ماه: دی ۱۳۸۸

وب سایت دامین پارکینگ افتتاح شد

وب سایت دامین پارکینگ افتتاح شد

وبنا – دامین پارکینگ پایگاهی است که دارندگان و صاحب امتیازان دامنه های ایرانی و جهانی می توانند دامنه های تحت تملک خود را در دو بخش فروشگاه و تبلیغات کلیکی قرار دهند.

دامنه هایی که در بخش فروش قرار داده شوند برای فروش و حراجی برای عموم نمایش داده می شوند و دامنه هایی که در بخش تبلیغات قرار گیرند، از محل تبلیغات و لینک های نمایش داده شده به مالک دامنه پورسانت پرداخت می شود.

برای مشاهده سایت به آدرس www.domainparking.ir مراجعه کنید.

نسخه جدید سایت روستای آقچری راه اندازی شد

نسخه جدید سایت روستای آقچری راه اندازی شد

وبنا – نسخه جدید سایت روستای آقچری راه اندازی شد. این سایت که در تیرماه ۸۷ تاسیس شده، به منظور تسریع در عمل به‌روزسازی و درج مطالب جدید، گزارش‌های تصویری و آلبوم عکس با نصب سیستم مدیریت محتوا، همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد.

جهت مشاهده سایت به آدرس www.aqchari.ir مراجعه نمایید.

پرداخت هفتگی در ایران مارکت سنتر

پرداخت هفتگی در ایران مارکت سنتر

وبنا – واریزی های فروشگاه های متصل به ایران مارکت سنتر از ماهی ۲ بار به ماهی ۴ بار افزایش یافت. به گفته یکی از مسئولین این سایت، ایران مارکت سنتر در روز های شنبه هر هفته، فایل حاوی شماره حساب ها و مبالغ فروشگاه ها را به بانک ملی ارسال و بانک ملی در ساعت ۱۱ شب , کار انتقال وجه به حساب فروشگاه ها را انجام می دهد.

همچنین مدیر فروش پنل های پستی ایران مارکت سنتر در گفتگو با وبنا اعلام کرد با توجه به افزایش شدید ترافیک سیستم , اقدام به ۲ برابر کردن سرور های اختصاصی نموده ایم تا فرآیند ثبت سفارش و خرید پستی با کیفیت و سرعت مناسب انجام شود.

برای مشاهده سایت به آدرس www.iranmc.org مراجعه کنید.

جایزه های این دوره ی کلاب فوتبال من به تیم ها داده شد

جایزه های این دوره ی کلاب فوتبال من به تیم ها داده شد

وبنا – جایزه های این دوره ی کلاب فوتبال من به تیم های زیر تعلق گرفت:
جایزه ی ۳۰ هزار تومانی لیگ های بالای دسته ی ۷ به رئال ۲ به مربیگری آرمان۲ تعلق گرفت.
جایزه ی ۲۰ هزار تومانی بهترین های لیگ های دسته ۷ به پایین به تیم های زیر تعلق گرفت (هر مربی ۲۰ هزار تومان):
سپیدار۱۹۸۹ به مربیگری میشل پاچوف
گلسار اف سی به مربیگری سر پویان
استقلال۱۳۶۶ به مربیگری ژنرال ممد
پرسپولیس ناب به مربیگری ایمان
برای اطلاعات بیشتر به آدرس myfc.ir/match/prize مراجعه کنید.

پشتیبانی سرویس بلاگر در تمپلیت جنریتو

پشتیبانی سرویس بلاگر در تمپلیت جنریتو

وبنا – سرویس بلاگر گوگل به تمپلیت جنریتور اضافه شد. کاربران این سایت از این پس می توانند خروجی قالبهایی که می سازند را به بلاگر تبدیل کنند. به گفته محمد توکلی مدیر سایت به زودی امکان ساخت قالب برای مووبل تایپ و وردپرس هم رونمایی می شود.

