ماه: فروردین ۱۳۹۰

جشنواره فروشگاه های اینترنتی برگزار می شود

جشنواره فروشگاه های اینترنتی برگزار می شود

وبنا – جشنواره فروشگاه های اینترنتی برای اولین بار در ایران و توسط گروه سایت های شاپ کیپر در اردیبهشت ۹۰ اجرا خواهد شد . این جشنواره در مراحل و فازهای مختلف برنامه ریزی شده و در هر بخش قرار است برترین های تجارت الکترونیکی ایران را انتخاب نماید . این جشنواره با حمایت و همکاری گروه ها، افراد، موسسات و شرکت های متعددی برنامه ریزی شده و در مرحله آمادگی برای اجرا به سر می برد .

این جشنواره در فازها و مراحل مختلفی که تدارک دیده شده قرار است به صورت سالیانه اقدام به شناسایی و معرفی برترین های تجارت الکترونیک در ایران نماید و با اهدای جوایزی به رسم یادبود ، از برندگان و شرکت کنندگان خود تقدیر نماید . علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در جشنواره می توانند به تارنمای جشنواره فروشگاه های اینترنتی ایران به آدرس www.eShopAward.ir مراجعه نمایند .

آموزک راه اندازی شد

آموزک راه اندازی شد

وبنا – وب سایت آموزک سایتی است که در آن جملات زیبا و پند آموز از مشاهیر، داستان های کوتاه و دانستنی ها نمایش داده می شود. نسخه تلفن همراه این سایت امکان دسترسی سریع و آسان به محتوای سایت را برای کاربران فراهم کرده است.

ابزارک آموزک به وب مستر ها امکان نمایش تصادفی جملات را در وب سایت و وبلاگ خود میدهد همچنین ابزارک گوگل آموزک این امکان را برای کاربران فراهم میکند تا مطالب آموزک را در صفحه igoogle و gmail بخوانند.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.amoozak.com مراجعه کنید.

راه‌اندازی اینترنت حلال در ایران

راه‌اندازی اینترنت حلال در ایران

وبنا – معاون نظارت و هماهنگی در سیاست‌های اقتصادی معاون اول رییس‌جمهوری گفت: نخستین شبکه اینترنت حلال که از سایت‌های غیراخلاقی پاک شده است، برای نخستین بار در ایران راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش «وبلاگ نیوز» ،علی آقا محمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا، با بیان اینکه مقدمات راه‌اندازی این شبکه در کشور آماده شده است، افزود: می‌توان شبکه اینترنت حلال را توسعه داد و به سایر کشورهای اسلامی و همسایه متصل کرد.

وی با اشاره به ثبت کنسرسیوم «ایرانیان نت» گفت: این کنسرسیوم قرار است در زمینه توسعه شبکه فیبر نوری فعالیت کند که در آن صورت شاهد افزایش سرعت اینترنت در کشور خواهیم بود.

آقامحمدی تصریح کرد: با راه‌اندازی شبکه اینترنت حلال شاهد تحولات بزرگی در عرصه دولت الکترونیک، تجارت الکترونیک و بانکداری الکترونیک خواهیم بود و تمام خدمات الکترونیکی از طریق این شبکه در اختیار کاربران اینترنت داخلی قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد که جای اینترنت جهانی محفوظ است و در کنار اینترنت داخلی،‌ دسترسی به شبکه جهانی اینترنت همچنان امکان پذیر خواهد بود. معاون اقتصادی معاون‌ اول رییس‌جمهوری در مورد کنسرسیوم ایرانیان نت اظهار داشت:‌ ترکیب اعضای این کنسرسیوم هنوز به طور کامل مشخص نشده است.

آقا محمدی گفت:‌ این کنسرسیوم دارای مشاور خارجی است و در مرحله نخست فعالیت خود که ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید، ۱۰ میلیون کاربر را از طریق فیبر نوری به اینترنت متصل می‌کند. وی باتاکید بر اهمیت تولید محتوا برای اینترنت حلال گفت: بخش‌های مختلف فرهنگی باید در زمینه تولید محتوا برای اینترنت داخلی فعالیت کنند.

آقا محمدی در مورد تجربه کشور چین در راه‌اندازی شبکه اینترنت داخلی گفت: چینی‌ها برای تولید محتوی مورد نیاز کاربران اینترنت، به‌طور وسیع به کار ترجمه پرداختند و الان بعد از انگلیسی زبان دوم در اینترنت زبان چینی است.

