ماه: فروردین ۱۳۸۹

پرشین اسکریپت دو ساله شد

پرشین اسکریپت دو ساله شد

وبنا – سایت پرشین اسکریپت در فروردین ۱۳۸۷ متولد شد. مدیر پرشین اسکریپت در تماس با وبنا ضمن تبریک تولد سایت به تمامی کاربران و بازدیدکنندگان، از کاربرانی که در پیشرفت سایت مدیران این سایت را یاری رسانده اند نیز تشکر کردند.

همچنین وی به وبنا گفت “تیم پرشین اسکریپت با سابقه فارسی سازی ده ها اسکریپت و پشتیبانی از سیستم ها و اسکریپت ها و همچنین پشتیبانی و پاسخگویی به نزدیک به ۱۰٫۰۰۰ کاربر امیدوار است توانسته باشد که در توسعه هر چند کوچک در وب پارسی قدم بردارد.”

برای مشاهده سایت به آدرس www.persianscript.ir مراجعه کنید

سایت چهارسوق راه اندازی شد

سایت چهارسوق راه اندازی شد

وبنا – سایت چهارسوق با هدف ایجاد محیطی سالم و شاد برای بازدیدکنندگان خود و با محوریت شهر اصفهان راه اندازی شده است در این سایت مطالب متنوع در موضوعات خبری ، سرگرمی ، فرهنگی ، سلامت ، سبک زندگی و دانلود قابل دسترس است .

برای مشاهده سایت به آدرس www.4sogh.com مراجعه کنید.

مسابقه نقد اینترنتی سایت ویستابازار

مسابقه نقد اینترنتی سایت ویستابازار

وبنا – برای اولین بار در ایران سایت ویستا بازار مسابقه نقد منصفانه را برای تمام وبلاگ نویسان و دارندگان سایتهای شخصی اینترنتی برگزار می نماید.

در این مسابقه نکات مثبت و منفی سایت از دیدگاه وبلاگ نویسان و دارندگان سایتهای شخصی به صورت بیطرفانه و بر مبنای دیدگاه ایشان به عنوان فردی که به واسطه داشتن سایت یا وبلاگ به نسبت با اینترنت آشنایی بیشتری دارد و صاحب نظر است و به قلم و شیوه نگارش ایشان در سایت یا وبلاگ خودشان درج می گردد. بدیهی است مثبت یا منفی بودن نظر ایشان نقشی در نتیجه مسابقه ندارد و تنها رعایت شرایط و ضوابط مندرج در فرم شرکت در رقابت اهمیت دارد.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس http://www.vistabazar.com/Weblogs.aspx مراجعه کنید.

سیستم کار از دور فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز کرد

سیستم کار از دور فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز کرد

وبنا – سایت کار از راه دور فعالیت خود را بصورت آزمایشی با شعار “آیا برای انجام پروژه های خود به دنبال متخصص می گردید؟ ” آغاز کرد.

مدیر سایت کار از راه دور به وبنا گفت “خلاصه عملکرد سیستم این گونه است که که متخصصان در سیستم ثبت نام می کنند و مشخصات و مهارت های خود را وارد می کنند. کارفرماها نیز ثبت نام کرده و پروژه های خود را در سیستم ثبت می کنند. سپس برای پروژه یک مناقصه آنلاین برگزار میشود و کارفرما پروژه را به مناسب ترین پیشنهادهنده ارائه می کند.”

برای مشاهده سایت و اطلاعات بیشتر به آدرس karazdoor.com مراجعه کنید.

کتابخانه شعر فارسی در کتابخانه مجازی قفسه

کتابخانه شعر فارسی در کتابخانه مجازی قفسه

وبنا – کاربران کتابخانه مجازی قفسه از این پس می توانند علاوه بر دانلود کتاب های رایگان فارسی با بازدید از کتابخانه شعر قفسه و مشاهده صد ها دیوان و دفتر شعر به مطالعه هزاران عنوان شعر از شعرای برجسته ایران زمین  نیز بپردازند. همکنون بیش از ده هزار کتاب در فرمت های گوناگون کتاب مجازی در زمینه های مختلف ادبی و دینی و فلسفی و سایر علوم فنی و انسانی از طریق کتابخانه مجازی قفسه برای دانلود رایگان در اختیار بازدیدکنندگان این کتابخانه الکترونیکی می باشد.

برای مشاهده سایت به آدرس ghafaseh.ir مراجعه کنید.

درج فهرست پیشنهادی سایت‌های معتبر در صفحه جدید فیلترینگ

درج فهرست پیشنهادی سایت‌های معتبر در صفحه جدید فیلترینگ

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: تمامی سایت‌هایی که در سامانه وزارت ارشاد ثبت شدند به ترتیب اولویت در صفحه فیلترینگ جدید قرار خواهند گرفت تا به این ترتیب سایت‌های ثبت شده و دارای فعالیت مثبت از امتیاز ویژه‌ای برخوردار شوند.

