ماه: اردیبهشت ۱۳۸۹

سایت کلوب مدیران راه اندازی شد

سایت کلوب مدیران راه اندازی شد

وبنا – سایت کلوب مدیران از ابتدای سال ۸۹ راه اندازی شد. حسین شرفی در این خصوص به وبنا گفت ” این سایت هم اکنون شامل بخش اخبار اقتصاد ایران،  بخش کاریابی و بخش استخدام است. شرکت ها میتوانند جهت ارسال آگهی استخدام به رایگان از آگهی خود را برای یکماه در سایت مدیران کلوب منتشر کنند. همچنین افرادی که به دنبال شغل مورد نظرخود هستند میتوانند رزومه خود را در بخش کاریابی این سایت قرار دهند تا در صورتی که کار مورد علاقه شان پیدا شد، بتوان با آنها تماس گرفت.  رزومه افراد نیز به مدت یکماه رایگان روی سایت نمایش داده میشود . همچنین رزومه افراد عضو، بصورت ماهانه برای تعدادی از شرکت های همکار این سایت ارسال میشود تا از این افراد جهت استخدام استفاده کنند.”

برای مشاهده سایت به آدرس www.modiranclub.com مراجعه کنید.

آیا سایت ببینیم، وب را با سرمایه نزدیک تر می کند؟

آیا سایت ببینیم، وب را با سرمایه نزدیک تر می کند؟

وبنا – امین گرجی – ببینیم، سایتی است که مطالب و محتوای آن با هدف اطلاع رسانی بر اساس زاویه ای از تکنولوژی وب که کمتر در ایران به آن پرداخته شده است، ایجاد شده است. ببینیم با بیان اخبار، گزارشات و تحلیل های ایرانی و نمونه های خارجی در قالبی متفاوت سعی دارد مدل های تجاری و گردش سرمایه در بازار جهانی امروز را توضیح دهد.

ببینیم ادعا دارد که ساز و کار تجارت در فضای وب را به شکلی متفاوت از آنچه تا به حال دیده و شنیده ایم، به نمایش خواهد گذاشت و فضایی پر از پتانسیل های تجاری، در وب بوجود خواهد آورد.  تیم ببینیم سریع است. هم زبان برنامه نویسی سریعی دارد و هم از متد چابک (Agile) برای پیاده سازی وب سایت خود استفاده کرده و می کند. 

ببینیم امکانات مناسبی را برای خوانندگان و نویسندگان خود فراهم آورده است. الگوریتم های حفظ حقوق نویسنده،گروه بندی و دسته بندی مناسب، امکان دسترسی به فید های هر گروه، امکان ایجاد مکالمه با موضوعیت هر مطلب، ذخیره پست های دلخواه شما برای دسترسی های آینده و … همچنین در صورت تمایل می توانید در سایت ببینیم بنویسید و یا اگر در فضای دیگری می نویسید آدرس آن را برای تیم ببینیم بفرستید تا محتوای ایجاد شده توسط شما به نام خودتان در سایت ببینیم به اشتراک گذاشته شود.

ببینیم هفته آینده یک مدل تجاری جدید را با هدیه یک دستگاه iPad رایگان به دوستداران IT شروع خواهد کرد. این جایزه در طی فرآیند ساده ای که مدل تجاری ببینیم آن را تعریف می کند به برنده اختصاص می یابد. 

برای مشاهده سایت به آدرس www.bebinim.com مراجعه کنید.

گزارش تکمیلی از بازداشت علیرضا شیرازی

گزارش تکمیلی از بازداشت علیرضا شیرازی

وبنا – علیرضا شیرازی مدیر سایت بلاگفا که امروز صبح بازداشت شده بود با قید وثیقه آزاد شد. گزارش تکمیلی منتشر شده در وبلاگ علیرضا شیرازی را در ادامه می توانید مطالعه کنید.

