ماه: خرداد ۱۳۸۸

نسخه سوم گلانس با قابلیت اسلایس و خروجی آر اس اس

نسخه سوم گلانس با قابلیت اسلایس و خروجی آر اس اس

وبنا – سایت گلانس آر اس اس در نسخه سوم خود قابلیت slice را اضافه کرده است. این سایت ابزار رایگانی به تمام وبلاگ نویسان برای مجهز کردن وبلاگ خود به webslice میدهد.

webslice قابلیت جدیدی است که به اینترنت اکسپلورر ۸ اضافه شده و میتوان سایتهایی که چنین قابلیتی را دارند بصورت زنده با IE8 دنبال کرد. برای دریافت این قابلیت بعد از ثبت RSS در این سایت کافی است وبمسترها به ID سایت خود مراجعه کنند و از کدهای موجود در پائین صفحه در وبلاگ خود استفاده کنند.


همینطور در نسخه سوم به سایتهایی که خروجی RSS ندارند خروجی میدهد که بصورت آزمایشی برای وب مسترها فعال است. برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ سایت مراجعه کنید.


برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.glancerss.com مراجعه کنید.

میهن بلاگ فیلتر شد

میهن بلاگ فیلتر شد

وبنا – خبرکوتاه – سایت سرویس دهنده وبلاگ میهن بلاگ، از دیروز مسدود شده است. هم زمان با فیلتر شده است.

کمک مالی به گرین بلاگ

کمک مالی به گرین بلاگ

وبنا – در آستانه سومین سال فعالیت گرین‌بلاگ این سایت در وبلاگ رسمی خود از کاربران سایت درخواست کمک مالی کرد. در این اطلاعیه آمده است “زمان تمدید هزینه‌های سایت فرا رسیده و از سویی دیگر پهنای باند سایت به دلیل افزایش مراجعات، چند روز مانده به پایان هرماه تمام می‌شود و نیاز به خریداری پهنای باند بیشتر ضروری است. برای تامین هزینه‌ها از تمام دوستان سبزاندیش خواهش می‌کنم اگر می‌توانند مرا در تامین هزینه‌های گرین‌بلاگ یاری کنند.”


هزینه سرو سایت گرین بلاگ ماهانه معادل ۳۰۰ هزار تومان می‌باشد که توسط مدیریت این سایت تامین می شود. برای کمک به گرین بلاگ به آدرس  www.greenblog.ir/support مراجعه کنید.

بیانیه نظام صنفی در پی اختلالات اینترنتی

بیانیه نظام صنفی در پی اختلالات اینترنتی

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان متولی بخش خصوصی فناوری اطلاعات، از خسارات هنگفت ناشی از عدم امکان بهره‌برداری و هدررفتن ساعت‌‌ها وقت کاربران و خسارت وارده به فعالین صنفی اظهار نگرانی می‌کند.
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور درخصوص اختلالات گسترده اینترنتی کشور اطلاعیه صادرکرد.
به گزارش ایلنا، پیرو اختلالات گسترده اینترنتی کشور، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور مراتب اعتراض بخش خصوصی را به روند کیفی جاری به شرح زیر اعلام ‌می‌دارد:
از حوالی ساعت ۲۲ مورخ ۲۳/۳/۸۸ پهنای باند اینترنتی کشور با اختلالاتی بسیار سنگین و گسترده شامل حداقل ۴۵درصد ریزش بسته‌ها(Packet Loss ) مواجه شده و در عمل استفاده از این بستر ارتباطی برای میلیون‌ها کاربر غیر ممکن است.
این روند از حدود ساعت ۲ بامداد روز گذشته بهبود نسبی یافت، اما مجددا از ساعت ۷:۳۰ صبح با شدت روبه وخامت گذاشته است به نحوی که با دراختیار داشتن کمتر از ۲۰ درصد پهنای باند اینترتی، امکان ارائه خدمات به کاربران داخل کشور، میسر نبوده و بهره برداری از شبکه اینترنت دراکثر مناطق کشور برای کاربران غیرممکن شده است.
براساس این گزارش، با توجه به اینکه ۱۴۰۰ شرکت اینترنتی متولی ارائه خدمات اینترنتی به بیش از ۲۵ میلیون نفر کاربر فعال اینترنتی در کشور هستند سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان متولی بخش خصوصی فناوری اطلاعات، از خسارات هنگفت ناشی از عدم امکان بهره برداری و هدر رفتن ساعتها وقت کاربران و خسارت وارده به فعالین صنفی اظهار نگرانی می‌کند.
همچنین در شرایط حاضر، امکان برقراری مکالمات بین‌المللی از طریق سرویس تلفن اینترنتی نیز میسر نیست و بیش از ۲۰۰ شرکت تلفن اینترنتی نیز در بحران خدمات رسانی و خطر انسداد کسب و کار و خود قرار گرفته‌اند.