اینترنت پاک برای تمام بشریت

آقا محمدی در شرایطی از طرح اینترنت حلال سخن گفته است که پیش از این و روز شنبه ۷ اسفندماه رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تشکیل هسته‌های اولیه ایده «اینترنت پاک» در کشور خبر داد و اظهار امیدواری کرد که پس از شروع این طرح در ایران، اینترنت پاک در اختیار تمام بشریت قرار ‌گیرد.

رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر از اجرایی کردن ایده تفکیک اینترنت پاک از ناپاک در کشور خبر داد و گفت: «درصد بالایی از استفاده‌های داخل کشور از اینترنت، استفاده‌های مناسب و درستی است؛ اما درصد کمی هم که برای کسب‌وکارهای غیراخلاقی به کار می‌رود، باید به کلی از بین برود که با تحقق ایده اینترنت پاک، این فضای کثیف و غیراخلاقی در کشور منتفی خواهد شد».

وی در آخرین اظهارات خود پیرامون وضعیت پروژه اینترنت پاک گفت: «اینترنت پاک یک ایده است و باید دانشمندان و متفکران و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات راجع به این ایده نظرات خود را به ما ارائه کنند».

رضا تقی‌پور با تاکید بر اینکه در زمینه اینترنت پاک نیاز به نظریه‌های عمیق و تئوری‌های بسیار گسترده احساس می‌شود، افزود: «هسته‌های اولیه کار آغاز شده است؛ به نحوی‌که چندین اتاق فکر برای عملیاتی کردن ایده اینترنت پاک تشکیل شده و در قسمت‌های مختلف بحث و بررسی در حال انجام است. این ایده از زوایای مختلف باید مورد بررسی قرار گیرد و باید به نحوی عمل شود که سرآغاز این طرح از ایران باشد و پس از آن در اختیار تمام بشریت قرار گیرد».

وی ادامه داد: «برای استفاده از نظریات تمامی شهروندان فراخوان اعلام می‌کنیم. از همین تریبون استفاده کرده و اعلام می‌کنیم که هر فردی در رابطه با اینترنت پاک ایده و برنامه‌ای دارد، با مراجعه به سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یا سازمان فناوری اطلاعات نظرات خود را برای این وزارتخانه ارسال کند. نظرات تمامی صاحبان فکر و اندیشه در زمینه اینترنت پاک مورد مشارکت قرار می‌گیرد و از تمامی رهنمودها استفاده خواهد شد».

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه ایران اولین کشوری است که قرار است اینترنت پاک را اجرایی کند، گفت: «بسیاری از کشورها از این ایده استقبال کرده‌اند، به ویژه کشورهای مسلمان مانند مالزی و کشورهای حوزه خلیج‌‌فارس تمایل خود را برای اجرایی کردن اینترنت پاک در کشورشان اعلام کرده‌اند که با این وجود، امید می‌رود بتوانیم گوی سبقت را از دیگر کشورها برای عملیاتی کردن اینترنت پاک برباییم».

مطهری: عملی نیست

در همین حال علی مطهری، نماینده شبستر و رییس کمیته مخابرات کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با انتقاد از مشخص نبودن جزئیات طرح راه‌اندازی اینترنت پاک در کشور گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید به‌صورت دقیق درباره جزئیات این طرح، اطلاع‌رسانی کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت وی افزود: شبکه بین‌المللی اطلاعات که به‌صورت مشترک در دسترس تمام مردم دنیا است، محدود به کشور یا فرهنگ خاصی نیست و گرچه برخی از محتوای این شبکه با مناسبات فرهنگی و اجتماعی ما همخوانی ندارد، اما دسته‌بندی این شبکه، به شیوه‌ای که از اصطلاح اینترنت پاک برمی‌آید، کارگشا نیست.

حذف بخشی از اینترنت در دستور کار نیست

نماینده شبستر در مجلس تصریح کرد: در قانون برنامه پنجم توسعه نیز بر توسعه شبکه ملی اطلاعات داخلی و اینترنت بین‌المللی تاکید و تکلیف شده‌است، بنابراین شایعه دو بخش کردن منابع اینترنتی و حذف یکی از این بخش‌ها، مورد تایید مجلس شورای اسلامی نیست.

