ماه: اسفند ۱۳۹۰

وب سایت پرسشی آغاز به کار کرد

وب سایت پرسشی آغاز به کار کرد

وبنا – وب سایت پرسشی با هدف ایجاد امکان پاسخگویی به پرسش های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتقای سطح معلومات کاربران در این زمینه ، راه اندازی شد. شیوه کار این وب سایت بدین گونه است که پرسش کنندگان و پاسخ دهندگان به صورت کاربر در وب سایت عضو گردیده و به طرح پرسش و پاسخ ها در زمینه فناوری اطلاعات می پردازند. 

 

جهت مشاهده و استفاده از این وب سایت به آدرس www.porseshi.com مراجعه نمائید.

وب سایت خبری ثامن نیوز آغاز به کار کرد

وب سایت خبری ثامن نیوز آغاز به کار کرد

وبنا – وب سایت خبری تحلیلی ثامن نیوز آغاز به کار کرد. پوشش اخبار بین المللی و ایران ، هدف ایجاد این وب سایت بوده و در بخش اخبار ایران ، تمرکز اصلی این وب سایت به اخبار شهر مشهد ، معطوف می باشد.

جهت مشاهده این وب سایت به آدرس www.samennews.ir مراجعه نمائید.

پرمراجعه ‏ترین وب‌سایت‌های کاربران ایرانی در سال ۱۳۹۰

پرمراجعه ‏ترین وب‌سایت‌های کاربران ایرانی در سال ۱۳۹۰

وبنا – محمد مهدی مولایی – الکسا وب‏سایتی اینترنتی است که مجموعه سرویس‏های آنلاینی از جمله رتبه‏بندی وب‏سایت‏های اینترنتی در اختیار کاربران قرار می‏دهد. الکسا علاوه بر اختصاص دادن رتبۀ جهانی و کشوری به هر وب‏سایت، لیستی از وب‏سایت‏های پرمراجعۀ هر کشور را نیز ارائه می‏کند. مبنای این رتبه‏بندی، برخی ابزارهای اینترنتی محدود است و از این‏روی اطلاعات ارائه شده توسط الکسا ممکن است با خطاهایی همراه باشد. با این وجود، از آنجایی که آمارهای الکسا از جمله معدود امکان‏های رتبه‏بندی عمومی در اینترنت است، برای مقایسه بین وب‏سایت‏ها با پذیرش میزانی از خطا از آن استفاده می‏شود.

از سال ۱۳۸۶ تاکنون یکی از مطالب ثابت شمارۀ آخرِ سال مجلۀ دنیای کامپیوتر و ارتباطات، بررسی وب‏سایت‏های برتر کاربران ایرانی در لیست الکسا بوده است. این بررسی که با مقایسۀ لیست برترین‏های هر سال با سال‏های قبل همراه است، امکان دنبال کردن تحولات وب فارسی و تغییرات رفتار آنلاین کاربران ایرانی در سال‏های اخیر را فراهم می‏کند. در پایان سال ۱۳۹۰ لیست ۲۰ وب‏سایت‏ برتر بخش ایران در الکسا هرچند با تغییراتی همراه بوده، اما همچنان برمبنای الگوی سال پیش است و از این‏روی می‏توان گفت تحولی جدی در وب فارسی اتفاق نیفتاده و در پنج سال اخیر روندی ثابت دنبال شده است.

