ماه: اسفند ۱۳۹۰

نابسامانی نرخ ارز و تاثیر منفی آن بر میزبانی وب ایران

نابسامانی نرخ ارز و تاثیر منفی آن بر میزبانی وب ایران

وبنا – علیرضا شیرازی – در هفته های گذشته شاهد افزایش نرخ دلار تا دو هزار تومان نیز بوده ایم و راهکارهای اعلام شده بانک مرکزی و دولت نیز تاکنون نتوانسته نابسامانی نرخ دلار را کنترل کند. تک نرخی شدن ارز جز اینکه قیمت دلار دولتی را افزایش داد عملا  برای افرادی که نیاز به ارز برای کارهای به غیر از مسافرت و واردات رسمی داشته اند تاثیری نداشته است. شرکتها و افرادی که در زمینه میزبانی وب فعال هستند یا مدیران سایتهایی که خود مستقلا سرور اجاره کرده اند برای پرداخت اجاره سرورهای خود در دیتاسنترهای خارجی یا لایسنس نرم افزارهای مورد استفاده  چاره ای جز خرید ارز از بازار آزاد ندارند و با نرخ کنونی ارز آنها با افزایش دو برابری هزینه های خود مواجه هستند. این در حالیست که درآمدهای ریالی (به دلیل قرادادهای سالیانه هاستیگ یا درآمد تبلیغات و…) افزایش چندانی نداشته است. این نابسامانی نرخ ارز در کنار تحریم سیستم بانکی هزینه انتقال ارز و یا شارژ کارتهای اعتباری را نیز افزایش داده است. 

احتمالا برخی خواهند گفت که میزبانی وب در داخل کشور راهکاری برای حل مشکل اشاره شده است اما حقیقت آن است که حتی با نرخ کنونی ارز هم هزینه اجاره سرور در خارج از کشور ارزانتر از داخل کشور است. هزینه پهنای باند در ایران ده ها برابر پهنای باند در دیتاسنترهای خارج از کشور است و حتی هزینه پهنای باند در اینترانت داخلی کشور (ترافیک تبادل شده بین سرور و کاربری در ایران) نیز بیش از ده برابر  پهنای باند با کیفیت با اینترنت در یک دیتاسنتر خارجی دارد. 
به جز سرورهایی که با مشخصات متوسط و ترافیکی متوسط که در برخی دیتاسنترهای ایرانی با قیمت متعادل (هرچند بالاتر از نمونه خارجی) ارائه می شود تهیه پهنای باند کمی بالاتر یا سخت افزاری قوی تر هزینه های تهیه سرورهای اختصاصی را بصورت قابل توجهی بالا می برد. در بسیاری از دیتاسنترهای ایران تنها اجاره فضا برای قرار دادن سروری که توسط مشتری خریداری شده از اجاره سرور (بدون آنکه نیازی به خریداری سخت افزار و نرم افزار باشد) در دیتاسنتر خارجی بیشتر است.
همچنین سخت افزار سرورها نیز از خارج وارده شده و با توجه به واسطه ها و ورود محدود قیمت بالاتری به نسبت خرید یا اجاره در خارج از کشور دارند.هزینه های لایسنس و خرید نرم افزار نیز تفاوتی با خارج از کشور نداشته و وابسته به نرخ ارز آزاد است.

 

نابسامانی قیمت ارز، ناامیدی از کنترل دولت بر نرخ ارز و احتمال افزایش آتی نرخ دلار تهدیدی جدی برای بازار میزبانی وب در ایران بوده و کار را برای سایتهای بزرگ ایرانی نیز سخت تر کرده است.

سوپرمارکت اینترنتی کندوسلام آغاز به کار کرد

سوپرمارکت اینترنتی کندوسلام آغاز به کار کرد

وبنا – سوپرمارکت اینترنتی کندوسلام با هدف ایجاد سهولت در خرید و تحویل مایحتاج روزمره مصرف کنندگان ، آغاز به کار کرد. مواد غذایی ، نوشیدنی ها ، نان و شیرینی ، تنقلات و میوه و سبزیجات ، برخی از مهم ترین اقلام موجود در این فروشگاه به شمار می رود. زمان کاری این فروشگاه از ساعت ۸ تا ۲۲ (به غیر از روزهای جمعه) می باشد.

جهت مشاهده این فروشگاه اینترنتی به آدرس www.2938.ir مراجعه نمائید.

بازی آنلاین نمکسیا به زبان فارسی آغاز به کار کرد

بازی آنلاین نمکسیا به زبان فارسی آغاز به کار کرد

وبنا – بازی آنلاین استراتژیک نمکسیا (Nemexia) که چندیست آغاز به کار کرده و به صورت رایگان در دسترس عموم کاربران کشورهای مختلف قرار گرفته است اکنون به صورت کامل فارسی سازی گردیده و به صورت رایگان برای بازی دوستان فارسی زبان ، از طریق اینترنت قابل استفاده می باشد.

