ماه: اسفند ۱۳۸۹

افزایش حجم فضای کاربران پرشین گیگ

افزایش حجم فضای کاربران پرشین گیگ

وبنا – پرشین گیگ بعنوان یکی از ده ها و یا شاید صدها سرویس دهنده فضای وب فارسی در حالی قدم به سال ۱۳۹۰ می‌گذارد که حجم فضای وب کاربران خود را  از ۱۰۰MB به ۱GB افزایش می‌دهد.

امیرحسین راهنمایی مدیر اجرایی پرشین‌گیگ در این خصوص گفت: سال ۸۹ سال پر فراز و نشیبی در حوزه وب و بخصوص وب فارسی بود، مسائلی از قبیل فیلترینگ و ناهماهنگی بین مراجع ذیربط و سرویس دهنده‌ها مشکلاتی را در پی داشت که امیدواریم در سال جدید با تعامل بیش از پیش سرویس دهندها با مراجع ذیربط، هم شاهد رشد چشمگیری در عرصه خدمات اینترنتی و نیز از فضای وب سالم با تعاریف درست و منطقی در کشور برخوردار باشیم.

راهنمایی در ادامه بعنوان آخرین خبر در سال ۸۹ ، به افزایش حجم فضای وب کاربران این سرویس دهنده اشاره کرد و گفت: پرشین گیگ از ابتدا سعی بر آن داشته که بطور کیفی سرویس‌های خود را حفظ و حتی در مقاطعی علاوه بر کیفیت به افزایش کمی خدمات خود بپردازد که بعنوان مثال با نگاهی به عملکرد پی.جی در سال ۸۹ از لحاظ افزایش خدمات می‌توان از مواردی همچون: قابلیت اتصال دامنه شخصی به فضای کاربران، افزایش پهنای باند مورد استفاده برای هر فضای کاربری، افزایش حجم آپلود هر فایل از ۱۵ MB به ۵۰MB  و در انتها افزایش فضای وب کاربران از ۱۰۰MB  به ۱ GB بعنوان هدیه سال جدید، یاد کرد. تصمیم افزایش حجم فضای کاربری در پی همگام شدن بیشتر با سرویس دهنده‌های فعال در دنیا و همچنین درخواست‌های کاربران گرفته شد و در ماه‌های آخر سال با تغییراتی در معماری سرورها و همچنین افزایش آنها، اینک شاهد عملیاتی شدن آن هستیم.

مدیر اجرایی پرشین‌گیگ با آرزوی سالی پر برکت برای همه هموطنان عزیز و نیز کاربران فضای وب فارسی، ۱۳۹۰ را سالی متفاوت در امر سرویس دهی این مجموعه نامید و در پایان به روال گذشته از کاربران پرشین گیگ بعنوان سرمایه‌هایی نام برد که در همه حال همراه این مجموعه بودند و هیچگاه از ارائه انتقادات و پیشنهادهای سازنده در خصوص ارائه سرویسی بهتر دریغ نکردند و در برابر تمام ناملایمتی‌های خدمات، در هنگام تغییرات، آزمایش و همچنین راه‌اندازی بخش‌های جدید تنها با صبر و شکیبایی خود پاسخ گفتند.

نتایج مرحله اول چهره۸۹ اعلام شد

نتایج مرحله اول چهره۸۹ اعلام شد

وبنا – بر اساس اعلام سایت رسمی نظرسنجی، علیرضا مجیدی؛ نویسنده وبلاگ «یک پزشک»، تقی دژاکام؛ نویسنده وبلاگ «آب و آتش»، امید حسینی؛ نویسنده وبلاگ «آهستان»، آنی دالتون؛ نویسنده وبلاگ «یادداشت‌های یک دختر ترشیده»، مهدی نیکخواه؛ نویسنده وبلاگ «بچه‌های قلم»، مجتبی دانشطلب؛ نویسنده وبلاگ «دانشطلب»، میثم محمدحسنی؛ نویسنده وبلاگ «دوئل»، احسان رستگار؛ نویسنده وبلاگ «منتقد مستقل»، حسین قدیانی؛ نویسنده وبلاگ «قطعه۲۶»، هاتف خالدی؛ نویسنده وبلاگ «خرچنگ زاده»، محمد آرمند؛ نویسنده وبلاگ «طعم عسل» و زهرا اچ.بی؛ نویسنده وبلاگ «زهرا» ۱۲ وبلاگی هستند که توانستند با کسب نظر کاربران مرحله نخست «چهره۸۹» به عنوان ۱۰ رتبه برتر این مرحله، اعلام شوند.

