ماه: فروردین ۱۳۹۱

آخرین نرخ تغییرات طلا و ارز را در ایمیل خود داشته باشید

آخرین نرخ تغییرات طلا و ارز را در ایمیل خود داشته باشید

وبنا – سایت OnlineCurrency امکان جدیدی را برای کاربران خود فراهم کرده است. کاربران میتوانند با عضویت در خبرنامه این سایت آخرین تغییرات نرخ طلا و ارز را بصورت روزانه از سایت دریافت کنند. همچنین پیشتر امکانات دیگری از جمله برنامه OnlineCurrency برای کاربران اندروید به سایت اضافه شده بود.

جهت ثبت نام در خبر نامه و اطلاع از تغییرات نرخ ارز و طلا به آدرس onlinecurrency.ir/subscribe.oc مراجعه کنید.

پایگاه خبر ورزشی استان کهگیلویه و بویر احمد آغاز به کار کرد

پایگاه خبر ورزشی استان کهگیلویه و بویر احمد آغاز به کار کرد

وبنا – سایت کبنا اسپورت٬ اولین پایگاه خبری ورزشی استان کهگیلویه و بویر احمد آغاز به کار کرد. سایت خبری تحلیلی کبنا نیوز با هدف اطلاع رسانی و خدمتی کوچک به ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد، نسخه ورزشی سایت خود را با نام کبنااسپورت راه اندازی نمود.

جهت مشاهده سایت به آدرس http://kebnasport.ir مراجعه نمایید.


آسان نشر با هدف انتشار جهانی هنر ایرانی آغاز به کار کرد

آسان نشر با هدف انتشار جهانی هنر ایرانی آغاز به کار کرد

وبنا – آسان نشر با هدف انتشار جهانی هنر ایرانی آغاز به کار کرد. به گفته مدیر سایت آسان نشر٬ شرکت آمازون با کمک رابط فارسی زبان خود که شرکت آسان نشر است٬ امکان نشر آسان افکار، اشعار و دیگر نوشته های علمی و یا ارزشی نویسندگان و هنرمندان ایرانی را به صورت کتاب فراهم آورده است.

به کمک این خدمات نویسندگان عزیز می توانند مطالب و نوشته های چاپ شده یا نشده خود را به صورت کتاب در داخل کشور آمریکا چاپ نموده و از طریق کتاب فروشی های جهانی و وب سایت های عرضه کتاب مانند آمازون، آن را در سطح بین المللی توزیع نمایند. بدین ترتیب هر محتوایی حتی به زبان فارسی توسط شرکت آمازون چاپ و توزیع و معرفی جهانی خواهد شد.

همچنین در راستای ارائه خدمات بهتر به نویسندگان و هنرمندان عزیز کشور، کتب انتشاراتی های داخلی را در کمترین زمان با عنوان همان انتشاراتی کشور در وب سایتهای جهانی عرضه کتاب مانند آمازون دات کام و یا کتاب فروش های جهانی قرار می دهیم.

جهت مشاهده وب سایت آسان نشر به آدرس  http://www.asanashr.com مراجعه نمایید.

تهرانزیت ، رادیوی اینترنتی ویژه انواع موسیقی

تهرانزیت ، رادیوی اینترنتی ویژه انواع موسیقی

وبنا – رادیو اینترنتی تهرانزیت مدتیست که با هدف برقراری امکان گوش فرا دادن به انواع موسیقی بصورت آنلاین ، آغاز به کار نموده است. دوستداران موسیقی ، با استفاده از این وب سایت خواهند توانست به هفت کانال رادیو اینترنتی شبانه روزی که هر کدام ویژه نوع خاصی از موسیقی تهیه شده ، گوش فرا دهند. 

جهت مشاهده این وب سایت به آدرس wwww.tehransit.com مراجعه نمائید.

رمز عبور کارتهای بانکی خود را تغییر دهید

رمز عبور کارتهای بانکی خود را تغییر دهید

وبنا – با انتشار اخباری مبنی بر منتشر شدن اطلاعات ۳۰۰۰٬۰۰۰ کارت بانکی در اینترنت بانک‌ها به مشتریان خود توصیه کردند که هر چه سریعتر نسبت به تغییر رمز کارت بانکی خود اقدام کنند. انتشار این اخبار صرف نظر از پیامدهای مختلفی که دارد می‌تواند ضربه شدیدی به اعتماد کاربران ایرانیی  وارد می‌کند که در حال تجربه الفبای تجارت الکترونیک هستند. 

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به آی‌کلاب مراجعه کنید.