“امروز پنچشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه توسط ماموران نیروی انتظامی که حکم ورود به مخفیگاه! داشتند بازداشت و سپس به کلانتری منتقل و بعد از مدتی حضور در بازداشتگاه همراه مامور و با دستبد به دادگاه نیابت منتقل شدم. علت بازداشت حکم غیابی دادگاهی در کرمان علیه اینجانب بود . فردی در کرمان (مسئول سابق و چند تن از افراد فعال در فدراسیونهای ورزشی کرمان) علیه محتوای وبلاگی شکایت کرده و دادگاه کرمان صرفاْ به دلیل ادعای شاکی (که مرا نویسنده یا مسئول وبلاگ فوق دانسته است) و بدون هیچگونه کار کارشناسی و تنها به اسناد به پرینت مطالب وبلاگ  اینجانب را به عنوان تنها متهم پرونده مجرم دانسته و حدود یکسال زندان و شلاق برای اینجانب تعیین کرده بود و ورود ماموران انتظامی و بازداشت من در منزل نیز جهت اجرای حکم بوده است.
در دادگاه نیابت و در زمان تفهیم اتهام  ضمن توضیح در مورد اتهام، ذکر مشکلات عدیده و مبنایی در رسیدگی به پرونده و رد صلاحیت دادگاه خواستار رسیدگی به این پرونده در یک دادگاه صالح و در یکی از شعب اختصاصی جرائم رایانه ای شدم. در حال حاضر بصورت موقت و با قید وثیقه آزاد شده ام.
لازم به ذکر است که وبلاگ اشاره شده اصولا مدتها قبل حذف شده و فاصله تاریخ اولین پست تا آخرین پست آن فقط ۸ روز بوده است که  بخش نظارت بلاگفا مدتها قبل محتوای وبلاگ از حتی بدون گزارش تخلفی از سوی شاکی حذف کرده بود است و چه بسا در زمان رسیدگی  به این پرونده در دادگاه فوق با وبلاگ اشاره شده در پرونده مسدود بوده است.دادگاه اشاره شده حتی خواستار حذف یا مسدود سازی وبلاگ نشده و حتی روندی جهت اثبات جرم یا شناسایی متهم اصلی انجام نداده است و تنها براساس ادعای شاکی حکم را صادر نموده است. 
از دوستان و همراهانی که امروز با تماسها و نظرات خود ابزار نگرانی کردند سپاسگذارم و حقیقت آن است که بنده و خانواده ام بسیار نگران این مسئله هستیم.”

مطلب بالا بصورت کامل از بخش اخبار بلاگفا نقل شده است.

پایگاه خبری گرافیک ایران راه اندازی شد

پایگاه خبری گرافیک ایران راه اندازی شد

وبنا – پایگاه خبری گرافیک ایران ( گرافنا ) فعالیت خود را آغاز کرد. این پایگاه خبری با هدف پوشش اخبار عرصه هنر و گرافیک در ایران و حمایت از هنرمندان و معرفی آثار آنان به علاقه مندان هنر گرافیک و همچنین تشویق استعدادها در این زمینه، راه اندازی شده است. از جمله خبرهایی که تحت پوشش این پایگاه خبری قرار خواهند گرفت، اخبار مرتبط با هنرمندان، نمایشگاه ها، مسابقات، همایش ها و جشنواره ها، اخبار مرتبط با گرافیک و غیره خواهد بود. همچنین این پایگاه خبری امکان ارسال خبر را در سایت اینترنتی خود فراهم کرده است تا علاقه مندان از این طریق اخبار خود را برای درج در این پایگاه خبری ارسال کنند. برای مشاهده سایت اینترنتی پایگاه خبری گرافیک ایران به نشانی www.graphna.net مراجعه کنید

علیرضا شیرازی با قید وثیقه آزاد شد

علیرضا شیرازی با قید وثیقه آزاد شد

وبنا – علیرضا شیرازی مدیر بلاگفا که صبح امروز در منزل خود بازداشت شده بود با قید وثیقه آزاد شد. به نقل از تابناک، به دنبال انتشار مطلبی در یکی از وبلاگ‌های «بلاگفا»، قاضی دادگاه کرمان رئیس شرکت بلاگفا که سرویس‌دهنده و ارایه‌دهنده خدمات وبلاگ است را محکوم کرده است و به دنبال این حکم، مدیر بلاگفا در منزلش بازداشت و به دادسرای نیابت منتقل شده است.

