ماه: اردیبهشت ۱۳۸۸

جلسه نهایی داوران امروز برگزار می شود

جلسه نهایی داوران امروز برگزار می شود

وبنا – جلسه نهایی داوران برای تایید ۱۷ سایت برتر در دومین جشنواره وب سایت های ایران امروز پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ در دفتر پایگاه خبری وب سایت های ایران برگزار می شود.

در این جلسه آرای شمارش شده برای تایید به هیات داوری ارائه می شود و در صورت تایید نهایی اسامی ۱۷ سایت برتر منتشر خواهد شد.

یکی از موضوعات اصلی در این جلسه بررسی صلاحیت سایت تراولین برای کسب عنوان برترین سایت سرگرمی است، زیرا به گفته برخی از داوران این سایت با توجه به فارسی زبان بودن و مدیریت آن توسط یک ایرانی، نمی تواند در گروه سایت های ایران قرار گیرد.

همچنین یکی از سایت ها در گروه تلفن همراه که مقام اول را نیز در شمارش آرا کسب کرده است به دلیل نقض قانون کپی رایت و در صورت تایید نهایی داوران از لیست حذف خواهد شد.

افتتاح اولین شبکه علمی کشور توسط مجله علمی کائسنا

افتتاح اولین شبکه علمی کشور توسط مجله علمی کائسنا

وبنا – مجله علمی کائسنا ، اولین شبکه علمی کشور را راه اندازی میکند. طی مراسمی در نخستین جشنواره تجارت الکترونیک استان فارس که ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه امسال در شیراز برگزار میشود مجله علمی کائسنا خدمت جدید خود را برای دانشدوستان و کاربرانش افتتاح می کند. در این شبکه کاربران با ثبت نام میتوانند روایط علمی خود را افزایش داده و با اشتراک دانسته هایشان موجب بالا رفتن سطح علمی خود و دیگران شوند. این شبکه با شعار “دانشمان را با هم شریک شویم” پا به عرصه ظهور میگذارد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.ksna.ir مراجعه کنید.

مجله الکترونیکی زغال منتشر شد

مجله الکترونیکی زغال منتشر شد

وبنا – شماره جدید مجله الکترونیکی زغال منتشر شد. در این شماره می خوانید | ایدئولوژی دیالوگ ، بلوغ یا نبوغ هنری؟ ، مسوولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط وشرایط اعلام شده ، مجموعه ای از نقاشی های کریم اسکندری ، تعمقی در باب دانش، حقیقت و ایده‌ها ، دو شعر از سوده نگین تاج ، مجموعه ای از نقاشی های مهرداد لرپور و اسلاوی ژیژک.


برای مشاهده سایت به آدرس www.zoghalmag.com مراجعه کنید.

سایت های برتر پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت معرفی می شوند

سایت های برتر پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت معرفی می شوند

وبنا – سایت های برتر در ۱۷ گروهی موضوعی دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران از میان کاندیدا ها، پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۴ بعد از ظهر معرفی می شوند.


شایان ذکر است مراسم اختتامیه دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران که قرار بود در همین تاریخ در سالن آمفی تاتر فرهنگسرای هنر برگزار شود، برگزار نخواهد شد.

خبر فوری – مراسم اختتامیه جشنواره وب سایت های ایران برگزار نمی شود

خبر فوری – مراسم اختتامیه جشنواره وب سایت های ایران برگزار نمی شود

وبنا – خبر فوری – مراسم اختتامیه دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران که قرار بود پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ در سالن آمفی تاتر فرهنگسرای هنر برگزار شود، برگزار نخواهد شد.

بیانیه رسمی پایگاه خبری وب سایت های ایران در این خصوص بزودی منتشر می شود.

نت کاو کاوشگر فارسی اینترنت راه اندازی شد

نت کاو کاوشگر فارسی اینترنت راه اندازی شد

وبنا – موتور جستجوگر فارسی نت کاو با امکان جستجوی حرفه ای صفحات وب و تصاویر و همچنین جستجو در وب ایرانی راه اندازی شد. نت کاو برای اولین بار امکان تصفیه درخواست و انجام جستجوی اکتشافی را برای جستجوی هدفمند فارسی پیاده سازی کرده است .


کاربران با استفاده از امکانات این سایت می توانند جستجوی خود علاوه بر همه وب به خبر ها و وبلاگ های فارسی و دانشنامه ها و دانلود ها و سایر منابع فارسی نیز محدود نمایند. امکان پیش نمایش سایت های یافت شده و جستجو در هریک از نتایج همچنین مشاهده آخرین جستجو های انجام شده از دیگر ویژگی های نتکاو می باشد.


موتور جستجوگر فارسی نت کاو با آدرس www.NetKav.com در دسترس می باشد.

