ماه: دی ۱۳۸۸

فرندفا میکروبلاگی جدید برای ایرانی ها

فرندفا میکروبلاگی جدید برای ایرانی ها

وبنا – فرندفا شبکه فارسی زبان اینترنتی یک سایت میکرو بلاگ یا وبلاگ های کوچک است که کاربران در آن قادر به ارسال یک مطلب با طول بیشتر از ۱۶۰ حرف به همراه یک عکس فیلم فایل و ویدئو می باشند.

مدیر سایت به وبنا گفت “فرندفا به همت تیم برنامه نویسی شرکت مقدم نت طی مدت ۱۰۷ روز کار مداوم و بی وقفه طراحی شده و به طور متوسط هر ۶۰ روز یک مرتبه از نظر نرم افزاری به روز میشود. در نگاه اول شاید امکانات این سایت بسیار ابتدایی و ساده به نظر آیید اما کار کردن با چنین سایت هایی خالی از لطف نیست.” برای مشاهده سایت به آدرس www.friendfa.com مراجعه کنید.

سایت دانش فضایی برای علاقه مندان به فضا

سایت دانش فضایی برای علاقه مندان به فضا

وبنا – دانش فضایی یک وب سایت غیر انتفاعی است که به منظور ترویج دانش و فناوری فضایی بین علاقه مندان فارسی زبان به همت چند تن از پیشروان ترویج دانش فضایی و نجوم کشور راه اندازی شده و به روز می شود. آخرین اخبار و مقالات علمی دنیا در زمینه فضا، کاربردهای آن و اکتشافات علمی در فضا را می توانید در دانش فضایی مطالعه فرمایید. نویسندگان دانش فضایی از بین بهترین متخصصان فضایی و نجومی کشور انتخاب می شوند و به همین جهت با مطالعه این وب سایت اطمینان خواهید داشت که منبع صحیحی برای کسب دانش در دسترس دارید.

برای مشاهده سایت به آدرس www.spacescience.ir مراجعه کنید.

میدونک اولین سوپرمارکت اینترنت ایران آغاز به کار کرد

میدونک اولین سوپرمارکت اینترنت ایران آغاز به کار کرد

وبنا – فروشگاه اینترنتی میدونک به عنوان اولین سوپرمارکت کاملا آنلاین آغاز به کار کرد. علاقه مندان به خرید های اینترنتی از این پس می توانند تمام لوازم مصرفی خود را بصورت آنلاین از این سایت خریداری کنند. تحویل محصولات خریداری شده به صورت رایگان از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب از ویژگی های این سایت می باشد.

مدیر فروشگاه اینترنتی میدونک به وبنا گفت سفارش های بالای ۵ هزار تومان تا قبل از ساعت ۱۰ و سفارش های بالای ۱۰ هزار تومان تا ساعت ۱۲ شب بصورت رایگان ارسال می شود.

رستوران میدونک و میوه فروشی میدونک نیز از دیگر بخش های جنبی این فروشگاه اینترنتی است.

برای مشاهده این سایت به آدرس www.meydoonak.com مراجعه کنید.

سایت مجله دانشکده دندانپزشکی راه اندازی شد

سایت مجله دانشکده دندانپزشکی راه اندازی شد

وبنا – سایت مجله دانشکده دندانپزشکی وابسته به دانشگاه شهید بهشتی راه اندازی شد. به گفته مدیر سایت هدف از راه‌اندازی این پایگاه جدید تسریع اطلاع‌رسانی عملکرد نشریه، گسترش خدمات‌رسانی به پژوهشگران رشته‌های مرتبط و ایجاد امکان برقراری ارتباط بین محققین این رشته بوده است. این سایت با استفاده از سامانه یکپارچه علمی یکتاوب طراحی شده است.

برای مشاهده سایت به آدرس jds.sbmu.ac.ir مراجعه کنید. 

مدیر ایران مارکت سنتر در گفتگوی اختصاصی با وبنا

مدیر ایران مارکت سنتر در گفتگوی اختصاصی با وبنا

وبنا – فروش اینترنتی و تجارت الکترونیکی نه تنها در ایران، بلکه در تمام کشور ها از موضوعات مورد علاقه کاربران است. کسب درآمد در اینترنت و فروش محصولات به وسیله اینترنت نیز مدت زمان طولانی است که در ایران جایگاه خود را بدست آورده و افراد و شرکت های گوناگونی در این زمینه فعالیت می کنند. نام ایران مارکت سنتر نیز برای بسیاری از کاربران اینترنت در ایران شناخته شده است. هم آنها که در اینترنت به دنبال فروش محصولات خود هستند، و آن دسته که به خرید در اینترنت علاقه دارند. در ادامه متن مصاحبه شایان امیری را با مدیر سایت ایران مارکت سنتر مطالعه کنید.