سرویس پیج رنگ گوگل فارسی راه اندازی شد

سرویس پیج رنگ گوگل فارسی راه اندازی شد

وبنا – سرویس پیج رنگ گوگل فارسی راه اندازی شد. با استفاده از سرویس پیج رنک فارسی میتوانید رنک گوگل سایت خود را مشاهده نموده و لوگوی آنرا در سایت خود نیز قرار دهید.

جهت مشاهده وب سایت به آدرس http://www.googlerank.ir مراجعه نمایید.

ایران یوز با طراحی جدید

ایران یوز با طراحی جدید

وبنا – سایت ایران یوز یکی از مراجع دانلود رایگان ظاهری جدید به خود گرفته است. به گفته مدیر این سایت بر اساس نظرسنجی هاییکه از کاربران انجام گرفت بر آن شدیم تا قالب گرافیکی سایت را تغییر دهیم تا کاربران بتوانند به امکانات جدید سایت دسترسی بهتری داشته باشند.

ایران یوز یک پورتال دانلود رایگان است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ آغاز کرده است. جهت مشاهده وب سایت به آدرس  http://www.iranuse.com مراجعه نمایید.

مراسم روز جوملا در ایران برگزار شد

مراسم روز جوملا در ایران برگزار شد

وبنا – مهرداد نایب – اولین سمینار “روز جوملا ” توسط تیم جوملا فارسی(مترجم برگزیده جوملا برای زبان فارسی) پنج شنبه ۲۴ فروردین در شهر مشهد برگزار گردید . این سمینار با مجوز و حمایت رسمی تیم Joomla و بنیاد Open Source Matters در محل در محل فرهنگسرای فن آوری و رسانه مشهد از صبح تا عصر در قالب سخنرانی های عمومی و کارگاه های آموزشی برگزار شد .

از جمله مباحث مطرح شده در این همایش می توان به معرفی جوملا ، ایجاد ارزش افزوده توسط جوملا ، نقش جوملا در کارآفرینی ، معرفی لوگوی جوملا فارسی ، Mobile World ، نوآوری در مدیریت تجارت مبتنی بر جوملا ، Community Development  ، معماری MVC در جوملا ، نقش جوملا در دولت الکترونیک ، طراحی سایت چند زبانه با جوملا و ارائه یک مدل تصمیم گیری جهت انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای متن باز اشاره کرد . همچنین مباحثی همچون نصب و راه اندازی یک سایت با جوملا ، بهینه سازی سایت های جوملایی برای موتورهای جستجو ، امنیت سایت های جوملا و تبدیل قالب HTML به جوملا ۱.۵ در کارگاه آموزشی این سمینار به شرکت کنندگان گفته شد .

 

سعید قمری در پاسخ به این سؤال که چرا مشهد برای برگزاری این سمینار انتخاب شده است گفت: در منشور روز جوملا (Joomla Day Charter) توصیه شده که از مکانهای ارزانتر برای برگزاری این برنامه ها استفاده شود تا هزینه های تمام شده کاهش یابد. از این رو به جای پایتخت می توان برنامه ها را در شهرهای ارزانتر برگزار نمود تا توجه بیشتری به شهرستان ها شود و افزایش سطح علمی در شهرستان ها را نیز دربر داشته باشد. همچنین با توجه به زیارتی بودن شهر مشهد، سفر شرکت کنندگان نیز به این شهر راحت تر بود.

 

وی افزود: اولین دوره برگزاری روز جوملا در ایران، در مقایسه با دیگر کشورها استقبال خوبی داشته است. ضمن اینکه جوملا فارسی (مامبولرن) یک گروه غیرانتفاعی است و عمده هزینه های برگزاری این مراسم توسط اعضای تیم جوملا فارسی و بخشی از آن هم از سوی شرکت کنندگان و حامیان سمینار تأمین شده است. البته شرکت Open Source Matters (پشتیبان و راهبر پروژه جوملا) معمولا از برگزارکنندگان روز جوملا حمایت مالی می کند، اما به دلیل تحریم دریافت کمک مالی از این شرکت و چند سایت دیگر به نتیجه نرسید.

 

وی در خصوص برگزاری روز جوملا در سالهای بعد اظهار داشت: تیم جوملا و OSM Inc در هر سال، صرفا به یک گروه اجازه برگزاری روز جوملا در منطقه موردنظر را می دهد و در سال بعد نیز گروه قبلی را برای برگزاری در اولویت قرار می دهند. البته تیم جوملا فارسی هنوز برای سال بعد تصمیمی نگرفته و باید ابتدا بازخوردهای این برنامه را بررسی و سپس تصمیم گیری کنیم.

