ماه: تیر ۱۳۸۹

برترین وب گاه های دولتی معرفی شدن

برترین وب گاه های دولتی معرفی شدن

دومین جشنواره ارزیابی وب گاه های دولتی که بعداز ظهر امروز سه شنبه در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما آغاز شده بود با معرفی وب گاه های برتر به کار خود پایان داد. به گزارش ستاد خبری جشنواره ، ترکیب برندگان و جوایز دومین جشنواره ارزیابی وبگاه های دولتی شامل دو بخش جوایز اصلی و جوایز ویژه می باشد که بخش نخست شامل جوایز خدمات اطلاع رسانی، خدمات تراکنش مالی و خدمات تعاملی است و بخش دوم شامل جایزه وبگاه جامع، جایزه امنیت وبگاه و در نهایت جایزه پاسداشت خط و زبان فارسی در محیط وب می شود.

وب گاههای برتر در بخش اصلی خدمات تعاملی سازمانی وب گاه شهرداری تهران ، رتبه اول، وب گاه شرکت پست جمهوری اسلامی ، رتبه دوم و وب گاه دانشگاه علم و صنعت ایران ، رتبه سوم هیات داوران را کسب کرد همچنین هیات داوران در این بخش، وب گاه دانشگاه صنعتی امیر کبیر را در این بخش قابل تقدیر اعلام کردند.

وب گاه های برتر در بخش اصلی خدمات تراکنش مالی وب گاه بانک ملی ایران ، رتبه اول وب گاه شرکت ارتباطات سیار (همراه اول ) رتبه دوم وب گاه بانک صنعت و معدن ، رتبه سوم کمیته علمی جشنواره، وب گاه کمیته امداد امام خمینی (ره) را در این بخش قابل تقدیر دانست.

وب گاه برتر در بخش اصلی خدمات اطلاع رسانی وب گاه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، رتبه اول وب گاه پژوهشگاه علوم و فن اوری اطلاعات ایران ، رتبه دوم وب گاه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ، رتبه سوم همچنین از نظر کمیته علمی وب گاه شهرداری همدان ( شهر الکترونیک همدان ) در این بخش قابل تقدیر است.

بخش ویژه وب گاه جامع کمیته علمی با توجه به شاخص های بخش ویژه ” وب گاه های جامع ” هیچ وبی را شایسته احراز جایزه ویژه این بخش ندانست و با توجه به نتیجه ارزیابی ، صرفا سه وب گاه را به عنوان وب گاههای قابل تقدیر در این بخش معرفی می کند. وب گاه شهرداری تهران وب گاه دانشگاه صنعتی امیر کبیر وب گاه شهرداری همدان بخش ویژه امنیت وب گاه ها – وب گاه بانک ملی ایران رتبه اول را در این بخش کسب کرد. کمیته علمی وب گاه همچنین بانک صنعت و معدن را شایسته تقدیر اعلام کرد.

بخش ویژه پاسداشت خط و زبان فارسی با توجه به شاخص های این بخش ، هیچ وب گاه شایسته کسب رتبه نبود و کمیته علمی صرفا به تقدیر از وب گاه های زیر اقدام کرده است: وب گاه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ( رادیو اینترنتی ایران صدا) وب گاه وزارت امور اقتصاد و دارایی وب گاه وزارت تعاون

دومین جلسه فعالان وب ایران برگزار شد

دومین جلسه فعالان وب ایران برگزار شد

وبنا – سید رضا محمدی – دومین جلسه فعالان حوزه وب به میزبانی دفتر نمایندگی راپیدشیر در ایران در ساعت ۱۷ روز سه شنبه ۲۹ تیرماه برگزار گردید. حاضرین در این جلسه شایان شلیله ، محسن ملایری ، حمید امیر سمساری ، پرهام باغستانی ، آرش زاد ، نوید کاشانی ، سعید حبیبی ، آرش بخشش ، ویدا نوری ، سپیده قیصر ، مصطفی لامعی ، سید علی پور طباطبایی ، پویا رجامند ، ایدین بهرمان، امین گرجی و سیدرضا محمدی برگزار گردید .

موضوع این جلسه که دومین جلسه از سلسله جلسات و نشست های مشترک متخصصین و صاحب نظران در زمینه وب بود به دو بخش اختصاص داشت : اول وب فارسی و بررسی مشکلات آن و ارائه راهکار و دوم در خصوص جوایز برگزیدگان سومین جشنواره وب ایران .

جلسه با صحبت های ابتدایی آقای باغستانی شروع و در ادامه آقای حمید امیر سمساری به مشکلات وب سایت های دولتی پرداختند که سرفصل آن عبارت بودند از :

پرتال های سنگین – ماژول های بلااستفاده  و قدیمی –داشتن هدف در ایجاد وب سایت – اجبار در استفاده در دامنه ایران .