لطفا در ابتدا خودتون رو معرفی کنید و از تجربیات خودتون در وب قبل از ایران مارکت سنتر بگید؟

اینجانب پیمان رمضانی کارشناس کامپیوتر و کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه تهران , ا ز سال ۱۳۸۰ بطور تخصصی در زمینه اینترنت و تجارت الکترونیک مشغول به کار بوده ام. با اکثر سیستمهای فروش و سیستم های تبلیغاتی در اینترنت کار کرده ام و بسیاری از آنها را مدیریت نموده ام.

 

سیستم ایران مارکت سنتر چه طور شکل گرفت؟

در سال ۱۳۸۶ با همکاری و مشارکت مستقیم دو شرکت نگین ابتکار توس و کلبه کتاب و بعد از عقد قرارداد با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران , ایران مارکت سنتر متولد شد. و با توجه به تجربه طولانی پرسنل و کارشناسان و مدیران دو شرکت فوق در زمینه های فنی , بازرگانی و بازاریابی , تجارت الکترونیک و مسایل پستی , فعالیت گسترده ایران مارکت سنتر آغاز شد و در ماههای بعد بصورت تصاعدی رشد پیدا کرد. عمده فعالیت ایران مارکت سنتر , ارائه سرویس خرید و فروش اینترنتی با همکاری شرکت پست و ارائه خدمات فنی و تبلیغاتی به فروشگاه های اینترنتی و مشاوره برای افزایش فروش می باشد.

 

 

سیستم ایران مارکت سنتر به طور کامل شرح دهید و نحوه کار آن را بیان نمایید .

ا یران مارکت سنتر ” سیستمی است که به دارندگان فروشگاه های اینترنتی خدمات “پست خرید اینترنتی ” را ارائه می کند .

ایران مارکت سنتر فروشگاه نیست، ولی حدود سه هزار فروشگاه اینترنتی به آن متصل هستند و از خدمات آن بهره می گیرند .

در این سیستم ابتدا خریدار وارد سایت فروشگاه اینترنتی می شود و محصولات مورد نظر را در سبد خرید خود قرار می دهد و پس از وارد نمودن اطلاعات شخصی و آدرس ، خرید اینترنتی خود را نهایی می کن د. سپس اطلاعات سفارش در کنترل پ نل مخصوص فروشگاه اینترنتی به اطلاع فروشنده می رسد. فروشنده، سفارش رسیده را آماده به ارسال کرده و پس از آن مامور پست به فروشگاه مراجعه و سفارش اینترنتی را دریافت می کند و در کوتاه ترین زمان ممکن آنرا به دست خریدار در هر کجای ایران که باشد می رساند و در هنگام تحویل کالا مبلغ آن را از خریدار دریافت می نماید. بلافاصله پس از توزیع مرسوله، محاسبات مالی در رابطه با آن انجام و ماهانه حداقل در چهار نوبت (روزهای شنبه هر هفته) با فروشگاه های اینترنتی تسویه حساب می شود. در صورتی که به هر دلیل مرسوله در سیستم پستی مفقود ویا دچار آسیب دیدگی شود ،بر اساس قوانین شرکت پست خسارت وارده به فروشندگان در سریع ترین زمان ممکن پیگیری و پرداخت می گردد. کلیه مراحل عملیاتی سیستم از طریق اینترنت به اطلاع خریدار، فروشنده، واحد پستی و مدیریت سیستم می رسد .

 

استقبال از آن چه طور بوده است؟

از همان روزهای اول و حتی قبل از شروع بکار رسمی ایران مارکت سنتر , تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی قرارداد همکاری با ایران مارکت سنتر منعقد نمودند .

 

بعد از یک الی ۲ ماه چقدر فروشگاه به این سیستم پیوستند؟

با توجه به حضور عالی فروشگاه های معتبر و اتصال آنان به ایران مارکت سنتر ، بعد از ۲ ماه حدود ۳ ۰۰ فروشگاه فعال به این سیستم پیوستند.

 

هدف ایران مارکت سنتر در بخش تجارت الکترونیک در ایران به چه میزان موثر است؟

با توجه به عدم وجود کارتهای اعتباری مانند ویزا و مستر کارت در ایران , سرویس خرید پستی توانسته خلا موجود در این زمینه را بخوبی پوشش دهد و از آنجایی که مهمترین وظیفه و فعالیت ایران مارکت سنتر , ارائه سرویس خرید پستی است.

