ماه: مهر ۱۳۸۸

راه اندازی سرویس وبلاگدهی کردی بلاگ

راه اندازی سرویس وبلاگدهی کردی بلاگ

وبنا – کردی بلاگ در جهت توسعه ادبیات و فرهنگ کردی و ایجاد بستری مناسب نشر دیدگاه های علمی ، فرهنگی و هنری کردها راه اندازی گردید .


از امکانات کردی بلاگ می توان به موارد زیر اشاره نمود. اختصاص یک آدرس اینترنتی، ارسال و انتشار آسان مطالب در وبلاگ، درج آسان تصاویر، پیوندها و تغییر در رنگ یا اندازه نوشته ها، معرفی سایتهای مورد علاقه و مدیریت فهرست پیوندها، امکان درج نامحدود پیوندهای روزانه، امکان انتخاب و استفاده از قالبهای متنوع برای وبلاگ، امکان طراحی اختصاصی قالب و یا تغییر در قالب و طرح وبلاگ، امکان درج تصویر نویسنده یا لوگو وبلاگ، امکان درج توضیحاتی درباره معرفی نویسنده و وبلاگ و امکان موضوع بندی مطالب و دسترسی به آرشیو موضوعی.

برای مشاهده سایت به آدرس www.kordiblog.com مراجعه کنید.

شش امکان جدید به سرویس بلاگ اسکای اضافه شد

شش امکان جدید به سرویس بلاگ اسکای اضافه شد

وبنا – ۶ امکان جدید شامل نمایش لیست کامل عناوین یادداشت‌های وبلاگ، نمایش آرشیو لینکهای روزانه، دسته بندی مطالب وبلاگ بر اساس نویسندگان، صفحه بندی مطالب در صفحه اصلی وبلاگ، امکان نمایش تصویر نویسنده مطلب و تقویت خروجی (آر اس اس) وبلاگ‌ها به سرویس بلاگ اسکای اضافه شد.


برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش اخبار سایت بلاگ اسکای به آدرس http://news.blogsky.com مراجعه نمایید.

هم زمان با زلزله ۴ ریشتری در تهران سایت های مرتبط از دسترس خارج شدند

هم زمان با زلزله ۴ ریشتری در تهران سایت های مرتبط از دسترس خارج شدند

وبنا – هم زمان با زلزله ۴ ریشتری در تهران سایت های مرتبط از دسترس خارج شدند. سایت مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران پس از گذشت ۳۰ دقیقه از وقوع زلزله ۴ ریشتری در تهران همچنان پیغام Could not connect می دهد.


این سایت در آدرس http://irsc.ut.ac.ir قرار دارد و می بایست اطلاعات و آمار مربوط به زلزله های ایران را بصورت زنده منتشر کند.

فراخوان چهارمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت

فراخوان چهارمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت

وبنا – پایگاه عکس خبری دوربین‌نت چهارمین دوره جشنواره عکس خبری دوربین‌.نت و انتخاب برترین عکاسان سال ایران را برگزار می‌کند. تقدیر و تشکر از فعالیت اعضای دوربین.نت در سال گذشته، نمایش عکسهای برتر سال دوربین.‌نت، انتخاب عکسهای برتر خبری سال و اهدای جوایز توسط اعضای دوربین‌نت، گزاری کارگاه‌های تخصصی عکاسی و عکس خبری و انتخاب برترین عکاسان سال ۸۷ ایران به انتخاب عکاسان رسانه‌ها از اهداف این جشنواره اعلام شده است.


در ادامه معرفی بخش های این جشنواره بصورت کامل منتشر شده است.


بخش مسابقه عکس خبری سال (ویژه اعضا)
۱-  تاریخ ثبت عکس ها باید از اول فروردین ۸۷ تا پایان اسفند ۸۷ باشد.
۲- هر عکاس می تواند حداکثر ۱۰ تک عکس خبری و دو گزارش تصویری خبری ارسال کند.
۳- فقط عکاس‌های عضو دوربین.نت می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

بخش جنبی عکس با موضوع انتخابات ریاست جمهوری (ویژه اعضا)
۱- تاریخ ثبت عکس ها باید از اول فروردین ۸۸ تا ۲۲ خرداد ۸۸ باشد.
۲- هر عکاس می تواند حداکثر ۱۰ تک عکس خبری ارسال کند.
۳- فقط عکاس‌های عضو دوربین.نت می‌توانند در این بخش شرکت کنند.