یکی از مواردی که ایشان مطرح نمودند به عنوان مشکل در وب فارسی این بود که خلق ایده در میان متخصصان این فن در وب فارسی کمرنگ است و در انتظار آن هستند که ایده ای و یا سایتی  در خارج ایجاد شود تا نمونه فارسی و وطنی ان در ایران ایجاد شود که حتی در این کپی کاری ها هم اگر خلاقیت  وجود داشت شاید یک گام جلوتر بودیم و ماحصل کپی کاری سایتی مانند اورکات در ایران می توانست به جای کلوب.کام یک شبکه اجتماعی مانند فیس بوک باشد .

موارد دیگری که آقای سمساری به انها اشاره نمود خلاء قانونی در خصوص شرکت های خدمات دهنده در زمینه وب ، اعتماد سازی در حوزه وب و حمایت از متخصصین و ایجاد پل ارتباطی بین متخصص وب یا مدیران شرکت ها ، کارشناسانه نبودن دید مدیران شرکت های دولتی به حوزه وب و… و به معرفی و بررسی چندین پرتال و سایت خارجی پرداختند.

در ادامه آقای باغستانی به نمونه های دیگری از مشکلات و ایرادات اشاره نمودند که از آن جمله موارد بر می گردد به شرکت های خدمات دهنده در حوزه وب که بدون ثبت شرکت و نام تجاری شروع به فعالیت کرده و نیز عدم توجه به موارد حقوقی و معضلاتی که بعدها به واسطه جهل به قانون به مشتریان یا همان شرکت ها تحمیل می شود کماکان فعالیت کرده و هیچگونه نظارتی هم بر آن نمی شود. و همچنین بحث موبایل وب که کماکان در ایران جدی گرفته نمی شود

به موارد دیگری از مشکلات وب و حوزه وب که با بحث بین حضار حاضر درجلسه مطرح شد و هر یک نظرات خود را اعلام می داشتند می توان به فقر دانش مدیران دولتی در زمینه وب ، بها ندادن به مسئله رابط کاربری در سایت ها و پرتال ها ، نادیده گرفتن این مسئله که هر حوزه وب تخصصی است و علم و تخصص ویژه خود را می طلبد که متاسفانه در ایران هر کسی که در این زمینه فعالیت می کند خود را به تنهایی مجهز به تمامی این فنون نموده است ، عدم رشد خلاقیت و شکوفایی آن در این زمینه بدلیل بعضا مشکلات مالی .

در پایان بحث موضوع اول جلسه که به بررسی مشکلات وب فارسی و شرکت های دولتی و ارائه راه کار اختصاص داشت این پیشنهادات هم در خصوص رفع این نواقص و ایجاد استاندارد در این زمینه ارائه شد که عبارتند از :

ایجاد کارگروه های حقوقی و آشنایی کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند با مسائل حقوقی ، ایجاد کارگاه های آموزشی ، ایجاد وب سایت های اطلاع رسانی و تبادل نظر و نیز ایجاد انجمنی در جهت  تعریف و تعیین استانداردها در زمینه های مختلف مانند سیاست گذاری، قیمت گذاری و رعایت ان ها توسط خود فعالان در این حوزه .

پس از ارائه پیشنهادات آقای باغستانی بدلیل کمبود وقت در چند دقیقه به فرآیند ثبت نام و انتخاب برگزیدگان توسط داوران ، گروه بندی های اصلی و فرعی شرکت کنندگان در جشنواره سوم ، پرداختند و در خصوص روند ارزیابی فعلی کاندیداها در این جشنواره و جسنواره بعدی مطالبی را ارائه نمودند .

روند ارزیابی فعلی وب عبارتست از : ثبت نام ، بررسی اولیه توسط کارشناس جهت کسب امتیاز اولیه و راه یابی به مرحله بعد و نهایتا بررسی توسط داوران در گروه های مختلف و روند ارزیابی در جشنواره آینده عبارتست از :

+ ثبت نام اولیه در حداکثر دو گروه

+ بررسی از لحاظ رعایت استاندارد های وب و کاربرد پذیری و …

+ ورود به بخش کارشناسی داوران

+ رای گیری توسط داوران در گروه های خاص

با توجه به اتمام زمان مجالی جهت تبادل نظر در خصوص جوایز جشنواره  ، ایرادات و نواقص و ارائه پیشنهادات جهت هر چه بهتر برگزار شده این جشنواره در ایران نبود تا انشاله در جلسات بعدی به طور ویژه و اختصاصی در این زمینه بحث  گردد و با ارائه راه کارهای مناسب بتوان این جشنواره را بهتر از سال قبل برگزار و هر روز بر اعتبار و محبوبیت آن در جامعه وب ایران افزوده شود.