 

آیا از پایه در این سیستم سود د هی داشت ه ا ید؟یا به مراتب سودمند شدید؟

گر چه استقبال از ایران مارکت سنتر از همان ماه های اول بسیار زیاد بود ولی به علت سرمایه گذاری زیادی که در این کار کرده بودیم , سود دهی سیستم عملا از سال سوم آغاز شد.

 

برآورد اولیه‌تان در مورد کسب درآمد چطور بود؟ بعد از یک سال به هدف مورد نظرتان رسید ه ا ید؟

ما انتظار کسب درآمد در سال های اول ر ا نداشتیم ولی عملکرد سیستم بهتر از پیش بینی های ما در سال اول بود.

 

چه طور با توجه به حجم وسیع گردش  مالی , مبالغ فروشگاه ها را به صورت هفتگی پرداخت می کنید ؟

در ابتدا کار ما بسیار ساده تر بود ب طوری که در ماه ۱ بار واریز به حساب فروشندگان انجام می شد.

حال با توجه به وجود ۳۰۰۰ فروشگاه متصل به سیستم و عقد قرارداد با بانک ملی ،درماه ۴بار یعنی هفت ه ای یکبار و اریز مبالغ فروشگاه ها انجام می شود . مدیریت این گردش مالی توسط نرم افزار پیشرفته ای که طراحی و تولید شده انجام می شود . در اینجا لازم است که از بانک ملی ایران تشکر ویژه ایی داشته باشیم که این امکان را برای ما بوجود آورده است تا بتوانیم هر هفته مبالغ را واریز نماییم.

 

سوالی که مد نظر بیشتر خوانندگان است در مورد سیستم کسب درآمد و همکاری در فروش ایران مارکت سنتر است!در این زمینه بیشتر توضیح بدید!

از همان ابتدا ، تصمیم به ایجاد سیستم کسب درآمد از طریق اینترنت گرفته شد تا از طریق افزودن امکان ات قانونی در سیستم , فروش فروش گاه ها را بیشتر کنیم و در نتیجه فروشندگان بیشتری به این سیستم بپیوندند . این در حالی است که در سیستم کسب درآمد ایران مارکت سنتر این امکان را به تبلیغ کنندگان میدهیم که تنها با داشتن یک وبلاگ پر بازدید یا یک وب سایت پربازدید بتوانند به راحتی بدون هیچ دردسری کسب درآمد کنند و با بازاریابی و تبلیغ و فروش کالاهای فروشگاه ها پورسانت دریافت نمایند. در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار بازاریاب در این سیستم فعالیت دارند .

 

آیا بر فعالیت فروشگاه های غیرمجاز نیز رسیدگی می کنید ؟یا پست رسیدگی می کند؟

بله.فروشگاه های انگشت شماری هستند که محصولات غیر مجاز ارائه می کنند . در این حال طبق بخش نامه پست جمهوری اسلامی از سال ۸۸،این گونه کالاها به دقت توسط مامور پست بررسی شده و بعد از تایید ارسال میشود. همچنین سایت فروشگاه ها بصورت دائمی توسط شرکت پست مانیتور می شود. کنترل فروشگاه ها توسط ما هم انجام می شود و در صورت مشاهده موارد غیر مجاز , مطابق قرارداد منعقد شده با فروشگاه , فروشنده متخلف از سیستم حذف می شود.

 

برنامه های آینده ایران مارکت سنتر در زمینه سیستم خرید و فروش اینترنتی ایران چیست؟

ما طرح ها و برنامه های زیادی را در دست اجرا داریم که اجازه دهید بعد از کامل شدن , آنها را معرفی نمایم.

 

نظر شما در خصوص قانون تجارت الکترونیکی در ایران چیست؟ کامل است یا نیاز به اصلاح دارد؟

مسلما چنین قوانینی با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی باید هر ساله مورد بازنگری قرار گیرد چون در غیر اینصورت دچار خلاء قانون در مورد سوء استفاده از برخی از امکانات تکنولوژی های جدید خواهیم شد.