در خبر مربوط به برگزیدگان در «وبلاگ چهره۸۹» اعلام شده است که ترتیب فوق به هیچ وجه نشان‌دهنده رتبه وبلاگ‌ها نبوده و چهره۸۹ رتبه وبلاگ‌ها را به منظور عدم تأثیرگذاری بر نظر کاربران در مرحله دوم، تا پایان مهلت شرکت در این مرحله نزد خود محفوظ می‌دارد.

این‌طور که پیداست ترتیب اولویت‌های ۳گانه کاربران در مرحله دوم دارای اهمیت بوده و انتخاب اول آنان با ضریب۳، انتخاب دوم با ضریب۲ و انتخاب سوم بدون ضریب محاسبه می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در مرحله دوم این نظرسنجی تا روز جمعه ۲۷ اسفندماه فرصت دارند تا با مراجعه به سایت «چهره۸۹» به نشانی www.chehre89.com نظر خود را ثبت کنند.

به گفته سایت برگزاری این نظرسنجی، نتایج نهایی استانی و موضوعی این نظرسنجی هم به زودی اعلام می‌شود.

گفتنی است نظرسنجی چهره۸۹ به همت مجتمع رسانه‌ای اطلس و با اجرای پایگاه خبری وبلاگ نیوز، و با حمایت سرویس دهنده‌های وبلاگ میهن بلاگ و پارسی بلاگ، هفته نامه پنجره و سایت‌های خبری فردانیوز، آینده روشن و لحظه‌های فناوری اطلاعات از تاریخ ۲۸ بهمن با هدف انتخاب چهره برتر وبلاگستان فارسی در سال۸۹ فعالیت خود را آغاز کرد.

ده سایت برتر سال ۱۳۸۹ از نگاه وبنا

ده سایت برتر سال ۱۳۸۹ از نگاه وبنا

وبنا – پایگاه خبری وب سایت های ایران ده سایت برتر سال ۱۳۸۹ را معرفی کرد. پایگاه خبری وب سایت های ایران (وبنا) در راستای اهداف خود و در جهت حمایت و توسعه وب فارسی، از میان سایت های جدید که فعالیت خود را در سال جاری آغاز کرده اند، ده سایت برتر وب فارسی را معرفی کرد.

این انتخاب توسط شورای سردبیری پایگاه خبری وب سایت های ایران صورت گرفته است و ملاک اصلی بررسی سایت هایی بود که خبر راه اندازی و آغاز فعالیت آنها در سال جاری در وبنا منتشر شده بود.

لیست سایت های برتر بدین شرح می باشد: 

لینک های خوشمزه www.shishlink.com 

پلاس دانلود plusdownload.net

هتل های آنلاین www.reh.ir

سلچ www.sellch.com

مدیر آنلاین www.onlinemanagers.ir

شبکه تبلیغات www.anetwork.ir

ایفایندر www.efinder.ir

گلفروش www.golforoush.com

عصر ارتباط online.asreertebat.com

لایک خور www.likekhor.com

نمودار مقایسه ایی آرای  نامزده های جوایز فناوری ایران منتشر شد

نمودار مقایسه ایی آرای نامزده های جوایز فناوری ایران منتشر شد

ایتا- دبیرخانه جوایز فناوری ایران(ایتا) نمودار مقایسه ایی آرای ۷۶ نامزد جوایز فناوری ایران(ایتا) که در رقابتی آنلاین رای هیات داوران و کاربران عمومی را طی مدت یک ماه بدست آورده اند منتشر کرد.

برای مشاهده جزییات کامل نمودار های مقایسه ایی آرای نامزده های جوایز فناوری ایران به بخش برندگان به نشانی http://ita.asreertebat.com/?page_id=920 مراجعه کنید.