به دنبال انتشار یک مطلب و شکایت شخص حقیقی در شهر کرمان از سایت بلاگفا که خدمات وبلاگ را ارایه می‌دهد، قاضی پرونده که در دادگستری کرمان است، با رأی عجیب، مدیر بلاگفا را مجرم شناخته و حکم محکومیت برای وی صادر کرده است و گذشته از روند حقوقی پرونده که مستلزم مطالعه کل پرونده و بررسی فنی پرونده و استفاده از نظر کارشناسان مربوطه و متخصصان در این زمینه است، این حکم از لحاظ فنی و عرفی دارای مشکلاتی است که خلأهای قانونی کشور و به ویژه قانون جرایم رایانه‌ای که به تازگی تصویب شده و اجرایی نیز بر این مشکلات افزوده است.

حال مشخص نیست که قاضی پرونده که احتمالا موفق به کشف مجرم اصلی (وبلاگ‌نویس) نشده چرا مدیر بلاگفا را که از لحاظ فنی تنها خدمات سرویس وبلاگ را ارایه می‌دهد، مجرم شناخته است؟!

حال این‌که مدیریت و نظارت بر مطالب منتشره در تک تک وبلاگ‌ها آن هم با حجم انبوهی از وبلاگ‌ها که در سایت‌های گوناگون ارایه‌دهنده خدمات وبلاگ ثبت شده و مشغول کار است نشدنی بوده کنترل آن میسر نیست نه تنها در ایران بلکه در سایر چراکه در این صورت باید برای هر وبلاگ موجود، یک نفر را برای کنترل گمارند.

البته اکنون نیز شاهد هستیم که به جای برخورد با مجرم اصلی (وبلاگ‌نویس) و دستگیری این مجرم اینترنتی، برخی وبلاگ‌ها فیلتر می‌شوند و وبلاگ‌نویسان متعدد در حاشیه امن قرار می‌گیرند.

البته ناگفته نماند در دستگاه قضائی بحث آموزش قضات و بحث و بررسی درباره تکنولوژی‌های روز دنیا و مصادیق جرم‌ها به فراموشی سپرده شده و توجه چندانی در این‌باره صورت نمی‌گیرد و لزوم توجیه کامل و آموزش‌های فنی و تخصصی به قضات محترم روشن است و این آموزش‌ها به ویژه در حوزه جرایم سایبری و اینترنتی باید به صورت کامل و تخصصی مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است، در خبری که در خود سایت بلاگفا منتشر شده، بازداشت علیرضا شیرازی مدیر شرکت بلاگفا و پارسیک را تأیید کرده است.

اطلاعات تازه خبرنگار وبلاگ نیوز حاکی است، علیرضا شیرازی موقتا با قید وثیقه آزاد شده است.

مدیر بلاگفا بازداشت شد

مدیر بلاگفا بازداشت شد

وبنا – ساعتی پیش علیرضا شیرازی مدیر سرویس وبلاگ بلاگفا با حکم قاضی در منزل دستگیر و به دادسرای نیابت منتقل شد. دستگیری وی درباره شکایت شخص حقیقی از یکی از وبلاگهای بلاگفا است.

لازم به توضیح است که وبلاگها تحت مسولیت حقوقی نویسنده و صاحب هر وبلاگ منتشر می شود و مسولیت سرویس ویلاگ و مدیر سرویس در چارچوب قوانین جرایم رایانه ای و در حد حفط ادله و ارایه داده ها به مراجع قانونی است.

این خبر در وبلاگ اخبار بلاگفا منتشر شده است اما صحت آن هنوز مورد تایید قرار نگرفته است. اطلاعات تکمیلی در این خصوص به زودی منتشر خواهد شد

پرشین موب رفع فیلتر شد

پرشین موب رفع فیلتر شد

وبنا – سایت پرشین موب رفع فیلتر شد. سعید گچ پزی مدیر سایت پرشین موب در این خصوص به وبنا گفت این سایت به دلیل درج لینک یکی از همکاران با نام دانلود رایگان فیلم فیلتر شده بود که پس از حذف این تبلیغ و مراجعه به مرکز رسانه های دیجیتال و تکمیل فرم های مربوطه این سایت رفع فیلتر شد.

برای مشاهده سایت به آدرس www.persianmob.net مراجعه کنید.