بخش جنبی عکس با موضوع رسانه (ویژه عموم)
۱- محدودیتی در تاریخ ثبت عکس وجود ندارد.
۲- عکس‌ها باید حول محور رسانه شامل کتاب، روزنامه، مجله، رادیو، تلویزیون، سینما، اینترنت، ماهواره، تلفن همراه، بازی و گیم و رسانه‌های سنتی مانند ارتباطات چهره به چهره، منبر، سخنرانی و …  


+ بخش جنبی عکس با موضوع سفر (ویژه اعضا)
۱- عکس‌ها باید در سفرهای عکاسی دوربین.نت ثبت شده باشد.
۲- محدودیتی در تاریخ ثبت عکس وجود ندارد.
۳- هر عکاس می تواند حداکثر ۱۰ تک عکس ارسال کند.


+ بخش عکاسی خبری با تلفن همراه (ویژه عموم)
۱- عکس‌ها باید با تلفن همراه ثبت شده باشد.
۲- محدودیتی در تاریخ ثبت عکس وجود ندارد.
۳- هر عکاس می تواند حداکثر ۱۰ تک عکس ارسال کند.
۴- نام برند، مدل گوشی تلفن همراه نیز همراه با شناسنامه عکس و عکاس فرستاده شود.

+ بخش بهترین عکس فتوبلاگ‌ها (ویژه عموم)
۱- برای شرکت در این بخش باید آدرس اصلی عکس منتشر شده در فتوبلاگ به ایمیل دوربین.نت فرستاده شود.
۲-  تاریخ انتشار عکس باید تا ۳۰ شهریور ۸۸ باشد.
۳- تمامی عکس‌ها باید توسط صاحب فتوبلاگ عکاسی شده باشد.
۴- هر عکاس می‌تواند با ۵ عکس در جشنواره شرکت کند.
۵- در این بخش فقط تک عکس در فتوبلاگ پذیرفته می‌شود و مجموعه عکس در یک پست وبلاگ پذیرفته نخواهد شد.
۶- عکس‌ها باید خبری و یا مطبوعاتی باشد.


+ بخش بهترین فتوبلاگ‌ و وبلاگ عکاسی (ویژه عموم)
۱- برای بخش مسابقه این بخش فتوبلاگ و وبلاگ‌های به روز شده از تاریخ اول فروردین ۱۳۸۸ تا ۳۱ شهریور ۱۳۸۸ پذیرفته خواهد شد.
۲- برای شرکت در این بخش باید آدرس کامل پست‌های به روز شده ایمیل شود.
۳- فتوبلاگ‌ها و وبلاگ‌هایی که در این ۶ ماه حداقل ۳۰ پست عکس، گزارش تصویری، شرح و عکس، مطالب آموزشی عکاسی و …  به روز کرده باشند در جشنواره شرکت داده می‌شوند.

+  بخش مسابقه فیلم و انیمیشن (ویژه عموم)
۱- تمامی فیلم‌های خبری
۲- فیلم‌هایی با موضوع حول و محور عکاس و عکاسی
۳- فیلم‌هایی مستند، داستانی و سینمایی عکس
۴- فیلم‌هایی از مکان‌های دیدنی ایران و جهان
۵- فیلم‌هایی که توسط یک عکاس تهیه شده باشد.
۶- فیلم‌های آموزش عکاسی
۷- فیلم‌های اتفاقات برتر عکاسی دنیا
۸- فیلم‌های گفتگو با عکاسان
۹- فیلم‌های کوتاه از زندگی عکاسان بزرگ ایران و جهان


+ بخش مسابقه کاریکاتور با موضوع عکاس (ویژه عموم)
۱- کاریکاتورهای ارسالی باید با موضوع عکس و عکاس باشد.
۲- هر هنرمند می‌تواند ۵ اثر با این موضوع ارسال کنند.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.festival.doorbin.net مراجعه کنید.

جنگ خان ها اولین بازی آنلاین سایت کلوب

جنگ خان ها اولین بازی آنلاین سایت کلوب

وبنا – سایت کلوب، بزرگترین شبکه اجتماعی فارسی در ایران امروز سرویس جدیدی به نام بازی آنلاین در سایت خود را اندازی کرد. جنگ خان ها اولین بازی آنلاین سایت کلوب است که موضوعی استراتژیک دارد.