عبدالصمد خرم‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در خصوص صفحه جدید فیلترینگ گفت: نظر کارگروه این است که نهایتاً این نرم‌افزار هوشمند شود و متناسب با موضوع سایت فیلتر شده، سایتی به کاربر معرفی شود.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در خصوص اینکه آیا درخواستی برای قرار دادن لینک یا استفاده تجاری از این صفحه به کارگروه ارائه شده گفت: تقاضاهایی در این زمینه بوده اما قصد ما این نیست که با این صفحه کار تجاری انجام دهیم.

مشاور قضائی دادستان کل کشور در این خصوص که سایت‌های پیشنهاد شده براساس چه معیاری در صفحه فیلترینگ مرتب شده‌اند، گفت: مسیر قرارگرفتن سایت‌ها بنابر معیاری است که اداره کل رسانه‌های وزارت ارشاد برای ارزیابی سایت‌های الکترونیکی دارند.

وی ادامه داد: معیارهای این اداره کل مورد تایید کارگروه است و سعی شده این رده‌بندی مورد استفاده قرار گیرد. مگر اینکه اعضای کارگروه نسبت به مورد خاصی اعتراض داشته باشند. اما الزامی برای کارگروه در تطابق اولویت‌بندی سایت‌های پیشنهاد شده براساس معیارهای اداره کل رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد نیست.

مشاور قضایی دادستان کل کشور افزود: در حال حاضر حدود ۹۰ سایت در صفحه فیلترینگ لینک داده شده است که البته تظمینی برای اینکه سایت‌هایی که فعلاً در صفحه لینک داده شده‌اند برای همیشه در صفحه بمانند، وجود ندارد.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه به ۹۰ سایت فعلی اکتفا نمی‌کنیم گفت: قرار است ترتیبی دهیم تا تمامی سایت‌هایی که در سامانه ثبت سایت‌های وزارت ارشاد ثبت شده‌اند به ترتیب اولویت در این صفحه و صفحات ادامه در دسترس کاربران قرار گیرد.

وی تأکید کرد: به این ترتیب سایت‌هایی که به ثبت می‌رسند و فعالیت مثبت دارند از امتیازی برخوردار شوند.

دبیر کار گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه افزود: ممکن است در آینده تمامی سایت‌ها از صفحه اول برداشته شود و تنها موضوعات در صفحه اول فیلترینگ قرار بگیرند و هر موضوعی به صفحه‌ای که سایت‌های متناسب و هم موضوع لینک داده شود.

وی در خصوص اینکه چرا در حال حاضر کارگروه تعیین مصادیق، وب سایت ندارد گفت: کارهایی ثبت انجام شده اما فعلاً از سایت دادستانی استفاده می‌شود و در آینده سایتی به نام کارگروه دات آی آر ایجاد خواهد شد.

خرم‌آبادی در خصوص اینکه آیا کارگروه بازخوردهای صفحه جدید فیلترینگ را دریافت کرده و احتمالاً‌ تغییری در اثر این بازخوردها در صفحه ایجاد خواهد شد گفت: یک هیئت کارشناسی به طور مرتب روی این مسئله در حال کار است و نظرات شهروندان را از طریق صفحه فیلترینگ دریافت و کارگروه از این نظرات استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: ممکن است حتی چندین بار در این صفحه تغییری ایجاد شود زیرا هدف ما ارائه خدمات مناسب، اطلاع‌رسانی به مردمی است که به دنبال اطلاعات هستند.
وی تاکید کرد: هدف ما محدود کردن نیست بلکه تنها به شیوه علمی با معاندان نظام مقابله خواهیم کرد.

به گزارش فارس، چهره صفحه فیلترینگ اینترنت کاربران در مواجه با سایت‌های محدود‌شده، در تعطیلات سال نو تغییر کرد و به جای آن صفحه‌ای با تعدادی لینک اطلاع‌رسانی جایگزین شد.

 

