. هدف کنسرسیوم وب جهانی هدایت وب به پتانسیل کامل آن می باشد و این کار از طریق تعامل اعضا در تعریف و ایجاد آخرین استانداردهای وب می باشد.

 

لازم به ذکر است که جشنواره وب ایران نیز که سال گذشته به عضویت این کنسرسیوم درآمد در این نشست سالانه شرکت نموده و تنها نماینده ایرانی در این نشست می باشد.