مطهری تاکید کرد: اینترنت پاک باید به معنی دسترسی آسان و با کیفیت بالا به منابع اطلاعاتی داخلی باشد نه دو بخشی کردن فضای عمومی و جهانی اینترنت و حذف بخشی از آن.

وی با بیان اینکه تدوین طرح اینترنت پاک، به لحاظ اجتماعی مزیت‌های با ارزشی را به‌دنبال دارد، توضیح داد: مهم‌ترین نکته در این مورد، توانایی فنی مهندسان داخلی در تعیین میزان دسترسی به منابع پاک اینترنتی است که البته بعید به‌نظر می‌رسد چنین امکانی برای متخصصان داخلی وجود داشته باشد.

اینترنت پاک باید پاسخی به تهدیدها باشد

مطهری، با یادآوری تهدیدهای برخی سایت‌های خرابکار و جنبش مجازی کشورهای مخالف مواضع جمهوری اسلامی، تاکید کرد: اینترنت پاک باید به ملت ایران و به‌ویژه کانال‌های خبری کشور این امکان را بدهد که با توانایی مخابره خبرهای صحیح و دقیق، فضای خبری دنیای مجازی را به نفع واقعیت‌ها تغییر جهت دهد، نه اینکه با حذف بخشی از آن امکان شناخت مواضع دوست‌ها و دشمنان را از ملت بگیرد.

وی اظهار امیدواری کرد: طرح اینترنت پاک، رضایت مردم در استفاده از شبکه بین‌المللی اطلاعات، اثر مثبت و انگیزه‌بخشی داشته باشد.

جامعه مجازی پرشین جوین افتتاح شد

جامعه مجازی پرشین جوین افتتاح شد

وبنا – به نقل از پرشین وبلاگ – جامعه مجازی پرشین جوین به شما امکان میدهد تا به صورت آنلاین با دیگر کاربران سایت چت کنید، بازی کنید ، رایگان محصولات خود را برای فروش بگذارید و دوست پیدا کنید . همچنین میتوانید دستنوشته های خود را در صفحه شخصی وارد کنید و در میان پروفایل های سایت ، دوستان خود را پیدا کنید و با آنها در ارتباط باشید.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.persianjoin.com مراجعه کنید.

شبکه اجتماعی مدیران با نام ویوان فیس راه اندازی شد

شبکه اجتماعی مدیران با نام ویوان فیس راه اندازی شد

وبنا – شبکه اجتماعی مدیران با نام ویوان فیس راه اندازی شد. ویوان فیس اولین شبکه اجتماعی با موضوع توسعه کسب و کار است و عضویت در آن برای تمامی مدیران و کارشناسان حوزه های مختلف کسب و کار رایگان است.

در این سایت میتوانید درباره کسب و کار خود تبلیغ کنید، تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید ، در مورد ایده های مدیریتی صحبت کنید و بخوانید و در جهت گسترش فعالیت تجاری خود تلاش کنید و کمک بگیرید. 

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.vivanface.com مراجعه کنید.

سایت خانه من سومین سال راه اندازی خود را جشن میگیرد

سایت خانه من سومین سال راه اندازی خود را جشن میگیرد

وبنا – سایت خانه من سومین سال راه اندازی خود را جشن میگیرد. اکانت دوهفته ای رایگان برای تمام کسانی که در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ درخواست عضویت ویژه خود را برای خانه من ارسال کنند.

این خبر مختص بازدیدکنندگان سایت خبری وبنا می باشد و در سایت خانه من اعلام نخواهد شد، اما تمامی پرداخت های انجام شده در این تاریخ به کاربران عودت داده خواهد شد. برای ارسال درخواست عضویت ویژه پس از ورود به سایت به آدرس http://ihome.ir/premium مراجعه شود  

قفسه شبکه مجازی با محوریت کتاب خوانی

قفسه شبکه مجازی با محوریت کتاب خوانی

وبنا – سایت کتاب محور قفس به عنوان اولین شبکه مجازی با محوریت کتاب خوانی، به اشتراک گذاری کتاب و نقد و تبادل در خصوص کتاب‌ها آغاز به کار کرد. در خبر ارسالی‌ به وبنا آماده است: ” در نسخه جدید این سایت اعضا میتوانند کتاب‌های مورد علاقه خود را مشخص کنند، گروه کتابخوانی ساخت یا در گروه‌های موجود به نقد و نظر بپردازند.” مدیر این سایت به وبنا گفت: سایت قفس از کتابخانهیا با بیش از ۱۳۰۰۰ کتاب فارسی با فرمت کتابهای مجازی برخوردار است همچنین کاربران می توانند علاوه بر دانلود، کتاب های مورد علاقه خود را آپلود نموده و آنها را با دیگر اعضاء به اشتراک بگذارند.