آی تی بلاگ

پایگاه خبری گرافیک ایران با ظاهری جدید

پایگاه خبری گرافیک ایران با ظاهری جدید

وبنا – ظاهر گرافیکی جدید پایگاه خبری گرافیک ایران به همراه چند بخش جدید راه اندازی شد. آیدین بهرمان مدیر گرافنا در این رابطه به وبنا گفت، در طراحی جدید سعی شده است سایت مخاطب پسندتر شود و امکان توسعه آن در آینده به وجود آمده است. همچنین بخش نظر سنجی و نمایشگاه مجازی به سایت اضافه گردیده است که نظر سنجی در گوشه سمت راست صفحه ی اصلی سایت قابل دسترسی می باشد و نمایشگاه مجازی نیز به زودی شروع به کار خواهد کرد.

به گفته وی نمایشگاه مجازی همانگونه که از نام آن پیداست قرار است نمایشگاهی از آثار هنرمندان ایرانی باشد که به صورت آنلاین و مجازی برگزار می شود. هنرمندان علاقه مند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر تا قبل از شروع به کار این نمایشگاه، از طریق صفحه ی تماس با ما، با مدیریت پایگاه خبری گرافیک ایران در تماس باشند. 

برای مشاهده سایت به آدرس www.graphna.net مراجعه کنید.

 

باشگاه تبلیغات خلاق راه اندازی شد

باشگاه تبلیغات خلاق راه اندازی شد

وبنا – باشگاه تبلیغات خلاق ، فعالیت خود را آغاز کرد . این باشگاه توسط مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت و با هدف نمایش ، اطلاع رسانی و تحلیل تبلیغات ایران و جهان فعالیت خود را آغاز نمود .

به گفته مدیر مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت – مهندس سجاد بهجتی –  قرار است این باشگاه آغاز تحولی در شیوه تبلیغات و اطلاع رسانی باشد ، بهجتی گفت :  در بسیاری موارد هدف تبلیغات در لابه لای هنرهای گرافیکی پنهان می شود ، آنقدر پنهان که فراموش می کنیم تبلیغ برای چه ساخته می شود ! ، برای درک این موضوع کافیست ساعتی به تماشای تلویزیون نشسته و تبلیغات پر زرق و برق را تماشا کنید و سوالی در انتهای هر تبلیغ بپرسید ، آیا این تبلیغ باعث می شود من این کالا یا خدمات را خریداری کنم ؟ . . . پاسخ سوال می تواند خیلی مسائل را روشن کند .

بهجتی ادامه داد : تبلیغات خلاق ، به تبلیغاتی گفته می شود که مزایا و ویژگی های یک محصول را با کمال خلاقیت نمایش داده ، به نحوی که در ذهن ها بماند و اطلاع رسانی به نحوی جذاب تر انجام شود .  و هدف این باشگاه بررسی و تحلیل تبلیغات موجود در ایران و جهان به گونه ایست که دیدی صحیح در اعضاء ایجاد گردد .

در پایان مدیر مرکز اعلام کرد : در نظر داریم در ماه های آتی با کمک اعضاء این باشگاه ، تبلیغات خلاق ایرانی را طراحی و به مرحله اجرا برسانیم ، امید آنکه این فعالیت آغازی جهت تحولی مناسب در زمینه تبلیغات باشد .

این باشگاه در آدرس www.AdsClub.ir در دسترس می باشد .

دسترسی آسان به تجربیات روز دنیا با مدیران آنلاین

دسترسی آسان به تجربیات روز دنیا با مدیران آنلاین

وبنا – پایگاه جامع مدیران ایران ، با هدف هم افزایی مدیران توانمند ایران ، با ادغام اولین ماهنامه الکترونیکی گویشی مدیریتی کشور و جامعه مجازی مدیران ایران ، سایت مدیران آنلاین را به تازگی راه اندازی نموده است . در این سایت که مطالب مدیریتی بصورت کاملاً طبقه بندی شده در اختیار مدیران قرار گرفته شده ، امکانات مختلفی مانند جستجوهای پیشرفته ، بحث و تبادل نظر بین مدیران ، پشتیبانی آنلاین ، طبقه بندی موضوعی و … باعث استفاده مفید تر از مطالب شده است.

برای مشاهده سایت به آدرس www.onlinemanagers.ir مراجعه کنید.