 

وی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این سمینار و برنامه های مشابه، توجه دولت مردان به سیستم های متن بازی مثل جوملا بیشتر شود ، بومی سازی جوملا و استفاده از آن در سازمان ها از وضعیت مناسبتری برخوردار شود، سطح علمی کاربران و توسعه دهندگان افزایش پیدا کرده و پیوند میان علم و صنعت در حوزه آی تی بیشتر شود، استفاده از پتانسیل ها بیشتر و زمینه سازی برای اشتغال صورت گیرد و همچنین در راستای فرهنگسازی استفاده مناسب از وب تلاش هایی صورت پذیرد.

 

دبیر اولین سمینار جوملا ادامه داد: گسترش استفاده مناسب از جوملا، آشنایی دانشجویان، مدیران و شرکت ها با جوملا و پتانسیل های آن و تبادل تجربیات متخصصین این حوزه و مطرح کردن نرم افزارهای متن باز به عنوان راهکاری برای مقابله با تحریم ها از سایر اهداف این سمینار است.

 

ضمن اینکه خبر این گردهمایی در سایت جوملا نیز منتشر شده است .، اطلاعات بیشتر در مورد این سمینار را می توانید در سایت JoomlaDay.ir مطالعه کنید .

وب سایت باشگاه گلستان افتتاح شد

وب سایت باشگاه گلستان افتتاح شد

وبنا – وب سایت باشگاه گلستان آغاز به کار کرد.  باشگاه گلستان ، بخشی از وب سایت شرکت گلستان محسوب می گردد . اهدای جوایز مختلف بصورت قرعه کشی و بدون قرعه کشی ، ارائه سرگرمی های مختلف به اعضا به صورت آنلاین ، ارائه مقالات مختلف در زمینه سبک زندگی ، سلامتی و آشپزی ، مهم ترین بخش ها و اهداف این باشگاه به شمار می رود.

جهت مشاهده این وب سایت به آدرس club.golestan.com مراجعه نمائید.

آغاز به کار وب سایت فیوژن پارسی

آغاز به کار وب سایت فیوژن پارسی

وبنا – وب سایت فیوژن پارسی آغاز به فعالیت کرد. فیوژن ، یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) مبتنی بر زبان PHP است و وب سایت فیوژن پارسی ، عهده دار پشتیبانی و ارائه فایل های بروزرسانی و جانبی مرتبط با این سیستم در ایران می باشد.

جهت مشاهده این وب سایت به آدرس www.php-fusion-iran.com مراجعه نمائید.

دانشنامه رادیویی ویکی رادیو آغاز به کار کرد

دانشنامه رادیویی ویکی رادیو آغاز به کار کرد

وبنا – وب سایت ویکی رادیو آغاز به کار کرد. این وب سایت که یک دانشنامه رادیویی است ، ارائه اطلاعات و دانش عمومی در زمینه‌های مختلف و در قالب فایل های صوتی را هدف و تمرکز اصلی خود قرار داده است. محتوای موجود در این دانشنامه رادیویی ، توسط افراد مختلف و بصورت داوطلبانه تهیه می شود. 

جهت مشاهده و استفاده از محتوای این دانشنامه رادیویی به آدرس www.wikiradio.ir مراجعه نمائید.

W3C برگزار می کند: دوره آنلاین موبایل وب

W3C برگزار می کند: دوره آنلاین موبایل وب

وبنا – ثبت نام برای دوره آنلاین موبایل وب و الگوهای موفق که توسط کنسرسیوم وب جهانی برگزار می گردد آغاز شد. ثبت نام در این دوره تا تاریخ ۲۳ آوریل (۴ اردیبهشت) با تخفیف ویژه همراه خواهد بود.

 

مدت این دوره شش هفته بوده و از ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) آغاز می گردد. این دوره به طراحان وب و تولید کنندگان مجتوا که با محیط وب آشنایی دارند کمک میکند که با تکنولوژی های موبایل در زمینه وب آشنا شوند. این کلاس ها بر پایه استانداردهای W3C هستند.

 

نرخ ثبت نام این دوره قبل از ۲۳ آوریل برابر ۱۹۵ یورو و بعد از آن ۲۲۵ یورو می باشد.

 

برای مشاهده توضیحات این دوره به این صفحه بروید.

برای ثبت نام به این صفحه مراجعه کنید.

 

خرید آنلاین زیورآلات در جواهرکده

خرید آنلاین زیورآلات در جواهرکده

وبنا – طی سالهای اخیر فرهنگ خرید آنلاین بیش از پیش در بین کاربران وب فارسی رواج پیدا کرده است. در این میان نقش فروشگاه های ارایه دهنده ی خدمات و محصولات با کیفیت را نمیتوان نادیده گرفت. فروشگاه جواهرکده با محصولاتی زیبا و متنوع امکان خرید جواهر و زیورآلات را بصورت آنلاین برای کاربران اینترنت فراهم کرده است. 