برای مشاهده سایت به آدرس http://ghafaseh.ir مراجعه کنید.

 

نویسنده نیکا جهانگیری

نیازمندی تخصصی در زمینه‌های صنایع دام

نیازمندی تخصصی در زمینه‌های صنایع دام

وبنا – سایت وت آدز به عنوان نخستین بانک نیازمندی در زمینه‌های صنایع دام ، طیور و ابزیان ، اسب و حیوانات خانگی آغاز به کار نمود. به گفته مدیر سایت -وت آدز- کاربران با تبلیغ و درج اگهی در زمینه های اعلام شده می‌توانند مشتریان و مخاطبان واقعی‌ خود را پیدا کنند و همچنین 20 هزار تومان هدیه نوروزی دریافت کنند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.vetads.ir مراجعه کنید.

نویسنده نیکا جهانگیری

هرشب آنچه در طول روز گذشته است را برای خودتان بنویسید

هرشب آنچه در طول روز گذشته است را برای خودتان بنویسید

وبنا – سایت ۳۱شب راه اندازی شد. در خبر ارسالی به وبنا آمده است “ماهم می‌دانیم نوشتن روی کاغذ لذت دیگری دارد، اما اگر می‌خواهید نوشته‌هایتان همه جا همراهتان باشد و کسی غیر از خود شما به آن‌ها دسترسی نداشته باشد، ۳۱ شب برای شماست.”

مدیر سایت به وبنا گفت نوشته‌های کاربران در ۳۱ شب به صورت رمزنگاری شده با الگوریتم‌های پیشرفته کدگزاری و در بانک اطلاعات ذخیره می‌شون به همین دلیل، هیچ کس حتی پدیدآورندگان ۳۱ شب به اطلاعات نوشتار شخصی کاربران دسترسی ندارند. 

برای مشاهده سایت به آدرس http://31shab.com مراجعه کنید.

شبکه اطلاع رسانی خودروسازان راه اندازی شد

شبکه اطلاع رسانی خودروسازان راه اندازی شد

وبنا – شبکه اطلاع رسانی خودروسازان با تلاش جمعی از فعالین این صنعت مدتی است در فضای مجازی پا به عرصه اطلاع رسانی گذاشته است. هدف از راه اندازی این وب سایت اطلاع رسانی و اخبار مربوط به خودروسازان داخلی و خارجی می باشد.

بخشهای اصلی این سایت مربوط به ایران خودرو،سایپا،  اخبار داخلی و بین الملل می باشد. در این سایت علاوه بر اخبارخودروسازان، گزارش های تصویری از نمایشگاه های اتومبیل داخلی و خارجی نیز پوشش داده می شود.

برای مشاهده سایت به آدرس www.khodrosazan.com مراجعه کنید.

اولین سرویس ایمیل موقت ایرانی

اولین سرویس ایمیل موقت ایرانی

وبنا – سایت ایمیل دات آی آر اولین سایت ایرانی هست که اقدام به ارائه ایمیل موقت ۲۰ دقیقه ای به کاربران می کند.

کاربران با استفاده از سرویس این سایت می توانند برای خودشان یک ایمیل موقت ۲۰ دقیقه ای(قابل تمدید) داشته باشند و در سایتهایی که نیاز به ثبت نام دارند با خیال راحت ثبت نام کنند بدون اینکه نگران دریافت پیام های تبلیغاتی از طرف آن سایت باشند. از دیگر امکانات این سرویس می توان به:

چک کردن ایمیل از طریق RSS، امکان حذف و پاسخگویی به ایمیل ها، امکان انتخاب آدرس ایمیل و … اشاره کرد. 

برای مشاهده سایت به آدرس www.emeil.ir اشاره کرد.