 

در خصوص قانون جرائم رایانه ای چطور؟ به نظر شما ایا این قوانین برای ایران مناسب است؟

همان طور که میدانیم اینترنت یک جامعه است. در هر جامعه ای نیز با افزایش جمعیت آن،شاهد تخلفات و جرائمی هستیم ولی باید توجه داشت که در اینترنت مرزهای جغرافیایی از بین رفته و باید قانونی متناسب با جامعه جهانی و با الگو برداری از قوانین سایر کشورها تهیه و تنظیم شود . بطور مثال ممکن است انجام عملی از نظر قوانین ایران جرم باشد ولی مجرم در کشور دیگری که آن عمل مجاز است حضور داشته باشد بنابراین امکان اعمال قانون بر روی آن مجرم وجود ندارد و به این ترتیب موارد زیادی جرم در فضای اینترنت وجود خواهد داشت بدون اینکه امکان برخورد توسط ما وجود داشته باشد و این باعث از بین رفتن اعتبار این قانون در ایران خواهد شد.

 

سوال آخر،  وضعیت تجارت الکترونیک و سیستم های خرید و فروش اینترنتی ایران را در سال هایآینده چگونه پیش بینی می کنید ؟

اینده ای بسیار خوب را پیش بینی می کنم . اگر شما این نکته توجه داشته باشید که در کشورهای پیشرفته , تجارت الکترونیک از تجارت سنتی پیشی گرفته و اگر بدانید که درصد تجارت الکترونیک در ایران نسبت به تجارت سنتی کمتر از یک درصد است , آنگاه متوجه خواهید شد که ما باید در سالهای پیش رو , برای جبران این اختلاف , تلاش زیادی بکنیم.

ایران پی اچ پی به جمع حامیان مالی جشنواره پیوست

ایران پی اچ پی به جمع حامیان مالی جشنواره پیوست

وبنا – سایت ایران پی اچ پی به جمع حامیان مالی سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران پیوست. ایران پی اچ پی با شعار تحولی سازمانی برای برنامه نویسان پی اچ پی فعالیت می کند و شامل سه بخش، آموزش، تالار گفتگو و وی کی می باشد.

برای مشاهده این سایت می توانید به آدرس www.iranphp.org مراجعه کنید.

دیگر علاقه مندان و مدیران سایت ها برای حمایت از جشنواره وب سایت های ایران می توانند با دفتر پایگاه خبری وب سایت های ایران و یا دبیرخانه جشنواره تماس حاصل فرمایند.

نگاه‌کردن به سایت‌های بیگانه خلاف مصلحت و ارتباط با آنها شرعا غیرجایز است

نگاه‌کردن به سایت‌های بیگانه خلاف مصلحت و ارتباط با آنها شرعا غیرجایز است

وبنا – حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: نگاه ‌کردن به سایت‌ها و رسانه‌های بیگانه به‌مصلحت مردم نیست و برقراری ارتباط با آنها هم شرعا جایز نیست. حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در پاسخ به سوالات شرعی برنامه زمزم احکام رادیو معارف درباره حکم نگاه‌کردن به رسانه‌های بیگانه و برقراری ارتباط با آنها گفت: نگاه‌کردن به سایت‌ها و رسانه‌های بیگانه به‌مصلحت مردم نیست و برقراری ارتباط با آنها هم شرعا جایز نیست. به گزارش روابط عمومی رادیو معارف متن این دو استفتا و پاسخ حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی بدین شرح است:

سوال ۱- درباره یک موضوع مثلا سیاسی و یا اجتماعی می توان به ماهوراه ها و سایتهای خبری که بیگانگان دارند نگاه کرد و اطلاعات آنها رابدست آورد؟

جواب: سایتهای خبری بیگانگان آنهایی که خیلی بخواهند درست عمل کنند گزینشی عمل می کنند یعنی هر چه به ضرر باشد می گویند و هرجه منفعت باشد نمی گویند و غالبا هم تحریف می کنند و گاهی اصلا جعل و دروغ درآن هست نگاه کردن به آنها باعث انحراف فکر می شود و سبب می شود انسان وسوسه شود. مصلحت مردم نیست نگاه کردن به آنها بله افرادی هستند در سازماهای اطلاعاتی، انتظامی و وکلای مجلس و امثال اینها می خواهند قضاوت آنها راببینند و بر اساس آنها بتوانند تدبیر امور مملکت کنند برای آنها اشکالی ندارد برای توده مردم مسلما اشکال دارد.

