ماه: دی ۱۳۹۰

رای گیری مردمی تا ۴ بهمن ادامه دارد

رای گیری مردمی تا ۴ بهمن ادامه دارد

دبیرخانه جشنواره وب ایران – جمع آوری رای کاربران وب سایت ها تا ۴ بهمن ادامه خواهد داشت و همزمان با اعلام برندگان هر گروه توسط هیئت داوران٬ برترین های هر گروه به انتخاب مردم نیز معرفی خواهند شد. 

برای بسیاری از وب سایت هایی که موفق به شرکت در جشنواره در زمان مهلت ثبت نام نشدند همچنان امکان برگزیده شدن به انتخاب کاربران میسر خواهد بود.

وب سایت هایی که در وب سایت جشنواره ثبت نام نمایند می توانند کد مربوط به جذب رای کاربران خود را در وب سایت قرارداده و در رقابت رای مردمی شرکت نمایند. هدف از برگزاری این بخش از رقابت معرفی سایت های محبوب بین کاربران ایرانی می باشد.

برای شرکت در این بخش می توانید پس از ثبت سایت خود در جشنواره وب ایران صفحه مربوط به رای گیری سایت خود را از آدرس http://directory.iranwebfestival.com/websites پیدا کرده و به کاربران سایت خود معرفی کنید.

سمینار جوملا در ایران ۲۴ فروردین سال آینده برگزار می شود

سمینار جوملا در ایران ۲۴ فروردین سال آینده برگزار می شود

وبنا – اولین سمینار جوملا در ایران ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ برگزار می شود. در این سمینار که رسما به عنوان روز جوملا در ایران و با مجوز تیم Joomla و تحت نظارت بنیاد Open Source Matters برگزار می شود، موضوعات مختلفی پیرامون سیستم مدیریت محتوای جوملا در قالب سخنرانی و کارگاه های آموزشی ارائه خواهد شد.

سمینار جوملا به همت تیم جوملا فارسی و با همکاری فرهنگسرای فناوری و رسانه شهرداری مشهد، ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.joomladay.ir/fa مراجعه کنید.

وبسایت نماینده حرفه ای بیمه آغاز به کار کرد

وبسایت نماینده حرفه ای بیمه آغاز به کار کرد

وبنا – وب سایت نماینده حرفه ای بیمه ، با هدف آموزش علم بیمه و روش های بازاریابی خدمات بیمه ، آغاز به کار کرد. مخاطب اصلی وب سایت نماینده حرفه ای بیمه ، نمایندگان بیمه و کلیه فعالان این صنعت می باشند. جهت مشاهده وب سایت نماینده حرفه ای بیمه به آدرس www.nhb.ir  مراجعه نمائید.

سرویس دفتر کار همراه راه اندازی شد

سرویس دفتر کار همراه راه اندازی شد

وبنا – سرویس دفتر کار همراه راه اندازی شد. از جمله امکانات این سایت میتوان به منشی تلفنی، فکس، پیامگیر صوتی، انتقال مکالمه، پخش پیام معرفی شرکت، شرایط زمانی پاسخگویی و امکان گذاشتن پیغام خوش آمد گویی به فرد تماس گیرنده اشاره نمود.

جهت مشاهده سایت به آدرس  http://office.peymanyar.com مراجعه نمایید.

سایت کتابک بعد از ۵ سال فعالیت حرفه ای بسته شد

سایت کتابک بعد از ۵ سال فعالیت حرفه ای بسته شد

وبنا – سایت کتابک بعد از ۵ سال فعالیت حرفه ای بسته شد. مدیر کتابک آقای حمید مدنی به وبنا گفت “کتابناک نیز مانند بسیاری دیگر از سایت‌های اینترنتی کاربرمحور بود؛ هر شخص پس از ثبت‌نام می‌توانست تحت نام و حساب کاربری خود از این سایت استفاده کرده و محتوی موردنظر خود را منتشر کند. درحالی که در چنین شرایطی شخص کاربر مسئول اقدامات خلاف قانون خود بوده و این موضوع قابل پیگیری است و همچنین می‌دانیم که این روال در مورد سرویس دهندگان وبلاگ نیز انجام می‌شود، برخورد صورت گرفته با سایت کتابناک متفاوت بود، به گونه‌ای که ادامه کار را برای ما غیر ممکن کرد.