آغاز جشنواره رییس جمهور ما وبلاگی ها

آغاز جشنواره رییس جمهور ما وبلاگی ها

وبنا – جشنواره ها و مسابقات- جشنواره وبلاگی “رییس جمهور ما وبلاگی ها” به همت پایگاه خبری وبلاگ نیوز از ۹ خرداد ماه ۸۸ کار خود را آغاز کرد.


به گزارش «وبلاگ نیوز» در این جشنواره که در ادامه همایش “رییس جمهور ما وبلاگی ها” برگزار می شود، وبلاگ نویسان علاقمند تا ۲۲ خرداد ماه فرصت دارند تا در وبلاگ خود در یک پست اختصاصی، ۵ نقطه قوت و ۵ نقطه ضعف از هر ۴ کاندیدای انتخابات دهم ریاست جمهوری اسلامی ایران را ذکر کنند.


شرکت کنندگان در این مسابقه باید برای ارائه آثار خود به صفحه ویژه این جشنواره رفته و فرم مربوطه را برای ارسال پیوند دائم پست مربوطه خود پر کنند. در ذکر نقاط قوت و ضعف کاندیداهای دهمین دوره، هر گونه تخریب یا توهین کاندیداها حذف از روند جشنواره را به دنبال خواهد داشت. بر این اساس به نفر اول برگزیده این جشنواره یک دستگاه iPod، به نفر دوم یک دستگاه MP3 Player و به نفر سوم یک دستگاه Flash Memory اهدا خواهد شد.


برای کسب اطلاعات بیش تر و شرکت در این جشنواره به آدرس www.weblognews.ir/?page_id=2916 مراجعه کنید.

جوابیه سایت گل آقا به سایت جهان نیوز

جوابیه سایت گل آقا به سایت جهان نیوز

وبنا – سایت گل آقا در پاسخ به مطلب “پروژه گل آقای ۲ توسط هاشمی کلید می خورد” مطلبی را منتشر کرده است که در ادامه بصورت کامل منتشر شده است.


“اگر تا دیروزعلم پزشکی ثابت کرده بود که برخی امراض واگیر دار است و مثلا آدم سرما خورده هنگام عطسه کردن جلوی دهانش را نگیرد، اطرافیانش هم سرما می خورند، چند روزی است یک کشف سیاسی- اخلاقی هم به کشفیات اخیر مان اضافه شده و آن هم اینکه: اگر سیاستمدارها شروع به دروغگویی کنند برخی افراد مستعد، با سرعتی باور نکردنی به این بلای خانمانسوز دچار می شوند. نمونه اش هم برخی روزنامه نگاران مجازی که گمان می کنند حال که در فضای مجازی می نویسند پس نوشته هایشان نیازی به پشوانه های حقیقی ندارد و روزنامه نگار هم مثل تعریف برخی ها از سیاست، بیش و پیش از تخصص و عشق به رو نیاز دارد!
مطلب طنز کوتاه: بنویسید خاتمی، بخوانند ناطق نوری  که در انتخابات خرداد ۱۳۷۶ و در حالیکه هنوز پیامک و اینترنت  در جامعه رشد نکرده بود آن چنان جنجالی و موثر بود که برخی یکی از عوامل مهم پیروزی خاتمی را همین طنز کوتاه می دانستند. اما در همان زمان هم کیومرث صابری (گل آقا) به صراحت اعلام کرد چنین مطلبی در هیچ کدام از شماره های هفته نامه گل آقا چاپ نشده و حتی برای کسی که بتواند چنین مطلبی را پیدا کند جایزه هم تععین کرد. اما متاسفانه عمر گل آقای مان کفاف نداد که ببیند در این روزها جهان نیوزیها نه تنها این مطلب که حتی کاریکاتور مرتبط  با آن را هم در گل آقا کشف کردند!
البته درست است که گل آقا دیگر در میان ما نیست اما شاغلام و سایر اصحاب آبدارخانه بی صبرانه منتظرند نویسنده این مقاله با مجله گل آقایی که چنین مطلب و کاریکاتوری در آن چاپ شده بیاید و با گرفتن جایزه ای که آن زنده یاد تعیین کرده ما را از عواقب وجدانی نگهداری چنین جایزه با صاحبی برهاند. البته این احتمال وجود دارد که نویسنده مقاله، گل آقا را آن قدر مردمی می داند که نسبت دادن یک شایعه مردمی به آنرا عین منطق روزنامه نگاری می داند… راستی حالا که گل آقا در ماههای اخیر تعطیل شده  و در روزهای انتخابات منتشر نمی شود معلوم نیست برخی عزیزان قرار است سیل طنزهای مردمی (اعم از منثور و منظوم!) که این روزها دهان به دهان و گوشی به گوشی می چرخد را به کجا نسبت دهند!”