داوری دومین دوره جوایز فناوری ایران برای اولین بار از ۱۰ بهمن ماه به صورت آنلاین آغاز شد . تمامی کاربران می توانستند با مراجعه به سایت www.itawards.ir  از طریق ثبت نام اینترنتی در داوری ایتا ۱۳۸۹ شرکت کنند این درحالی بود که دبیرخانه در این مدت نیز بیش از ۳۰۰ کارشناس ، مدیر ارشد و فعال صنفی و دانشگاهی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را به عنوان هیات داوران انتخاب و امکان رای دهی آنلاین را برای آنها فراهم آورده بود. بیش از ۴ هزار کاربر طی مدت یک ماه تا ۱۰ اسفند ماه در  داوری آنلاین ۱۰ ایتا شرکت کردند و به برترین های فناوری اطلاعات و ارتباطات  در دو بخش اصلی و بخش پیشخوان رای دادند و از میان ۷۶ نامزد ایتا ۱۹ شرکت یا محصول را حایز دریافت تندیس ایتا دانستند.

بر اساس این گزارش برترین شرکت نرم افزاری و برترین تولید کننده فناوری اطلاعات و ارتباطات طبق آرای هیات داوران منتخب دبیرخانه جوایز فناوری ایران اتنخاب شده اند .

در شاخه های دیگر بخش اصلی و بخش پیشخوان برترین ها بر اساس مجموع آرای داوران عمومی و هیات داوران اعلام شده است.

برترین‌های فناوری ایران معرفی شدند

برترین‌های فناوری ایران معرفی شدند

ایتا: برترین‌های فناوری ایران با رای آنلاین داوران شب گذشته طی مراسمی با حضور مدیران ارشد دولتی و خصوصی توسط هفته‌نامه عصر ارتباط معرفی شدند.

به گزارش دبیرخانه دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران (ایتا)، برترین‌ها با رای آنلاین بیش از ۴ هزار داور انتخاب و تندیس ایتا به آنها اعطا شد.

حمید شهریاری دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی در این مراسم با اشاره به اینکه دهه جاری، دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری شده است، گفت: “شاخص پیشرفت، شاخصی است که بین کشورهای پیشرفته و درحال توسعه مشترک است. خصوصیت عدالت ویژگی است که دنیایی که ما داعیه‌دار آن در جمهوری اسلامی هستیم را از کشورهای پیشرفته جدا می‌کند.

او افزود: “سابقه تاریخی کشورهای پیشرفته نشان می‌دهد در سراسر دنیا درصدد توسعه مایملک، خزانه‌ها و خزینه‌های خودشان بودند اما ما می‌توانیم امروز این علم را در دنیا بلند کنیم که شاخص عدالت هستیم.” شهریاری با اشاره به نیاز فناوری اطلاعات کشور به سه الزام گفت: ” اگر این سه مورد انجام شود، توفیق توسعه فناوری اطلاعات در کشور را خواهیم داشت و در غیر این صورت همانطور که تاکنون با محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی مواجه بودیم، همچنان گریبان ما را خواهد گرفت.”

او افزود: “امروز توسعه پهنای باند توسط فیبرنوری از الزامات دنیا است و ادغام صوت، تصویر و اطلاعات در نسل‌های جدید تلفن همراه، رایانه‌های آی‌پد و مشابه آن که انجام می‌شود نشان داده است که به زودی بازار گسترده‌ای در حوزه فیبر در کل دنیا گسترش خواهد یافت.”

دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی گفت: “کشور ما برای اینکه بتواند این فناوری را در حوزه کاری خود توسعه دهد، با محدودیت‌هایی روبرو است که یکی از این محدودیت‌ها الزام سالم‌سازی فضای سایبر است. به دلیل ملاحظات فرهنگی که در کشور وجود دارد تا این الزام برطرف نشود و ما نتوانیم فضایی سالم و امن از فناوری اطلاعات ارایه بدهیم، توسعه فناوری اطلاعات در کشور دچار چالش است.”

او با دعوت از همه شرکت‌های فعال حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به همکاری در پروژه مصون‌سازی فضای سایبر گفت: “شرکت‌های توانمند و حتی شرکت‌های ارتباطاتی مخابراتی که درصدد توسعه پهنای باند هستند، در این حوزه فعالیت کنند و تا این مانع برطرف نشود توسعه پهنای باند در کشور امکان‌پذیر نخواهد بود.”