alexa-1390-1.jpg

تثبیت صدرنشین‏ها

صدر جدول برترین وب‌سایت‌ها تغییری نسبت به سال گذشته ندارد. همانند روزهای پایانی سال ۱۳۸۹، شش وب‌سایت گوگل، یاهو، بلاگفا، میهن‌بلاگ، پیوندها و پرشین‌بلاگ در پایان سال ۱۳۹۰ هم‌چنان پرمراجعه‌ترین وب‌سایت‌های ایران هستند. سه وب‌سایت اول لیست یعنی گوگل، یاهو و بلاگفا چهارمین سال پیاپی است که به‌همین ترتیب در صدر مراجعه کاربران ایرانی قرار دارند. میهن‌بلاگ نیز برای سومین سال پیاپی در ردۀ چهارم جا خوش کرده است. وب‌سایت پیوندها نیز که رتبۀ بالایش را مدیون فیلترینگ گستردۀ وب‌سایت‌ها در ایران است از سال گذشته توانست به رده پنجم برسد و امسال در همان جایگاه قرار دارد. پرشین‌بلاگ هم که در سال‌های اخیر همراه در میان ۱۰ وب‌سایت برتر بوده است، امسال همچون سال گذشته در رتبۀ ششم قرار دارد. بعد از این وب‌سایت، پایگاه اینترنتی «ورزش ۳» قرار می‌گیرد. سال گذشته جدول برترین‌ها شاهد حضور وب‌سایت جدیدی باعنوان «فوتبال ۳» بود. این وب‌سایت با تغییر عنوان و دامنۀ اینترنتی و گسترش فعالیت‌هایش توانسته باعنوان جدید «ورزش ۳» به ردۀ هفتم برسد.

تازه‏واردها: وب‏سایت‏های بانکداری الکترونیکی

در روزهای پایانی سال ۱۳۹۰ جدول ۲۰ وب‏سایت اول شاهد حضور دو تازه وارد است که فعالیت مشابهی دارند. وب‏سایت‏های بانک ملت و بانک ملی ایران در رده‏های ۱۰ و ۱۱ قرار گرفته‏اند. در میان چندصد وب‏سایت اول، پایگاه‏های اینترنتی چند بانک دیگر نیز به چشم می‏خورد که نشان از گسترش بانکداری الکترونیکی در ایران است. انجام امور بانکی از طریق اینترنت به‏تدریج در میان کاربران ایرانی جای خود را باز کرده و به فعالیتی عمومی تبدیل می‏شود. البته حضور این دو وب‏سایت در جایگاه ۱۰ و ۱۱ لیست برترین‏ها در زمان بررسیِ پایان سال را می‏توان در ارتباط با مراجعۀ مقطعی و گستردۀ شهروندان برای دریافت خدمات خاصی دانست. همان‏طور که در برخی روزهای سال، پایگاه سازمان سنجش با هجوم گستردۀ تعداد زیادی از کاربران مواجه می‏شود و این وب‏سایت در جدول صعودی مقطعی دارد، پایگاه‏های بانک ملی و ملت نیز در برخی زمان‏ها از جمله در روزهای پایانی سال به دلیل ارائۀ برخی خدمات با مراجعۀ قابل توجهی مواجه می‏شوند که در طول سال تداوم ندارد.

بازگشت فیس‏بوک و یوتیوب

دو وب‏سایتِ اجتماعیِ یوتیوب و فیس‏بوک که از سال ۱۳۸۸ در ایران فیلتر شده و از لیست برترین‏ها خارج شده بودند، امسال علی‏رغم تداوم فیلترینگ به لیست ۲۰ وب‏سایت اول بازگشته‏اند. یوتیوب سال ۱۳۸۶ در ردۀ دهم و سال ۱۳۸۷ در ردۀ ششم وب‏سایت‏های پرمراجعۀ ایرانیان قرار داشت و حال بعد از گذشته سه سال مجددا با رتبۀ بیستم در میان برترین‏ها جا گرفته است. فیس‏بوک نیز در سال ۱۳۸۷ در ردۀ دهم قرار داشت و در پایان سال ۱۳۹۰ رتبۀ هجدهم را به خود اختصاص داده است. فیس‏بوک و یوتیوب در کنار ویکی‏پدیا، سه وب‏سایت رسانۀ اجتماعی مطرح دنیا هستند که در میان ۲۰ و‏سایت برتر ایرانی قرار دارند. به این لیست وب‏سایت‏های ایرانی بلاگفا، میهن‏بلاگ، پرشین‏بلاگ، بلاگ‏اسکای و کلوب نیز اضافه می‏شوند تا شمار رسانه‏های اجتماعی در لیست برترین‏ها به عدد هشت برسد. به این لیست می‏توان وب‏سایت‏هایی از قبیل گوگل و تبیان را نیز اضافه کرد که بخشی از سرویس‏های تعریف‏شده در دامنۀ آنها «اجتماعی» است.