سایت اخبار بانکی ایران راه اندازی شد

سایت اخبار بانکی ایران راه اندازی شد

سایت ای بی نیوز به عنوان اولین سایت تخصصی اخبار بانکی ایران راه اندازی شد . این سایت با توجه به خلاء اطلاع رسانی در حوزه اخبار بانکی و با هدف انسجام و ایجاد جایگاه مناسبی برای انعکاس اخبار این حوزه تاسیس شده است .


برای مشاهده سایت به آدرس www.ibnews.ir مراجعه کنید.

فارس بلاگ راه اندازی شد

فارس بلاگ راه اندازی شد

وبنا – سرویس وبلاگ دهی فارسی بلاگ راه اندازی شد. امکان ایجاد وبلاگ به صورت کاملا رایگان و بدون نیاز به هیچ هزینه در محیطی جذاب و کاربر پسند و ساده شعار اصلی این سرویس دهنده وبلاگ می باشد.


ادیتور قدرتمند تحت وب جهت انتشار محتوی مورد نظر ، امکان ایجاد ویرایش و انتخاب قالب های گوناگون متناسب با نوع محتوی شما ، امکان دسته بندی محتوی بر اساس موضوعات مختلف ، امکان ارسال دو مرحله ای مطالب به صورت ادامه متن ، امکان دریافت نظرات بازدید کنندگان وبلاگ شما ، امکان تعیین نحوه دریافت نظرات بازدید کنندگان ، امکان تائید نظرات خوانندگان و بازدید کنندگان وبلاگ شما ، امکان ارسال تصویر وبلاگ و انتشار توضیحاتی در مورد وبلاگ ، دریافت یک آدرس وبلاگ کاملا شخصی بر اساس نام کاربری شما ، ایجاد لینک های مجزا برای هر یک از ارسال های شما و امکان ثبت لینک دوستان و نمایش آنها از سرویس های این سایت می باشد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.farsblogs.com مراجعه کنید.

آستالاویستا رسانه امنیت دیجیتال راه اندازی شد

آستالاویستا رسانه امنیت دیجیتال راه اندازی شد

وبنا – سایت آستالا ویستا به موضوع اطلاع رسانی در زمینه های امنیت دیجیتال راه اندازی شد. در صفحه درباره ما این سایت آمده است “سایت آستالاویستا با هدف اطلاع رسانی فارسی زبانان از آخرین اخبار امنیت شبکه و کاربر راه اندازی شده است”


آموزش ، آنتی ویروس ، اخبار ، اینترنت ، باگهای جدید ، معرفی سایت و وصله های جدید از بخش های این سایت می باشند.


برای مشاهده سایت به آدرس www.astalavista.ir مراجعه کنید.

سایت جدید فرهنگسرای ارسباران راه اندازی شد

سایت جدید فرهنگسرای ارسباران راه اندازی شد

وبنا – سایت جدید فرهنگسرای ارسباران با طراحی جدید راه اندازی شد. اطلاع از برنامه ها و خبر های جدید فرهنگسرا، گالری عکس از مراسم و خبرنامه از بخش های مهم این سایت می باشند.


علاقه مندان با مراجعه به این سایت می توانند بطور مستقیم با تمام کانون های علمی و فرهنگی فرهنگسرای ارسباران در اتباط باشند. برای مشاهده سایت به آدرس www.arte.ir مراجعه کنید.

مرور مطالب و مقالات انجمن های فارسی در اتوماتیک

مرور مطالب و مقالات انجمن های فارسی در اتوماتیک

وبنا – علاقه مندان به مطالب انجمن ها از این پس می توانند با مراجعه به سایت اتوماتیک مطلب برتر تمام انجمن های فارسی را در کنار هم مطالعه کنند. به گفته مدیر سایت در این سایت سعی شده است که مطالب و مقالات مفید تعدادی از وب سایت ها و انجمن های فارسی جمع آوری شده و سپس به صورت روزانه و خودکار انتشار یابد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.otomatik.ir مراجعه کنید.

سرویس ارسال پیام کوتاه در سایت پنج راه فعال شد

سرویس ارسال پیام کوتاه در سایت پنج راه فعال شد

وبنا – سرویس جدید ارسال پیام کوتاه مبتنی بر شماره اختصاصی ۱۰۰۰۰۳۳۵۳۶۱ به صورت آزمایشی در سایت “پنج راه” راه اندازی شده است. از امکانات فعلی این سرویس در فاز اول می توان به امکان ارسال پیام کوتاه تکی یا گروهی با شماره ۱۰۰۰۰۳۳۵۳۶۱ اشاره کرد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.5rah.com مراجعه کنید.

افتتاح رسمی پورتال پزشکی ورزشی ایران

افتتاح رسمی پورتال پزشکی ورزشی ایران

وبنا – مراسم افتتاحیه رسمی سایت پزشکی ورزشی ایران پس از ۹ ماه فعالیت آزمایشی با شعار ” ورزش و سلامت با رویکرد پزشکی ” در تاریخ یازدهم خرداد ۱۳۸۸ با حضور مسولان بلند پایه ورزش کشور و مسولان فن آوری اطلاعات وزارت بهداشت و درمان در سالن بین المللی همایش های رازی واقع در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.