تمپلیت جنریتور یک قالب ساز آنلاین است که شما می توانید برای وبلاگ خود بصورت آنلاین قالب طراحی کنید. برای مشاهده سایت به آدرس www.templategenerator.net مراجعه کنید

کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ و پاره ای از ابهامات

کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ و پاره ای از ابهامات

وبنا – مصطفی لامعی – کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ در دادستانی کل کشور تشکیل شده است. رضا جعفری سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه‌یی است. طبق قانون جرایم اینترنتی این کمیته مسئول تصمیم گیری در مورد فیلتر شدن سایتها است و تصمیم گیری با اکثریت نسبی حاضران معتبر خواهد بود. از وظایف دیگر این کمیته رسیدگی به شکایات راجع به مصادیق پالایش (فیلتر) شده است. در مورد فیلترینگ بحثهای زیادی در اینترنت صورت گرفته است. بنده اطلاع ندارم تا به حال تصمیم گیری در مورد فیلترینگ توسط چه کسی یا کمیته ای صورت می گرفته ولی می دانم کسی نسبت به فیلتر شدن سایت پاسخگو نبوده است. اما فیلتر کردن ۲ جنبه اساسی دارد یکی مربوط به فیلتر کردن یک سایت یا وبلاگ است که محتویی غیر قانونی منتشر کرده (البته بنده نمی دانم آیا برای تشخیص محتویی که باید فیلتر شود قانونی وجود دارد یا خیر) و دیگری مربوط به فیلتر شدن یک ابزار است. منظور من از ابزار، سایتهایی است که به شما امکان انتشار محتوی می دهد مانند بلاگفا، توییتر، فیس بوک، یوتیوب، کلوب، وردپرس و هزاران سرویس دیگر. در جریانات اخیر همه این سایتها حتی ایرانیها هم قربانی فیلترینگ شدند، این در حالی است که بلاگفا یا هر سرویس دهنده دیگر این امکان را ندارد که هر محتویی را که از طریق سرویس آنها منتشر می شود را بازرسی کند و ببیند که آیا آنها با قوانینی که نمی دانیم موجود است یا نه مطابق هستند یا خیر. 

در همه دنیا مرسوم است که سر ویس دهنده ها معمولا مکانیزمی را ایجاد می کنند تا کاربران در صورت برخورد با محتوی نامناسب آنرا به مسئولین سرویس دهنده خبر دهند و از این به بعد مسئولین سرویس دهنده هستند که محتوی را بررسی کرده و در صورت نیاز اقدام به حذف آن می کنند. هر سرویس دهنده هم بر اساس قوانین مشخصی مصادیق محتوی نامناسب را از قبل به همه کاربران اطلاع داده است.

این در حالی است که در جریانات اخیر شاهده فیلتر شدن بی قانون بسیاری از سرویس دهنده ها بودیم و مسئولین هم برای توجیه این فیلترینگ هویت مالکان اصلی این سایتها را زیر سوال بردند و بنده خودم شاهد بودم در نمایشگاه رسانه های دیجیتال پوسترهایی تهیه شده بود که شامل بخشهای خاصی از زندگینامه مارک زاکربرگ مالک فیس بوک بود. در این پوسترها به بخشهای خاصی از زندگینامه اشاره شده بود با این هدف که در نهایت خواننده به این نتیجه برسد که مارک از قبل فیس بوک را برای ضربه زدن به نظام ایجاد کرده است. در مورد توییتر و بقیه رسانه های دیجیتال هم چنین مطلبی ذکر شده بود. اما همین مارک زاکربرگ علی رغم فشارهای یهودیان (مخصوصا آرینگتون مالک تک کرانچ)حاضر نشد گروه های ضد هالوکاست را از فیس بوک حذف کند و این در حالی است که خودش یهودی است.