شماره هفتم مجله موسیقی ایرانیان رایگان منتشر شد

شماره هفتم مجله موسیقی ایرانیان رایگان منتشر شد

وبنا – هفتمین شماره مجله موسیقی ایرانیان به صورت رایگان در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.  ابراهیم مولائی مدیر مسئول موسیقی ایرانیان به وبنا گفت: هفتمین شماره ماهنامه موسیقی ایرانیان یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه به صورت رایگان و اینترنتی منتشر شد، این شماره شامل مصاحبه های اختصاصی با کیوان ساکت آهنگساز و نوازنده صاحب سبک تار و سه تار، بهنام صفوی خواننده ی پاپ و صدرالدین حسین خانی مدیر شرکت ایران گام است.
همچنین در این شماره، اخباری از رویدادهای موسیقی فروردین و گزارش های تصویری کاملی از کنسرت های همایون شجریان، گروه آوازی، فرشاد جمالی، احسان خواجه امیری، رضا صادقی، بنیامین، گروه آریان و محسن یگانه در طی یک ماه اخیر گنجانده شده است.
وی افزود: از دیگر مطالب این شماره می توان به بخش سوم میزگرد ترانه سرایان، مقالاتی در حوزه ی موسیقی های محلی خراسانی، آذربایجانی و سبک های دیگر موسیقی اشاره کرد.
این مجله در مصاحبه با ساکت بحث هایی در مورد تصویرسازی در موسیقی، غیر واقعی بودن فیلم سنتوری مهرجویی، علل ضعف موسیقی ایرانی در سال های اخیر و موارد دیگری انجام داده است.
مولائی گفت: به جز مصاحبه ی خبری با بهنام صفوی که در مورد فعالیت های موسیقایی او اطلاعات تازه تری داده شده، گفت وگوی تحلیلی دیگری هم با او در مورد بحث هایی مانند: علل موفقیت یک آلبوم در جامعه، فرآیند تولید ملودی، و….
وی همچنین درباره سایت موسیقی ایرانیان خاطر نشان کرد: این مجله بدون حمایت هیچ گروه و نهاد خاصی و تنها بر مبنای عشق و علاقه به فرهنگ و موسیقی کشورمان با هزینه شخصی و کمترین امکانات ممکن منتشر می شود و امیدوارم که بستر رشد و تعالی موسیقی در کشورمان روز به روز فراهم تر شود و این هنر ارزنده توسعه بیشتری یابد.

برای مشاهده سایت به آدرس www.musiceiranian.ir مراجعه کنید.

تریباس به جمع بازی های آنلاین پیوست

تریباس به جمع بازی های آنلاین پیوست

وبنا – بازی آنلاین استراتژیک تریباس رسما کارا خود رو از اردیبهشت سال جاری آغاز کرد. در این سایت در خصوص معرفی بازی امده است “شما در این بازی در نقش یک شهردار هستید و وظیفه دارید تا پایان دوره بازی که ۳۵۰ روز طور می کشد شهر خودتان را مدیریت کنید . نحوه مدیریت شما بستگی به خودتان دارد اما این امر می تواند شما برترین بازیکن این سایت بکند در صورتی که در پایان بازی بتوانید جز سه نفر باشید برنده جوایزی نفیس به پاس ۳۵۰ روز بازی متوالی دریافت می کنید”

برای مشاهده سایت به آدرس www.tribos.ir مراجعه کنید.

البسکو دات کام به زودی راه اندازی خواهد شد

البسکو دات کام به زودی راه اندازی خواهد شد

وبنا – شرکت البسکو اعلام کرده است که فروشگاه اینترنتی این سایت به زودی راه اندازی خواهد شد. در خبر ارسالی به وبنا آمده است “شمایی که حوصله ترافیک و وقت مغازه گردی ندارید و میخواهید آنچه را که دنبالش هستید با صرف کمترین زمان، انرژی و هزینه و با امکان مقایسه و انتخاب زیاد پیدا کنید، با ما همرا شوید تا با هم سوار بر آسانسور فروشگاه اینترنتی البسکو.کام سری به طبقات مختلف این فروشگاه بزنیم”

این فروشگاه به صورت نمادین در شش طبقه راه اندازی می شود. طبقه اول لوازم خانه، طبقه دوم کتاب، طبقه سوم لباس، طبقه چهارم هدیه، طبقه پنجم گل و طبقه ششم کامپیوتر و موبایل می باشد.

