ماه: اسفند ۱۳۸۷

۱۰ قالب جدید هدیه نوروزی پارسی بلاگ

۱۰ قالب جدید هدیه نوروزی پارسی بلاگ

وبنا – به مناسبت آغاز سال ۱۳۸۸ پارسی بلاگ امکانات جدیدی در سایت قرارداده است. اضافه‌ شدن بخش پیام‌رسان به وبلاگ‌های پارسی بلاگ  و اضافه شدن ۱۰ قالب جدید به قالب‌های سایت و اصلاح نزدیک به ۵۰ قالب از قالبهای محبوب قبلی که با بعضی مرورگرا به طور کامل سازگار نبود از سرویس های جدید پارسی بلاک به مناسبت نوروز می باشد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.parsiblog.com مراجعه کنید.

نوروز پای سفره هفت‌سین بلاگ اسکای

نوروز پای سفره هفت‌سین بلاگ اسکای

وبنا – خانواده بزرگ بلاگ‌اسکای بار دیگر امسال در کنار یکدیگر سفره هفت‌سین مجازی‌شان را می‌گسترانند و دید و بازدید نوروزی را بر سر این سفره تکرار می‌کنند. کاربران سایت می توانند با ورود به بخش نوروزی بلاگ اسکای آرزوی های خود را برای سال جدید بنویسند. نوشتن مطلب قبل از تحویل سال امکان پذیر نیست و از لحظه سال تحویل امکان نوشتن در این بخش فراهم می شود.


برای مشاهده سایت به آدرس www.blogsky.com/norouz88 مراجعه کنید. همچنین بلاگ اسکای به رسم یادبود به تعدادی از شرکت کنندگان در این گرد‌هم‌آیی مجازی به قید قرعه هدایایی تقدیم خواهد کرد. این هدایا از طرف شرکت ایده پرداز ژوبین تهیه شده است.

به ۱۰ نفر اول مجموعه کامل نرم‌افزارهای ویژه موبایل شرکت ایده‌پرداز ژوبین شامل: ندای توحید، کلیات تعبیر خواب، فرهنگ لغات انگلیسی هوشیار، دیوان حافظ، شاهنامه فردوسی، مثنوی معنوی و دیوان شمس
به ۱۰ نفر دوم  ۲ بسته نرم‌افزاری شرکت ایده‌پرداز ژوبین (به انتخاب برنده)
به ۲۰ نفر سوم ۱ بسته نرم‌افزاری شرکت ایده‌پرداز ژوبین (به انتخاب برنده)

سایت تخصصی «روزموبایل» آغاز به کار کرد

سایت تخصصی «روزموبایل» آغاز به کار کرد

وبنا – سایت تخصصی «روزموبایل» با هدف ارائه خدمات به کاربران موبایل در کشور و همچنین افزایش دانش استفاده از تکنولوژی روز موبایل آغاز به کار کرد. محمدجعفر نعمتی به وبنا گفت کاربران این سایت می‌توانند با عضویت رایگان در سایت روزموبایل، از کلیه‌ی امکانات مانند دریافت آخرین ابزارها، زنگ ها، نرم افزارها و بازی ها، تم، کاغذدیواری و زنگ موبایل بصورت رایگان استفاده کنند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.RoozMobile.ir مراجعه کنید.

قاف در ایستگاه صنعت

قاف در ایستگاه صنعت

وبنا – نشریه الکترونیک توسعه علمی ایران (قاف) در اسفندماه ۱۳۸۷ به ایستگاه صنعت رسیده است و به مدت دو ماه با مقالات جدید خود با موضوع علم و صنعت میهمان شما خواهد بود. مدیر نشریه الکترونیکی قاف با اعلام این خبر به وبنا گفت در سرمقاله این شماره از نشریه به نقش آموزش در مدیریت خلاق صنعتی پرداخته شده است.


بررسی روند اتصال دانشگاههای امروز به صنعت فردا ، مولفه‌های زیرساختی در انواع تعاملات دانشگاه ‌با صنعت ، ارتباط دانشگاههای درجه دوم با صنعت ، پارک های علم و فناوری ، علم، صنعت و فناوری و انجمنهای علمی دانشجویی از دیگر مقالات منتشر شده در نشریه اینترنتی www.ghaaf.ir می باشد.