متهم کردن سرویس دهنده هایی با این حجم کاربر از بلاگفای ایرانی گرفته تا فیس بوک آمریکایی به این شکل اصلا منطقی نیست. سرویس دهنده های ایرانی تکلیفشان مشخص است و از آنجا که خودشان هم مراقب انتشار نیافتن محتوی مشکل دار هستند کمیته باید در مورد منتشر شدن محتوی مشکل دار به آنها اخطار بدهد و آنها هم قطعا اقدام به حذف آن محتوی خواهند کرد. بدین ترتیب لازم نیست کل سرویس تا حذف محتوی مورد نظر فیلتر شود. در مورد سایتهای خارجی نمی توان این کار را کرد اما به نظر من می توان از آنها استفاده کرد. به شدت معتقدم اگر کسی فکر می کند محتوی منتشر شده در توییتر یا فیس بوک خلاف واقع است می تواند در این رسانه ها فعالیت کرده و نظر خود را منتشر کند تا همه دنیا به قضاوت بنشینند. فیلتر کردن سرویس دهنده های بین المللی راه درستی برای مقابله نیست.

نظر شما چیست؟ آیا سایت یا وبلاگ شما هم اشتباهی فیلتر شده است؟

تشکیل کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ

تشکیل کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ

بر اساس ماده ۲۲ قانون جرائم رایانه‌یی، کارگروه تعیین مصادیق در دادستانی کل کشور تشکیل و جلسات آن به‌صورت مداوم پیگیری می‌شود.

رضا جعفری – سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه‌یی – با بیان این مطلب اظهار کرد: نمایندگانی از وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش، ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، دادگستری، علوم، تحقیقات و فن‌آوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و اطلاعات از جمله اعضای این کارگروه محسوب می‌شوند.

وی افزود: از دیگر اعضای این کارگروه می‌توان به نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیما، نیروی انتظامی، کمیسیون صنایع مجلس و کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اشاره کرد.

او خاطر نشان کرد: ریاست این کارگروه برعهده دادستان کل کشور بوده و بررسی تخلفات حوزه سایبری و اینترنت و همچنین رسیدگی به شکایات دارندگان سایت‌های اینترنتی مبنی بر فیلتر اشتباهی سایت‌ها، از جمله فعالیت‌های این کارگروه محسوب می‌شود.

رضا جعفری با بیان این مطلب که فعالیت‌ها در فضای سایبری به سه دسته تقسیم می‌شود، گفت: متولی رسیدگی به فعالیت‌های ضد اخلاقی، ضد فرهنگی، ضد دین و ضد نظام که از سوی برخی سایت‌ها صورت می‌گیرد و هدایت آن به صورت سازمان یافته از خارج کشور انجام می‌شود، برعهده مرکز رسیدگی به جرائم رایانه‌یی سپاه است.

وی ادامه داد: اولین برخوردها نیز در این راستا در ابتدای سال جاری انجام شد و حدود ۱۰۰ سایت غیراخلاقی مسدود و ۶۰ نفر نیز در رابطه با آن‌ها دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند که پروندهای آن‌ها مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه‌یی، تصریح کرد: گروه دیگری از سایت‌ها سایت‌هایی هستند که پیش از این و به دلیل نبود قانون مشخص، نظارت بر فعالیت‌ها کمتر صورت می‌گرفت و آن‌ها نیز به انتشار مطالب غیرواقع اقدام می‌کردند.

وی تأکید کرد: پس از ابلاغ قانون جرائم رایانه‌یی در تیرماه سال جاری، برای رسیدگی به این نوع از جرائم متولی مشخصی تعیین و دادستانی کل کشور مأمور تشکیل کارگروه تعیین مصادیق شد.

رضا جعفری اظهار کرد: پیش از این و به دلیل وجود خلاءهای قانونی، بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، یک کمیته تعیین مصادیق با دستورالعمل خاص و تعیین مراجع خاص رسیدگی تشکیل شده بود.