شهریاری، بهترین راه را توانمندسازی شرکت‌های این حوزه عنوان کرد تا فضای سایبر امن و سالم داشته باشیم و افزود: “تجربه ۳۰ ساله کشور نشان داده که کشور ایران مورد تهاجمات فرهنگی قرار دارد و اگر به این ملاحظات توجه نشود، دست و بال ما بسته خواهد بود.”

او با اشاره به اینکه نکته دیگر مورد نیاز برای توسعه فناوری اطلاعات در کشور، ارتباطات بین سازمانی است، گفت: “اگر بانک‌های اطلاعاتی که در گوشه و کنار شرکت‌های اصلی دولتی یا مراکز و سازمان‌های دولتی درحال تهیه و تدوین هستند، مانند سازمان ثبت احوال، سازمان ثبت اسناد، بانک‌ها، نیروی انتظامی و قوه قضائیه، نتوانند پروتکل‌هایی برای مبادله بانک الکترونیکی داشته باشند، به پروژه عدالت الکترونیکی نخواهیم رسید.”

شهریاری گفت: “این پروژه بیش از یک سال است که در قوه قضائیه کلید خورده است و درصدد هستیم این فعالیت را در آنجا عرضه کنیم.”

او با اشاره به اینکه ابتدای اردیبهشت ماه جلسه هم‌اندیشی نخبگان فناوری اطلاعات و ارتباطات طبق رول هر ساله برگزار خواهد شد، افزود: “در این جلسه بیش از۵۰ پروژه که در قوه قضائیه پیگیری می‌شود، معرفی می‌کنیم و از نخبگان فناوری اطلاعات دعوت می‌کنیم نظرات کارشناسی خود را در حوزه‌های راهبردی و راهکارها به قوه قضائیه عرضه کنند.”

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: “با مطالعات یک سال و نیم گذشته موفق شدیم برای اولین بار پروژه پست الکترونیکی فراگیر را کلید بزنیم که اکنون در اندازه استاندارد پست‌های الکترونیکی گوگل و یاهو با ویژگی‌های خط و زبان فارسی و با خدمات ارزش‌های افزوده ایمیل‌های بزرگ دنیا آماده بهره‌برداری است.”

او افزود: “اگر بتوانیم پروژه مصون‌سازی اینترنت، اینترنت ملی و موتور جستجوی ملی را کلید بزنیم یک گام بزرگ در این باره برداشته شده است و از همه مسوولین و دست‌اندرکار دولتی می‌خواهم که این سه پروژه را جدی بگیرند.”

علی حکیم جوادی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در مراسم دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران گفت: “یکی از دستاوردهای اینگونه جشنواره‌ها ایجاد شور و نشاط بین دست‌اندرکاران این حوزه است.” او افزود: “رویکرد دولت در حوزه فناوری اطلاعات بخصوص برنامه‌های وزیر ارتباطات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و اهمیت آن در دولت دهم باعث شده است که رونق جدی در این حوزه احساس کنیم و در جهت توسعه فناوری اطلاعات در کشور احساس مسوولیت و وظیفه کنیم.”

حکیم‌جوادی گفت: “برنامه پنجم هم باتوجه به موادی که در آن دیده شده و رویکرد خوبی که امروز در سازمان‌های نهاد محوری همچون سازمان نظام صنفی و مجموعه‌های دیگر وجود دارد، حاکی از آن است که آینده‌ای که در حوزه فناوری اطلاعات در پیش رو داریم، آینده خوب و روشنی است و نوید این آینده خوب را با پروژه‌های خوب ملی می‌دهیم.”

او افزود: “باتوجه به توسعه و رونقی که در این حوزه احساس می‌شود و مردم نیز از یک دانایی بسیار خوبی برخوردار هستند و خودشان نیز بهترین داورها هستند، ایجاد چنین جشنواره‌ها و جوایزی پیشتاز شناسایی بهترین سرویس‌دهنده است. دنیای آینده، دنیای سرویس است و کسانی در آن موفق هستند که بهترین سرویس‌ها را ارایه بدهند. “

حکیم‌جوادی گفت: “حاکمیت هم در این حوزه خودش وظیفه خودش را انجام می‌دهد. ما در بسیاری از حوزه‌ها موظفیم سرویس‌هایی که ارایه می‌شود را رصد کنیم بطوریکه در سازمان فناوری اطلاعات به طور مرتب حوزه سرویس‌دهنده‌های اینترنت پرسرعت را رصد کرده و ده‌تایی‌های برتر را معری می‌کنیم.”