درست مانند اینکه بخاطر تخلف یک وبلاگ نویس، سایت سرویس دهنده، یا بخاطر یک مزاحمت تلفنی، شرکت مخابرات، تحت تعقیب قضایی قرار بگیرد. درصورت عمومیت یافتن چنین روالی، هرکس می‌تواند با نوشتن متن خلاف قانون در گوشه‌ای از یک سایت کاربر محور (مثلا در پروفایل خود) و ارائه لینک آن به مراجع قضایی از آن سایت شکایت کند.

در تاریخ ۱ مهر ۸۹ فایلی تحت عنوان «هلوی گندیده» توسط یکی از کاربران سایت کتابناک در این سایت قرار داده می‌شود که به دلیل مشخص نبودن وضعیت حق تکثیر، امکان دانلود آن توسط دیگر کاربران وجود نداشته اما نام آن قابل مشاهده بوده است. همین مقدار نیز با دستور «کارگروه تعین مصادیق محتوای مجرمانه قانون جرائم رایانه‌ای» در تاریخ ۱۶ اسفند ۸۹ از روی سایت حذف می‌شود. درحالی که سایت کتابناک یک سایت کاربرمحور بوده و اینجانب دخالتی در آنچه روی داده نداشته ام، در تاریخ ۲۸ آذر ۹۰ احضاریه‌‌ای بدون ذکر علت احضار و نام شاکی دریافت نموده و پس از مراجعه به دادسرا اطلاع یافتم که خانم ساناز سماواتی بجای مقصر و کاربر خاطی، از سایت کتابناک بخاطر انتشار آن تحت عنوان «نشر اکاذیب» نوشته شکایت کرده‌اند.

آقای مسعود مهرابی، صاحب امتیاز و مدیر مسئول مجله فیلم نیز پیش از شکایت خانم سماواتی، شکایت کیفری و شکایت حقوقی (دادخواست ضرر و زیان) خود را مطرح کرده‌اند. شکایت ایشان تحت عنوان «نشر اثر غیر بدون اجازه» نیز از شخص مدیر سایت است و نه کاربر خاطی. پرونده شکایت حقوقی ایشان که درخواست چندین میلیون تومان ضرر و زیان به همراه دستمزد وکلای خود را مطرح کرده‌اند همچنان در جریان است.

سایت کتابناک از ابتدا با احترام به قوانین، ثبت در ستاد ساماندهی سایت‌های اینترنتی و حساسیت بسیار نسبت به حق تکثیر فعالیت خود را آغاز نمود و ادامه داد. آیا این شیوه برخورد با سایتی است که با شفافیت و عدم پنهان سازی هویت گردانندگان، رعایت قوانین، توجه به دستورات ستاد تعیین مصادیق محتوی مجرمانه و عدم تضییع حقوق نویسندگان، مسئولیت پذیری‌ خود را نشان داد؟ اگر این استاندارد ما برای برخورد با سایت‌های اینترنتی است کدام سایت امکان ادامه فعالیت خواهد داشت؟

کاندید های چهارمین جشنواره وب ایران معرفی شدند

کاندید های چهارمین جشنواره وب ایران معرفی شدند

وبنا – دومین کنفرانس خبری چهارمین جشنواره وب ایران با حضور خبرنگارها و اصحاب رسانه برگزار گردید. این نشست خبری با هدف ارائه آمار و گزارش ها از روند برگزاری جشنواره٬ اعلام کاندیداهای هر شاخه٬ معرفی کنفرانس وب ایران٬ اعلام زمان برگزاری اختتامیه و اعلام آغاز رای گیری مردمی در گروه های جشنواره در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