آپارات سرویس اشتراک ویدیو فارسی

آپارات سرویس اشتراک ویدیو فارسی

وبنا –  آپارات سرویس اشتراک ویدئو به صورت آزمایشی‌ آغاز به کار کرد. علاقه مندان میتوانند با عضویت در این سایت ویدئو‌های خود را در یک کانال قرار داده و با دیگران به اشتراک بگذارند. این سایت برای دسترسی راحت تر به ویدئو‌های به اشتراک گذشته شده آنها را در گروه‌های مختلف از قبیل شخصی‌، طنز، آموزشی، تفریحی و … نگهداری می‌کند تا دسترسی به ویدئو‌های مورد نظر راحت تر باشد همچنین هر هفته چند ویدئو به عنوان پربازدید‌ترین ویدئو‌های هفته معرفی‌ میشوند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.aparat.com مراجعه کنید.

 

نویسنده : نیکا جهانگیری

حمله شدید سایبری به سایت میهن بلاگ

حمله شدید سایبری به سایت میهن بلاگ

وبنا – سایت میهن بلاگ از دیروز تا کنون دچار اختلال های موقتی در سرویس دهی شده است. دلیل اصلی این اختلال ها حملات سایبری به روش D-DOS  می باشد . در این روش  بطور همزمان از چند صد دستگاه رایانه تعداد بالایی درخواست به سرور  مورد نظر فرستاده می شود و  بر روی پهنای باند سایت اثر گذاشته و دسترسی به سرور را محدود می کند.

این گونه حملات به هیچ عنوان به اطلاعات کاربران صدمه نمی زند و فقط مشکلات موقتی در شبکه ایجاد می کند ، چندی پیش نیز سایت های خبری و وبلاگ سرویس های دیگر در ایران دچار این مشکل شدند.

پرتال دبیرخانه ی جشنواره ملی پوستر خلیج فارس راه اندازی شد

پرتال دبیرخانه ی جشنواره ملی پوستر خلیج فارس راه اندازی شد

وبنا – این پایگاه به همت دبیرخانه ی این جشنواره و همکاری سایت نگارخانه ی ایرانی و با هدف پاسداشت ماهیت ایرانی و نام خلیج فارس،به صورت کاملا غیر انتفاعی راه اندازی شده است.

این سایت که نسخه ی آزمایشی آن به زبان فارسی گشایش یافته است، قرار است به زودی به صورت بین المللی و به زبان های انگلیسی و عربی و … ترجمه شود.

خلیج فارس من در نخستین فعالیت خود ضمن انتشار فراخوان چهارمین دوره این جشنواره، نقشه هایی تاریخی از منابع رسمی سراسر دنیا را نیز به عنوان مدارک و اسناد پارسی بودن این آب ها منتشر نموده است.

دبیرخانه ی این جشنواره در تلاش است تا ضمن دعوت از چندین تن از اساتید مطرح گرافیک از کشورهای مختلف دنیا برای داوری و حضور در جشنواره اذهان مخاطبان بین المللی را بیشتر مورد هدف قرار دهد.

لازم به ذکر است، دوره ی پیشین این جشنواره با داوری قباد شیوا، مصطفی اسدالهی، فرزاد ادیبی و محمد اردلانی به همت فرهنگ سرای پایداری و با نمایش گسترده آثار در چند ایستگاه مترو تهران و فرهنگ سرای پایداری برگزار شد.

علاقه مندان برای کسب اطلاع بیشتر و شرکت در جشنواره ملی پوستر خلیج فارس می توانند به www.MyPersianGulf.ir مراجعه نمایند.

کوه نیوز افتتاح شد

کوه نیوز افتتاح شد

وبنا – شبکه اطلاع رسانی ورزشهای کوهستانی ایران با نام کوه نیوز افتتاح شد. به گفته مدیر سایت این رسانه تخصصی در عرصه ورزش های کوهستانی فعالیت خواهد کرد.

برای مشاهده سایت به آدرس http://koohnews.ir مراجعه کنید.

سایت شکلک های رایگان راه اندازی شد

سایت شکلک های رایگان راه اندازی شد

وبنا – سایت فری اسمایلز با بیش از ۴۰۰۰ شکلک برای استفاده در وبلاگ ها ، انجمن ها و شبکه های اجتماعی راه اندازی شد.

محمدرضا گودرزی به وبنا گفت این سایت به مناسبت عید نوروز ۹۰ راه اندازی شده است. برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.freesmile.ir مراجعه کنید.