او با اشاره به اینکه اتفاقی که در دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران رخ داد، خلاقیت در معرفی برترین‌ها بود، گفت: “نوع داوری برای معرفی بهترین‌ها، خلاقیت این دوره ایتا بود و لازم است دست‌اندرکاران برگزاری اینگونه جشنواره‌ها در بخش داوری جشنواره ملی فناوری اطلاعات که ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۰ به شکل گسترده در کشور برگزار خواهد شد، به ما کمک کنند تا بتوانیم به دور از هرگونه تبعیض، بهترین‌ها در این حوزه را معرفی کنیم.”

حکیم‌جوادی به برگزارکنندگان ایتا پیشنهاد داد جشنواره‌ای که برگزار می‌شود، هدفمند باشد. تخصصی و معتبر بودن و مشارکت همه جانبه ذینفعان در اینگونه جشنواره‌ها بسیار مهم است.

او با اشاره به اینکه در برگزاری این جشنواره‌ها، استقلال، هم‌افزایی، فراگیری و خلاقیت و نوآوری ضروری است، افزود: “عادلانه بودن، اثرگذار بودن، مستمر بودن، خوشنام و ماندگار بودن از مسایلی است تا یک جشنواره ماندگار باشد و برند آن نیز مورد استفاده کسانی که برنده این جشنواره هستند، بشود.”

رئیس سازمان فنوری اطلاعات ایران ابراز امیدواری کرد: “شرکت‌هایی که لوح تقدیر دریافت می‌کنند، شرکت‌هایی باشند که در سرویس‌ها و خدماتی که ارایه می‌کنند، آن را پله توسعه خود برای ارتقای سرویس و خدمات در آینده قرار دهند.”

براساس این گزارش، در بخش اصلی دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران، شرکت توسن با با ۳۳ درصد آرا برترین شرکت نرم‌افزاری، شرکت صنایع ماشین‌های اداری (مادیران) با ۳۲ درصد برترین تولیدکننده فناوری اطلاعات و همراه اول با ۵۸ درصد آرا برترین ارایه دهنده خدمات مخابراتی همراه شدند.

در بخش برترین خدمات بانکداری الترونیکی نیز بانک پارسیان با ۲۷ درصد، در بخش برترین روابط عمومی، کوروش عباسی با ۴۸ درصد، در بخش برترین خدمات اینترنتی، پارس آنلاین با ۴۷ درصد، در بخش برترین مرکز فروش دیجیتالی و سخت افزاری تهران، مجتمع کامپیوتری پایتخت با ۴۱ درصد، در بخش برترین ارایه کننده خدمات پس از فروش، سام سرویس با ۳۲ درصد، در بخش برترین نام تجاری، گرین با ۵۵ درصد و در بخش برترین موسسه آموزشی، مجتمع فنی تهران با ۶۱ درصد آرا حایز عنوان برترین شدند.

در بخش پیشخوان نیز اسوس P7P55D عنوان برترین مادربورد با ۵۲ درصد آرا وZotac GeFORCE GTX480 AMP EDITION در بخش برترین کارت گرافیک با ۳۹ درصد آرا تندیس ایتا را از آن خود کردند.

همچنین سامسونگ BX2085 Plus نیز با ۴۸ درصد آرا برترین مانیتور، گوشی تلفن همراه نوکیا N8 با ۴۵ درصد آرا، لوازم جانبی فراسو FLM-285 Tous با ۴۲ درصد، رایانه همراه سونی VPC-EA با ۵۱ درصد، تجهیزات خانگی شبکه TP-LINK TD-W8960N با ۴۱ درصد، بازاری رایانه‌ای ایران گرشاسب ۵۵ درصد و بسته نرم‌افزاری هلو با ۳۴ درصد آرا عنوان برترین‌های فناوری ایران را به خود اختصاص دادند.

دو سرویس جدید در اختیار کاربران میهن بلاگ قرار گرفت

دو سرویس جدید در اختیار کاربران میهن بلاگ قرار گرفت

وبنا – امکان درج پست ثابت یا چسبنده و امکان درج ویدیو در پستها و صفحات جانبی وبلاگ به سرویس های میهن بلاگ اضافه شد.