جهانگیر آقازاده دبیر جشنواره وب ایران٬ ضمن قدردانی از حضور خبرنگاران به ارائه گزارش ها پرداخت. وی با اشاره به رشد چشمگیر شرکت کنندگان جشنواره در این دوره نسبت به دوره های پیش٬ تعداد ثبت نام کنندگان را ۳۹۰۰ سایت اعلام نمود. آقازاده همچنین به استقبال خوب شرکت کنندگان در شاخه های جدید شامل موبایل و تلویزیون هوشمند اشاره کرد. وی با اشاره به عضویت جشنواره وب ایران در کنسرسیوم وب جهانی (W3C) این رویداد را یکی از گام های اساسی در تشویق بکار گیری استانداردهای وب در فضای وب فارسی برشمرد. آقازاده همچنین به معرفی ملاک های داوری سایت ها اشاره کرد و افزود تناسب محتوا٬ ساختار و مسیر٬ طراحی بصری٬ کارکرد و امکان تعامل وب سایت ها با کاربر از ملاک های اصلی در داوری شرکت کنندگان بوده است.

 

وی در ادامه به برگزاری کنفرانس وب ایران در ۶ بهمن ماه سال جاری خبر داد و افزود در این کنفرانس کارگاه های متعدد علمی توسط چهره های برجسته داخلی و خارجی برگزار می گردد. آقازاده اشاره کرد که برت باس٬ مخترع استاندارد CSS در این کنفرانس سخنرانی خواهد داشت. به گفته وی مهلت ثبت نام در این کنفرانس ۳۰ دیماه می باشد. دبیر جشنواره وب ایران با اشاره به انتشار کتاب وب ایران٬ این کتاب را مرجعی مناسب برای معرفی و آشنایی با سایت های ایرانی برشمرد و افزود افرادی که تا ۳۰ دیماه سایت خود را در جشنواره به ثبت برسانند می توانند از مزیت معرفی در کتاب جشنواره بهره مند گردند. وی در پایان به قرائت کاندیداهای برگزیده برخی از گروه های جشنواره پرداخت.

 

در ادامه این نشست خبری٬ محسن ملایری٬ مدیر کمیته اجرایی جشنواره وب٬ به تکمیل ارائه آمار این دوره از جشنواره پرداخت. وی گفت: «در چهارمین جشنواره وب ایران ۱۱۴۱ سایت توسط کمیته انتخاب آثار واجد شرایط لازم جهت شرکت در رقابت شناخته شدند که از این تعداد ۶۶۹ سایت تنها در یک گروه٬ ۳۳۶ سایت در دو گروه و ۱۰۶ سایت در سه گروه به رقابت پرداختند. ملایری تعداد داوران این دوره از جشنواره را ۷۷ نفر اعلام کرد که اسامی آنها در بخش داوران جشنواره در وب سایت آن موجود می باشد. وی همچنین اشاره کرد که ۸۸ مقاله علمی در جشنواره وب ایران به ثبت رسیده است که پس از طی مراحل داوری٬ آثار برگزیده در کتاب وب ایران به چاپ خواهند رسید.

 

ملایری در ادامه افزود «بیشترین شرکت کنندگان در گروه های اخبار (۲۸۶ سایت)٬ تجارت الکترونیک (۱۸۶ سایت)٬ آموزشی (۱۲۳ سایت) و ابزار وب (۱۱۷ سایت) به رقابت پرداخته اند. در همین حال کمترین رقابت در گروه های تبلیغات آنلاین (۶ سایت)٬ بانکداری الکترونیک (۵ سایت)٬ روزنامه (۵ سایت) و بیمه (۳ سایت) در جریان بوده است.»

 

در ادامه مراسم علیرضا لاهیجانیان مدیر بازاریابی محصولات صوتی تصویری شرکت گلدایران در خصوص گروه تلویزیون ها هوشمند سخنرانی کرد. وی با اشاره به استقبال بیش از ۱۹۴ برنامه نویس جهت شرکت در جشنوراه اعلام کرد ۶۳ برنامه به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید که از میان آنها ۲۰ نرم افزار برگزیده به عنوان کاندید اعلام می شوند. وی همچنین به ملاک های داوری نرم افزارهای تلویزیون هوشمند نیز اشاره کرد و افزود یکی از موارد مهم در ملاک ها تطابق آن با فرهنگ و نیاز ایرانیان می باشد. در پایان مراسم نیز هدیه مشترکی از سوی شرکت گلدایران و جشنواره وب ایران به رسم یادبود به کاندیداهای گروه تلویزیون هوشمند اهدا گردید.