جنگ های فضایی ، موضوع و تمرکز اصلی این بازی آنلاین استراتژیک را تشکیل می دهد. بازیکنان می توانند در آغاز بازی یکی از سه نژاد کنفدراسیون ، ترتیس و نوکس را به عنوان نژاد اصلی منتخب خود انتخاب کنند. هر یک از این نژاد ها ساختمان ها ، یگان ها و روش های توسعه منحصر به فرد خود را دارا می باشند. هر بازیکن ، بازی را با سیاره مخصوص به خود آغاز می کند و ساخت و ساز ، اقتصاد و صنعت سیاره مورد نظر تحت نظارت و کنترل مالک سیاره می باشد. بازیکنان می توانند با به هم پیوستن ، اتحادهای قدرتمندی را تشکیل داده ، با اتحاد های دیگر جنگیده و با به استعمار گرفتن سیاره ها و دارایی های دشمنان ، امپراطوری فضایی خود را گسترش دهند.

 

نسخه فارسی شده این بازی آنلاین استراتژیک از طریق وب سایت www.spacewars.ir ، به صورت رایگان در دسترس عموم می باشد.

به روزرسانی سخت افزاری در میهن بلاگ

به روزرسانی سخت افزاری در میهن بلاگ

وبنا – خبر فوری – بنا بر اطلاعیه منتشر شده توسط میهن بلاگ ، از ساعت ۶ بعد از ظهر سی ام بهمن ماه به مدت ۳۶ ساعت احتمال بروز مشکلاتی در ورود به سامانه وبلاگ ، ارسال نظر و … در این سرویس دهنده وبلاگ وجود خواهد داشت. مسئولین میهن بلاگ ، ارتقای سخت افزاری سرور های مربوط به این خدمات را دلیل این مشکلات احتمالی بیان نمودند.

شبکه وندی کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی مجازی بررسی می شود‎

شبکه وندی کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی مجازی بررسی می شود‎

وبنا – نشست بهمن ماه «پژوهشگران رسانه های اجتماعی» با واکاوی مفهومی شبکه وندی کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی مجازی یکشنبه ۳۰ بهمن ماه جاری با حضور اساتید، کارشناسان و پ‍ژوهشگران برگزار می شود. سخنران این نشست، ابراهیم اسکندری پور، کارشناسی ارشد مدیریت رسانه است که در پژوهش خود گوگل ریدر و گوگل پلاس را مورد بررسی قرار داده است.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس socialmedia.ir مراجعه کنید.

یک نام انتخاب کنید و جایزه بگیرید

یک نام انتخاب کنید و جایزه بگیرید

وبنا – یک نام مناسب برای محصول لوکوپوک انتخاب کنید و یک آپل آی پاد جایزه بگیرید. مدیر سایت لوکوپوک در خصوص این مسابقه به وبنا گفت “چند وقتی است که به دنبال یک نام برای محصول مدیریت ارتباط با مشتریان می گردیم، با افراد مختلفی مشورت کردیم، کتاب های مختلفی را دوره کردیم، در نام های قدیمی پارسی جستجو کردیم، اما به نام مناسبی نرسیدیم. پس تصمیم گرفتیم یک مسابقه در اینجا برگزار کنیم”

برای شرکت در این مسابقه به سایت لوکوپوک مراجعه کنید.

برگزاری دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ایران

برگزاری دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ایران

وبنا – دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ایران در تاریخ ۱۴ و ۱۵ اسفند ۱۳۹۰ در سالن همایش های بین المللی صدا وسیما در تهران برگزار خواهد شد. دکتر تقی­پور، وزیر فناوری، اطلاعات و ارتباطات٬ دکتر صدوقی، مدیر عامل محترم شرکت ارتباطات سیار همراه اول٬ مهندس قلمبر دزفولی، مدیر عامل محترم شرکت ایرانسل و مهندس حمید رضا فرنگ، مدیر عامل محترم شرکت رایتل از سخنرانان این کنفرانس می باشند.

بازار کسب و کار خدمات ارزش افزوده تلفن همراه (VAS Business) محتوا برای تلفن همراه (Mobile Content) نرم­افزارهای تلفن همراه (Mobile Apps) اپراتورها و زیرساخت (Operators and Platforms) خدمات مالی و بانکی همراه (Mobile Banking and Payment) خدمات عمومی (دولتی) بر روی تلفن همراه (Public and Government) وب و تلفن همراه (Mobile Web) برخی از موضوع های این کنفرانس می باشد.

برای مشاهده سایت به آدرس www.vasconference.ir مراجعه کنید.