وی افزود: اما با توجه به قانون جرائم رایانه، محوریت تشکیل کارگروه تعیین مصادیق برعهده دادستانی کل کشور قرار داده شده است؛ بر اساس قانون، وزارت ارتباطات و فن‌اوری اطلاعات، مجری سیاست‌های ابلاغی از سوی این کارگروه محسوب می‌شود.

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه‌یی گفت: سایت‌هایی که دارای شاکی خصوصی هستند و بر اساس آن پرونده ای در مراجع قضایی دارند، گروه دیگری از سایت‌ها محسوب می‌شوند که به آن‌ها رسیدگی می‌شود.

به نقل از مدیا نیوز

مقام قضایی: سایت‌های همسریابی بدنبال بی‌بندوباری هستند، با آنها برخورد می‌کنیم

مقام قضایی: سایت‌های همسریابی بدنبال بی‌بندوباری هستند، با آنها برخورد می‌کنیم

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای از برخورد شدید با دفاتر و سایتهای همسریابی خبر داد.

مهر نوشت: رضا جعفری با بیان این که شناسایی و برخورد با عوامل اصلی سایتهای همسریابی در دستور کار دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای قرار دارد، بر نظارت و کنترل فعالیت دفاتر و سایتهای همسریابی توسط وزارت فرهنگ و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد و گفت: در ارتباط با برخورد با سایتهای همسریابی که به عقیده بنده به دنبال بی بند و باری هستند کارهای مطالعاتی انجام شده است.

این اظهارات در حالی از سوی جعفری مطرح می شود که فعالیت سایتهای همسر یابی روز به روز در حال افزایش است و تاکنون هیچگونه اقدام جدی با عوامل این سایتها صورت نگرفته است.

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای اضافه کرد: اعتقاد دارم پیامدهای ازدواج از طریق اینترنت و سایت ها و دفاتر همسریابی کمتر از دوستیهای خیابانی نیست و شاید به مراتب شدیدتر نیز باشد و اگر بنا باشد هر فردی سایتی راه اندازی کند و بدون چارچوب قانونی مبادرت به فعالیت در زمینه مسائل فرهنگی و حساسی همچون ازدواج کند به طور حتم هرج و مرج و بی نظمی را در جامعه به دنبال خواهد داشت. به اعتقاد این مقام ارشد در قوه قضائیه زندگی ۹۰ درصد کسانی که از طریق این گونه ارتباطات مبادرت به انتخاب همسر می کنند به سرانجام نمی رسد و در نهایت به طلاق منجر می شود.

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای همچنین به قانون جرائم رایانه ای اشاره کرد و گفت: در ماده ۲۱، ۲۲،۲۳ این قانون آمده است نهادها، گروهها و سازمانهایی با نظارت قوه قضائیه و با مسئولیت دادستانی کل کشور با تشکیل کارگروهی عناوین مجرمانه ای که در این فضا ممکن است ارائه شود را تعریف کنند و تصمیم این کمیته نیز لازم الاجرا خواهد بود و به مراجع ذیربط اعلام خواهد شد. از آن به بعد شرکتهایی که خدمات اینترنتی ارائه می دهند مکلف هستند این موارد را سرلوحه کار خود قرار دهند.

جعفری در ادامه این گفتگو از دستگیری ۶۰ نفر از عوامل اصلی سایتهای ضد اخلاقی و فرهنگی خبر داد و گفت: در میان این افراد تعدادی از مدیران این سایت ها نیز مشاهده می شوند.

نسخه موبایل پی بلاگ راه اندازی شد

نسخه موبایل پی بلاگ راه اندازی شد

وبنا – سرویس دهنده وبلاگ پی بلاگ نسخه موبایلی سایت خود را ارائه کرد. ثبت نام و ایجاد وبلاگ از طریق تلفن، ورود به کنترل پانل مدیریت وبلاگ وبروز کردن وبلاگ و امکان مناسب سازی وبلاگ برای تلفن همراه از امکان ویژه طراحی شده برای نسخه موبایلی پی بلاگ می باشد.