یک ایرانی به هیأت داوران رقابتهای WSA سازمان ملل راه یافت

یک ایرانی به هیأت داوران رقابتهای WSA سازمان ملل راه یافت

وبنا – به گزارش دبیرخانه دائمی همایش و رقابت های WSA ایران، مهندس احسان ریاضی اصفهانی از طرف دفتر جهانی WSA در اتریش عنوان یکی از اعضای WSA Grand Jury سال ۲۰۰۹-۲۰۰۸ انتخاب گردید و در داوری جهانی WSA که امسال از سوم تا هشتم آوریل جهت انتخاب برترین دستاوردهای رایانه ای جهان در دهلی نو برگزار می شود همراه با داورانی از سراسر جهان از جمله نمایندگان سازمان ملل و بانک جهانی به داوری و انتخاب برترین آثار جهان برای دوره ۲۰۰۸-۲۰۰۹ خواهد پرداخت.
همچنین ریاضی در روز دوم آوریل سال جاری میلادی در کنفرانس بین المللی سران محتوای الکترونیکی
(The international summit for digital content) نیز درباره محتوای الکترونیکی در ایران به سخنرانی و بیان مدیر توسعه ICT در ایران، چالشها و دستاوردها ی کشورمان می پردازد لذا دبیرخانه WSA ایران از کلیه نهادها، سازمانها، وزارتخانه ها، شرکت ها و اشخاص دعوت کرد در صورتی که دستاورد قابل ارائه ای دارند که تا کنون به دبیرخانه WSA ایران ارسال نکرده اند جهت لحاظ شدن در سخنرانی و گزارشات ایران که در کتاب جهانی e-content  به چاپ می رسد با مهندس کریمی به شماره مستقیم ۸۸۰۰۷۴۲۹ تماس حاصل نمایند.

وی‌ویو و رونمایی نسخه جدید

وی‌ویو و رونمایی نسخه جدید

نسخه جدید سایت مینی بلاگ وی‌ویو راه اندازی شد. محمدرضا رضانیا مدیر سایت وی‌ویو در وبلاگ این سایت نوشته است. “بعد از حدود گذشت ۱ سال و نیم از راه اندازی سایت وی ویو و با وجود مشکلات زیاد که در این مدت با آن دست و پنجه نرم کرده ایم، هم اکنون نسخه جدید و کاملا متفاوت وی ویو بر مبنای پلاتفورمی کاملا جدید رونمایی شده است. در نسخه جدید سعی شده از بازخوردها و نظراتی که در این مدت از کاربران گرفته شده استفاده بهینه شود و تلاش بر این بوده که سایت برای سلیقه های مختلف کاربران ایرانی مورد پسند قرار بگیرد.”


وی در ادامه آخرین مطلب وبلاگ وی ویو نوشته است: “نرم افزار پایه وی ویو جدید بطور کلی دگرگون شده و کلیه کدها از اول بازنویسی شده اند. همچنین طراحی ظاهری سایت نیز کاملا تغییر کرده است و سرعت بارگذاری صفحات نیز افزایش یافته و سعی شده از تکنولوژی آژآکس بطور بهینه تر در سایت استفاده شود. بعلاوه نسخه جدید از حالت بتا نیز خارج شده است.
همچنین بسیاری از عملکردها در سایت تغییر کرده و کاملا بهینه شده اند، بعلاوه بخش ها و کارکردهای جدیدی نیز اضافه شده اند. از قابلیت‌های جدید می‌توان به امکان شخصی سازی پروفایل، تغییر در عملکرد امکان خصوصی کردن پست ها به این صورت که کاربر تنها به افرادی که تمایل دارد می‌تواند اجازه دیدن پست هایش را بدهد، تغییر در سیستم ارسال پیام خصوصی، بهینه شدن سیستم ارسال تصویر، تشخیص اتوماتیک متون انگلیسی و فارسی و بسیاری امکانات دیگر. بعلاوه بطور پیوسته امکانات سایت با گذشت زمان نیز افزایش می‌یابد.”


برای مشاهده سایت به ادرس www.viwio.com مراجعه کنید.

سایت تخصصی فیلم موویکس راه اندازی شد

سایت تخصصی فیلم موویکس راه اندازی شد

وبنا – پایگاه اینترنتی موویکس به منظور نمایش آثار فیلم سازان ایرانی در رشته های گوناگون – فیلم های داستانی، مستند، ویدئو کلیپ، انیمیشن، تیزر، ویدئو آرت راه اندازی شده است. آرش خاک‍پور به وبنا گفت هدف اصلی از ایجاد این سایت گسترش مخاطبان فیلم های ایرانی و ایجاد فضایی برای ارائه ی اندیشه های نو در عرصه ی فیلم سازی کشور است.