سقوط ابزارهای وبلاگ‏نویسی

تحول قابل توجه دیگر در لیست ۲۰ وب‏سایت اول سقوط سه ابزار وبلاگ‏نویسی است که سال‏ها جایگاه ثابتی در میان برترین‏های ایرانیان داشتند. دو سرویس وبلاگ جهانی بلاگر و وردپرس که از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۹ همواره در میان ۲۰ وب‏سایت اول قرار داشتند از این لیست خارج شده‏اند. این دو وب‏سایت در پایان سال ۱۳۹۰ در ایران فیلتر بوده‏اند. وبگذر نیز که وب‏سایت ارائه‏دهندۀ ابزارهای اینترنتی به‏خصوص برای وبلاگ‏هاست پس از سه سال پیاپی جایگاه خود در میان ۲۰ وب‏سایت برتر را از دست داده است. تنزل رتبۀ این سه وب‏سایت را می‏توان نشانه‏ای از کاهش توجه به وبلاگ‏نویسی دانست. در دو-سه سال اخیر، وبلاگ‏نویسی در دنیا با کاهش استقبال کاربران مواجه بوده و در مقابل شبکه‏های اجتماعی آنلاین رشد قابل توجهی داشته‏اند. این الگوی جهانی، در ایران نیز قابل مشاهده است و لیست ۲۰ وب‏سایت برتر ایران را دستخوش تغییراتی کرده است. از سوی دیگر سقوط وب‏سایت رسمی وردپرس از ردۀ ۱۶ به ۲۵۶ در مدت یک‏سال، به گسترش وب‏سایت‏های فارسی‏زبان ارائه‏دهندۀ خدمات وردپرس نیز مربوط است. چندین وب‏سایت مربوط به وردپرس از سوی کاربران ایرانی علاقه‏مند به این نرم‏افزارِ متن‏بازِ مدیریتِ محتوا راه‏اندازی شده و با ارائه نسخۀ فارسی، کاربران را از مراجعه به وب‏سایت اصلی بی‏نیاز کرده‏اند.

alexa-1390-1.jpg

خروج خبرگزاری فارس از لیست برترین‏ها

خبرگزاری فارس به‏عنوان تنها خبرگزاری رسمی ایرانی که در چهار سال گذشته همواره در میان ۲۰ وب‏سایت اول قرار داشته از لیست برترین‏ها خارج شده است. البته تنزل رتبۀ خبرگزاری فارس چندان زیاد نیست از و ردۀ ۱۴ام به ۲۲ام رسیده است. بدین ترتیب «تابناک» تنها وب‏سایت خبری باقی‏مانده در جمع برترین‏هاست. همزمان با خارج شدن خبرگزاری فارس از جمع ۲۰ وب‏سایت برتر، پایگاهی باعنوان «برترین‏ها» با رسیدن به رتبۀ ۱۷ برای اولین بار در لیست قرار گرفته است. «مجلۀ اینترنتی برترین‏ها» ساختاری شبیه به پایگاه‏هایی دارد که در ایران باعنوان «وب‏سایت‏های زرد» شناخته می‏شوند. در این وب‏سایت‏ها ترکیبی از خبرهای جنجالی و جذاب برای عموم کاربران و مطالب کاربردی ارائه می‏شود.