آدرس این سایت پس از راه اندازی اولیه منتشر خواهد شد.

شیشلینک لینک پزی اینترنتی افتتاح شد

شیشلینک لینک پزی اینترنتی افتتاح شد

وبنا – سایت شیشلینک مکانیست برای به اشتراک گذاری لینک های خوشمزه که با هدف ارتقای وب ۲ فارسی و با محیطی اجتماعی فعالیت خورد را آغاز نموده است. برای مشاهده سایت به آدرس http://www.shishlink.com مراجعه کنید.

چند امکان جدید در تارلاگ

چند امکان جدید در تارلاگ

وبنا – سرویس دهنده وبلاگ تار امکانات جدید این سرویس دهنده را معرفی کرد. در مطلب منتشر شده در وبلاگ مدیر سایت آمده است “در مسیر ارتقای سرویس تارلاگ، علاوه بر رفع برخی از اشکالات شناسایی شده نسخه آزمایشی سایت، امروز امکاناتی چند به این سرویس افزوده شد. 

۱. کلیه قالب های بخش مدیریتی به نسخه جدید ارتقا یافت که علاوه بر تغییر کلی ظاهر قالب ها سعی شده است انطباق بیشتری با اکثر مرورگرهای پرکاربرد داشته باشد. گرچه توصیه می شود برای استفاده هرچه بهتر از رابط گرافیکی سایت، از مرورگرهای جدید استفاده گردد.
۲. ویرایشگر متن اختصاصی تارلاگ به نسخه ۰.۲ ارتقا یافت و امکانات جدیدی به آن افزوده شده است. در این نسخه امکان افزودن کاراکترهای خاص که از طریق صفحه کلید امکان استفاده از آنها مقدور نیست، نیز افزوده شده است و همچنین توسط این امکان کاربرانی که دسترسی به صفحه کلید فارسی ندارند هم می توانند کاراکترها و حروف فارسی را به راحتی وارد متن کنند.
۳. امکان ایجاد آسان ادامه مطلب توسط گزینه ٬درج ادامه٬ در ویرایشگر و عدم نیاز به وارد کردن پیشگفتار و متن اصلی در دو ویرایشگر جدا.”

برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ مدیریت تارلاگ در آدرس http://admin.tarlog.com/post/4 مراجعه کنید.

گرافیک نو شماره ۲۶ منتشر شد

گرافیک نو شماره ۲۶ منتشر شد

وبنا – شماره ۲۶ مجله اینترنتی گرافیک نو منتشر شد. علاقه مندان برای دریافت نسخه الکترونیکی این نشریه بصورت PDF می توانند به آدرس http://mag.cgpersian.com مراجعه کنند.

در این شماره می خوانید : آموزش ایجاد دختر آتشین!، آموزش افکت آبرنگ،آموزش تبدیل عکس به نقاشی، آموزش ساخت نوشته رنگین کمانی، آموزش چسباندن عکس، ایجاد خطوط موازی و ایجاد خطوط هندسی

همایش وبلاگ‌نویسان پارسی‌بلاگ

همایش وبلاگ‌نویسان پارسی‌بلاگ

وبنا – اولین همایش وبلاگ‌نویسان پارسی‌بلاگ در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه در تهران برگزار می‌شود. این همایش قرار است با حضور جمعی از هنرمندان و وبلاگ‌نویسان پارسی‌بلاگ و سایر سرویس‌های وبلاگ‌نویسی برگزار شود. از جمله برنامه‌های این همایش می‌توان به سخنرانی، رونمایی از امکانات جدید سرویس پارسی‌بلاگ، پرسش و پاسخ و دیگر برنامه‌های شاد فرهنگی و هنری اشاره کرد. همچنین شرکت در مسابقه‌ی برترین یادداشت‌های پارسی‌بلاگ از دیگر برنامه‌های این همایش اعلام شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به وبلاگ hamayesh.parsiblog.com همایش پارسی‌بلاگ مراجعه فرمایید

خبرنگاران عصر ارتباط آنلاین شدند

خبرنگاران عصر ارتباط آنلاین شدند

وبنا به گزارش عصر ارتباط- وبلاگ تحریریه هفته نامه عصر ارتباط  با نام برخط از اول اردیبهشت ماه راه اندازی شد. نویسندگان این وبلاگ خبرنگاران ، نویسندگان و کارشناسانی هستند که محتوای هفته نامه را تهیه و منتشر می کنند .