 

برای مشاهده لیست کامل کاندید ها به آدرس http://iranwebfestival.com/fa/page/candidates مراجعه کنید.

روزنامه ی کلاب فوتبال من و امکان پیش بینی نتایج

روزنامه ی کلاب فوتبال من و امکان پیش بینی نتایج

وبنا – امکان پیش بینی نتایج در کلاب فوتبال من راه اندازی شد. از این به بعد کاربران این سایت میتوانند همزمان با مراجعه به کلاب از آخرین اخبار لیگ ها٬ اخبار خرید و فروش های جنجالی و … مطلع شوند و همچنین هر شب در مسابقه پیش بینی شرکت نمایند.

جهت مشاهده وب سایت به آدرس http://myfc.ir/match مراجعه نمایید.

در پوشه یادداشت های خود را بصورت آنلاین ذخیره کنید

در پوشه یادداشت های خود را بصورت آنلاین ذخیره کنید

وبنا – وبسایت پوشه با ایده برگه یادداشت آنلاین شروع به کار کرد. سایت پوشه ابزاریست ساده برای ایجاد، ذخیره سازی و نگهداری یادداشت های الکترونیکی بر روی شبکه اینترنت.در پوشه میتوان یادداشتها، مقالات، نامه ها و مکاتبات اداری، مستندات، رزومه و انواع محتوای الکترونیکتان را در قالب برگه ها ثبت و در پوشه های مختلف نگهداری کرد.

علاوه بر امکانات عمومی پوشه، شما می توانید از قالب های آماده برای ساخت رزومه، مکاتبات عمومی، دانشگاهی، تجاری، خبرنامه و … استفاده کنید.

جهت مشاهده سایت به آدرس  http://pousheh.com مراجعه نمایید.

راه اندازی پخش آنلاین و زنده سمینارهای عمرانی برای اولین بار در کشور

راه اندازی پخش آنلاین و زنده سمینارهای عمرانی برای اولین بار در کشور

 

وبنا – سایت سازه ۸۰۸ با بهره مندی از تیمی حرفه ای شامل مجری، عکاس،و خبرنگار،اقدام به راه اندازی بخش پوشش آنلاین سمینارهای عمرانی کشور نموده است به نحوی که بتوان با پخش زنده صدای سالن و همزمان با آن ارسال اخبار متنی و تصویری از سالن بر روی دامین اختصاصی خود و همچنین پخش پاکست های مصاحبه اختصاصی با مسئولین اجرایی و میهمانان برنامه در حین پذیرایی و استراحت به شنوندگان اینترنتی خود، عملا” ضمن پخش کامل تمامی رویدادهای داخل سالن سمینار ،امتیاز ویژه ای نیز برای کاربران خود در برخورداری از امکاناتی مازاد علاوه بر استفاده از نکات علمی مطرح شده در خود سمینار به وجود آورد.
اولین نسخه از پخش آزمایشی آنلاین در تاریخ چهارشنبه ۱۴ دی ماه برای انجمن بتن ایران برگزار گردید تا ضمن معرفی این شیوه جدید اطلاع رسانی اخبار سمینارهای عمرانی به مراکز و انجمن های علمی عمرانی کشور،ضمن متقاعد نمودن این انجمن ها برای همکاری مشترک در پوشش آنلاین سمینارهای ماهانه این انجمن ها ،نقاط ضعف اجرا برای خود تیم سازه ۸۰۸ کامل شناخته شود تا در اولین نسخه از پخش آنلاین ، تیم پوشش آنلاین ۸۰۸ بدون نقص ایفای مسئولیت کند.