جابه‏جایی وب‏سایت‏های اشتراک‏گذاری فایل

رده‏های پایین‏تر لیست ۲۰تایی‏ها شاهد چند تغییر جزیی دیگر نیز بوده است. وب‏‏سایت‏های به‏اشتراک‏گذاری فایل از محبوبیت قابل توجهی در میان کاربران برخوردار هستند و همواره چندین نمونه از آنها در لیست برترین‏ها قرار دارد. در پایان سال ۱۳۸۹ پایگاه ایرانی پرشین‏گیگ و پایگاه خارجی مدیافایر در این لیست قرار داشتند که با تنزل به رتبه‏های ۳۸ و ۲۹ از لیست خارج شده‏اند. در مقابل وب‏سایت میهن‏‏دانلود به رتبۀ ۱۵ رسیده است که البته ساختاری متفاوت با وب‏سایت‏های به‏اشتراک‏گذاری عمومی دارد و مجموعه‏ای از فایل‏های متفاوت را برای دانلود ارائه می‏دهد. آخرین تغییرِ لیست نیز خروج موتور جست‏وجوی بینگ و ورود لغت‏نامۀ آنلاین بابیلون به لیست ۲۰تایی‏ها است.

منبع: ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات، شماره ۱۱۱، اسفند ۱۳۹۰
محمد مهدی مولایی

راه‌اندازی سایت ارسال کارت‌پستال نوروز با هزینه ۶۰۰ تومان

راه‌اندازی سایت ارسال کارت‌پستال نوروز با هزینه ۶۰۰ تومان

وبنا – مدیرعامل شرکت پست گفت: این شرکت در آستانه نوروز سایتی را راه‌اندازی کرده است که کاربران می‌توانند از طریق آن با هزینه ۶۰۰ تومانی، کارت‌پستال خریداری کرده و برای اشخاص مورد نظر خود در سراسر کشور ارسال کنند.

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران افزود: این سرویس در قالب یک سایت اینترنتی با آدرس www.ekart.post.ir فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی توضیح داد: در این سایت نمونه‌های مختلفی از کارت‌پستال‌ها ارائه شده است که کاربران می‌توانند با ورود به این سایت نمونه مورد نظر خود را انتخاب کنند و در صورت تمایل جمله‌ای روی آن بنویسند.


تقویم های سال ۱۳۹۱ هدیه لوکوپوک

تقویم های سال ۱۳۹۱ هدیه لوکوپوک

وبنا – سایت لوکوپوک در وبلاگ خود به نام تخته سیاه٬ تقویم های پس زمینه بسیار زیبا را جهت دانلود با کیفیت بالا در اختیار کاربران قرار گذاشته است.  به گفته مدیر سایت :‌ این تقویم ها که پس از سه هفته کار طراحی مداوم برای دانلود و استفاده بصورت پس زمینه قرار داده شده است٬ هدیه ای کوچکی است از تیم لوکوپوک در پیشواز نوروز ۱۳۹۱ به تمام کاربران ایرانی.

جهت دانلود و مشاهده تقویم ها اینجا کلیک کنید.

وب سایت تسک آنلاین آغاز به کار کرد

وب سایت تسک آنلاین آغاز به کار کرد

وبنا – وب سایت تسک آنلاین با هدف ایجاد سهولت در مدیریت و سازماندهی کارها و وظایف روزانه آغاز به کار کرد. کاربران این وب سایت می توانند قرارهای ملاقات ، امور متناوب و دوره ای و در مجموع روز ها و ساعت های مهم کاریشان را در سامانه کاربری خود وارد نمایند. هشدار فرا رسیدن موعد کارهای مختلف ، توسط پست الکترونیکی (Email) و پیام کوتاه (SMS) به کاربران ارسال می گردد.

جهت مشاهده و استفاده از این وب سایت به آدرس www.taskonline.ir مراجعه نمائید.

مجوز بانک مجازی آرین لغو شد

مجوز بانک مجازی آرین لغو شد

وبنا – براساس آخرین تصمیمات شورای پول و اعتبار مجوز فعالیت بانک آرین لغو شده است. یک عضو شورای پول و اعتبار درباره مجوز فعالیت بانک آرین اظهار داشت: در آخرین جلسه شورای پول و اعتبار تصمیم بر آن شد که مجوز فعالیت این بانک لغو شود.