جهت مشاهده سایت به آدرس http://www.javaherkade.com/index.php/fa مراجعه نمایید.

حضور W3C در کنفرانس وب جهانی ۲۰۱۲

حضور W3C در کنفرانس وب جهانی ۲۰۱۲

وبنا – کنسرسیوم وب جهانی (W3C) در کنفرانس www2012 حضور فعال خواهد داشت. این کنفرانس که یکی از معتبرترین رویدادهای وب در جهان می باشد امسال از ۱۶ تا ۲۰ آوریل در لیون فرانسه برگزار خواهد شد. کنسرسیوم وب جهانی با حضور گسترده در این کنفرانس تاثیرات پلتفورم باز وب را در تغییر شکل زندگی٬ کار و جامعه نشان می دهد. W3C از کلیه برنامه نویس ها، دولت ها، رسانه ها و تمامی کسانی که در کنفرانس شبکه وب جهانی ۲۰۱۲ شرکت میکنند دعوت مینماید تا این کنسرسیوم  را همراهی نمایند. از فعالیت های متنوع کنسرسیوم وب جهانی در کنفرانس امسال می توان به سخنرانی کلیدی تیم برنز لی٬ مدیر W3C اشاره کرد. کارگاه های دیگری نیز توسط کنسرسیوم وب جهانی در طول کنفرانس برگزار خواهد شد.

 

  • کارگاه آشنایی با کنسرسیوم وب جهانی
  • کارگاه CSS3 در استایل – چگونه جدید ترین ابزارهای CSS را برای ساخت نرم افزارهای تعاملی و زیبا به کار بگیریم.
  • دسترسی به وب در آینده  – آخرین تکنیک ها برای ایجاد امکان استفاده از وب توسط افراد ناتوان
  • نرم افزارهای تحت وب موبایل – راهنمایی برای چگونگی ایجاد نرم افزارهای وب که بر روی برای دستگاه های موبایل
  • کاربرد داده های باز – کشف عمق و قوت داده های باز دولت و چکونگی مدیریت داده ها از منابع گسترده در فرمت های مختلف
  • امنیت  و حریم خصوصی وب – تاثیر نرم افزارهای امروز بر تغییر مفهوم حریم خصوصی و امنیت کاربر
  • بازی های HTML5 – بهترین تمرین ها برای توسعه بازی های HTML5

 

برای مشاهده وب سایت رسمی کنفرانس WWW2012 به سایت www.www2012.org مراجعه نمایید.

برای مشاهده خبر در سایت کنسرسیوم وب جهانی به این صفحه بروید.

سومین شماره خبرنامه علم‌سنجی منتشر شد

سومین شماره خبرنامه علم‌سنجی منتشر شد

وبنا – سومین شماره از خبرنامه علم‌سنجی، توسط گروه پژوهشی اطلاع‌سنجی پژوهشکده علوم اطلاعات پژوهشگاه علوم و فناورى اطلاعات ایران منتشر شد. به گزارش “روابط‌عمومی و بین‌الملل پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران” سومین شماره خبرنامه علم‌سنجی حاوی مطالبی در خصوص بررسی چشم انداز در حال تغییر پژوهش در کشورهای عربی، فارسی و ترک زبان خاورمیانه، خبرهای پژوهشگاه علوم و فناوریاطلاعات ایران، اخبار و رویدادهای علمی و معرفی کتاب می‌باشد.

این شماره از خبرنامه در ۱۰ صفحه و با همکاری دکتر سعید اسدی، دکترحمید رضا جمالی مهموئی، نفیسه دهقانپور و جواد ریاحی اصل منتشر شده است. خبرنامه علم‌سنجی به صورت الکترونیکى توسط گروه اطلاع سنجی پژوهشکده علوم اطلاعات پژوهشگاه منتشر می شود.

برای مشاهده این خبرنامه به وب‌سایت پژوهشگاه مراجعه نمایید.

سرویس وصیت‌نامه آنلاین راه‌اندازی شد

سرویس وصیت‌نامه آنلاین راه‌اندازی شد

وبنا – سایت 7wills به دو زبان انگلیسی و فارسی راه‌اندازی شد. این سایت به کاربرانش امکان ثبت وصیت‌نامه آنلاین را می‌دهد و در صورتی که تشخیص دهد کاربر فوت کرده آن‌را برای کسانی که وصیت کننده تعیین کرده است ارسال می‌کند. برای تشخیص فوت٬ هر کاربر هنگام ثبت وصیت‌نامه باید تاریخی را به عنوان تاریخ انقضاء مشخص کند و در صورتی که این تاریخ را تمدید نکند به عنوان فوت شده تلقی خواهد شد. 

برای مشاهده سایت به آدرس ۷wills مراجعه کنید.