نظرسنجی آنلاین با شیوه ای جدید

نظرسنجی آنلاین با شیوه ای جدید

وبنا – وب‌سایت جامع “نظرسنجی آنلاین” با هدف برگزاری نظرسنجی‌های گسترده‌ی اینترنتی در موضوعات متنوع٬ شروع به کار کرد. این پایگاه اینترنتی که با رویکرد سرگرمی، ایجاد نشاط و آموزش اطلاعات عمومی به کاربران اینترنت راه‌اندازی شده است. نظرسنجی‌های تخصصی با موضوعات مختلف به شکل بازی و سرگرمی برگزار کرده و به شرکت کنندگان این نظرسنجی‌ها به قید قرعه جوایزی اهدا می‌کند.

روش کار این وب سایت نیز بسیار ساده است. کاربر پس از ورود به سایت و انتخاب نظرسنجی دلخواه (مثلا در خصوص تولید یک بازی آنلاین جدید ایرانی) گام به گام با مراحل ارائه شده از سوی سایت پیش می‌رود و در مدت زمان کوتاهی به سوالات سایت پاسخ داده و در کنار آن از سرگرمی‌هایی مثل لطیفه، بازی، سوال هوش، فال و طالع‌بینی، سوال اطلاعات عمومی و … بهره‌مند می‌شود.

شرکت در این نظرسنجی‌ها علاوه بر کمک به ارتقای سطح آگاهی صاحبان مشاغل از نیازهای کاربران و ایجاد لحظاتی خوش و آموزنده برای شرکت‌کنندگان، شانس برنده شدن در قرعه‌کشی جوایز بسیار ارزنده را نیز به همراه دارد.

جهت مشاهده وب سایت به آدرس  http://iran-survey.com مراجعه نمایید.

پایگاه خبری باز باران آغاز به کار کرد

پایگاه خبری باز باران آغاز به کار کرد

وبنا – خبر کوتاه – پایگاه خبری باز باران آغاز به کار کرد. این پایگاه خبری آخرین خبرهای سیاسی ، اجتماعی ، دانشگاهی ، هنری و مطبوعات را پوشش می دهد. برای مشاهده این وب سایت به آدرس www.bazbarannews.ir مراجعه کنید.

وب سایت فروش آنلاین بلیت سینما راه اندازی شد

وب سایت فروش آنلاین بلیت سینما راه اندازی شد

وبنا – وب سایت سینماتیک آغاز به کار کرد. این وب سایت به انتشار اخبار و حواشی سینمای ایران می پردازد. انتشار برنامه اکران سینماهای ایران، انتشار آمار فروش فیلم ها و فروش اینترنتی بلیت برخی سینماهای ایران از دیگر امکانات این سایت می باشد.

جهت مشاهده این وب سایت به آدرس www.cinematicket.ir مراجعه کنید.

جامعه مجازی سفرآنلاین آغاز به کار کرد

جامعه مجازی سفرآنلاین آغاز به کار کرد

وبنا – جامعه مجازی سفرآنلاین با هدف به اشتراک گذاری سفرنامه ها و تجربیات سفر آغاز به کار کرد. کاربران با استفاده از امکانات این جامعه مجازی میتوانید مهارت ها، پیشنهادات و دیگر شنیده ها و گفته های خود را در مورد سفرهای خود با دیگران به اشتراک بگذارید.

جهت مشاهده سایت به آدرس http://safar-online.com مراجعه نمایید.

رونمایی از نسخه جدید پایگاه خبری طلبه بلاگ

رونمایی از نسخه جدید پایگاه خبری طلبه بلاگ

وبنا – نسخه جدید پایگاه خبری، فرهنگی، تبلیغی «طلبه بلاگ» صبح امروز توسط آیت‌الله مهدی هادوی تهرانی رئیس موسسه رواق حکمت در دفتر تبلیغات مشهد رونمایی شد

بنا بر این گزارش در این مراسم حجج اسلام والمسلمین محمد مهدی مسعودی رئیس دفتر تبلیغات خراسان رضوی، سیدمحمدعیسی‌نژاد معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، سید ابوالقاسم شجاعی مسئول جامعه مبلغین تهران، احمد زادهوش معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم حضور داشتند.

لازم به ذکر است پایگاه خبری، فرهنگی، تبلیغی «طلبه بلاگ» به منظور هم افزایی فعالیت‌های تبلیغی طلاب حوزه‌های علمیه و رصد و بازنشر وبلاگ‌های ارزشی و دینی است.

جهت مشاهده سایت به آدرس http://talabeblog.ir مراجعه نمایید.

وب سایت خبری دیداد آغاز به کار کرد

وب سایت خبری دیداد آغاز به کار کرد

وبنا – وب سایت خبری دیداد آغاز به کار کرد. ارائه اخبار حقوقی ایران و جهان، گردآوری مقالات حقوقی معتبر برای استفاده ی حقوقدانان، گردآوری قوانین و مقررات حقوقی داخلی و بین المللی، معرفی بزرگان حقوق ایران و جهان و معرفی وب سایت های معتبر حقوقی از مهم ترین اهداف راه اندازی این وب سایت را شامل می شود.

جهت مشاهده این وب سایت به آدرس www.didad.ir مراجعه نمایید.