شایان ذکر است این سایت یکی از کاندید های دریافت تندیس بهترین سایت ورزشی سال در جشنواره آنلاین وب سایتهای ایران است.


برای مشاهده سایت به www.sportmedicine.ir مراجعه کنید.

سایت زوم نیوز دچار اختلال می شود

سایت زوم نیوز دچار اختلال می شود

وبنا – پایگاه اطلاع رسانی زوم به منظور به روز رسانی و ایجاد زمینه فعالیت برای کاربران خود به مدت کوتاهی دچار اختلال خواهد شد. بر اساس این گزارش به منظور افزودن قابلیت های جدید و رفع نواقص فعلی، پایگاه اطلاع رسانی زوم نیوز از ابتدای خرداد ماه ممکن است دچار اختلالاتی از قیبل آپ نشدن، اشکال ارتباطی و غیره شود.


مدیر پایگاه اطلاع رسانی زوم با اعلام این خبر گفت: طی چند ماه فعالیت متوجه شدیم که می توان زمینه های بهتری برای بهره مندی عکاسان مطبوعات از فضای سایبر را فراهم کنیم. وی تصریح کرد: این نکته به این معنا است که همکاری بینابین میان عکاسان می تواند ضامن ارتقاء توانایی ها و فعالیت هایشان خواهد بود. زوم نیز با توجه به این نکته فعالیت خود را آغاز کرده و برای تحقق این هدف باید امکانات بیشتری را به خدمت بگیرد.


محمد توکلی در ادامه افزود: با این منظور زوم طی چند هفته آینده دچار تغییر و تحول قابل توجه خواهد شد و بدیهی است که این تغییرات اختلالاتی را در به روز رسانی سایت به وجود آورد. وی اظهار امیدواری کرد که پس از این تغییرات، کاربران می توانند عضو سایت شده و از امکانات قابل قبولی برای فعالیت هایشان بهره مند شوند. توکلی در پایان اظهار داشت: بی تردید برای بهینه شدن سایت، به نظرات کاربران و همکاران عکاس در مطبوعات توجه خواهد شد. بنابراین کاربران محترم می توانند نظرات خود را به آدرس Info@zoomnews.ir ارسال کنند تا بتوانیم پایگاهی جامع برای فعالیت کارابران ایجاد کنیم.

راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی، تحلیلی انتخابات ریاست جمهوری در  تبیان

راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی، تحلیلی انتخابات ریاست جمهوری در تبیان

وبنا – موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان با هدف ارائه آخرین اخبار و اطلاعات در زمینه انتخابات ریاست جمهوری دهم، پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی با نام ” تا انتخابات دهم” را راه اندازی کرده است.

به گزارش روابط عمومی تبیان، این پایگاه اطلاع رسانی با موضعی کاملاً بی طرفانه، جامع نگر و با رویکرد تخصصی به ارائه آخرین اخبار، تحلیل ها، نظرسنجی ها در زمینه انتخابات اقدام نموده است. همچنین در این پایگاه فضای مساوی برای نامزدهای اصلی انتخابات به منظور معرفی و ارائه اطلاعاتی شامل زندگینامه، سوابق، حامیان، برنامه ها و گالری عکس پیش بینی شده است. 


علاقه مندان می توانند جهت بازدید از سایت ویژه انتخابات به آدرس http://e10.tebyan.net مراجعه نمایند.

رونمایی کتاب های نخستین جایزه ی ادبی ایران

رونمایی کتاب های نخستین جایزه ی ادبی ایران

وبنا – سایت نخستین جایزه ی ادبی ایران ، با ۹ جلد کتاب در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تهران حضور خواهد داشت . دو کتاب ” کسی انگار دارد می نوازد ” و ” آوازهایی که باد برد ” با آثار کاندیدای دریافت جایزه ی ادبی ایران و چهار کتاب ” نیمی از یک خیابان بلند ” ، ” راز کوچه های آجری “، ” اینجا خبری نیست ” و ” پیاده تا افق ” هم با معرفی آثار قابل تقدیر در نخستین جایزه ی ادبی ایران رونمایی خواهند شد.

برگزار کنندگان جایزه ی ادبی ایران امیدوارند که تا ۲۳ اردیبهشت ماه سه جلد کتاب ” این روشنای نزدیک ” دایره المعارف داستان نویسان و شاعران جوان ایران را نیز رونمایی نمایند .” این روشنای نزدیک ” مجموعه ی سه جلدی و با حضور حدود ۴۰۰ داستان نویس و شاعر ایرانی است که روایتی متفاوت از خود ارائه نمودند .


برای شرکت در این مراسم به تهران – نمایشگاه بین المللی کتاب تهران – شبستان – راهروی ۲۰ غرفه ی انتشارات سخن گستر مراجعه کنید. این مراسم چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ساعت ۵ بعداظهر برگزار می شود.