برای مشاهده سایت به آدرس m.pey.ir مراجعه کنید.

نگارش بتای سیستم مدیریت وبلاگ تارلاگ راه اندازی شد

نگارش بتای سیستم مدیریت وبلاگ تارلاگ راه اندازی شد

وبنا – این سرویس وبلاگ که دارای امکاناتی بسیار پیشرفته در نسخه ابتدایی خود می باشد، بطور آزمایشی راه اندازی شده است و کاربران می توانند هم اکنون وبلاگ های خود را در این سرویس ایجاد کنند. تارلاگ برخلاف بیشتر سرویسهای وبلاگ نوظهور که برپایه سیستم های دیگر (مانند ورد پرس) می باشند، کاملا بومی و ایرانی می باشد و برنامه توسعه بسیار بزرگی برای آن تدوین شده است.

برای مشاهده سایت به آدرس www.tarlog.com مراجعه کنید.

بیش از دویست سایت در جشنواره ثبت نام کردند

بیش از دویست سایت در جشنواره ثبت نام کردند

وبنا – ثبت نام سایت ها برای شرکت در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران از یکشنبه هفته جاری آغاز شده است. تنها در فاصله سه روز از آغاز ثبت نام بیش از ۲۰۰ سایت و وبلاگ برای شرکت در جشنواره ثبت نام کرده اند.

در میان سایت های ثبت نام شده برای جشنواره، اسامی برخی از سرویس دهندگان وبلاگ، سایت های اجتماعی، سایت های خبری، نشریات آنلاین و برخی از وبلاگ های شناخته شده به چشم می خورد. 

مدیران سایت ها و یا وبلاگ نویسان برای شرکت در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران می توانند به آدرس webawards.webna.ir مراجعه کنند.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از جشنواره نیز می توانید به آدرس www.webaward.ir مراجعه کنید.

هاید دات آی آر به فروش می رسد

هاید دات آی آر به فروش می رسد

وبنا – سایت هاید دات ای آر به فروش می رسد. هاید دات آی آر سایت شناسایی کاربرانی است که بصورت مخفی در پیام رسان یاهو، آنلاین می شوند. این سایت این امکان را به کاربران خود می دهد تا با وارد کردن شناسه کاربری دوستان و آشنایان خود بتوانند وضعیت آنها را در یاهو مشاهده کنند.

علاقه مندان برای خرید این سایت می توانند درخواست خود را به آدرس fz_nn at yahoo dot com ارسال کنند.

برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.hide.ir مراجعه کنید.

جوملا فارسی ۱.۵.۱۵ توسط تیم مامبولرن منتشر شد

جوملا فارسی ۱.۵.۱۵ توسط تیم مامبولرن منتشر شد

وبنا – جوملا فارسی ۱.۵.۱۵ توسط تیم مامبولرن منتشر شد. فرهاد نوری به وبنا گفت “تیم مامبولرن پس از ۴۰ روز که پشتیبانی از جوملا فارسی را شروع کرده است، اقدام به انتشار نسخه ۱.۵.۱۵ جوملا فارسی کرده.”

طبق خبر انتشار یافته در سایت تیم ، این نسخه کاملا با زبان فارسی سازگار بوده و تفاوت های زیادی با نسخ فارسی منتشر شده تا بحال دارد که با توجه به سوابق تیم مامبولرن این نکته دور از ذهن نیست. تیم مامبولرن یکی از قوی ترین و پایدارترین تیم های فارسی است که بیش از چهار سال با قدرت از مامبو فارسی پشتیبانی کرده و توانایی و قابلیت های این تیم برای کاربران سیستم های مدیریت محتوای فارسی کاملا آشکار است و مطمئناً نسخه منتشر شده جوملا فارسی توسط این تیم، تفاوت های محسوسی نسبت به سایر نسخه های منتشر شده را دارا است.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.cmstemplate.ir مراجعه کنید.