 وی افزود: بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار مصوب کرد‌ه اند که بانک آرین هیچ گونه اقدامی برای کسب مجوز و انجام فعالیت نداشته باشد.
پیشتر برخی خبرها حکایت از آن داشت که قرار است بررسی های مربوط به کسب مجوز بانک آرین در شورای پول و اعتبار انجام شود.

فضل الله معظمی عضو شورای عالی بورس نیز طی روزهای اخیر با اشاره به روند آغاز به کار بانک آرین گفته بود: بانک مرکزی در ابتدا اجازه ثبت بانک آرین را صادر کرد و پس از این موضوع بانک مزبور در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید، اما پس از طی این روند، برخی از مسائل که هیچ ربطی هم به این بانک نداشت، موجب شد که وضعیت این بانک مجازی بلاتکلیف بماند.

معظمی ادامه داد: در شرایط کنونی که بانک مرکزی برای راه اندازی نخستین بانک مجازی مجوز ثبت صادر کرده وحتی سهام آن هم از ابتدا وارد بازار سرمایه شده است، منطق حکم می کند که بانک مرکزی کار راه اندازی نخستین بانک مجازی ایران را هم به سرانجام رسانده و سهامداران این بانک را از بلاتکلیفی دربیاورد.

وی تصریح کرد: پیش از این، سهام و حق تقدم بانک آرین در بورس خرید و فروش می شد و بسیاری از مردم سهام این بانک را خریده اند و تجربه نشان داده که مردم اصولا به نهادهای دولتی اعتماد می کنند و نام بانک مرکزی برای مردم دارای اعتبار خاصی است.

وی با اشاره به افزایش سرمایه بانک الکترونیکی آرین از ۷۰ میلیارد تومان به ۲۰۰ میلیارد تومان گفت: بررسی روند تاسیس این بانک نشان می دهد که تمام مراحل لازم از نظر حقوقی به درستی انجام شده و مانعی از این بابت برای شروع به کار بانک الکترونیکی آرین وجود ندارد.

برای مشاهده سایت به آدرس www.arian-ebank.com مراجعه کنید.


افتتاح پورتال جامع اطلاعات نرم افزارهای ایران

افتتاح پورتال جامع اطلاعات نرم افزارهای ایران

وبنا – حتما تاکنون تجربه کرده اید که انتخاب یک نرم افزار مناسب عمل بسیار سختی است و حتی پس از کارشناسی های فراوان و انتخاب یک نرم افزار بازهم شک و تردیدهایی وجود دارند. از طرفی اطلاعات درباره نرم افزارهای تولید داخل، بسیار پراکنده هستند و حتی بسیاری از نرم افزارها در اینترنت یافت نمی شوند و تولید کننده آنها نیز هیچ وب سایتی ندارد.

در نقطه مقابل بسیاری از نرم افزارهای خوب ممکن است که به دلیل معرفی نادرست یا نامناسب، نتوانند خود را به صورت کامل و جامع معرفی نمایند. به همین دلیل ممکن است که نرم افزاری که بسیار برای شما مناسب هم باشد، به دلیل طراحی ضعیف وب سایت و یا قرار گرفتن در صفحات آخر نتایج جستجو از دید شما مخفی مانده باشد.

آرمانت، با گردآوری نرم افزارهای تولید داخل، و با جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده و دسته بندی شده آنها در کنار یکدیگر، محیطی را فراهم می آورد تا مطالعه، مقایسه، تصمیم گیری و انتخاب را برای شما خریداران راحتتر کند.

پورتال نرم افزاری آرمانت محیطی است تا همه تولیدکنندگان نرم افزار بتوانند اطلاعات، ویژگی ها و خصوصیات محصولات و تولیدات نرم افزاری خود را در آن به رایگان ثبت کنند. سایت «آرمانت»، مجموعه همه نرم افزارهایی ایرانی است که در داخل کشور تولید شده اند. این وب سایت اطلاعات کاملی برای هر یک از نرم افزارهای ایرانی در اختیار کاربران قرار می دهد.

شما برای هر نرم افزار می توانید نظرات دیگر کاربران را بخوانید، آن نرم افزار را با دیگر نرم افزارها مقایسه کنید و به راحتی نرم افزار مناسب با نیازهای خود را از میان گزینه های ارائه شده بیابید.