برای مشاهده سایت گل آقا به آدرس www.golagha.ir مراجعه کنید.

از سلیقه کاربران دیگر در قالب وبلاگتان استفاده کنید

از سلیقه کاربران دیگر در قالب وبلاگتان استفاده کنید

وبنا – “از سلیقه کاربران دیگر در قالب وبلاگتان استفاده کنید” یک سرویس جدید از میهن بلاگ است که به کاربران اجازه می دهد از قالب های طراحی شده دیگر کاربران نیز استفاده کنند. در متن خبر میهن بلاگ آمده است “برای اغلب وبلاگ‌نویس‌ها، قالب وبلاگ‌ها حتی شاید بیشتر از محتوای آن‌ها مهم باشد. شاید درستش هم همین باشد چون مخاطب وبلاگ‌ها هم اول قالب و ریخت وبلاگ به چشم‌شان می‌آید. اگر قالب یک وبلاگ به دل ننشیند، بعید است محتوایش بتواند کسی را جذب کند.”


در ادامه آمده “خیلی از کاربران میهن‌بلاگ از قالب‌های پیش‌فرض استفاده می‌کنند و خیلی دیگر هم قالب‌شان را با نظر خود تغییر می‌دهند. برای این‌که به وبلاگ‌نویس‌های میهن‌بلاگی بتوانند از قالب‌های هم‌دیگر استفاده کنند، امکان تازه‌ای به صفحه مدیریت وبلاگ‌ها اضافه شده که به کاربران امکان می‌دهد قالب‌های طراحی‌شده دیگران را استفاده کنند. اگر شما هم دوست دارید به وبلاگ‌تان تنوع بدهید و میل دارید قالب وبلاگ‌های دیگران را به کار بگیرید، کافی است در نوار سمت‌راست صفحه مدیریت بلاگ، روی «قالب» کلیک کنید و سپس از منویی که باز می‌شود، گزینه «قالب‌های کاربران» را انتخاب کنید. “


این سرویس با شعار “دست‌به‌کار شوید و حس و حال تازه‌ای به وبلاگ‌تان بدهید!” راه اندازی شده است. برای مشاهده سایت به آدرس www.mihanblog.com مراجعه کنید.

استایلز برترین طرح های وب فارسی را معرفی می کند

استایلز برترین طرح های وب فارسی را معرفی می کند

وبنا – نخستین گالری CSS ایران راه اندازی شد. سایت استایلز نخستین وب سایتی است که به صورت حرفه ای اقدام به جمع آوری و انتشار برترین طراحی ها وب فارسی می کند.


پرهام باغستانی در این خصوص گفت “سایت استایلز به جمع آوری وب سایت های فارسی که از نظر طراحی در سطح بالا و حرفه ای می باشند می پردازد، ما در اینجا مجموعه ای از برترین طرح های وب سایت های فارسی زبان را که با استفاده از CSS و XHTML و ابزارهای گرافیکی طراحی شده اند را جمع آوری و دسته بندی می کنیم.”


برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.styles.ir مراجعه کنید.

امکان ارسال مطالب وبلاگ یا وب سایت به وی ویو

امکان ارسال مطالب وبلاگ یا وب سایت به وی ویو

وبنا – یکی دیگر از امکاناتی که وی ویو برای کاربران فراهم کرده امکان ارسال مطالب وبلاگ و وب سایت ها به وی ویو است. به این صورت که با اضافه کردن کد زیر در سایت خود می توانید به خوانندگان این امکان را بدهید که با کلیک بر روی آیکون وی ویو مطالب وبلاگ شما را به صورت خودکار به وی ویو ارسال نمایند.