برای مشاهده سایت به آدرس www.mooweex.com مراجعه کنید.

سایت خبری کمیاب نیوز آمد

سایت خبری کمیاب نیوز آمد

وبنا – سایت خبری کمیاب نیوز ، با رویکردی متفاوت و جدید و در موضوعات مختلف از جمله بین الملل، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ، ورزشی و حوادث فعالیت خود را آغاز نموده است. دوربین مخفی ، مقالات و آخرین اخبار در تمامی بخشها نیز از دیگر سرویس های سایت خبری کمیاب نیوز است. لازم به ذکر است سایت خبری کمیاب نیوز در ۱۸ اسفندماه ۱۳۸۷به صورت ۲۴ ساعت فعالیت خودش را شروع کرده است . برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.kamyabnews.com مراجعه کنید.

حراجی بانی بیدز راه اندازی شد

حراجی بانی بیدز راه اندازی شد

وبنا – سایت حراجی بانی بیدز با عنوان “حراج کالا به ارزانترین پیشنهاد” راه اندازی شد. کیوان قنبری به وبنا گفت “در پایان هر حراجی شخصی که پایینترین پیشنهاد قیمت یکتا ( پایین ترین عددی که شخص دیگری آن را پیشنهاد نداده باشد.) را برای کالای مورد نظر خود اعلام کرده باشد.واجد شرایط خرید بوده و می تواند آن کالا را در ازای پرداخت عدد پیشنهادی خود خربداری کند.”


برای مشاهده این سایت به آدرس www.banibids.com مراجعه کنید.

آغاز استانداردسازی وب پارسی

آغاز استانداردسازی وب پارسی

وبنا – پس از درنگی چند ساله سرانجام کلنگ پروژه ای برای استانداردسازی وب سایت‌های پارسی زبان به وب زده شد.

ساسان فتاحی به وبنا گفت “پروژه استاندارد وب پارسی برای تشویق مدیران سایت‌های پارسی زبان اینترنت به پیروی از استانداردهای رایج در بخش‌های گوناگون یک وب سایت می‌پردازد.”


برای مشاهده سایت به آدرس www.PersianWebStandard.info مراجعه کنید.

نشریه اینترنتی «دخت ایران» ویژه روز جهانی زن منتشر شد

نشریه اینترنتی «دخت ایران» ویژه روز جهانی زن منتشر شد

وبنا – هشتمین شماره از نشریه الکترونیکی دخت ایران با موضوع ۸ مارس، روز جهانی زن، منتشر شد. در این شماره گفتگوهایی با مخالفان و موافقان روز جهانی زن به همراه تاریخچه این روز در کشورهای مختلف دنیا ارائه شده است.


در سرمقاله این شماره آمده است “اگر از افرادی که مناسبت ۸ مارس و روز جهانی زن را می‌شناسند، در مورد سابقه تاریخی آن بپرسید، شک ندارم که بسیاری راهپیمایی قرن نوزدهم زنان کارگر کارخانجات نساجی نیویورک را نام خواهند برد. زنان کارگر در اعتراض به شرایط نامناسب کاری و دستمزد کم در هشت مارس سال ۱۸۵۷ دست به اعتصاب و راهپیمایی زدند که با سرکوب و کشتار پلیس روبرو گردید… این ماجرا هرگز اتفاق نیافتاده است!”


برای مشاهده سایت به آدرس www.dokhtiran.com مراجعه کنید.

راه اندازی نسخه جدید وب سایت گروه دلتا

راه اندازی نسخه جدید وب سایت گروه دلتا

وبنا – نسخه جدید وب سایت گروه دلتا با امکانات جدید و پیشرفته تر از نسخه قبلی راه اندازی شد. آگهی رایگان، جستجوی دقیق ملک و امکان ثبت ملک بصورت رایگان از سرویس های جدید سایت گروه دلتا است.


برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.delta.ir مراجعه کنید.