در صفحه اول این سایت می توانید جدیدترین نرم افزارهای ثبت شده و برترین نرم افزار های ثبت شده را مشاهده نمایید. همچنین نرم افزار ها با توجه به حوزه کاربرد آنها اعم از فناوری اطلاعات، اغذیه، امور آموزشی، امور اداری، امور صنعتی، امور مالی و تجاری، بهداشت و درمان و … دسته بندی شده اند. این پورتال، یک حرکت فرهنگی و کاملا رایگان است و تحت حمایت انجمن ها و سازمان ها صنفی مختلف در جهت رونق بازار نرم افزار در ایران قدم بر می دارد.

علاقمندان برای استفاده از خدمات و امکانات این سایت می توانند به نشانی www.armanet.ir مراجعه نمایند.

هدیه نوروزی  آپارات بر روی موبایل

هدیه نوروزی آپارات بر روی موبایل

وبنا – از این به بعد مشترکان آپارات میتوانند از سرویس های این وبسایت بر روی گوشی های موبابل با سیستم عامل اندروید استفاده نمایند.

به گفته تیم مدیریت آپارات٬ از چندین ماه قبل بر توسعه سرویس آپارات در بستر موبایل و سیستم عامل اندروید کار شده و امروز نرم افزار موبایلی آپارات به مناسبت نوروز به کاربران عزیز هدیه می شود.

جهت مشاهده اطلاعات تکمیلی اینجا کلیک کنید.

شماره چهارم مجله نیوزبان منتشر شد

شماره چهارم مجله نیوزبان منتشر شد

وبنا – شماره چهارم مجله نیوزبان منتشر شد. در این شماره از نیوزبان پرونده ویژه‌ای به “بی‌طرفی در روزنامه‌نگاری” اختصاص داده شده است.

اهمیت بررسی حقایق برای روزنامه‌نگار، عکاسان عکس‌های بی‌نام و نشان، طنز در مطبوعات ایران، خبررسانی در رسانه ملی، رعایت انصاف در روزنامه‌نگاری، اهمیت دقت در روزنامه‌نگاری و گفت‌وگو با نیما افشارنادری از جمله مطالبی است که در این شماره نیوزبان منتشر شده است.

چهارمین شماره این فصلنامه را با حجم دو نیم مگابایت، از اینجا می‌توانید دانلود کنید.

پست‌الکترونیک چاپار به بهره‌برداری رسید

پست‌الکترونیک چاپار به بهره‌برداری رسید

وبنا – پست‌الکترونیک چاپار، با سرعت دسترسی بالا و بدون نیاز به احراز هویت شخصی افراد آغاز به کار کرد. 

از مهم‌ترین شاخص‌های این سرویس می‌توان به سیستم ثبت‌نام آنلاین، ساختار بازیابی ایمن کلمه عبور مبتنی بر روش‌های مختلف رایج در دنیا، گستردگی طراحی و پیاده‌سازی به منظور جوابگویی به تعداد بالای کاربران همزمان سرویس گیرنده، یکپارچگی با پورتال مجموعه سرویس‌های چاپار، رمزنگاری اطلاعات محرمانه براساس گواهی دیجیتال معتبر جهانی و سرعت دسترسی بالا با توجه به میزبانی در مراکز داده امن داخلی اشاره کرد.

سرویس پست‌الکترونیک چاپار پس از گذار از انواع تست‌های امنیتی مبتنی بر لایه‌های مختلف سرویس و تست‌های فشار مبتنی بر آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، با استفاده از دانش متخصصان داخلی کشور طراحی، پیاده‌سازی و راه‌اندازی شده است.

برای مشاهده سایت به  آدرس www.chmail.ir مراجعه کنید.