برای توضیح این سرویس در سایت نوشته شده “با یکی از ۹ قوم بی مانند، تاریخ را دوباره بساز. استراتژی های مرکب با ۱۶ نبرد و یگان های محاصره، ساختمان ها، مهارت ها و خیلی عناصر دیگر بازی، در طول زمانی که شما با هزاران بازیکن دیگر در سرتاسر دنیا رقابت می کنید شما را سرگرم خواهند کرد، و یا شاید هم شما را سخت مشغول کنند .”

برای مشاهده این بخش و ورود به بازی می بایست وارد سایت شوید. برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.cloob.com/game/index مراجعه کنید.

نشریه اینترنت تا اطلاع ثانوی منتشر نمی‌شود

نشریه اینترنت تا اطلاع ثانوی منتشر نمی‌شود

وبنا – ماهنامه اینترنت، اولین و تنها مجله تخصصی اینترنت در کشور تا اطلاع ثانوی منتشر نمی‌شود. این مجله از سال ۸۲ تاکنون به صورت مستمر و بدون وقفه منتشر و در سرتاسر کشور توزیع می‌شد. نشریه اینترنت در ابتدا به صورت ماهنامه منتشر می‌شد و از سال ۱۳۸۳ تا تیر ۱۳۸۸ مجله اینترنت به صورت دوماهنامه و بدون وقفه منتشر شد.

نشریه اینترنت با تلاش‌های فراوان موفق به اخذ مجوز ماهنامه گشت و از تیر ۸۸ زمان انتشار آن از دوماهنامه به ماهنامه تغیر یافت، تا اینکه تنها با چاپ ۲ شماره دیگر (یعنی مرداد و شهریور ۸۸) امید را به خوانندگان برگرداند که تنها نشریه تخصصی اینترنت در کشور به صورت ماهنامه و با تیراژ ۱۵,۰۰۰ نسخه منتشر می‌گردد.


در حالی که همه منتظر انتشار شماره ۴۱ – مهر ۸۸ ماهنامه اینترنت بودند، نشریه اعلام نمود که این مجله به دلیل پاره‌ای از مشکلات و وضعیت فعلی اینترنت در کشور بهتر است دیگر منتشر نشود. این نشریه به صاحب امتیازی آقای “حسین سلطانی” و سردبیری خانم “محدثه اورند” از خرداد ۸۲ تا شهریور ۸۸ در ۶۴ صفحه گلاسه تمام رنگی با قیمت پائین منتشر می شد.


برای مشاهده سایت مجله اینترنت به آدرس www.netmag.ir مراجعه کنید.


احمد محمد علیزاده

جامعه مجازی متخصصین علوم ارتباطات ایران فعالیت خود را آغاز کرد

جامعه مجازی متخصصین علوم ارتباطات ایران فعالیت خود را آغاز کرد

وبنا – شبکه و جامعه مجازی متخصصین علوم ارتباطات ایران به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرد. به گفته ابراهیم نصیری مدیر نخستین جامعه مجازی حوزه تخصصی علوم ارتباطات، این سایت خدماتی از قبیل ایجاد و مدیریت پروفایل با قابلیت هایی مانند اتصال به تویتر، مدیریت پیامها، مدیریت دوستان، آپلود عکس و ساخت گالری، تعریف رویدادها، اشتراک لینک و بلاگ شخصی را به صورت رایگان ارائه می کند.


برای عضویت و مشاهده سایت به ادرس www.cenet.ir مراجعه کنید.

افزوده شدن دو قابلیت جدید به سایت بانگ

افزوده شدن دو قابلیت جدید به سایت بانگ

وبنا – دو قابلیت جدید به سایت بانگ اضافه شد. جهت سهولت ارسال مطالب جدید به سایت بانگ، دو قابلیت جدید برای مدیران سایت ها و کاربران سایت بانگ اضافه گردید. از این پس مدیران سایت ها می توانند کد مخصوص دکمه ارسال مطلب به سایت بانگ را دریافت و به قالب سایت خود و در پایان مطالب اضافه کنند.


همچنین کاربران سایت بانگ نیز می توانند کد دکمه مخصوص ارسال مطلب را به تولبار مرورگر خود اضافه نمایند. با این کار آنها با وبگردی و مشاهده مطالب جالب می توانند آن مطلب را به آسانی در سایت بانگ ثبت نمایند.