نظر سنجی وبنا تمدید شد

نظر سنجی وبنا تمدید شد

وبنا – نظر سنجی برترین وب سایت های سال ۱۳۸۷ که از ۱۵ بهمن ۱۳۸۷ شروع شده است به مدت ۱۰ روز دیگر تمدید شد. کاربران، علاقه مندان و مدیر سایت های اینترنتی می توانند برای شرکت در نظر سنجی بهترین وب سایت های سال ۱۳۸۷ تا ۲۵ اسفند ۱۳۸۷ نیز در نظر سنجی وبنا شرکت کنند.

برای شرکت در نظر سنجی می توانید به آدرس www.webna.ir/award مراجعه کنید.

شایان ذکر است زمان این نظر سنجی پس از ۲۵ اسفند دیگر تمدید نخواهد شد و لیست سایت های پیشنهادی کاربران در این مرحله برای انتخاب برترین وب سایت های سال ۱۳۸۷ در اختیار هیات داوران قرار خواهد گرفت.

حضور پایگاه تخصصی هوانوردی در اولین نمایشگاه و نمایش هوایی تهران

حضور پایگاه تخصصی هوانوردی در اولین نمایشگاه و نمایش هوایی تهران

وبنا – پایگاه تخصصی هوانوردی به عنوان تنها غرفه ی فرهنگی و اطلاع رسانی در اولین نمایشگاه و نمایش هوایی تهران که قرار است در اسفند ماه سال جاری در فرودگاه پیام کرج برگزار گردد شرکت می کند. این پایگاه با داشتن بخش های اخبار هوانوردی ، فروشگاه ، مطالب و مقالات و گالری تصاویر به عنوان یک مرجع مناسب انتخاب گردید و شرایط لازم جهت شرکت در این مراسم را بدست آورد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.asemoon.org مراجعه نمایید.

سعیدی چهره ICT سال شد

سعیدی چهره ICT سال شد

ایتنا – امیر حسین سعیدی نائینی به عنوان چهره برتر ICT سال ۱۳۸۷ انتخاب شد. چهره برتر عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور معرفی شد.
مطابق این اقدام که سالانه از سوی ماهنامه تخصصی دنیای کامپیوتر و ارتباطات صورت می‌گیرد، در میان مدیران فعال و تاثیرگذار حوزه فاوا(فناوری اطلاعات و ارتبات) برترین چهره این عرصه در سطح کشور انتخاب می‌گردد، که در روزهای پایانی سال جاری نیز چهره برتر امسال انتخاب و معرفی شده است.


به گزارش این ماهنامه، امیر حسین سعیدی نائینی رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان منتخب سال ۱۳۸۷ برگزیده و معرفی شده است.


گفتنی است که در سال ۱۳۸۴ نصرالله جهانگرد دبیر وقت شورای عالی اطلاع‌رسانی و نماینده ویژه رییس جمهور در امور فناوری اطلاعات به عنوان چهره برتر سال انتخاب شد.
همچنین در سال ۱۳۸۶ رمضانعلی صادق‌زاده رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی به عنوان چهره برتر آی.سی.تی برگزیده شد.


در سال جاری نیز امیر حسین سعیدی نائینی به عنوان نماینده بخش خصوصی و به دلیل تلاش فراوان در دفاع از بخش خصوصی عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات، و نیز شکل دهی به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، این عنوان را به خود اختصاص خواهد داد.

شایان ذکر است که در مراسمی از سوی این ماهنامه و با حضور مدیران بخش خصوصی و دولتی و رسانه‌های تخصصی، رسما از چهره سال ۱۳۸۷ تقدیر بعمل خواهد آمد.

یک یا دو هزار و یک منتشر شد

یک یا دو هزار و یک منتشر شد

وبنا – بعد از ۶ سال کتاب “یک یا دو هزار و یک” به روز رسانی و چاپ شد. کتاب “یک یا دو هزار و یک” خواننده را به تکنیک‌های موثر و کاربردی هنر بالا بردن رتبه‌ها مسلح می‌کند. با خواندن آن تجربه یک کارشناس خبره به سادگی در اختیار خواننده قرار می‌گیرد. این کتاب توسط مهدی رودکی تالیف شده است.


این کتاب متناسب با آخرین تغییرات وب ۲.۰ و موتورهای جستجو است و نسخه قبلی آن مربوط به سال ۱۳۸۱ است که دیگر ارزش علمی و تجربی ندارد.

چاپ اول کتاب پیش فروش شده است و تاکنون ۱۷۳۲ نفر برای چاپ دوم آن ثبت‌نام کرده‌اند. برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.iranseo.com/book مراجعه کنید.