آشیانه هاست راه اندازی شد

آشیانه هاست راه اندازی شد

وبنا – شرکت ارتباطات و اطلاعات آشیانه با بررسی و تحلیل وضعیت حاکم در عرصه میزبانی وب در کشور و مشاهده خلع امنیتی و کمبود افراد آگاه و فعال در زمینه امنیت هاستینگ، تصمیم گرفته است تا برای جبران این خلع و ارائه خدماتی با امنیت و کیفیت بالا با نام آشیانه هاست وارد این عرصه شود. لازم به ذکر است با در نظر گرفتن قدرت تیم امنیتی آشیانه در زمینه هک و امنیت و در اختیار داشتن روشهای بروز نفوذ و همچنین ارتباط با جوامع زیر زمینی هکرها و با بهره جستن بهنگام از این متدها، از دانش خود برای امنیت و پیکر بندی سرورها استفاده میکند تا یک قدم جلوتر از دیگران راه های نفوذ را بسته و باعث آرامش خاطر مشتریان خود گردد. همچنین شرکت امنیتی آشیانه پس از ۸ سال تجربه موفق در زمینه ارزیابی امنیتی سرورها و نرم افزارهای تحت وب و ارائه سرویس های میزبانی وب و پشتیبانی از سرورهای لینوکس و ویندوز، هم اکنون آمادگی ارائه سرور اختصاصی در بهترین دیتاسنترهای آمریکا، کانادا و چین را دارد. همچنین آشیانه هاست می تواند مسئولیت نگهداری، مانیتورینگ و پشتیبانی فنی و امنیتی سرورهای شما را در هر کجای دنیا به عهده گیرد.

برای مشاهده سایت به آدرس www.ashiyanehost.com مراجعه کنید.

شماره ششم مجله موسیقی ایرانیان منتشر شد

شماره ششم مجله موسیقی ایرانیان منتشر شد

وبنا – ششمین شماره «مجله موسیقی ایرانیان» در هشت فروردین ۸۹ به صورت رایگان و اینترنتی منتشر شد. این شماره در حالی منتشر می شود که شامل مصاحبه های مفصل اختصاصی با هنرمندانی چون حمید متبسم، سهراب پاکزاد، امیر طبری و پرویز تبریزی به همراه گزارش های تصویری اختصاصی از کنسرت های سیروان خسروی، بنیامین، حمید عسکری، محسن یگانه، رضا یزدانی، رضا صادقی، فرمان فتحعلیان، رضا گلزار و … است.

قابل ذکر است که سایت مجله موسیقی ایرانیان به نشانی musicmagazine.ir که در اواخر سال ۱۳۸۸ توانست بر اساس آمارسایت معتبر الکسا پر بازدید ترین سایت موسیقی ایران شود از این به بعد با لینک سایت خبری – تحلیلی موسیقی ایرانیان به نشانی www.musiceiranian.ir قابل مشاهده می شود که کاربران می توانند با این آدرس وارد سایت شوید

نسخه جدید نشریه ی اینترنتی آی تی ذن افتتاح شد

نسخه جدید نشریه ی اینترنتی آی تی ذن افتتاح شد

وبنا – نسخه جدید سایت نشریه ی اینترنتی IT-Zine! افتتاح شد. سایت نشریه اینترنتی IT-Zine! ، دوره ۴ ماه فعالیت آزمایشی خود را به پایان رسانیده و با راه اندازی نسخه جدید ، فعالیت خود را با امکاناتی جدید و مطالبی پربارتر دنبال می کند.

نشریه اینترنتی IT-Zine! ،فعالیت خود را از آبان ماه سال ۱۳۸۸ و در زمینه تولید و نشر مقالات و مطالب در زمینه فناوری اطلاعات ، با نگارش جوانان و دانشجویان ایرانی آغاز کرد.تیم نویسندگان این سایت به سرپرستی صادق جبلی و همراهی محمد مقدس ، از دانشجویان و علاقه مندان به فناوری اطلاعات (IT) و حوزه های مرتبط به آن تشکیل شده است. 

برای مشاهده سایت به آدرس www.it-zine.com مراجعه کنید.

پیکو فایل راه اندازی شد

پیکو فایل راه اندازی شد

وبنا – سایت پیکوفایل با هدف رفع نیاز وبلاگنویسان ایرانی به فضای اینترنتی اختصاصی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر و فایلهای مورد علاقه شان راه اندازی شد.

به گفته مدیر سایت بلاگ اسکای از این پس وبلاگنویسان برای به نمایش درآوردن تصاویر دلخواهشان در وبلاگ شخصی خود و یا به اشتراک گذاشتن دیگر فایلهای مورد علاقه شان از قبیل آهنگ، کلیپ، مقالات و … با دیگر دوستان اینترنتی خود می توانند از سایت www.picofile.com استفاده نمایند. 

نسخه نخست ماهنامه الکترونیکی کافه نادری منتشر شد

نسخه نخست ماهنامه الکترونیکی کافه نادری منتشر شد

وبنا – اولین نسخه مجله فرهنگی اجتماعی کافه نادری قبل از فرا رسیدن عید نوروز منتشر شد. این ماهنامه با رویکردی اجتماعی در حیطه فرهنگ، ادب و هنر سعی در ارائه مطالب خود به صورت الکترونیکی دارد.

نسخه نخست این ماهنامه شامل مقاله، داستان کوتاه، متن سخنرانی، تحقیق و آموزه های پزشکی است. همچنین در این شماره منتخب تصاویر نوروزی گروه کافه نادری به چاپ رسیده است. برای مشاهده نشریه می توانید به آدرس www.cafenaderi.com مراجعه فرمایید.