برای مشاهده این سایت به آدرس www.baang.ir مراجعه کنید.

طراحی مجدد استایلز و ارائه قالب جدید

طراحی مجدد استایلز و ارائه قالب جدید

وبنا – بعد از راه اندازی اولیه و در واقع آزمایشی سایت استایلز، تیم استایلز بعد از دریافت فیدبک از طراحی وب سایت اقدام به طراحی مجدد سایت استایلز نمود. این تغییرات در طراحی استایلز بهبود قسمت بالایی وب سایت و منو اصلی، اضافه شدن بخش تبلیغات و تغییرات در بخش رنگ های وب سایت و تصویری شدن رنگ ها می باشد.


به گفته نیما عربی، بخش جدید برندگان نیز به وب سایت اضافه گردیده است که طی هفته ی آینده برترین های هر ماه را نیز از این پس معرفی مینماید و سایر بخش ها وب سایت نیز تکمیل خواهد شد. همچنین امکان نشانه گذاری که اخیرا به اضافه شده است و کاربر ها براحتی میتوانند به استایلز سایت ارسال کنند.


برای مشاهده سایت به آدرس www.styles.ir مراجعه کنید.

اتهام افساد فی‌الارض برای پنج متهم اصلی پرونده سایت‌های مستهجن

اتهام افساد فی‌الارض برای پنج متهم اصلی پرونده سایت‌های مستهجن

معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای ویژه‌ی رسیدگی به جرایم رایانه‌ای و فناوری ارتباطات از صدور کیفرخواست برای پنج متهم اصلی پرونده‌های سایت‌های مستهجن به اتهام افساد فی‌الارض خبر داد. رضا جعفری تصریح کرد: عمده‌ی کار مربوط به پرونده‌ی سایت‌های مستهجن تمام شده و کار تحقیقاتی و کارشناسی در مورد متهمان ردیف‌های اول این پرونده‌ها یعنی مدیران سایت‌ها به پایان رسیده است. وی افزود: برای پنج نفر از متهمان این پرونده‌ها که نقش اصلی را در اداره‌ی سایت‌های مستهجن ایفا می‌کردند کیفرخواست صادر شده و پرونده‌ی آنها با توجه به صلاحیتی که قانون نحوه‌ی مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز می‌کنند تعیین کرده است به دادگاه انقلاب ارسال می‌شود.


سرپرست دادسرای ویژه‌ی رسیدگی به جرایم رایانه‌ای و فناوری ارتباطات، اظهار کرد: مسوولان امر نیز تاکنون نسبت به این مسائل بی‌توجه بوده‌اند. ایجاد دیوار حائل در مرزهای شرقی کشور برای جلوگیری از مواد مخدر که تخریب‌کننده‌ی جسم هموطنان است قطعا کار خوبی است اما باید ببینیم که در خصوص مسائل سایبر و فضای مجازی که جرایم آن گاهی روح، اخلاق، اعتقادات و هویت جامعه را هدف می‌گیرند به چه میزان هزینه کرده‌ایم و راه‌های پیشگیرانه را برگزیده‌ایم.

راه اندازی وب سایت تخصص پروژه های دانشجویی

راه اندازی وب سایت تخصص پروژه های دانشجویی

وبنا – وب سایت تخصص پروژه های دانشجویی ایران با هدف کمک کردن در حل پروژه های دانشگاهی و ایجاد مرجع تخصصی راه اندازی شد. مشاوره رایگان از سرویس های این سایت می باشد. برای مشاهده سایت به آدرس www.Poroge.com مراجعه کنید.

وب سایت جامع طوطی ها

وب سایت جامع طوطی ها

وبنا – وب سایت جامع طوطی ها با هدف ارتقای سطح آگاهی علاقه مندان به دنیای پرندگان و طوطی ها راه اندازی شد. این وب سایت متعلق به شرکت پرشیادام بینالملل است و کلیه مطالب و مقالات خود را تحت نظر دامپزشکان متخصص ارائه می دهد.


برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.parrot.ir مراجعه کنید.