مسابقه سایت فانها

مسابقه سایت فانها

وبنا – بعد از گذشت حدود یک ماه از افتتاح سایت FunHa در راستای افزایش تنوع قالب ها، تیم مدیریت سایت تصمیم به برگزاری مسابقه طراحی قالب گرفته است. برای شرکت در این مسابقه شما می بایست قالب خود را طراحی کرده و آن را با تگ های موجود در قالب های پیش فرض هماهنگ بکنید. سپس نتیجه نهایی را به آدرس Template @ funha . com ارسال کنید.

لازم به ذکر است که هر طراح قادر به ارسال ۱ الی ۵ قالب می باشد. لازم به ذکر است که طراحی های شما می تواند اقتباس گرفته از طرح های آماده و ایده های سایت های مختلف باشند. امتیازدهی به قالب های ارسالی بر اساس قاعده خاصی می باشد. نظم و ترتیب در کد های ارسالی، آماده سازی طرح ها بر اساس xhtml و css، ظاهر قالب، وجود ایده های جدید در طرح و نظم و ترتیب در کد های ارسالی از ملاک های اصلی این مسابقه است.

برای اطلاعات بیشتر به سایت http://funha.com/ مراجعه کنید.

سایت ماشین باز افتتاح شد

سایت ماشین باز افتتاح شد

وبنا – سایت ماشین باز یک پایگاه چند منظوره شامل بازار خرید و فروش خودرو، اطلاع رسانی کامل درباره خودروهای موجود در ایران، مقایسه خودرو ها، گالری تصاویر خودرو و اخبار خودرو میباشد.

برای مشاهده سایت به آدرس www.mashinbaz.com مراجعه کنید.

فارس بلاگ و دومین سال جشنواره شعبانیه

فارس بلاگ و دومین سال جشنواره شعبانیه

وبنا – سیستم وبلاگ دهی لارستان بزرگ با عنوان فارس بلاگ در طرح جدید خود اقدام به برگزاری دومین سال مسابقه وبلاگ نویسی به مناسبت فرارسیدن اعیاد شعبانیه کرده است .

این مسابقه به همت سیستم وبلاگ نویسی لارستان بزرگ با موضوعاتی همچون حضرت امام حسین (ع) ، حضرت ابو الفضل العباس (ع) ، حضرت امام زین العابدین (ع) ، حضرت علی اکبر (ع) ، حضرت مهدی (عج) در حال برگزاری است .

کاربران می توانند وبلاگ های خود را از ۲۰ تیر ماه تا ۲۰ مرداد ماه سال جاری درسایت WWW.FARSBLOGS.COM با یکی از پنج موضوع اعلام شده ثبت کنند .

همچنین علاقه مندان به شرکت باید نام وبلاگ به همراه مشخصات کامل خود را در بخش نظرات وبلاگ جشنواره درج نمایند .

کدامیک از وب سایت های ایرانی درآمدزا هستند و میزان درآمد آنها چقدر است؟

کدامیک از وب سایت های ایرانی درآمدزا هستند و میزان درآمد آنها چقدر است؟

وبنا – امین گرجی – برای بسیاری از ما این سوال مطرح است که چگونه از وب سایت خود پول درآوریم؟ جواب اکثر دوستان این است که با بالا بردن رتبه سایت خود می خواهند بنر تبلیغاتی بگیرند و کسب درآمد کنند. حال مگر امروز چندشرکت و یا صنف تجاری از وب جهت تبلیغ خود استفاده می کنند؟!

حال جدا از اینکه این طرز فکر صحیحی است یا خیر، سوال من این است که همکاران شما با رتبه های بالاتر و سوابق بیشتر چقدر پول در می آوردند؟ یعنی سایت هایی که میزان بازدید بالایی دارند، در چه وضعیتی هستند.

بعد از درخواست از مدیران برخی وب سایت ها جهت مطرح کردن حدودی از میزان درآمدشان، هیچ وب سایتی حاضر به همکاری و ارائه این اطلاعات آماری نشد که البته این را نشان از عدم درآمد قابل توجه در این وب سایت ها می دانم.

مشکلاتی که در ویو مطرح شده به طور خلاصه به شرح زیر می باشد:

۱. عدم دانش کافی تیم های تولید کننده نرم افزار (عدم وجود تمام مهره ها در یک تیم)
۲. فیلترینگ ناهمگن
۳. عدم آگاهی و شناخت مسئولان در بخش فن آوری
۴. عدم ساختار مدیریتی دانش محور در ارگان ها و سازمان های خصوصی و دولتی
۵. سرعت پایین اینترنت و گرانی آن برای عموم و در نتیجه دانش و پایین بودن فرهنگ عمومی جامعه در استفاده از اینترنت
۶. هنوز هیچ پروتکلی برای ارتباط سرمایه و تیم های فنی وجود ندارد. از زاویه ای دیگر، این دو گروه هیچ کدام یک دیگر را قبول ندارند!