وبلاگ تحریریه عصرارتباط  پس از اولین تجربه آن لاین نویسی تحریریه در ۱۳ روز ابتدای سال جاری در واقع دومین تجربه برخط نویسی تحریریه هفته نامه است که در آن تلاش می شود تا خلاء های نسخه چاپی هفته نامه را برطرف شود . اگر چه طبقه بندی و دسته بندی محتوای وبلاگ برخط کاملا همسان با نام فرم ها و صفحات نسخه چاپی است اما در این وبلاگ خبرنگاران و نویسندگان با لحن و زبانی متفاوت با نسخه چاپی می نویسند ضمن آنکه در این وبلاگ یک بخش جدید تحت عنوان زندگی به سبک دیجیتالی ایجاد می شود که در آن شیوه و سبک زندگی در دنیای جدید با ابزار های دیجیتالی مورد توجه قرار خواهد گرفت .

مجتبی محمودی ،سردبیر هفته نامه عصر ارتباط  تداوم به روز رسانی وبلاگ برخط را مبتنی بر گزارهای پنجگانه زیر اعلام کرده است:

۱-      برخط پیوندی ساختار یافته با محتوا و چارچوب های فکری هفته نامه عصر ارتباط  بر قرار می کند چنانکه در تلاش خواهد بود نسخه ایی بروز باشد از آنچه که در هفته نامه منتشر نمی شود.

۲-      محتوای برخط اگرچه در قالب و ساختار وبلاگی و متفاوت با لحن و زبان هفته نامه عصر ارتباط است اما در این ساختار وبلاگی تلاش می کنیم لحن و زبان منتاسب با فضای مجازی داشته باشیم.

۳-      برخط نسخه ایی است آن لاین از آنچه که مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات و حواشی آن است اما امکان بروز و نمودش در نسخه چاپی هفته نامه وجود ندارد.

۴-      برخط تلاشی است گروهی از سوی تحریریه عصرارتباط برای رسیدن به یک هارمونی در فضای مجازی به منظور استقبال از آن روزی که اطلاع رسانی و روزنامه نگاری تداوم هویت واقعی اش را با استفاده از ابزار های مجازی زنده نگه می دارد.

۵-      برخط تا زمانی به کار خود ادامه خواهد داد که همواره با محتوای تولیدی و مختص به خود به زبان فارسی به روز و مورد توجه قرار گیرد.

بر اساس این گزارش ،وبلاگ تحریریه عصر ارتباط هر روز اخبار ،گزارشها و تحلیل های مرتبط با فناوری اطلاعا ت و ارتباطات در ایران و جهان را در قالب یک وبلاگ گروهی در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

برای مشاهده وبلاگ به آدرس www.online.asreertebat.com  مراجعه کنید.

فروشگاه محصولات فلش فارسی شروع به کار کرد

فروشگاه محصولات فلش فارسی شروع به کار کرد

وبنا – این فروشگاه با هدف ایجاد امکان فروش محصولات فلش، باکیفیت مناسب و سازگار با زبان فارسی برای طراحان فلش و تامین بخشی از نیازهای طراحان وب به وجود آمده است. فعالیت به عنوان فروشنده در این فروشگاه رایگان است و هر محصول بعد از تایید و قیمت گذاری مدیر سایت منتشر و آماده فروش خواهد شد. همچنین خریداران محصولات غیر رایگان، با شارژ حساب کاربری خود به میزان دلخواه قادر به دریافت محصولات خواهند بود. وبلاگ Flashstore هم با مطالب آموزشی و غیرآموزشی در مورد Flash در کنار فروشگاه فعالیت می‏کند. 

برای مشاهده سایت به آدرس www.flashstore.ir مراجعه کنید.