برای اطلاعات بیشتر و دریافت کد به آدرس http://blog.viwio.com/?p=19 مراجعه کنید.

دهمین شماره نشریه اینترنتی «دخت ایران» منتشر شد

دهمین شماره نشریه اینترنتی «دخت ایران» منتشر شد

وبنا – دهمین شماره از ماهنامه اینترنتی دخت ایران منتشر شد. شماره خردادماه نشریه اینترنتی دخت ایران با موضوع «زن و اشتغال» منتشر شد. مطالب این شماره نشریه به بررسی ضرورت اشتغال زنان و همچنین مشکلات زنان شاغل در کار و زندگی می پردازد؛ مشکلاتی که به واسطه زن بودن برای آنها پیش می آید. لازم به ذکر است نشریه اینترنتی «دخت ایران» برنده مسابقات اهداف توسعه هزاره سازمان ملل و از جمله نامزدهای دومین جشنواره آنلاین وب ایران در رشته نشریات الکترونیکی بوده است.


برای مشاهده سایت به ادرس www.dokhtiran.com مراجعه کنید.

افزوده شدن بخش جستجوی دوستان در شبکه های دیگر در وی ویو

افزوده شدن بخش جستجوی دوستان در شبکه های دیگر در وی ویو

وبنا – وی ویو با اضافه کردن بخش دوستیابی، سه قابلیت جستجو در وی ویو، جستجو در دیگر شبکه ها و ارسال دعوت نامه را به کاربران عرضه می کند.


در بخش “جستجو در وی ویو” کارابران می توانند با وارد کردن نام، نام خانوادگی یا نام کاربری فرد مورد نظر خود را پیدا کنند. در بخش “جستجو در دیگر شبکه ها” می توانید از طریق اکانت خود در سایت های یاهو و جی میل به جستجوی کاربرانی بپردازید که در لیست مخاطبین ایمیل های شما هستند. در بخش “ارسال دعوت نامه” نیز کاربران می توانند با وارد کردن ایمیل دوستان مورد نظر خود آنها را به وی ویو دعوت کنند.


برای مشاهده سایت به آدرس www.viwio.com مراجعه کنید.

جمعه برگزار می شود: رییس جمهور ما وبلاگی ها

جمعه برگزار می شود: رییس جمهور ما وبلاگی ها

وبنا – همایش بزرگ وبلاگ نویسان به بهانه انتخابات دهم، با عنوان «رییس جمهور ما وبلاگی ها» جمعه برگزار می شود. 


این همایش که به همت پایگاه خبری-تحلیلی وبلاگ نیوز برگزار می شود در روز جمعه هشتم خرداد ماه از ساعت ۱۵ الی ۱۹ برگزار خواهد شد و وبلاگ نویسان علاوه بر رصد دیدگاه های کاندیداهای مختلف پیرامون فضای مجازی، راهکارهای نقد سالم را از زبان دکتر محمدصادق کوشکی خواهند آموخت.


در این مراسم از هر کاندیدای انتخابات دهم یک نماینده حضور خواهد داشت و در عرض چند دقیقه دیدگاه های کاندیدای خود را پیرامون فضای مجازی عنوان خواهد کرد. این گردهمایی با یک جشنواره وبلاگی همراه خواهد بود که به نفرات اول تا سوم جوایز نفیسی اهدا خواهد شد. مکان برگزاری همایش خیابان انقلاب، نبش خیابان بهار جنوبی، تالار اسوه خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیش تر پیرامون این همایش روی این لینک کلیک کنید.


برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.weblognews.ir مراجعه کنید.

آغاز فعالیت سایت تمپلیت جنریتور

آغاز فعالیت سایت تمپلیت جنریتور

وبنا – سایت تمپلیت جنریتور فعالیت خود را آغاز کرد. محمد توکلی به وبنا گفت “برای مدتی سایت بصورت آزمایشی فعالیت خواهد کرد تا اشکالات احتمالی رفع و نظرات کاربران لحاظ شود.”
تمپلیت جنریتور با طراحی و برنامه نویسی حرفه ای, امکانات طراحی یک وبلاگ تحت سرویسهای مختلف وبلاگ را در یک فضای کاملا امن در عین حال کاربر پسند فراهم کرده است.


برای مشاهده سایت به آدرس www.templategenerator.net مراجعه کنید.