شاید وب فردا راهکاری برای آن باشد.

متن کامل را می توانید در سایت ببینیم مطالعه کنید

دبیر های علمی بخش آگهی و سی اس اس معرفی شدند

دبیر های علمی بخش آگهی و سی اس اس معرفی شدند

وبنا – دبیر علمی بخش سایتهای آگهی جشنواره وبنا تعیین شد. مصطفی لامعی نویسنده وبلاگ آی کلاب و یکی از اعضای هیت داوری سومین جشنواره وب سایتهای ایران به عنوان دبیر علمی بخش سایتهای آگهی انتخاب شد.

همچنین نوید کاشانی یکی دیگر از داوران سومین جشنواره وی سایت های ایران نیز به عنوان دبیر علمی بخش انتخاب بهترین سایت از نظر سی اس اس انتخاب شد.

برای مشاهده سایت جشنواره به آدرس http://www.webaward.ir مراجعه کنید.

 

حامیان سومین جشنواره وب سایت های ایران 

 شرکت فناوری اطلاعات کاسپید

 نمایندگی رسمی رپیدشیر در ایران

 فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی و جهیزیه ناربلا

 درگاه تجاری لوکوپوک

OLC اولین سایت آموزش زبان انگلیسی آنلاین در ایران

Styles برترین طرح‌های وب فارسی

IranPHP سازمان تخصصی پی اچ پی ایران

iClub اینترنت به زبان فارسی

JahanData فروشگاه ساز جهان دیتا

JavanRayaneh جوان رایانه

DiGiKala دیجی کالا

friendfa شبکه اجتماعی فرندفا

 فروشگاه اینترنتی البسکو دات کام

تکنیک های جذب اعتماد برای فروشگاه های مجازی ایرانی

تکنیک های جذب اعتماد برای فروشگاه های مجازی ایرانی

وبنا – امین گرجی – حتما پیش آمده است که وقتی حتی برای اولین بار وارد برخی از سایت ها می شوید ناخود آگاه به آنها اعتماد می کنید. حاضرید از فروشگاه آنها خرید کنید و مطالبشان را سر فرصت بخوانید. درباره آن با دوستان خود صحبت می کنید. جالب است که سایت های فارسی این حس را کمتر القا می کنند. بسیاری را می شناسم که به سایت های خارجی نسبت به سایت های ایرانی بیشتر اعتماد می کنند.

وقتی فروشگاه مجازی را راه اندازی می کنید اولین قدم جلب اعتماد مخاطبان است. به تکنیک هایی بیاندیشید که بتوانید در اولین بازدید در گوشه ذهن مخاطب جای بگیرید. البته این تکنیک ها زمانی تاثیر گذار هستند که شما محصول خوب با قیمت مناسب هم داشته باشید. تکنیک های جذب اعتماد باعث افزایش فروش شما خواهد شد. موارد زیر تکنیک هایی تاثیرگذار برای تبدیل یک بازدیدکننده به یک خریدار از فروشگاه اینترنتی شما است. با کمک این تکنیک های فاصله خود را از دایره اعتماد مشتری کاهش خواهید داد.

مشخصات ارتباطی شما، امنیت و تراکنش های امن، طراحی سنگین و شیک، Error نداشتن، کم کردن ریسک مشتری، صداقت، استفاده از سوشیال مدیا ها و همچنین استفاده از بلاگ و میکروبلاگ ها از عوامل تاثیر گذار در جلب اعتماد مشتری و افزایش فروش شما می باشند.

این مطلب را می توانید بطور کامل در سایت ببینیم مطالعه کنید.

شهریاری: زمینه برای توسعه فناوری اطلاعات در دولت دهم فراهم است

شهریاری: زمینه برای توسعه فناوری اطلاعات در دولت دهم فراهم است

وبنا – حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری ضمن ابراز امیدواری از اینکه دولت دهم در زمینه توسعه الکترونیکی پیشگام باشد، گفت: با وجود آنکه از شتاب کمتری در این حوزه برخوردار بوده ایم اما آمار و ارقام نشان از این دارد که پیشرفت های جدی در این خصوص صورت گرفته و زمینه برای توسعه فناوری اطلاعات در دولت دهم فراهم است.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ارزیابی وب گاه های دولتی ، دبیر شورای عالی اطلاع رسانی  روز سه شنبه در نشست شواری سیاستگذاری این جشنواره با بیان این مطلب افزود: من طلیعه دولت دهم را در زمینه توسه فناوری اطلاعات و سکانی که به دست این دولت سپیرده شده بسیار مثب ارزیابی می کنم.