سوال ۲- ما اگر بخواهیم با رسانه های بیگانه ارتباط بر قرار بکنیم با توجه به اوضاع کشور به آنها اطلاعت بدهیم، از طریق پیام ایمیل سایت یا ماهواره اطلاعات جاری کشور را بدهیم حکم شرعی آن چیست؟

جواب: مسلما با توجه به اینکه سایت‌های بیگانه کارشان شیطنت و ایجاد نفاق در بین مردم و متزلزل ساختن پایه های نظام جمهوری اسلامی و حتی متزلزل ساختن استقلال مملکت وآرامش مردم است بنابراین تماس گرفتن باآنها از این قبیل کمک به ظلم و ستم به هموطنان و شرعآ و قطعا جایز نیست.

پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره‌ی تئاتر فجر

پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره‌ی تئاتر فجر

وبنا – با سپری شدن یک روز از آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره‌ی تئاتر فجر، مسوول این بخش گفت: به دنبال وجود پاره‌ای از مشکلات در بالا آمدن سایت گیشه، این سایت از امروز با دو نشانی “Gishetheater.ir” و “Gishetheater.com” در دسترس متقاضیان خواهد بود.

قاسم مرادی درباره وجود برخی از مشکلات در بالاآمدن این سایت به خبرنگار تئاتر ایسنا، گفت: در برخی موارد سایت گیشه با پسوند ir مشکلاتی داشت و از امروز این سایت با دو نشانی یادشده آماده سرویس‌دهی است ضمن این‌که ما یک سرور داخلی هم گرفته‌ایم تا مشکلات کم‌تری به وجود بیاید.

مرادی دیگر مشکلات متقاضیان پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره را در بخش پرداخت و امور بانکی دانست و توضیح داد: در برخی موارد متقاضیان ما در بخش امور بانکی و پرداخت به مشکل برخورده‌اند.

رونمایی از نسخه جدید وب سایت بانک تجارت

رونمایی از نسخه جدید وب سایت بانک تجارت

وبنا – نسخه جدید پایگاه اطلاع رسانی الکترونیک بانک تجارت با طراحی و امکانات جدید آماده ارائه خدمات بانکداری اینترنتی و آخرین اطلاعات بانکی به مشتریان این بانک و هموطنان شد .

به گزارش روابط عمومی بانک تجارت نسخه جدید پایگاه اینترنتی این بانک به منظور سهولت دسترسی به صفحات و اطلاعات با استفاده از آخرین تکنیک های برنامه نویسی صفحات وب سایت جدید بانک تجارت به گونه ای طراحی شده که کاربران بتوانند به سادگی ازخدمات بانکداری اینترنتی استفاده کرده و به اطلاعات بانکی مورد نیاز از جمله سامانه ساتنا، انواع سپرده ها و تسهیلات ، خدمات شعب ۲۴ ساعته و سامانه محاسبه نرخ سود سپرده ها دسترسی یابند.

همچنین درنسخه جدید، سرعت بازشدن صفحات به میزان قابل ملاحظه افزایش یافته و اطلاعات زیربخش های مختلف سایت نیز تکمیل و کاملاً به روز شده است .

در ادامه این خبرآمده است: از دیگر امکانات سایت اینترنتی بانک تجارت که در نسخه جدید بهبود یافته می توان به اطلاع رسانی به روز و کامل درباره نرخ انواع ارزهای معتبر بین المللی و مسکوکات طلا اشاره کرد . همچنین سامانه خبرخوان لحظه ای (RSS) این سایت نیز کاملتر و ساده تر از گذشته در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت .

گفتنی است وب سایت بانک تجارت به نشانی www.tejaratbank.ir تنها پایگاه اطلاع رسانی نظام بانکی کشور است که اطلاعات بانکی را به پنج زبان زنده دنیا (فارسی، عربی، انگلیسی، آلمانی، فرانسه) به کاربران ارائه می کند . همچنین علاقه مندان می توانند ا انتخاب گزینه انتشارات بانک از مطالب ماهنامه داخلی این بانک استفاده کرده و به نسخه الکترونیک گزیده مطبوعات روزانه بانک تجارت نیز دسترسی پیدا کنند .

در عکسبازی با عکس ها بازی کنید

در عکسبازی با عکس ها بازی کنید

وبنا – سایت عکسبازی یک سایت مرجع نیست، یک سایت اطلاع‏رسانی هم نیست، بلکه مکانی‏ست برای دور هم جمع شدن و عکاسی‏کردن پیرامون موضوعات مختلف. در عکسبازی، هیچ بایدی وجود ندارد. چه آماتور باشید، چه حرفه‏‌ای و با هر وسیله‌ای که عکاسی می‏کنید، شما می‏توانید در این سایت بازی کنید، حتی بازی پیشنهاد بدهید و … آنچه که در نهایت به وجود می‏آید، عکس‏های متعددی است که با نگرش‏های مختلف حول موضوعات واحد به وجود آمده‏اند. 