امکان درج پست ثابت یا چسبنده به کاربران اجازه می دهد یک پست مهم یا مطلب ضروری را در بالای وبلاگ نگاه دارند تا مورد توجه بیشتر بازدیدکنندگان و خوانندگان وبلاگ قرار گیرد. امکان درج ویدیو در پستها و صفحات جانبی وبلاگ نیز با انتخاب گزینه آپارات در ویرایش گر میهن بلاگ فراهم شده است. این سرویس با همکاری سایت www.aparat.com برای کاربران میهن بلاگ فراهم شده است.

برای مشاهده سایت میهن بلاگ به آدرس www.mihanblog.com مراجعه کنید.

سایت فوتبال فانتزی لیگ برتر ایران راه اندازی شد

سایت فوتبال فانتزی لیگ برتر ایران راه اندازی شد

وبنا – از ابتدای فصل جاری لیگ برتر فوتبال ایران، وبسایت فوتیلیو امکان رقابت فانتزی فوتبالدوستان ایرانی در مسابقات واقعی لیگ برتر را فراهم کرده است. در این وبسایت که به صورت شبکه اجتماعی طراحی شده است کاربران فوتبالدوست تیم شخصی خود را متشکل از فوتبالیستهای واقعی حاضر در لیگ برتر می سازند و با توجه به عملکرد این بازیکنان در مسابقات واقعی امتیاز کسب کرده و رتبه بندی می شوند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.footilio.com مراجعه کنید

بانگ به سرویس سایت addthis اضافه گردید

بانگ به سرویس سایت addthis اضافه گردید

وبنا – سایت بانگ به سرویس سایت addthis.com اضافه گردید. از این پس کلیه سایت هایی که دکمه این سایت را به سایت خود اضافه کرده اند قادر خواهند بود مطالب خود را از طریق این دکمه نیز به سایت بانگ ارسال نمایند.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس http://www.addthis.com/services/detail/baang مراجعه کنید.

پایگاه خبری – تحلیلی قشم دیلی آغاز به کار کرد

پایگاه خبری – تحلیلی قشم دیلی آغاز به کار کرد

وبنا – پایگاه اطلاع رسانی قشم دیلی با هدف انعکاس اخبار و رویدادهای منطقه ویژه اقتصادی قشم آغاز به کار کرد. بنا بر اعلام دست اندرکاران ، قشم دیلی قصد دارد علاوه بر انتشار اخبار مهم کشور با گردآوری و انعکاس اخبار جزیره قشم و بویژه جاذبه های اقتصادی ، گردشگری و تفریحی ، عموم هموطنان و کاربران این سایت را با زوایای مختلف بزرگترین جزیره غیر مستقل جهان آشنا کند.

قشم دیلی اخبار متنوع خود را در بخشهای : ایران ، قشم ، گردشگری ، اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی ، فرهنگی و هنری و ویژه منتشر خواهد کرد.

گروه سردبیری این سایت خبری – تحلیلی ابراز امیدواری کرده است با همراهی و مساعدت دیگر بزرگان حاضر در عرصه فضای مجازی توفیق آن حاصل شود تا منطقه ای ارزشمند از خاک پاک ایران اسلامی به همگان معرفی شود.

گفتنی است به تازگی شعار ” قشم ، جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس” در نقاط مختلف این جزیره به چشم می خورد بر همین اساس انتظار می رود یکی از نقاط قوت این سایت اطلاع رسانی در حوزه گردشگری و معرفی جاذبه های طبیعی منطقه آزاد اقتصادی قشم باشد.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.qeshmdaily.com مراجعه کنید.

مرجع دانلود درایور فارسی راه اندازی شد

مرجع دانلود درایور فارسی راه اندازی شد

وبنا – مرجع دانلود درایور فارسی زبان راه اندازی شد. دراین سایت انواع درایور کامپیوترهای دسکتاپ (کامپیوترهای شخصی) ، لپ تاپ های مختلف و سایر قطعات مربوط به کامپیوتر جمع آوری شده است تا کاربران فارسی زبان را از سایت های خارجی درایور بی نیاز سازد. دراین وبگاه انواع درخواست های مربوط به درایور و سوالات مربوط به آن پذیرفته میشود و شما میتوانید به آسانی درایور مورد نظر خود را در صورت پیدا نکردن در سایت درخواست دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای استفاده شما در سایت قرار گیرد.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.driverchest.com مراجعه کنید.