وی اظهارداشت: ایده ارزیابی وبگاه های دولتی بعد از سفری که به ایرلند داشتیم شکل گرفت که  کشوری پیشرفته در حوزه آی تی به شمار می رود و مرکزی در آن مجموعه وبگاه ها را مورد ارزیابی قرار می داد. او اضافه کرد: از آنجایی که وبگاه های در داخلی ایران بسیار پراکنده بود تصمیم گرفتیم که وظایف فراحاکمیتی را که بر طبق اساسنامه برعهده شورای عالی اطلاع رسانی واگذار شده انجام دهیم و در اولین ارزیابی متوجه شدیم که بخش های متعددی از کشور متصدی طرح الکترونیک هستند و تعداد دستگاه های سیاستگذار برای ایفای نقش یکی از معضلات کار بود.

دبیر شورای عالی اطلاع رسانی با اشاره به اینکه جلسه سیاستگذاری با هدف بهره مندی از نقطه نظرات اعضا و مروری بر فعالیت های جشنواره تشکیل شده ، تصریح کرد: هدف از برپایی این جشنواره توسعه خدمات الکترونیکی به مردم است و اینکه دولت باید این خدمات هرچه سریع تر، ارزان تر و با کیفیت تر به آنان ارائه کند.

 شهریاری دائمی کردن دبیر خانه جشنوراه ارزیابی وبگاه های دولتی را از دیگر اهداف برشمرد و ضن قدردانی از اعضای شورای سیاستگذاری درخواست کرد که نمایندگان متخصص خود را برای ارزیابی شاخص های مورد نظر جشنواره به دبیرخانه دائمی معرفی کنند.

وی تاکید کرد: امروزه فناوری اطلاعات با سرعتی بالا در حال پیشرفت است و حال آنکه مقررات در این رابطه با حرکتی بسیار کند پیش می رود.

او گفت: این نکته که ما در ارزیابی وبگاه ها باید به خدمات بیش از اطلاع رسانی اهمیت دهیم مورد توجه ما هم قرار داشته اما خود اطلاع رسانی طیف گسترده ای را تحت پوشش قرار می دهد و هرچند بر اساس هدف باید به خدمات اهمیت داده شود اما در ارزیابی وظیفه ما این است که امور غیر مهم را هم نمره دهیم. شهریاری خاطرنشان کرد: هدف ما این بوده که الگوهای برجسته ایرانی را معرفی کنیم اما اینکه بتوانیم بیش از ۵۰۰ وبگاه را بر اساس ۳۰۰ شاخص بررسی کنیم کار دشواری بوده و آنچه در روش طراحی شده به دست می آید این است که چه کسانی در ترکیب برندگان دومین جشنواره طبقه بندی می شوند.
در ادامه این نشست قائم مقام دبیر شورای عالی اطلاع رسانی مراحل اجرایی و علمی دومین جشنواره ارزیابی وبگاه های دولتی را تشریح و گزارشی از روندی که تا کنون در این راستا شکل گرفته ارائه کرد. سعید سالاریان گام اول در مراحل اجرایی جشنواره را تمهید مقدمات و مطالعه شاخص ها برای ارزیابی برشمرد و به تشکیل جلسات کمیته های علمی و اجرایی و همچنین تشکیل تیم های مطالعاتی برای تدوین شاخص ها اشاره کرد.

وی از تهیه فراخوان، پخش تیزرهای تلویزیونی، تبلیغات از طریق مطبوعات و مکاتبات مستقل با دستگاه ها برای ترغیب حضور در جشنواره را به عنوان گام دیگر یاد کرد و افزود: این اقدام موجب شد تا ۵۲۷ وبگاه برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کنند و در نهایت ما شاهد رشد ۳۰۰ درصدی نسبت به جشنواره قبلی باشیم. او اظهارداشت: تشکیل کارگروه مطالعه و تدوین شاخص ها گام سوم در این راستا به شمار می رود که براساس آن به مطالعه تجربیات گوناگون و تدوین دو دسته شاخص منجر شد که شامل شاخص های پالایش کلان(۳۰ شاخص) و شاخص های پالایش خرد (در حدود ۳۰۰ شاخص) است.

قائم مقام دبیر شورای عالی اطلاع رسانی از خوداظهاری دستگاه های دولتی و حاکمیتی به عنوان گام چهارم یاد کرد و افزود: تکمیل پرسشنامه پالایش کلان (۳۰ شاخص) بر اساس خوداظهاری دستگاه ها و تشکیل تیم اولیه ارزیابی در دبیرخانه به منظور اعتبار سنجی پاسخ دستگاه ها به پرسشنامه کلان از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه بود و در نهایت گام پنجم مرحله ارزیابی بود که تعداد ۵۰ دستگاه بر اساس مراحل قبلی به ای مرحله راه یافتند.