خدمات نوروزی Iran.ir

خدمات نوروزی Iran.ir

وبنا – درگاه خدمات الکترونیکی ایران اعلام کرد که تمامی دستگاههای دولتی و غیردولتی می توانند به صورت رایگان نسبت به عرضه یکپارچه و هم زمان سرویس های الکترونیکی خود در کنار بسته خدمات نوروزی این پرتال اقدام کنند. میزان ارائه خدمات الکترونیکی ویژه سال نو پرتال ” ایران دات آی آر” در پی استقبال کاربران از طرح بسته خدمات نوروزی درگاه ایران افزایش یافت.

در این بسته خدمات الکترونیکی نوروزی درگاه ایران، کاربران ایرانی مقیم داخل و خارج از کشور می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی http://www.iran.ir/norouz و بدون نیاز به مراجعه حضوری از ۲۰ سرویس الکترونیکی ویژه نوروز بهره مند شوند. در این طرح که به مناسبت فرارسیدن سال نو و استقبال از بهار توسط درگاه خدمات الکترونیکی ایران عرضه می شود، تمامی دستگاههای دولتی و غیردولتی می توانند به صورت رایگان نسبت به عرضه یکپارچه و هم زمان خدمت خود در کنار سایر خدمات نوروزی اقدام کنند.

وب سایت تخصصی QR-code آغاز به کار کرد

وب سایت تخصصی QR-code آغاز به کار کرد

وبنا – وب سایت تخصصی کد های پاسخ سریع (QR-Code) با هدف آشنا سازی کاربران با این فناوری و فراهم آوردن زمینه استفاده های علمی ، صنعتی ، اطلاع رسانی و … ، آغاز به کار کرد. از امکانات این وب سایت می توان به تولید آنلاین کد های پاسخ سریع بر اساس نوع محتوای مورد نظر ، خواندن آنلاین کدهای پاسخ سریع ، امکان دریافت نرم افزارهای بارکد خوان برای رایانه و تلفن همراه ، آموزش های مرتبط با کدهای پاسخ سریع و آشنایی با این بارکد ها و کاربرد های آنها ، اشاره کرد.

جهت مشاهده و استفاده از این وب سایت به آدرس www.qr-code.ir مراجعه نمایید.

کاوشگر موتور جستجوی فارسی

کاوشگر موتور جستجوی فارسی

وبنا – موتور جستجوی وب فارسی با نام کاوشگر آغاز به کار کرد. ارائه امکان جستجوی سریع تر ، آسان تر و کامل تر محتویات وب فارسی ، هدف اصلی ایجاد و راه اندازی این موتور جستجو به شمار می رود. نتایج نمایش داده شده توسط این موتور جستجو توسط دو موتور جستجوی گوگل و یاهو تامین می گردد.

جهت مشاهده و استفاده از این موتور جستجو به آدرس www.kaav.ir مراجعه نمائید.

سرویس دهنده سی می آغاز به کار کرد

سرویس دهنده سی می آغاز به کار کرد

وبنا – سایت SeeMe، با هدف ارائه صفحات وب رایگان برای عموم کاربران، آغاز به کار کرد. اشخاص حقیقی و حقوقی با استفاده از این سرویس می توانند بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای و بدون نیاز به دانش وب ، صفحات وب دلخواه خود را داشته باشند . آدرس اینترنتی هر اشتراک در این سرویس ، به صورت seeme.ir/YourName بوده و کاربران امکان انتخاب قالب دلخواه ، امکان ساخت صفحات وب با محتوای دلخواه و امکان بارگذاری تصاویر دلخواه را خواهند داشت.

جهت مشاهده و استفاده از این سرویس ، به آدرس www.seeme.ir مراجعه نمائید.

موسیقی ۲۴ ساعته از رادیو آنلاین

موسیقی ۲۴ ساعته از رادیو آنلاین

وبنا – رادیو انلاین اعلام کرده است که تا انتهای تعطیلات رسمی نوروز اخبار روزانه رادیوآنلاین پخش نخواهد شد و این رادیو به صورت ۲۴ ساعته به پخش موسیقی ادامه میدهد. برای مشاهده این سایت به آدرس radioonline.ir مراجعه کنید.