مدیرمسئول خبرگزاری انتخاب رسما تعطیلی خبرگزاری انتخاب را اعلام کرد

مدیرمسئول خبرگزاری انتخاب رسما تعطیلی خبرگزاری انتخاب را اعلام کرد

وبنا – به نقل از بازتاب – مصطفی فقیهی مدیرمسئول خبرگزاری انتخاب رسماً، “تعطیلی خبرگزاری انتخاب” را اعلام کرد. وی با اشاره به فیلترینگ یازده باره ی انتخاب گفت: یازده بار از نو آغاز کردیم و هر بار با انگیزه ای مضاعف، به رسالت خبرسانی خود ادامه دادیم، اما ظاهراً آقایان مسئول، حتی مایل نیستند بگویند دلیل فیلتزینگ انتخاب چیست؟


وی افزود: در کشوری که ادعای “عدل علی (ع)” مطرح می شود چگونه می شود رسانه ی پرمخاطب و با پیشینه ای چون “انتخاب”، یازده بار فیلتر شود و کک هیچ مسئولی گزیده نشود؟


او ادامه داد: هر بار که فیلتر شدیم، فوراً دامین تازه ای خریداری کردیم و به رسالت اطلاع رسانی سرعت بخشیدیم و جالب آنکه “انتخاب”، یازده بار تمام به اوج رسید و تعداد مخطابانش به جایی رسید که در رنکینگ الکسا، در میان صد سایت برتر خودنمایی می کرد اما ظاهراً آنگه که “انتخاب” به میان صد سایت برتر ورود می کرد، تاب و تحمل آقایان پشت نقاب، به سر می رسید به طوریکه با اراده ی آهنین خود، دستور پرتاب از اوج ، تنها با یک کلیک صادر می شد!


مصطفی فقیهی تصریح کرد: “انتخاب”از اواسط سال ۸۳ و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری دور نهم، آغاز به کار کرد و ظاهراً مخالفت تام و تمامش با جریان متحجر دینی به رهبری یک موسسه پژوهشی، در دوره ریاست جمهوری اخیر ، نتیجه ای جز فیلترینگ نداشته است. متاسفانه در دوره ی اخیر، بسیاری که در دهه های نخست، حتی فرصت نشست و برخاست با انقلابیون و شخص حضرت امام (ره) را نداشته اند، بر مسند قدرت نشسته اند.


مدیرمسئول خبرگزاری انتخاب گفت: ۵ سال ، با وجود صدها فراز و نشیب و زمین خوردن های پی در پی، ایستادیم و ادامه دادیم، یازده بار فیلتر شدیم و دم برنیاوردیم و حتی شکایت مان نیز ره به جایی نبرد، صدها بار با مرکز فیلتزینگ مخابرات و کمیته تعیین مصادیق و دهها مرکز مرتبط، گفت و گو و مکاتبه کردیم، اما دریغ از یک پاسخ کوتاه به این پرسش ساده که “دلیل فیلتزینگ ما چیست؟”


از سوی دیگر، فیلتزینگ “انتخاب” همواره با کم لطفی اهالی رسانه رو به رو بود، گویی حذف رقیب، خبری خوش برای فضای رسانه ای کشور است، اما خدا نکند که رسانه ی فیلتر شده در این میان وابسته به فلان جناح چپ و راست باشد، آنگاه بود که فریادها و سروصداها به قول یکی از مسئولین رنگ “بنفش” به خود می گرفت و تا رفع توقیف و رفع فیلتر، فریادها تبدیل به سکوت نمی شد


مصطفی فقیهی اضافه کرد: اخیراً با ورود شخصیت های دلسوزی چون “دکتر علی مطهری” به کمیته تعیین مصادیق، امیدوار به رفع فیلتزینگ “انتخاب” بودیم، اما زهی خیال باطل…


وی افزود: برای دوزادهمین بار، دوازدهمین دامین “انتخاب” با عنوان tikonline.org را روز گذشته خریداری کردیم، اما واقعیت این است که نه انگیزه ای مانده نه رمقی و نه هیچ….

مدیر مسئول و سردبیر خبرگزاری انتخاب در پایان، ضمن اعلام ارادت خالصانه به مخاطبان گرانقدر خویش گفت که رویه ی “انتخاب” و مسئولینش، چه امروز ، چه دیروز و چه فرداها، همان بود که دیروز بدان تاکید شد: حرکت در راه واقعی امام (ره) و رهبری و آرمان های به حاشیه رانده شده ی انقلاب.


“انتخاب” با توجه به شرایط پیش آمده در تحدید اطلاع رسانی اش تعطیلی خود تا اطلاع ثانوی را اعلام می کند و در صورت رفع فیلترینگ، بار دیگر پای به عرصه اطلاع رسانی می گذارد.