مسابقه آنلاین طراحی نشانه توسط شبکه طراحان گرافیک ایران

مسابقه آنلاین طراحی نشانه توسط شبکه طراحان گرافیک ایران

وبنا – شبکه طراحان گرافیک ایران در خصوص طراحی لوگو برای برنامه پارک ملت صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار این فراخوان را به صورت آنلاین در ایران برگزار کرد.حتی بخش داوری اثار نیز که توسط اساتید ایرج میرزا علی خانی / لادن رضایی / آرش سلطانعلی / پویا گلستانه / اونیش امین اللهی / مهدی محمدی / مازیار زند / داوری میگردد نیز آنلاین انجام میگیرد.بنا به گزارشات حاصل از ارتباط مستقیم با هنرمندان نظریه عموم طراحان این است که : آنلاین بودن مسابقه باعث ایجاد بستری مناسب جهت رقابت است.

برای مشاهده سایت به آدرس www.parkmellat.graphiciran.net مراجعه کنید

برترین‌های فناوری ایران سه‌شنبه معرفی می‌شوند

برترین‌های فناوری ایران سه‌شنبه معرفی می‌شوند

وبنا – برترین‌های فناوری ایران در مراسم دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران (ایتا) روز سه‌شنبه هفته جاری، ۱۷ اسفند ماه ۸۹ معرفی می‌شوند. به گزارش دبیرخانه دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران، با پایان یافتن مهلت ۳۰ روزه داوری عمومی در تاریخ ۱۰ اسفند ماه و همچنین پایان داوری هیات داوران در تاریخ ۱۵ اسفند ماه اسامی برترین‌های فناوری ایران در مراسم دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران (ایتا) اعلام و تندیس جدید ایتا که برای اولین بار پیش از برگزاری مراسم تصویر آن رونمایی شده است، به برترین‌ها اعطا می‌شود.

دبیرخانه ایتا از رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و علی حکیم جوادی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران دعوت کرده است تا سخنرانان افتتاحیه دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران باشند. برترین‌های ایتا در دو بخش اصلی و پیشخوان درپی رقابت آنلاین ۷۶ نامزد با حمایت معنوی دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی، سازمان فناوری اطلاعات کشور، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مرکز پژوهشی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه شریف، اتحادیه فناوران رایانه تهران و حمایت مالی شرکت همکاران سیستم توسط هفته‌نامه عصر ارتباط در هتل هما معرفی می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس ita.asreertebat.com مراجعه کنید.

سایت خبری بازار رایانه راه اندازی شد

سایت خبری بازار رایانه راه اندازی شد

وبنا – نخستین مرکز خبری بازار رایانه با تلاش جمعی از فعالین این حوزه مدتی است در فضای مجازی پا به عرصه اطلاع رسانی گذاشته است. هدف از راه اندازی این مرکز خبری اطلاع رسانی صحیح و بی پرده از وضعیت بازار رایانه می باشد.

پوشش خبری و اطلاع رسانی بیشتر در بخش بازار نوت بوک و بازار قطعات تهران و شهرستان ها می باشد. در این سایت علاوه بر پوشش خبری همایش،سمینار و نمایشگاه شرکت های بزرگ فعال در این زمینه گزارش های تصویری نیز از سرار بازار ایران ارائه خواهد شد تا کمکی باشد برای دوستانی که در این حوزه فعالیت می کنند.

برای ورود به مرکز خبری بازار رایانه به آدرس  http://www.brnews.ir مراجعه کنید.

کدامیک از سایت‌های فناوری اطلاعات فارسی را مطالعه می کنید

کدامیک از سایت‌های فناوری اطلاعات فارسی را مطالعه می کنید

وبنا – پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام با هدف آشنایی کاربران وب فارسی با خبرگزاری ها، پایگاه های خبری، وب سایت ها و وبلاگ های فناوری اطلاعات وب فارسی، اقدام به برگزاری نظرسنجی با موضوع “کدامیک از سایت‌های فناوری اطلاعات فارسی را مطالعه می‌نمایید؟” نموده است. همچنین این نظرسنجی منجر به شناخت مدیران وب سایت ها از علاقه مندی کاربران به وب سایت های مختلف شده و مدیران وب سایت ها می توانند جایگاه خویش را در بین همکاران خود مورد بررسی قرار دهند.