سازه ۸۰۸ به دنبال پیاده سازی دنیای متفاوت عمران است و در این راه نیاز به همراهی انجمن های علمی عمرانی کشور برای حمایت از برنامه های جدید خود دارد.
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی http://live.saze808.com مراجعه نمایند.

 

اولین انجمن رادیویی ایران راه اندازی شد

اولین انجمن رادیویی ایران راه اندازی شد

وبنا – اولین انجمن رادیویی ایران راه اندازی شد. مدیر سایت رادیو آنلاین به وبنا گفت از راه اندازی رادیوآنلاین سه ماه نمیگذرد که همینک انجمن رادیوآنلاین نیز آغاز بکار کرد. شنونده های این رادیو میتوانند در این انجمن فعالیت کرده و با سایر شنونده ها تبادل نظر کنند. یکی از جذابیت های این رادیو این است که فعالیت های کاربران این انجمن از طریق صدای رادیوآنلاین بازتاب داده میشود.

رادیوآنلاین با شعار صدای اینترنت بصورت ۲۴ ساعته اخبار وبسایت های مختلف را دستچین میکند و لابلای موسیقی های متنوع برای شنوندگانش پخش می نماید. این اخبار شامل اخبار علمی و فناوری اطلاعات، اخبار فرهنگی هنری و اخبار پزشکی می باشند. از نکات قابل توجه این رادیو اینترنتی وجود بخش بازار در آنست که در این بخش آگهی های بازار کار متخصصین بصورت کاملا رایگان برای جویندگان کار متخصص پخش می گردد. این بخش همچنین شامل معرفی جدید تجهیزات الکترونیکی بازار نیز می باشد.

جهت مشاهده وب سایت به آدرس http://radioonline.ir مراجعه نمایید.

گلدن کاپ برای فوتبال دوستان

گلدن کاپ برای فوتبال دوستان

وبنا – تیم خود را ایجاد کرده و در جام ها و لیگ ها شرکت کنید و رتبه تیم خود را بالا ببرید. سایت گلدکاپ یه بازی آنلاین جدید برای علاقه مندان به ورزش فوتبال است. علاقه مندان به بازی های انلاین و به ویژه بازی فوتبال می توانند در این سایت عضو شده و از یک بازی فوتبال انلاین لذت ببرند. 

این سایت که به تازگی راه اندازی شده است را می توانید در آدرس http://goldencup.ir مشاهده کنید.

پایگاه وکالت تخصصی ایران راه اندازی شد

پایگاه وکالت تخصصی ایران راه اندازی شد

وبنا – بزرگترین شبکه‌ی دسترسی به وکلای دادگستری و ارائه کننده‌ خدمات حقوقی آنلاین راه اندازی شد. این سایت با بانک اطلاعاتی قوی از وکلا ی سطح کشور با تعیین موقعیت دفاتر برروی نقشه موتور جستجوی فعالیت می کند.

عمده ترین ویژگی پایگاه معرفی تخصص و مهارتهای وکلا و مشاوره بر اساس تخصص میباشد و در صورت نیاز به همراهی وکیل ،میتوانید از طریق موتور جستجوی پایگاه بهترین وکیل مدافع مرتبط با موضوع تخصصی پرونده خود را پیدا نمایید. همچنین میتوانید با ملاحظه سوابق کاری و دادنامه ها وکیفیت لوایح دفاعی میزان مهارت وکلای منتخب را ارزیابی نمایید.

برای مشاهد این سایت به آدرس http://moshavere.net مراجعه کنید.

هاست ایران، به جمع حامیان جشنواره پیوست

هاست ایران، به جمع حامیان جشنواره پیوست

وبنا – شرکت هاست ایران به جمع حامیان رسمی چهارمین جشنواره وب ایران پیوستند. گروه میزبانی هاست ایران یکی از قدیمی ترین سرویس دهنده های خدمات میزبانی و ثبت دامنه در ایران می باشد که درحال حاضر در بین ۱۰ شرکت برتر ارائه دهنده سرویس وب در کشور قرار گرفته است.