سالاریان در ادامه گفت: ترکیب برندگان و جوایز دومین جشنواره ارزیابی وبگاه های دولتی شامل دو بخش جوایز اصلی و جوایز ویژه است که بخش نخست شامل جوایز خدمات اطلاع رسانی، خدمات تراکنش مالی و خدمات تعاملی است و بخش دوم شامل جایزه وبگاه جامع، جایزه امنیت وبگاه و در نهایت جایزه پاسداشت خط و زبان فارسی در محیط وب می شود.

وی خاطرنشان کرد که در پایان ارزیابی، فهرست انتخاب شدگان به اطلاع کمیته علمی جشنواره می رسد و این کمیته پس از بررسی نحوه انطباق با شاخص ها فهرست نهایی را برای اعلان در صحن علنی جشنواره معرفی می کند. او همچنین به محصولات علمی دومین جشنواره ارزیابی وبگاه های دولتی اشاره کرد و اظهارداشت: در طول این مدت، نشریه الکترونیک جشنواره، ویژه نامه ارزیابی وبگاه ها و همچنین یک عنوان کتاب به عنوان محصولات علمی آماده شده که طی روزهای آینده ارائه خواهد شد.

دبیر علمی دومین جشنواره وبگاه های دولتی در ادامه این نشست با بیان اینکه دستگاه ها حاکمیتی هنوز به خوبی نتوانسته اند به تکالیفی که قانون برای آنها در این خصوص مشخص کرده عمل کنند، گفت: مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون اطلاع رسانی الکترونیکی کشور، با هدف افزایش کارآمدی فعالیت‌های دستگاه های دولتی و سیاست کاهش تقاضای سفر، دستگاه‌های دولتی را ملزم کرد تا در یک دوره سه ساله اقدام به ایجاد وب گاه‌های اطلاع رسانی و ارایه خدمات کنند. 

مهدی به نیا فر، افزود: مرحله اول قانون اطلاع رسانی الکترونیکی، مرحله دوم ارایه فرم های خدمات رسانی به صورت الکترونیکی و گام سوم ارایه تمامی خدمات غیر حضوری قابل دریافت از مجموعه حاکمیت است. وی با اعلام این مطلب که تاریخ تصویب و ابلاغ قانون اطلاع رسانی الکترونیک، نیمه دوم سال ‪  ۸۶ بود توضیح داد: زمان تعیین شده برای اجرای گام اول نیمه دوم سال ۸۷ ، مرحله دوم این قانون نیمه دوم سال ‪   ۸۸  و اجرای گام سوم این قانون نیمه دوم سال جاری (۸۹) در نظر گرفته شده است.
دبیر علمی جشنواره وبگاه های دولتی  به گزارشی که اخیرا از سوی سازمان ملل متحد منتشر شده اشاره کرد و افزود: ایران در سال ۲۰۰۸ به لحاظ ارائه خدمات در رتبه ۹۶ قرار داشته و در سال ۲۰۱۰ رتبه ما به ۱۰۲ تنزل یافته که در خوشبینانه ترین حالت باید بگوییم که همسایگان وی سبقت را از ما ربوده اند بنابراین باید روی بحث اطلاع رسانی تاکید کنیم و به تعاملات سازمان در این راه بیندیشیم. 
  دومین جشنواره ارزیابی وب گاه های دولتی با هماهنگی و اشراف علمی دانشگاه صنعتی شریف‪ ۲۹تیرماه جاری در مرکز همایش های  بین‌المللی صدا و سیما برگزار می شود.

سایت جدید شبکه طراحان گرافیک ایران رونمایی شد

سایت جدید شبکه طراحان گرافیک ایران رونمایی شد

وبنا – وب سایت شبکه طراحان گرافیک ایران با چهره جدید ظاهر شد.شبکه گرافیک ایران اعلام کرد سرویس کار آفرینی خود را برای صنف هنرمندان کشور عزیزمان ایران ایجاد کرده و طراحان گرافیک میتوانند از فرصت هاتی شغلی نیز بهره برند.مدیر شبکه گرافیک ایران اعلام کرد در سال ۱۳۸۹ وب سایت به زبان انگلیسی ترجمه میشود و فعالیت بین المللی خود را جهت گسترش فرهنگ گرافیک در جهان ادامه خواهد داد .همچنین پویا گلستانه از برگزاری کلاس های رایگان گرافیک به نفع موسسه حمایت از کودکان سرطانی محک و اسپانسرینگ شیپ مدرسه تخصصی ایده خبر داد.این اقدام بی سابقه توسط کمیته آموزشی شبکه گرافیک ایران و کمیته رفاهی در تابستان امسال برای اعضا وب سایت فراهم گشته است.

برای مشاهده سایت به آدرس www.graphiciran.net مراجعه کنید.