برای شرکت در نظر سنجی به ادرس http://www.barsam.ir مراجعه کنید.

سایت بانگ رفع فیلتر شد

سایت بانگ رفع فیلتر شد

وبنا – سایت بانگ  که یک سایت سوشال بوکمارک می باشد رفع فیلتر شد. به گفته مدیر سایت این سایت هم اکنون دارای رتبه ۵  در گوگل پیج رنک می باشد . اما به دلیل فیلتر بودن آن در یک ماه اخیر تا حدودی کاربران ایرانی خود را از دست داده است.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.baang.ir مراجعه کنید.

مدیریت تبلیغات اینترنتی در وب فارسی

مدیریت تبلیغات اینترنتی در وب فارسی

وب سایت Anetwork.ir، یک سرویس دهنده تبلیغاتی است که تبلیغات تحت وب را مدیریت می کند. شبکه تبلیغات نزدیک به دو ماه است که راه اندازی گردیده است. این سایت با هدف مدیریت تبلیغات اینترنتی در وب فارسی طراحی و راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، در معرفی این سایت آمده است “نمایش تبلیغات زرد و نمایش محصولات فروشگاه های خاص یکی از دلایل اصلی عدم استقبال کاربران حرفه ای وب فارسی از این گونه سایت ها می باشد. اما Anetwork این امکان را فراهم کرده است که تبلیغات دریافتی پس از طی کردن چندین فیلتر و بررسی های فنی و بر اساس محتوای مرتبط با سایت نمایش دهنده تایید و نمایش داده شوند.”

مدیر این وب سایت می گوید: «شبکه تبلیغات، موج تازه ای از تبلیغات آنلاین در ایران را ایجاد خواهد کرد» وی افزود که متاسفانه اکثر سرویس های تبلیغاتی و یا کلیکی در ایران بعد از مدتی دچار بحران مالی شده و به دلیلی بدهی بیش از انداره به وبمستر ها سایت را تعطیل می کنند. مدیر شبکه تبلیغات می گوید «قبل از راه اندازی سایت با بررسی کامل سایت هایی که در طول چند سال گذشته فعالیت کرده اند توانستیم به راه کاری برسیم که مشکل بدهکار شدن سیستم به وبمستر ها به طور کامل رفع شود»

وی همچنین گفت که یکی دیگر از دلایل عدم اطمینان سایت های به سرویس های تبلیغاتی و کلیلی، شمارش غیر واقعی کلیک بر روی آگهی است که در این خصوص نیز می توانیم به تمام وبمستر ها این اطمینان را بدهیم که حتی یک کلیک هم کمتر از میزان واقعی شمرده نمیشود.

شبکه تبلیغات اعلام کرده است که به دلیل نیاز به نظارت کامل بر سایت های نمایش دهنده تبلیغات قصد ندارد ثبت نام را برای عموم باز کرده و وبمستر های می توانند برای دریافت کد نمایش تبلیغات از طریق سایت درخواست دعوت نامه کرده تا دعوت نامه برای آنها ارسال شود.

در این وب سایت کاربران به دو دسته نمایش دهندگان تبلیغات و تبلیغ کنندگان تقسیم می شوند. تبلیغ کنندگان تبلیغات خود را در سایت اضافه می کنند و نمایش دهندگان تبلیغات می توانند با عضویت در وب سایت و دریافت کد نمایش، تبلیغات داخل شبکه تبلیغات را در وب سایت خود نمایش دهند.

دو دسته تبلیغات در Anetwork وجود دارد:

– دسته اول مربوط به وب سایت هایی است که برای نمایش تبلیغات خود هزینه پرداخت می کنند.
– دسته دوم مربوط به انجمن ها و مراکز خیریه و بنیاد های عام المنفعه است.

در این شبکه، کسب درآمد با توجه و به نسبت نمایش آگهی هایی است که برای نمایش، هزینه پرداخت می کنند. از مبلغ دریافتی هر آگهی، درصدی برای Anetwork برداشته می شود و الباقی به وب سایت نمایش دهنده تبلیغ پرداخت می گردد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس www.anetwork.ir مراجعه کنید.