هاست ایران هم اکنون دارای بیش از ۵۰۰۰ مشترک فعال اعم از اشخاص حقیقی ، حقوقی ، سازمانها و نهاد ها می باشد. این شرکت در آبان ماه ۹۰ به جمع حامیان تجاری رسمی چهارمین جشنواره وب ایرات پیوست.

برای مشاهده سایت این شرکت به آدرس www.hostiran.net مراجعه کنید.

دومین نشست خبری چهارمین جشنواره وب ایران برگزار می گردد

دومین نشست خبری چهارمین جشنواره وب ایران برگزار می گردد

وبنا – ستاد خبری جشنواره وب ایران از اصحاب رسانه برای حضور در دومین کنفرانس خبری دعوت نمود. این کنفرانس قرار است در روز سه شنبه ۲۰دیماه جاری در سالن همایش های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار گردد.
در دومین نشست خبری علاوه بر معرفی کاندیداهای هر یک از گروه های جشنواره٬ گزارش هایی از آمار و نحوه مشارکت وب سایت هایایرانی ارائه خواهد شد. زمان برگزاری اختتامیه و تقدیر از برندگان به همراه معرفی برنامه های کنفرانس یک روزه وب نیز در ایننشست خبری اعلام می گردند.
همزمان با برگزاری نشست خبری٬ قرار است امکان رای گیری مردمی بر روی وب سایت های جشنواره فعال خواهد گردد.

برای مشاهده وب سایت جشنواره وب ایران به آدرس http://iranwebfestival.com/fa مراجعه کنید.

وب سایت کاستزبوک راه اندازی شد

وب سایت کاستزبوک راه اندازی شد

وبنا – همواره توان اقتصادی و رفاه مادی وسیله ای ضروری جهت پیشرفت انسان بوده است. تلاش برای بدست آوردن این وسیله پیشرفت، تنها از راه کسب درآمد بیشتر بدست نمی آید، بلکه مدیریت بر نحوه مصرف شدن ثروت نیز ضروری می باشد. برای مدیریت بر هزینه های روزمره لازم است که آنها را ثبت نمود و در زمانهای مختلف به بررسی و تحلیل آنها پرداخت. نتیجه این بررسی ها می تواند موارد اصلی هزینه های روزانه و میزان آنها را بدقت مشخص نماید و به ما جهت تصمیم گیری صحیح کمک می نماید.

کاستزبوک راه حلی به منظور ثبت، دسته بندی و تحلیل هزینه های روزمره می باشد و به مدیریت آسان این هزینه ها کمک می نماید. این نرم افزار همیشه و همه جا در دسترس است زیرا تحت وب می باشد و به وسیله نسخه موبایل این نرم افزار می توان به ثبت هزینه ها در هر مکانی پرداخت.

جهت مشاهده سایت به آدرس http://www.costsbook.com  مراجعه نمایید.

جستجوگر اخبار راه اندازی شد

جستجوگر اخبار راه اندازی شد

وبنا – سایت خبر فارسی یک جست‌وجوگر و موتور هوشمند خبری است که به صورت خودکار ده‌ها هزار خبر را روزانه از سایت های خبری دریافت می‌کند و با استفاده از جدیدترین و پیشرفته‌ترین روش‌های هوش مصنوعی، اخبار را طبقه‌بندی کرده و خبرهای مرتبط را در سایت‌های خبری شناسایی می‌کند.

بنا به گفته مدیر این سایت به وبنا، «خبر فارسی» یک feedreader نیست و برای دریافت اخبار به فناوری RSS وابسته نمی‌باشد. 
این سایت به کاربران کمک می‌کند تا از بین ده‌ها سایت خبری و ده‌ها هزار خبر، خبرهای مورد علاقه خود را در زمانی کمتر و به راحتی بیابند. 
کاربران برای مشاهده متن کامل خبرها به سایت منتشر کننده خبر هدایت می‌شوند و این کار موجب افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت‌های خبری و همچنین افزایش رتبه آنها در مقایسه با سایر سایت‌ها می‌شود.

جهت مشاهده سایت به آدرس http://khabarfarsi.com  مراجعه نمایید.