برای مشاهده سایت به آدرس www.aksbazi.com مراجعه کنید.

به نقل از سایت عکاسی دات کام

خرید و فروش عکس در استوک فوتو

خرید و فروش عکس در استوک فوتو

وبنا – وب سایت استوک فوتو دات آی آر اولین وب سایت در زمینه خرید و فروش عکس و گرافیک به زبان فارسی می باشد. به گفته مدیر سایت هدف از راه اندازی این مجموعه ایجاد محیطی هنری و در عین حال تجاری برای هنرمندان تجسمی می باشد. برای مشاهده سایت به آدرس www.stockphoto.ir مراجعه کنید.

معرفی بهترین شرکت طراحی وب ایران در جشنواره وبنا

معرفی بهترین شرکت طراحی وب ایران در جشنواره وبنا

وبنا – بهترین شرکت طراحی وب ایران از نگاه پایگاه خبری وب سایت های ایران معرفی می شود. در سومین جشنواره وب سایت های ایران چند بخش ویژه طراحی شده است که انتخاب بهترین شرکت طراحی وب، یکی از بخش های ویژه این جشنواره است.

بهترین شرکت طراحی وب ایران پس از بررسی کامل کارهای انجام شده توسط تمام شرکت های طراحی وب معرفی خواهد شد. شایان ذکر است در این بخش فقط ثبت نام آنلاین کافی نیست و شرکت ها طراحی وب سایت می بایست رزومه کاملی از کارهای انجام شده در سال ۱۳۸۸ را جداگانه برای دبیرخانه ارسال کنند.

مدیران شرکت های طراحی وب می توانند برای اطلاعات بیشتر با دبیرخانه تماس حاصل نمایند.

گرین‌بلاگ رفع فیلتر شد

گرین‌بلاگ رفع فیلتر شد

وبنا – سایت گرین‌بلاگ رفع فیلتر شد. مدیر گرین بلاگ به وبنا گفت “برای برداشتن فیلتر گرین‌بلاگ اعتراضم رو به همراه کلیه مشخصات دارنده سایت به دفتر کار گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی مستقر در دادستانی ارسال کردم و گویا اونها دستور به رفع فیلتر دادند.”

برای مشاهده تازه ترین مطالب وبلاگستان در خصوص محیط زیست به آدرس www.greenblog.ir مراجعه کنید.

گرین بلاگ فیلتر شد

گرین بلاگ فیلتر شد

وبنا – سایت وبلاگی “گرین بلاگ” به دلایل نامعلومی فیلتر شد. به گزارش «وبلاگ نیوز» این سایت وبلاگی که به جمع آوری لینک وبلاگ های حامی محیط زیست می پرداخت و در هیچ کدام از پست های لینک شده، مواضع سیاسی و حزبی اتخاذ نمی کرد، به دلایل نامعلومی مسدود شد.

گفته می شود به احتمال زیاد نام این سایت به خاطر وجود نام رنگ سبز حساسیت زا بوده و احتمالا پس از رفع سوء تفاهم ایجاد شده، فیلترینگ این سایت برطرف شود. اخبار تکمیلی از همین طریق منتشر خواهد شد. 

ثبت نام قطعی ۵۵۰ سایت در ۱۵ روز اول ثبت نام جشنواره

ثبت نام قطعی ۵۵۰ سایت در ۱۵ روز اول ثبت نام جشنواره

وبنا – پس از یک دوره ثبت نام آزمایشی در سومین جشنواره وب سایت های ایران، مرحله ثبت نام سایت ها برای شرکت در جشنواره از اول دیماه سال جاری بصورت رسمی آغاز شد و تا امروز ۵۵۰ سایت و وبلاگ برای سومین جشنواره ثبت نام خود را تایید کرده اند.

ثبت نام سایت ها در سومین جشنواره وب سایت های ایران بصورت آنلاین بوده و تا پایان بهمن ماه ۱۳۸۸ ادامه خواهد داشت. زمان ثبت نام قابل تمدید نیست و فقط سایت هایی که ثبت نام کرده باشند و اطلاعات خود را تایید کرده باشند می توانند وارد بخش داوری جشنواره شوند.

برای ثبت نام به آدرس http://webawards.webna.ir و برای اطلاعات بیشتر در خصوص جشنواره به آدرس www.webaward.ir مراجعه کنید.