نیازمندی های خود را سلچ کنید

نیازمندی های خود را سلچ کنید

وبنا – تبلیغات و آگهی امروزه دیگر محدود به تلویزیون و بیلبورد و روزنامه نیست و اینترنت که امروزه جزو لاینفک زندگی انسان امروزی شده منبعی ناب و با پتانسیل بالاست که سالیانه مبلغی بالغ بر چندین میلیارد دلار چرخه مالی آن است . از غول های اینترنتی مانند گوگل و یاهو و امثالهم که بخش مهمی از در آمد خود را از طریق آگهی و تبلیغات به دست می آورند سایت های ریز و درشت زیادی هستند که از این راه کسب درآمد می کنند بطوری که این امر حتی به وبلاگ نویسان هم سرایت کرده و بر ای تامین بخشی از هزینه هایی که انجام میدهند از طریق تبلیغات در وبلاگ خود آن را جبران می کنند.

از سویی دیگر شرکت ها و موسسات زیادی هم هستند که برای معرفی محصول خود و یافتن مشتری هزینه های زیادی را صرف تبلیغات می کنند. در ایران و جامعه وب ایرانی هم قضیه بر همین منوال است هرچند ساز و کار آن متفاوت با دیگران است .

در ایران برای یافتن جایی جهت تبلیغات محصول خود و یا یافتن جنس ، کالا و یا خدمات مورد نیاز خود انواع واقسام سایت هایی وجود دارند که با دریافت مبالغی امکان درج آگهی را به اعضاء یا در واقع فروشندگان میدهد که تقریبا تمامی انها در یک نکته با هم مشترکند و آن شلوغی بیش از حد و سردرگمی بازدیدکنندگان می باشد . با ورود به اینگونه سایت ها با انبوهی از آگهی های ستاره دار و کوچک و بزرگ و ویژه و غیر ویژه مواجه خواهید شد .

پس از مقدمه ای نسبتا طولانی در این پست قصد دارم یک سایت آگهی و تبلیغات را به دوستان معرفی کنم که به نوعی سبکی نو در ارائه تبلیغات و آگهی در ایران می باشد .

برای اطلاعات بیشتر به آدرس http://www.kharazmi.org/read/see_your_requirements_sellch مراجعه کنید.

راه‌اندازی سرویس اتصال دامنه شخصی در پرشین گیگ

راه‌اندازی سرویس اتصال دامنه شخصی در پرشین گیگ

وبنا – سرویس فضای وب رایگان فارسی زبانان-با نزدیک شدن به ششمین سال تاسیس به ارائه قابلیت اختصاص دامنه شخصی بر روی فضای کاربران خود می‌پردازد. این سرویس گامی دیگر در نزدیک شدن به هاست حرفه‌ای بصورت رایگان می‌باشد.

پیام ترکیان مدیر پرشین گیگ در خصوص راه اندازی این سرویس به وبنا گفت: افزودن اینگونه قابلیت‌ها در راستای هدف اصلی پرشین گیگ با عنوان ارتقای سطح وب فارسی می‌باشد. پرشین گیگ در ابتدا برای رفع معضل کمبود فضای آپلود در سال ۸۳بعنوان یک پروژه دوستانه و در فضایی دانشجویی تعریف شد و با شیوه دعوتنامه‌ای به افزایش کاربران خود پرداخت، حال با گذشت ۶ سال با راه اندازی سرویس وبلاگ و وب‌سایت و همچنین ثبت نام بدون نیاز به دعوتنامه در مسیر تحقق این هدف گام بر می‌دارد.

پیام ترکیان در پایان به این نکته اشاره کرد که پرشین گیگ در کنار فعالیت‌های خود بدنبال تعامل با دیگر ارائه دهندگان سرویس وب می‌باشد تا در آینده‌ای نزدیک شاهد نوآوری بیش از پیش در حوزه وب فارسی باشیم.

برای مشاهده سایت به آدرس www.persiangig.com مراجعه کنید.

جستجوگر خبری جویا نیوز راه اندازی شد

جستجوگر خبری جویا نیوز راه اندازی شد

وبنا – میلاد نوری ، مدیر جستجوگر خبری جویا نیوز از راه اندازی آزمایشی این سرویس خبر داد. جستجوگر خبری جویا نیوز ، به صورت کاملا خودکار اخبار از سایت های مختلف دریافت کرده و به گروه بندی شده ارائه می دهد و علاقه مندان به اخبار روز ایران و جهان می توانند اخبار کلیه خبرگزاری ها و سایت های خبری را به صورت یکجا و دسته بندی شده مشاهده کنند و در محتوای اخبار روز به جستجو بپردازند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.jooyanews.ir مراجعه کنید.